پیج اینستاگرام سامانه نوبت دهی پزشکان زیبایی
لوگو کلینیک سامانه نوبت دهی پزشکان زیبایی
دسته جراحی‌ها

راهنمای عمل بینی عروسکی: مزایا، عوارض و هزینه عمل بینی فانتزی در 1403

یکی از بهترین مدل های رینوپلاستی، برای افرادی که از شکل و اندازه بینی خود ناراضی هستند؛ عمل بینی عروسکی است! البته درست است که جراحی بینی فانتزی بیشتر برای اهداف زیبایی، مثل کوچک کردن بینی، برداشتن قوز، جمع کردن پره‌های بینی، رفع مشکلات ظاهری بینی انجام می‌شود؛ اما این جراحی پلاستیک، می‌تواند مقاصد پزشکی مثل درمان اختلالات تنفسی و از بین بردن انحرافات بینی نیز داشته باشد. 

عمل بینی فانتزی، در سال های اخیر به‌خصوص 1402-1403 رشد چشمگیری، مخصوصا در بین خانم‌ها داشته است، و جزء پرطرفردارترین روش های جراحی بینی در ایران می‌باشد. عمل بینی فانتزی، به صورت کلی برای زنان و افراد دارای بینی استخوانی، مناسب است و مردان و افرادی که بینی گوشتی دارند، بهتر است از انجام این عمل خودداری کنند. این عمل با دو تکنیک جراحی باز و بسته انجام می‌شود.

عمل بینی فانتزی و عروسکی

خلاصه نکات مهم برای انجام عمل فانتزی بینی

بسته به اینکه بینی شما چه شکلی باشد، سختی عمل چقدر باشد، تجربه و شهرت جراح شما چقدر است و حتی محل کلینیک، هزینه عمل بینی از 16.000.000 تومان تا 55.000.000 تومان میتواند متغیر باشد. ⬅️ مطالعه تکمیلی هزینه عمل

دکتر حسینی، دکتر نسرین یزدانی، دکتر امید ابراهیمی، دکتر علی جاودانی، دکتر حبیب سهرابی و دکتر حمید نوری جز بهترین و باتجربه ترین پزشک های متخصص عمل عروسکی دماغ هستند که هرکدام بیش از 5000 عمل جراحی زیبایی در طی این سالها انجام داده اند!

این دو با هم فرقی ندارند و هردو اسم یک مدل جراحی هستند!

بسته به نیاز، ساختار چهره شما و تشخیص پزشک جراح متخصص رینوپلاستی، مدل های مختلفی از جراحی عروسکی انجام میشود! این انواع شامل بینی عروسکی کلاسیک که شامل کوچک کردن و بالاتر بردن نوک بینی، بینی عروسکی با قوس بیشتر که به بینی باریک‌تر و سر بالا منجر می‌شود، بینی عروسکی با نوک تیزتر و زاویه‌دارتر  و بینی عروسکی نیمه فانتزی که ترکیبی از ظاهر عروسکی و طبیعی است.

انجام این عمل بیشتر برای افرادی که دارای بینی استخوانی هستند، پیشنهاد میشود! همچنین افرادی که اجزای صورت‌شان با بینی فانتزی متناسب است، مانند داشتن اجزای کوچک‌تر و ظریف‌تر در صورت، نتایج بهتری از این عمل می‌گیرند.

فهرست مطالب نمایش

دلایل مختلفی، برای تغییر چهره با عمل جراحی بینی وجود دارد؛ برخی افراد با الگو گرفتن از سلبریتی‌های مورد علاقه، تصمیم به انجام جراحی بینی می‌گیرند! برخی دیگر نیز تنها، به دلیل ناراضی بودن از شکل ظاهری چهره خود، رینوپلاستی را انتخاب می‌کنند؛ اما دلیل شما برای جراحی بینی هرچه که باشد، باید به تناسب آن، به سایر ویژگی‌های صورت خود توجه کنید. اگر می‌خواهید بدانید، که آیا انجام عمل بینی عروسکی می‌تواند، اهداف زیبایی و سلامتی شما را محقق سازد یا خیر؟ کافیست با استفاده از نوبت دهی آنلاین کلینیک جراحی بینی تهران، وقت بگیرید، تا بتوانید از راهنمایی‌های جراحان حرفه‌ای و با تجربه این مرکز، بهره‌مند شوید.

مهم‌ترین هدفی که در جراحی بینی فانتزی دنبال می‌شود، تغییر زاویه نوک بینی با لب‌ها است؛ در واقع، در این جراحی زیبایی، نوک بینی با لب زاویه بین 100 تا 105 درجه می‌سازد! این موضوع باعث می‌شود، تا حفره‌های بینی از روبرو مشخص باشند؛ دقیقا مشابه با بینی یک عروسک. به همین دلیل نیز به این مدل از عمل بینی، «عمل بینی عروسکی و فانتزی» یا «عمل بینی باربی» گفته می‌شود.

ساختار بینی عروسکی، با ساختار چهره هر فردی سازگار نیست؛ برای مثال، افرادی که اجزای چهره‌های درشت و برجسته‌ای دارند، با انجام عمل بینی فانتزی و عروسکی، توازن چهره خود را به هم می‌زنند. در این گونه موارد معمولا پزشک، عمل بینی طبیعی یا نهایتا عمل بینی نیمه فانتزی را به فرد پیشنهاد می‌دهد. علاوه بر سلیقه شخصی افراد، تبحر و تجربه پزشک معالج نیز، نقش موثری در نتیجه نهایی خواهد داشت. کلینیک جراحی بینی تهران، راهنمای خوبی برای شما در این مسیر خواهد بود. در ادامه به جزئیات بیشتری، درباره عمل بینی فانتزی و عروسکی اشاره خواهیم کرد.

عکس مدل عمل بینی عروسکی

عمل بینی فانتزی و عروسکی چیست؟

بینی انسان به طور معمول دارای شکل هرمی است و از ترکیبی از غضروف و استخوان تشکیل شده است. برای ایجاد تغییر در شکل بینی، لازم است که استخوان‌ها و غضروف‌های موجود در بافت بینی دستخوش تغییر شوند. این تغییرات می‌توانند منجر به جوانسازی و افزایش زیبایی چهره شوند. نام‌گذاری نوع جراحی بینی بستگی به میزان تغییرات اعمال شده بر بافت‌های نرم و سخت دارد؛ جراحی بینی فانتزی و عروسکی، به عنوان یکی از روش‌های محبوب در جراحی‌های زیبایی بینی شناخته می‌شود.

برخلاف آنچه در عمل بینی طبیعی و عمل بینی مردانه رخ می‌دهد؛ در عمل بینی فانتزی و عروسکی، تغییر شکل بینی مهم‌ترین هدف است. در واقع، در این نوع جراحی پزشک جراح به دنبال آن است، تا علاوه بر رفع نقص‌های ظاهری و تنفسی، شکل بینی را به طور کامل تغییر دهد. محسوس‌ترین تغییراتی که در بینی فانتزی و عروسکی مشاهده می‌شود؛ زاویه نوک بینی با لب‌ها است. زاویه بین لب‌ها و نوک بینی، در عمل بینی فانتزی و عروسکی بین ۱۰۰ تا ۱۰۵ درجه، تنظیم می‌شود. همچنین، پل میانی بینی قوس‌دار شده و نیمرخ بینی، حالت سربالا خواهد داشت.

با توجه به ساختار خاص بینی فانتزی و عروسکی، معمولا پزشک جراح، ناچار به استفاده از ایمپلنت‌های تخصصی می‌شود. این ایمپلنت‌ها برای شکل دهی بهتر، در ناحیه نوک بینی به کار می‌رود. در جراحی بینی فانتزی و عروسکی، تلاش پزشک بر آن است تا پل بینی، به طور طبیعی و زنانه به نوک بینی متصل شود. همین حرکت ظریف، باعث ایجاد فرم باربی شکل یا عروسکی شکل، در بینی می‌شود.

جراحی بینی باربی، اصطلاحی که در شبکه‌های اجتماعی رواج یافته است؛ به عمل جراحی رینوپلاستی اشاره دارد که با هدف دستیابی به بینی ظریف و باریک، با نوک بالا رفته، که یادآور ویژگی‌های بینی عروسک نمادین باربی است. این روند، به‌ویژه در مناطقی که تحت‌تأثیر استانداردهای زیبایی خاصی هستند، که ظاهر بینی کوچک و مجسم شده را ترجیح می‌دهند؛ افزایش محبوبیت داشته است.

می‌توان از محبوبیت روند داشتن دماغ عروسکی، از طریق هزاران پست اینستاگرامی، که با هشتگ #barbienose منتشر شده‌اند؛ پی برد! این پست‌ها، اغلب عکس‌های قبل و بعد از بیماران رینوپلاستی را، که این نوع خاص از تغییر شکل بینی را انجام داده‌اند؛ به نمایش می‌گذارند. این نشان‌دهنده تأثیر شبکه‌های اجتماعی، بر روندهای زیبایی و در نتیجه، تقاضا برای عمل‌های زیبایی خاص است.

عمل بینی نیمه فانتزی چیست

هدف از انجام جراحی بینی فانتزی و عروسکی چیست؟

در حالی که زیبایی طبیعی می‌تواند بسیار جذاب باشد، برخی افراد به دنبال تغییراتی هستند که از طریق جراحی پلاستیک دماغ فانتزی به دست می‌آید؛ این نوع جراحی، که می‌تواند به اعتماد بنفس فرد کمک کند، شامل تغییرات گسترده‌ای در استخوان و غضروف بینی است تا ظاهری جدید و مطابق با خواسته‌های فرد ایجاد شود. این تغییرات نه تنها به سلامت کلی بینی کمک می‌کنند بلکه می‌توانند تأثیر مثبتی بر روی زیبایی کلی چهره داشته باشند.منبع

لازم است این نکته را بدانید که هر شخصی، با هر ساختار صورتی نمی‌تواند، عمل بینی فانتزی دخترانه را انجام دهد؛ زیرا در ساختار بینی عروسکی، شکل بینی سربالا و قوس‌دار می‌شود. بنابراین بینی‌های گوشتی و بزرگ با پوست ضخیم ممکن است، از عمل بینی فانتزی و عروسکی نتیجه خوبی دریافت نکنند. با این حال، اگر همچنان افراد به انجام عمل بینی فانتزی اصرار داشته باشند؛ می‌توانند عمل بینی نیمه طبیعی یا عمل بینی نیمه فانتزی، انجام دهند. به این معنا که جراح، ویژگی اصلی بینی فانتزی را برای آن‌ها پیاده‌سازی کند. در این حالت، بینی می‌تواند به حالت قوس‌دار یا سربالا شود؛ اما اندازه آن چندان کوچک نخواهد شد.

لازم است این نکته را در نظر بگیرید، که تبحر و تجربه پزشک در ایجاد بهترین نتیجه از عمل بینی فانتزی و عروسکی، اهمیت بسیاری دارد. بنابراین لازم است، قبل از اقدام برای انجام این نوع جراحی، حتما از افراد آگاه برای انتخاب پزشک جراح کمک بگیرید. تیم کلینیک جراحی بینی تهران، با اطلاعات کاملی که درباره بهترین پزشکان جراح دارد؛ می‌تواند شما را در این باره راهنمایی نماید.

چه کسانی می‌توانند عمل بینی فانتزی و عروسکی را انجام دهند؟

افرادی که دارای بینی استخوانی با پوستی نازک هستند، برای مدل بینی عروسکی بسیار مناسب می‌باشند! در واقع، استخوان بینی و غضروف بینی در این نوع بینی‌ها به دلیل داشتن پوست نازک‌تر، امکان شکل‌گیری و فرم‌دهی بهتری را فراهم می‌آورند. این امر، جراحی را نسبت به بینی‌های گوشتی با پوست ضخیم‌تر، ساده‌تر می‌کند. بنابراین، این افراد می‌توانند نتایج مطلوب‌تری را از عمل بینی فانتزی عروسکی انتظار داشته باشند.

از سوی دیگر، توازن اجزای چهره با یکدیگر، در نتیجه حاصل از جراحی تاثیر بسزایی خواهد داشت. همین موضوع برای تصمیم‌گیری، درباره نوع جراحی بینی اهمیت دارد؛ برای مثال، افرادی که دارای ساختار صورت درشت و برجسته هستند، بهتر است از انجام جراحی بینی فانتزی و عروسکی، صرف نظر کنند؛ زیرا یک چهره با گونه‌های برجسته و چانه درشت، نمی‌تواند میزبان خوبی برای بینی فانتزی و عروسکی باشد. به هم خوردن توازن بین اجزای چهره، نه تنها جلوه زیبایی ایجاد نخواهد کرد؛ بلکه نتیجه حاصل از جراحی را نیز، زیر سوال خواهد برد. عمل بینی فانتزی و عروسکی، برای چهره‌های ظریف مناسب‌تر است.

عمل بینی فانتزی، بیشتر توسط خانم‌های کمتر از 30 سال، انتخاب می‌شود. در عمل عروسکی، بینی تا حد امکان کوچک می‌شود و قسمت پشت آن، قوس می‌شود. مهمترین ویژگی عمل بینی باربی، زاویه بین بینی و لب است. این زاویه معمولا، باعث ایجاد مدل بینی فانتزی سر بالا می‌شود. در این روش، به دلیل نازک شدن تیغه بینی و انحنای خاص، معمولاً از گرافت غضروف یا ایمپلنت‌های پزشکی خاص، برای حفظ ساختار استفاده می‌شود.

چه کسانی عمل بینی نیمه فنتزی انجام می دهند

عمل بینی فانتزی و عروسکی با چه روشی انجام می‌گیرد؟

به طور کلی انواع عمل بینی، با دو روش اصلی جراحی بینی باز و جراحی بینی بسته، انجام می‌گیرند. هر یک از این روش‌ها، ویژگی‌های خاص خود را دارند. در نتیجه پزشکان، بر اساس وضعیت بیمار و هدف جراحی، بهترین نوع آن را انتخاب می‌کنند. برای انجام عمل بینی عروسکی و فانتزی نیز، از هر دو روش می‌توان استفاده نمود. در ادامه به جزئیات هر یک از این روش‌ها، اشاره خواهیم کرد.

عمل بینی عروسکی با روش جراحی باز​

در جراحی بینی باز، پزشک یک برش بر روی پل جدا‌کننده دو حفره بینی ایجاد می‌کند. پس از برداشتن پوست بینی، امکان دسترسی به همه ساختار و بافت‌های بینی، وجود خواهد داشت. در نتیجه ایجاد تراش و شکل‌دهی بینی، راحت‌تر انجام می‌گیرد. پس از اتمام جراحی، پوست بینی به جای خود بازگشته و بخیه می‌شود.

معمولا در مواردی که بینی فرد، به تغییرات عمده و اصلاحات فراوان نیاز داشته باشد؛ استفاده از جراحی بینی باز توصیه می‌شود. با توجه به اینکه، میزان تهاجمی بودن این نوع عمل زیبایی بینی، نسبتا زیاد است؛ بنابراین دوره نقاهت طولانی‌تری خواهد داشت.

عمل بینی عروسکی با روش جراحی بسته​

در عمل بینی عروسکی با روش جراحی بسته، برش‌ها به صورت داخلی ایجاد می‌گردند. به همین دلیل، جای زخم و اسکار ناشی از این جراحی، به حداقل می‌رسد. در طول جراحی، پزشک جراح از طریق برش‌هایی که داخل بینی ایجاد می‌گردد؛ شکل مناسبی به بینی خواهد داد. اندازه بینی و نوک آن نیز، در این روش اصلاح شده و قوس مناسبی، برای بینی فانتزی ایجاد می‌گردد. در نهایت، زخم‌های داخل بینی، بخیه خورده و پانسمان می‌شوند.

عمل بینی فانتزی و عروسکی چگونه انجام می‌شود؟

نحوه انجام عمل بینی فانتزی و عروسکی به روش آن بستگی دارد. در واقع، انجام این جراحی زیبایی با روش باز و بسته، با یکدیگر تفاوت دارد. در هر حال، مراحل انجام جراحی برای هر دو روش، یکسان خواهد بود که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

بیهوشی فرد

برای عمل بینی فانتزی و عروسکی، فرد در حالت بیهوشی عمومی قرار می‌گیرد. این نوع بیهوشی از طریق استنشاق یا تزریق وریدی مواد بیهوشی انجام می‌شود. انتخاب روش بیهوشی، باید بر اساس نظر پزشک و شرایط عمومی بیمار انجام گیرد.

ایجاد برش برای انجام جراحی

در این مرحله بر اساس روش جراحی (جراحی باز یا بسته)، برش‌های لازم ایجاد می‌گردد. در روش جراحی باز، پوست بینی از محل برش خورده شده، جدا می‌شود. هر چه میزان نقص‌های ظاهری بینی بیشتر باشد، برش‌ها نیز گسترده‌تر خواهند بود.

ایجاد تراش و تغییر شکل در بینی

ساختار بینی از ترکیب غضروف و استخوان تشکیل شده است. برای شکل دهی بینی، پزشک جراح باید تراش‌های لازم را بر روی این بافت‌ها اعمال کند. همچنین، ساختار بینی به سمت بالا، لیفت شده و فرم جدیدی به خود می‌گیرد. در عمل بینی فانتزی و عروسکی، تراش‌های بسیاری لازم است. البته این موضوع به ساختار اولیه بینی فرد، بستگی خواهد داشت. هر چه ساختار بینی ظریف‌تر و کوچکتر باشد، شکل دهی آن ساده‌تر انجام می‌گیرد.

در هر حال، عمل بینی فانتزی و عروسکی، یک جراحی زیبایی نسبتا پیچیده، به حساب می‌آید؛ چون دقت و ظرافت در حین جراحی، نقش مهمی در نتیجه نهایی خواهد داشت. به این ترتیب، به نظر می‌رسد عمل جراحی بینی باز، برای رسیدن به نتیجه دلخواه گزینه مناسب‌تری است.

برطرف کردن انحراف سپتوم بینی

در برخی موارد، افراد در اثر ژنتیک یا آسیب در گذشته، دچار انحراف سپتوم بینی (غضروف میانی بینی) هستند. جراح برای اصلاح این وضعیت، باید انحراف سپتوم را برطرف نماید. این کار به فرم‌دهی بینی نیز کمک خواهد کرد.

بخیه زدن و اتمام جراحی

نحوه زدن بخیه در عمل بینی فانتزی و عروسکی، بسیار مهم است؛ زیرا این نوع جراحی عمدتا با روش باز انجام می‌گیرد. در نتیجه برش‌های خارجی بینی، باید به طور کامل بخیه شوند. از سوی دیگر، نحوه زدن بخیه‌ها باید به گونه‌ای باشد، که کمترین اسکار را به جای بگذارند. با توجه به اینکه زاویه بین نوک بینی و لب‌ها، در عمل بینی فانتزی و عروسکی بین ۱۰۰ تا ۱۰۵ درجه انتخاب می‌شود؛ بنابراین امکان مشاهده بخیه‌ها فراهم می‌شود. دقت و ظرافت پزشک جراح در زدن بخیه، می‌تواند آثار بخیه‌ها را به حداقل برساند.

عوارض عمل بینی فانتزی و عروسکی کدامند؟

عمل بینی فانتزی و عروسکی نیز، مانند هر نوع جراحی بینی دیگری عوارضی را در پی دارد. اگر می­‌خواهید کمترین میزان عوارض را تجربه کنید؛ در انتخاب پزشک جراح خود، بیشترین دقت را به خرج دهید. کمک گرفتن از تیم کلینیک جراحی بینی تهران، در این زمینه مفید خواهد بود. با توجه به برش‌های ایجاد شده در ناحیه بینی، وجود احساس درد طبیعی است. همچنین تغییراتی در بافت‌های بینی ایجاد شده است، که منجر به ایجاد تورم در این ناحیه می‌شود. این تورم معمولا تا یک سال باقی است؛ اما تورم اولیه ناشی از جراحی، در چند هفته اول برطرف می‌شود.

از آنجا که عمل بینی عروسکی، یک جراحی گسترده محسوب می‌شود؛ اگر تکنیک‌های جراحی به صورت ماهرانه پیاده‌سازی نشوند یا مراقبت‌های درست، بعد از جراحی انجام نشوند؛ بیمار ممکن است عوارض زیر را تجربه نماید:

 1. ایجاد مشکلات تنفسی، به دلیل باریک شدن راه‌های هوایی بینی؛
 2. افتادگی نوک بینی، به‌خصوص در افراد با بینی گوشتی ضخیم و پهن؛
 3. کوچک شدن بیش از اندازه بینی؛
 4. احتمال بروز خون‌ریزی شدید در حین جراحی و بعد از آن؛
 5. درد، ورم و کبودی؛
 6. احتمال بروز عفونت.

کبودی و خون‌مردگی ناشی از جراحی بینی فانتزی و عروسکی اجتناب‌ناپذیر است. با این حال، بسته به میزان تهاجمی بودن جراحی و تغییراتی که در بینی ایجاد شده‌اند، مقدار آن متفاوت خواهد بود. در واقع، هرچه ظرافت اولیه بینی بیشتر باشد، میزان تغییرات مورد نیاز کمتر خواهد بود. این مساله، بر میزان تورم و کبودی حاصل از عمل بینی فانتزی و عروسکی، تاثیرگذار است. مشاهده نتیجه عمل بینی عروسکی، ممکن است تا یک سال زمان نیاز داشته باشد؛ زیرا ورم بینی جراحی شده، معمولا پس از یک سال به طور کامل برطرف می‌شود

عوارض عمل بینی نیمه فانتزی

مراقبت‌های قبل از عمل بینی فانتزی و عروسکی

رعایت برخی نکات، قبل از عمل جراحی بینی فانتزی و عروسکی، دوران بهبودی آن را کوتاه‌تر می‌کند؛ برای مثال، افرادی که قصد انجام این جراحی را دارند، به هیچ عنوان نباید سیگار مصرف کنند؛ زیرا مصرف نیکوتین میزان خون‌رسانی به بافت‌های بینی را کاهش می‌دهد. در نتیجه، اصلاح زخم‌ها و درمان آن‌ها بعد از عمل به تعویق می‌افتد. برای افرادی که عادت به مصرف سیگار دارند، مصرف نیکوتین از چند هفته قبل از جراحی، ممنوع است.

افراد باید از چند روز قبل از جراحی بینی فانتزی، الکل و نوشیدنی‌های الکلی مصرف نکنند. این کار برای پیشگیری از خونریزی در حین جراحی لازم است. همچنین، مصرف داروهای رقیق‌کننده خون، احتمال خونریزی حین جراحی را افزایش می‌دهد. بنابراین باید مصرف آن‌ها تا بعد از عمل، به تعویق افتد. رقیق شدن خون باعث افزایش خونریزی، در حین عمل بینی فانتزی و عروسکی و شدت کبودی، پس از جراحی خواهد شد.

چنانچه به بیماری‌های زمینه‌ای، مانند فشارخون یا دیابت مبتلا هستید؛ حتما این موضوع را به پزشک خود گزارش دهید. ممکن است این مساله، بر نحوه انجام جراحی یا حتی امکان انجام آن، تاثیر گذار باشد.

مراقبت‌های بعد از عمل بینی فانتزی و عروسکی

هرچه میزان عوارض حاصل از جراحی بیشتر باشد؛ مراقبت‌های بعد از عمل بینی فانتزی و عروسکی، شدیدتر خواهد بود. به همین دلیل، لازم است قبل از هر چیز در انتخاب پزشک جراح خود، نهایت دقت را به خرج دهید؛ زیرا تجربه و مهارت پزشک باعث کاهش عوارض و در نتیجه کوتاه شدن دوره نقاهت خواهد شد. برخی از مهم‌ترین مراقبت‌های بعد از عمل بینی فانتزی و عروسکی عبارتند از:

 • استفاده از کمپرس سرد بر روی گونه‌ها، برای کاهش تورم و کبودی (به شرطی که پزشک انجام این کار را تجویز کند).
 • بالا نگه داشتن سر نسبت به قفسه سینه، برای کاهش تورم و احتمال خونریزی.
 • استفاده از آتل بینی، برای حفاظت و حمایت از بینی.
 • تعویض گاز و چسب بینی، بر اساس دستور پزشک و در موعد مقرر.
 • پرهیز از دویدن، انجام فعالیت‌های شدید و ورزش سنگین.
 • مصرف غذاهای نرم و آبکی.
 • پرهیز از خوردن غذاهای سفت، که نیاز به جویدن شدید دارند.
 • پرهیز از داد زدن و خندیدن شدید، که حالت چهره را تغییر می‌دهد.
 • محدود کردن حرکت لب بالایی، در هنگام مسواک زدن.
 • استفاده از لباس‌های جلوباز و پرهیز از پوشیدن لباس‌هایی، که از سر پوشیده می‌شوند.
 • مصرف غذاهای پر فیبر، برای پیشگیری از یبوست و افزایش ورم بدن.
 • استفاده از وان به جای دوش حمام.

مدت زمان عمل بینی فانتزی و عروسکی چقدر است؟

مدت زمان عمل بینی فانتزی و عروسکی، بین ۱ تا ۳ ساعت متغیر است. این مدت زمان، بر اساس مهارت پزشک و فرم بینی شخص، تعیین می‌شود. هر چه اصلاحات مورد نیاز بیشتر باشد، مدت زمان جراحی طولانی‌تر خواهد بود. پس از جراحی بین ۲ تا ۳ ساعت، بیمار در اتاق ریکاوری به سر می‌برد. در نهایت، با از بین رفتن اثرات بیهوشی شخص می‌تواند، با همراهی یکی از دوستان یا اعضای خانواده خود، به خانه بازگردد.

دوران نقاهت عمل بینی عروسکی و فانتزی، بین ۶ تا ۸ هفته طول می‌کشد. رعایت مراقبت‌های بعد از عمل بینی فانتزی و عروسکی، می‌تواند این بازه زمانی را کوتاه‌تر کند. با این حال، برای بازگشت به محل کار و یا انجام فعالیت‌هایی، مانند ورزش حرفه‌ای، حتما باید با پزشک خود مشورت نمایید.

هزینه عمل بینی عروسکی چقدر است؟

این یکی از پرتکرارترین سوالات بیماران هنگام مراجعه به پزشک است؟ قبل از معاینه و بررسی وضعیت بینی نمی‌توان نرخ دقیقی برای هزینه جراحی بینی فانتزی مشخص نمود. فاکتورهای مختلفی در تعیین نرخ این جراحی تاثیرگذار هستند. مهمترین عوامل موثر در هزینه عمل بینی عروسکی به شرح زیر است:

 1. میزان تخصص، مهارت و تجربه پزشکی؛ به‌طور حتم، پزشکانی که از دانش و مهارت بالا برخوردار هستند، با جزئیات و چالش‌های عمل عمل بیشتر آشنا بوده، فرایند جراحی را به بهترین شکل کنترل کرده و یک جراحی عالی و بدون نقص، انجام خواهند داد. پس درخواست هزینه بیشتر، به عنوان دستمزد امری منطقی به نظر می‌رسد. این کار می‌تواند شما را از پرداخت هزینه‌هایی، که به دلیل عوارض بعد از عمل پرداخت می‌کنید؛ بی‌نیاز سازد. پس در نهایت پرداخت این هزینه مقرون به صرفه خواهد بود. 
 2. فرم بینی و میزان اصلاحات و تغییرات؛ بینی افراد به دو دسته گوشتی و استخوانی تقسیم‌بندی می‌شود. هرکدام از انواع بینی، تاثیر بسیار زیادی در فرایند جراحی دارند. همان‌طور که گفته شد؛ بینی گوشتی و بزرگ با چالش‌های بیشتری، برای تغییر شکل به صورت فانتزی یا عروسکی همراه است. این امر می‌تواند روند جراحی را پیچیده‌تر نماید. برش یا پیوند غضروف به صورت مصنوعی و طبیعی، همگی می‌توانند تاثیر مستقیمی بر هزینه‌های جراحی داشته باشند. 
 3. مکان و محدوده جغرافیایی؛ عامل مهم دیگر در هزینه عمل بینی عروسکی، منطقه جغرافیایی و شهری است، که جراحی در آنجا انجام می‌شود. بدون شک انجام جراحی در شهرهای بزرگ، به دلیل وجود پزشکان متخصص بیشتر و همچنین دسترسی به کلینیک‌های مجهز و پیشرفته، هزینه بیشتری نسبت به شهرهای کوچک خواهد داشت. 
 4. هزینه‌های جلسات مشاوره و معاینه؛ علاوه‌بر هزینه‌های کلی عمل، شما باید در لیست قیمت عمل بینی فانتزی، هزینه جلسات مشاوره، معاینه و آزمایشات را نیز منظور کنید. پزشک بر اساس وضعیت و شرایط جسمی و روانی افراد ممکن است؛ آزمایشات خاصی را قبل از عمل درخواست کند. همچنین ممکن است لازم باشد، تا شما معاینات بعد از عمل را نیز دنبال کنید. همه این موارد باید در لیست هزینه عمل بینی عروسکی قرار بگیرند. 

چگونه می‌توان بهترین پزشک جراح عمل بینی فانتزی و عروسکی را یافت؟

آشنایی با توانایی‌های پزشکان مختلف می‌تواند، به انتخاب بهترین پزشک جراح بینی کمک کند! از سوی دیگر، تحقیق درباره دکتر عمل بینی فانتزی و عروسکی، به زمان زیادی نیاز دارد؛ در چنین مواردی، کمک گرفتن از یک مرجع آگاه و معتبر، انتخاب دکتر عمل بینی عروسکی را ساده‌تر خواهد کرد. تیم کلینیک جراحی بینی تهران، اطلاعات جامع و کاملی درباره جراحی بینی فانتزی و پزشکان و توانایی‌های آن‌ها در دست دارند. 

از این رو، در صورتی که شرایط خود را با این تیم حرفه‌ای در میان بگذارید؛ می‌توانید بهترین جراح عمل بینی فانتزی و عروسکی را بیابید. برای ارتباط با کلینیک جراحی بینی تهران، می‌توانید از قسمت تماس با ما در همین وبسایت کمک بگیرید. مشاوره با اعضای این کلینیک، به صرفه جویی در زمان و هزینه شما، کمک فراوانی خواهد کرد.

عمل بینی عروسکی، که به دلیل نتایج ظریف و دقیقش در میان علاقه‌مندان به زیبایی بینی محبوبیت دارد، یکی از دقیق‌ترین انواع جراحی‌های پلاستیک است. در این روش، غضروف سپتوم، که بخش مرکزی ساختار بینی را تشکیل می‌دهد و نقش کلیدی در حفظ شکل و تقارن بینی دارد، با دقت فراوان تراشیده و بازسازی می‌شود. 

این فرآیند به جراح اجازه می‌دهد تا بینی را به شکلی بسیار دقیق و متناسب با سایر ویژگی‌های صورت فرد، بازسازی کند و به آن ظاهری جوان و زیبا ببخشد که می‌تواند به افزایش اعتماد به نفس فرد کمک شایانی کند. این نوع عمل، نه تنها زیبایی ظاهری را بهبود می‌بخشد بلکه می‌تواند تأثیر مثبتی بر روحیه و کیفیت زندگی فرد داشته باشد.

کلام پایانی در مورد عمل بینی عروسکی 

جراحی بینی فانتزی با ایجاد تغییرات گسترده، در ساختار و آناتومی بینی همراه است. برای رسیدن به فرم دلخواه پزشک، قوس و شیبی روی تیغه بینی ایجاد خواهد نمود؛ طوری که نوک بینی بالاتر به نظر برسد. همچنین عمل بینی فانتزی باعث می‌شود تا بینی کوچک‌تر و باریک‌تر شود. این جراحی به دو روش باز و بسته انجام خواهد شد و ممکن است نیاز به اصلاحات گسترده مانند برش یا پیوند غضروفی و استخوانی باشد. 

اگر مراقبت‌های بعد از عمل به خوبی رعایت نشوند. بیمار ممکن است عوارضی را تجربه نماید. هزینه عمل بینی فانتزی، بسته به میزان مهارت پزشک، نوع و فرم بینی، محل جغرافیایی و گستردگی جراحی متفاوت است. همچنین شما باید هزینه جلسات مشاوره، معاینه و آزمایشات را نیز در نظر بگیرید. 

اگر می‌خواهید یک جراحی ایمن و کم‌خطر را تجربه کنید؛ به شما پیشنهاد می‌شود تا به بهترین جراحان زیبایی بینی، یعنی دکتر حسینی و دکتر یزدانی مراجعه نمایید. انجام جراحی‌های متعدد موفقیت‌آمیز و رضایت بیماران، باعث پرآوازه شدن نام این پزشکان شده است. برای اطمینان از صحت این ادعا، می‌توانید نمونه عکس‌ها و فیلم‌های موجود در سایت را بررسی کنید. 

سوالات متداول درباره مدل بینی فانتزی

بهترین رژیم غذایی بعد از عمل بینی فانتزی، رژیم شامل غذاهای آبکی و نرم، پرفیبر و شامل میوه‌­ها و سبزیجات است. به هیچ عنوان نباید غذاهای سفت بخورید.

بهترین مرجع پزشک شماست. برای انتخاب پزشک و در نهایت، آگاهی از قیمت عمل بینی فانتزی و عروسکی، با کلینیک جراحی بینی تهران در تماس باشید.

عمل زیبایی بینی با هدف زیبایی انجام می­گیرد. بنابراین شرکت­های بیمه به هیچ عنوان در پرداخت هزینه آن مشارکت نمی­کنند.

مدت زمان استفاده از چسب بینی به نظر پزشک جراح بستگی دارد. این مساله به شرایط بهبودی بیمار نیز بستگی خواهد داشت.