عمل ترمیمی بینی؛ راهنمای کامل و نمونه کار

جراحی زیبایی بینی یا همان رینوپلاستی یکی از پرطرفدارترین جراحی‌های پلاستیک است که از طریق آن می‌توان تغییرات مثبتی در ظاهر بینی و چهره فرد ایجاد نمود و مشکلات تنفسی مرتبط با شکل ناقص بینی را رفع کرد. 

افراد به دلایل مختلفی اقدام به جراحی بینی می‌کنند. داشتن بینی پهن و بزرگ، انحراف تیغه بینی، بزرگ بودن سوراخ‌های بینی، افتادگی نوک بینی، برآمدگی‌ها و فرورفتگی‌های روی بینی از مهمترین دلایل انجام جراحی زیبایی بینی است. با این وجود گاهی به دلیل عدم مراقبت‌های صحیح بعد از جراحی، افزایش سن و اشتباهات پزشکی ممکن است نتایج جراحی مطلوب و مورد انتظار نباشد. 

این می‌تواند باعث ناامیدی و کاهش اعتماد به نفس افراد پس از جراحی شود، اما جای نگرانی نیست با انجام عمل ترمیمی بینی می‌توان اصلاحات و نواقص جراحی اولیه بینی را ترمیم نمود و فرم بینی را به شکل دلخواه تغییر داد، البته این یک جراحی پیچیده محسوب می‌شود، زیرا بافت‌های بینی دوباره زیر تیغ جراحی خواهند رفت، بنابراین بسیار مهم است که از همان ابتدا به دنبال انتخاب بهترین جراح زیبایی و بینی مانند دکتر حسینی و دکتر یزدانی باشید. 

جراحانی که از تجربه و مهارت بالا برخوردار باشند تسلط کامل روی ‌های استخوانی و غضروفی بینی دارند و می‌توانند تغییرات را به صورت جزئی و دقیق پیاده سازی نمایند. در این صورت عوارض بعد از عمل به شدت کاهش پیدا خواهد کرد و بیمار نیازی به جراحی بینی ترمیمی نخواهد داشت. 

با وجود آنکه تعداد عمل‌های بینی روزبه‌روز در حال افزایش است؛ اما مطابق آمارها تنها حدود 10 تا 15 درصد از بیماران، به دنبال انجام عمل ترمیمی بینی هستند، که البته این آمار می‌تواند برای هر پزشک متفاوت باشد. بیشتر این بیماران برای کسب زیبایی، به دنبال عمل مجدد بینی هستند، و با نتایج عاطفی و جسمی نامطلوب ناشی از نتیجه جراحی بینی، باقی مانده‌اند.

پیش از اقدام به پیگیری جراحی ترمیمی بینی، بیماران باید در نظر داشته باشند، که برای دیدن نتایج عمل بینی، عموما تا 12 ماه بعد از جراحی بینی باید صبر کنند.

اگر به هر دلیلی از شکلی بینی خود بعد از جراحی راضی نیستید و تصمیم به انجام جراحی ترمیم بینی‌ دارید، نگران نباشید. ما در این مقاله به شما نکات اساسی در مورد عمل ترمیمی بینی خواهیم گفت. با دانستن این نکات شما می‌توانید تصمیم گیری درستی برای انجام عمل زیبایی خود داشته باشید، پس تا انتها به خواندن ادامه دهید. 

جراحی بینی ترمیمی

محتوا نمایش

عکس قبل و بعد عمل بینی ترمیمی پزشکان ما

بینی ترمیمی چیست؟ 

بینی ساختاری چند وجهی است که از غضروف، ماهیچه، مخاط، بافت و پوست تشکیل شده است و به عنوان عضو مرکزی صورت نقش مهمی در زیبایی شما دارد. بنابراین هر نقص یا مشکلی در بینی می‌تواند زیبایی چهره شما را تحت تاثیر قرار دهد. ممکن است در اثر بیماری، آسیب، صدمات ورزشی یا تروما بخشی از بافت بینی از بین برود یا گاهی به دلیل قصور پزشکی یا نادیده گرفتن مراقبت‌های بعد از عمل بخشی از بافت‌ها و غضروف‌های تحت جراحی از محل خود خارج شده و بینی را به شکل ناهنجاری نشان دهند.

برای اصلاح همه این موارد نیاز به جراحی ترمیم بینی است. در واقع اصلی‌ترین اقدامی که می‌توان برای رفع مشکلات مربوط به بینی انجام داد، رینوپلاستی اصلاحی یا ترمیمی است. با انجام این عمل می‌توان بافت‌های آسیب دیده را مجدد ترمیم نمود، ناقرینگی سوراخ بینی بعد از عمل را اصلاح کرد و نوک بینی را مطابق انتظارات تغییر داد.

بینی ترمیمی چیست؟

بررسی دلایل انجام عمل بینی ترمیمی

در زیر به برخی از مهم‌ترین دلایل انجام جراحی بینی ثانویه اشاره شده است:

1) ایجاد مشکلات در مجاری تنفسی

 انجام جراحی به صورت غیر اصولی باعث می‌شود تا پره‌های بینی به هم بسیار نزدیک شده یا مجاری تنفسی دچار انسداد شوند. در این صورت فرد هنگام تنفس یا استشمام بو دچار مشکل خواهد شد.

2) ایجاد تغییرات غیر طبیعی در ظاهر بینی

 کوچک کردن بیش از اندازه بینی به خصوص در بینی‌های گوشتی یا ایجاد قوس بیش از اندازه روی بینی در جراحی بینی فرانسوی می‌تواند یکی از دلایل انجام عمل ترمیمی بینی باشد. گاهی برای اصلاح و ترمیم بینی گوشتی که کوچک یا باریک شده باید پیوند غضروفی مجدد انجام شده تا فرم بینی به شکل طبیعی تغییر داده شود، بنابراین بسیار مهم است که افراد انتظارات واقع بینانه از نتایج جراحی داشته باشند و تنها با دیدن یک عکس یا پیروی از چهره‌های معروف مورد علاقه خود اقدام به جراحی بینی نکنند.

3) افتادگی نوک بینی

اگر پیوند غضروفی در جراحی اولیه به درستی انجام نشده باشد یا پوست بعد از عمل به خوبی در جای خود قرار نگیرد، افتادگی نوک بینی اتفاق خواهد افتاد که از طریق عمل ترمیمی بینی می‌توان آن را اصلاح نمود.

افتادگی نوک بینی

4) عدم اصلاح کامل برجستگی‌های روی بینی

اگر قوز بینی فرورفتگی و برآمدگی‌های آن به صورت کامل در رینوپلاستی اولیه اصلاح نشده باشند نیاز به عمل بینی ترمیمی خواهد بود. البته گاهی ناهمواری‌های روی بینی بر اثر عدم رعایت مراقبت‌های بعد از جراحی مانند قرار گرفتن در محیط‌های آسیب‌زا ایجاد شده است در هر صورت با انجام جراحی ثانویه بینی می‌توان این نوع مشکلات را اصلاح نمود.

5) ناهماهنگی و عدم تقارن در سوراخ‌های بینی

گاهی بعد از عمل سوراخ‌های بینی به یک اندازه و هماهنگ تغییر پیدا نمی‌کند. در این صورت با انجام عمل ترمیمی بینی می‌توان دوباره سوراخ‌های بینی را به شکلی متقارن تغییر داد. 

6) باریک شدن غیر طبیعی سپتوم یا تیغه بینی

افرادی که به دلیل انحراف تیغه بینی جراحی بینی را انجام می‌دهند و همزمان با آن می‌خواهند تغییرات اساسی در فرم بینی خود داشته باشند ممکن است عمل سپتورینوپلاستی را انتخاب کنند. تغییرات گسترده در این نوع بینی‌ها ممکن است باعث شود تا بینی به شکل غیر طبیعی باریک شود و علاوه بر ظاهر بد مشکلات تنفسی جدی برای بیمار به همراه داشته باشد. با انجام جراحی بینی ترمیمی می‌توان این مشکل را تا حدود زیادی اصلاح نمود. 

7) وجود اسکار یا جای زخم قابل مشاهده

در جراحی زیبایی بینی تلاش می‌شود تا هیچگونه جای زخم یا اسکار روی صورت و زیر بینی بیمار باقی نماند. با این وجود جراحی‌های غیر حرفه‌ای ممکن است باعث آسیب‌های پوستی شوند. اصلاح و ترمیم چنین مشکلاتی نیاز به جراحی مجدد خواهد داشت. 

عمل ترمیمی بینی چگونه انجام میشود؟

عمل ترمیمی بینی مانند جراحی زیبایی بینی به دو روش باز و بسته انجام می‌شود. اصلی‌ترین تفاوت این دو تکنیک در نوع برش‌هاست. گستردگی انتخاب نوع جراحی بستگی به میزان اصلاحاتی دارد که قرار است روی بینی انجام شود. 

جراحی بینی به روش باز

در جراحی بینی به روش باز پزشک با ایجاد یک برش در پایه میانی بینی یا همان کلوملا پوست بینی را بالا برده تا دسترسی کاملی به قسمت غضروفی استخوانی و بافت نرم بینی داشته باشد. در این صورت راحت‌تر می‌توان بازسازی ساختارهای آسیب دیده بینی را انجام داد و جزئیات مورد نظر را پیاده سازی نمود. 

جراحی بینی به روش بسته

در این تکنیک برش‌ها فقط در قسمت داخلی حفره بینی ایجاد می‌شوند تا پوست بینی کمی بالا برده شود از آنجا که استفاده از این تکنیک میدان دید محدودتری در اختیار پزشک قرار می‌دهد برای رفع مشکلات اساسی جراحی اولیه گزینه مناسبی نیست. در واقع از این طریق می‌توان مشکلات جزئی مانند افتادگی نوک بینی را اصلاح نمود. بنابراین عمل بینی ثانویه با استفاده از جراحی بینی به روش بسته آسان‌تر انجام می‌شود.

با نوبت دهی سایت کلینیک جراحی بینی تهران تماس حاصل نمایید تا با پزشکان مجرب و متخصص این مرکز در ارتباط بوده و مشاوره و راهنمایی‌های لازم در مورد نوع جراحی بینی خود را دریافت نمایید. 

آیا عمل ترمیمی بینی سخت است؟

جراحی بینی ترمیمی یکی از پیچیده‌ترین و چالش برانگیزترین انواع جراحی صورت است. گاهی برای اصلاح و ترمیم غضروف‌ها و بافت‌ها نیاز به تراشیدن و برش غضروف یا پیوند غضروف و استخوانی برای افزایش اندازه و تغییر شکل بینی در ناحیه مورد نظر است. موارد این چنینی گستردگی و دشواری  جراحی را بیشتر خواهند کرد.

نکته دیگر که نباید فراموش کرد این است که در جراحی اولیه ساختار استخوانی و غضروفی و سایر بافت‌های بینی زیر تیغ جراحی رفته و از محل خود جابجا شده‌اند، انجام مجدد جراحی بافت‌ها را حساس و آسیب پذیرتر خواهد کرد، بنابراین مراقبت‌های بعد از عمل باید با دقت بیشتری دنبال شوند. اگر می‌خواهید یک جراحی راحت و با حداقل عوارض جانبی تجربه کنید، پیشنهاد می‌شود به بهترین کلینیک جراحی زیبایی بینی مراجعه نمایید. 

ترمیم بینی گوشتی چگونه است؟

بینی گوشتی یکی از چالش برانگیزترین بینی در جراحی اولیه و جراحی ثانویه است. همان طور که می‌دانید بینی گوشتی دارای غضروف‌های ضعیف و متعددی است. از طرفی پوست ضخیم بینی باعث می‌شود تا همپوشانی نواحی جراحی شده دشوارتر شود. 

انجام هر بار جراحی بینی باعث می‌شود تا پوست ضخیم بینی زخم و برش بیشتری را تحمل کند. این در نهایت می‌تواند باعث افزایش جای زخم و اسکار شود. از طرفی به دلیل وجود غضروف‌های ضعیف بینی گوشتی، امکان دستکاری زیادی روی غضروف‌ها وجود ندارد و ممکن است به چند پیوند غضروفی نیاز باشد که این اصلی‌ترین چالش انجام عمل مجدد بینی گوشتی محسوب می‌شود. 

البته اگر جراحی توسط پزشکان حاذقی همچون دکتر حسینی و دکتر یزدانی انجام شود با استفاده از تکنیک‌های رفته و اصولی که این پزشکان به کار می‌گیرند احتمال وجود جای اسکار و زخم به شدت کاهش پیدا خواهد کرد و جراحی با حداقل عوارض جانبی انجام خواهد شد. 

تفاوت جراحی بینی ترمیمی و جراحی بینی اولیه چیست؟

جراحی رینوپلاستی مجدد تنفاوت‌هایی با جراحی رینوپلاستی اولیه دارد که عبارتند از:

پیچیدگی

جراحی بینی ترمیمی پیچیدگی بیشتری نسبت به جراحی بینی اولیه دارد چراکه جراح باید با ساختار تغییر کرده بینی از جراحی اولیه کار کند که همین موضوع جراحی را بسیار دشوارتر خواهد کرد.

عوارض جانبی

احنمال بروز عوارض جانبی به دنبال جراحی مجدد بینی بیشتر از جراحی اولیه خواهد بود به خصوص اگر بیمار پیش از این جراحی‌های دیگری نیز انجام داده باشد.

دوران بهبودی طولانی‌تر

دوران بهبودی در جراحی بینی ترمیمی طولانی‌تر از جراح بینی اولیه خواهد بود. همچنین ممکن است بینی دچار تورم بیشتری نیز گردد و به جراحی دیگری برای ایجاد نتایج دلخواه نیاز باشد.

دشواری در پیش‌بینی نتایج

پیش‌بینی نتایج در جراحی رینوپلاستی ترمیمی دشوارتر از جراحی رینوپلاستی اولیه خواهد بود چراکه جراح باید با ساختار تغییر کرده و باقی‌مانده از جراحی بینی قبلی کار کند.

جراح با تجربه بیشتر

بسیار مهم است که برای انجام جراحی بینی ترمیمی جراح با تجربه بیشتر و تخصص بالاتری را انتخاب کنید تا نتایج دلخواه به دست آمده و از عوارض جانبی نیز جلوگیری شود.

انتظارات واقعی

در مواجهه با جراحی بینی ترمیمی نیاز به انتظارات مطابق با واقعیت می‌باشد. نتایج در این جراحی مانند جراحی اولیه قابل پیش‌بینی نبوده و ممکن است برای دستیابی به نتایج دلخواه به جراحی‌های بیشتری احتیاج باشد.

مراحل جراحی بینی ترمیمی شامل چه مواردی است؟

در جراحی بینی ترمیمی، اصلاحات در هر قسمتی از بینی شامل بافت نرم، سخت و غضروف ایجاد خواهند شد. برای ایجاد تغییرات ظریف و دقیق در بینی، تکنیک‌های متعددی وجود دارند. این تکنیک‌ها در هر مرحله از جراحی قابل اجرا هستند. در ادامه به تکنیک‌ها و روش تغییرات در جراحی بینی ترمیمی اشاره خواهیم کرد.

بازسازی قوز بینی

قوز بینی هم از استخوان تشکیل شده است و هم از غضروف. در صورتی که قوز بینی در جراحی بینی اولیه بیش از حد یا کمتر از مقدار مورد نیاز اصلاح شده باشد، نیاز به ترمیم خواهد داشت. برای این کار، پزشک جراح با ایجاد تراش‌های جدید، استخوان و غضروف اضافی را حذف خواهد کرد.

پیوند غضروف یا استخوان برای تغییر شکل بینی

یکی از رایج‌ترین مشکلاتی که می‌تواند انجام جراحی بینی ترمیمی را ضروری می‌سازد، بینی زینی شکل است. بینی زینی شکل به معنای برداشت بیش از حد استخوان و غضروف از قوز بینی است. در صورتی که زینی شدن بینی، شکل نامتعارفی ایجاد کند، پزشک باید انحنای آن را اصلاح نماید. پیوند غضروف و استخوان، راه حل مناسبی برای برطرف کردن تورفتگی بیش از حد بینی است.

انجام میکرواستئوتومی برای توازن بینی با اجزای چهره

یکی از گام‌های جراحی بینی ترمیمی، بهبود وضعیت استخوان‌های ظریف، نازک و شکننده در بینی است. تکنیک میکرواستئوتومی مجموعه‌ای از تکنیک‌های پیشرفته برای این موضوع خواهد بود. از این روش جراحی برای اصلاح عدم تقارن در هرم استخوانی صورت استفاده می‌شود. در واقع، وجود این گونه ناقرینگی‌ها، توازن بینی با اجزای صورت را از بین خواهد برد. در چنین شرایطی، پزشک جراح در جراحی بینی ترمیمی، وضعیت هرم استخوانی را بهبود می‌بخشد.

یکی از روش‌های رایج برای رفع ناقرینگی‌ها، استفاده از ارتعاشات الکتریکی برای تغییر شکل ساختار استخوانی بینی است.

اصلاح بینی در ناحیه بین چشم ها

قسمت بالایی بینی و بین چشم‌ها (رادیکس ناسی) چندان برجسته نیست. اما اصلاح آن یکی از مهم‌ترین و ظریف‌ترین جنبه‌های رینوپلاستی بینی است. زیبایی و تقارن قسمت بالایی بینی تاثیر بسزایی بر زیبایی چشم‌ها دارد. در صورتی که هماهنگی بین چشم‌ها و بینی به هم بخورد، عملا توازن بین چشم‌ها، بینی و دیگر اجزای چهره از بین خواهد رفت.

اگر رادیکس ناسی در جراحی رینوپلاستی اولیه دچار ناهنجاری شده باشد، در جراحی بینی ترمیمی باید اصلاح گردد. در غیر این صورت، چشم‌ها زیبایی و گیرایی خود را از دست خواهند داد.

اصلاح نوک بینی

شاید بتوان موثرترین جز در زیبایی بینی را نوک بینی دانست. برآمدگی و شکل نوک بینی باید قرینه و به اندازه باشد. گاهی پس از عمل بینی اولیه، نوک بینی دچار افتادگی می‌شود. در چنین مواردی، پزشک طی جراحی بینی ترمیمی از روش‌های پیشرفته برای بالا بردن یا پایین آوردن نوک بینی کمک می‌گیرد.

گاهی بینی شما در اثر جراحی بینی اولیه دچار کج شدگی یا بیرون زدگی بیش از حد می‌شود. در این صورت نیز شما نیاز به عمل بینی ترمیمی خواهید داشت.

جراحی اسکالپینگ نوک بینی از تکنیک‌های پیشرفته جراحی ترمیمی بینی است. این روش بر اساس دانش عمیق آناتومی بینی، طراحی و اجرا می‌شود. انجام اسکالپینگ نوک بینی تنها باید توسط یک جراح با تجربه و ماهر انجام گیرد. در غیر این صورت جراحی بینی ترمیمی در ناحیه نوک بینی نمی‌تواند نتیجه رضایت بخشی حاصل نماید.

غیرطبیعی بودن نتیجه جراحی بینی اولیه

در بسیاری از موارد، پزشک جراح بینی اهمیتی به تناسب نتیجه عمل با اجزای چهره فرد نمی‌دهد. در نتیجه بینی فرد پس از جراحی، تناسبی با اجزای صورت او نخواهد داشت. در چنین مواردی، معمولا از بین رفتن حالت طبیعی چهره برای شخص آزاردهنده خواهد بود. انجام جراحی بینی ترمیمی زیر نظر یک جراح با تجربه می‌تواند این مشکل را برطرف نماید.

قبل از جراحی بینی ترمیمی چه مواردی را باید مد نظر قرار داد؟

با هربار جراحی بینی به صورت ناخواسته ساختار و جریان خون بینی تحت تاثیر قرار می‌گیرد. به علاوه در جراحی بینی عوارض جانبی همچون اسکار ناخواسته، بی‌حسی بینی، عفونت، از دست دادن پوست و همچنین نتایج نامناسب نیز ممکن خواهد بود.

احتمال بروز این عوارض متعاقب جراحی‌های بعدی افزایش خواهد یافت. بسیار مهم است که جراح انتخابی در زمینه انجام جراحی ترمیمی بینی دارای تجربه باشد.

اغلب جراحی بینی ترمیمی توسط جراح دیگری انجام می‌شود، به همین خاطر بسیار مهم است که جراح از آنچه در جراحی اولیه اتفاق افتاده با خبر باشد تا از وقوع موارد غیرمنتظره پیشگیری شود. این مساله ممکن است امکانپذیر نباشد چراکه گاهی اوقات جراحی اول مدت‌ها پیش انجام شده و سوابق آن موجود نیست. در چنین مواردی لازم است تا جراح با دقت بسیار بالایی عمل را انجام دهد.

لازم است جراحی که جراحی بینی ترمیمی را انجام می‌دهد در برداشت غضروف از گوش و دنده‌ها تبهر داشته باشد و همچنین قادر به بازسازی عروقی و ساختاری باشد.

آمادگی‌های لازم جهت انجام جراحی بینی ترمیمی

آمادگی جهت انجام رینوپلاستی ترمیمی نیازمند یک فرآیند کامل و فردی می‌باشد. جراح باید نگرانی‌ها و سوالات بیمار را پاسخ دهد، از انتظارات بیمار آگاهی پیدا کند و یک برنامه مشخص را برای هر بیمار تنظیم کند. ممکن است نیاز به چندین جلسه مشاوره باشد.

جراح باید درک کند که بیمار نگرانی‌های زیادی در رابطه با رینوپلاستی ترمیمی خود دارد لذا باید اطلاعات کافی در این مورد را در اختیار وی بگذارد تا بیمار به درستی قادر به تصمیم‌گیری باشد.

مراقبت‌های بعد از عمل بینی ترمیمی

اگر می‌خواهید سریع‌تر ورم بهبود پیدا کرده و شما نتایج عمل زیبایی خود را سریعتر ببینید باید مراقبت‌های بعد از عمل بینی را به دقت دنبال کنید:

از کمپرس سرد یا یخ استفاده نمایید

با قرار دادن مقداری یخ در حوله یا پد نرم میتوان درد و کبودی بعد از جراحی را کاهش داد. فقط مراقب باشید هنگام استفاده از کمپرس یخ هیچ فشاری روی بینی، گونه‌ها و اطراف چشم خود وارد نکنید. 

بدن خود را هیدراته نگه دارید

مصرف مایعاتی مانند آب، آب میوه و آب سبزیجات باعث می‌شود تا خونرسانی به بافت‌های آسیب دیده سرعت بیشتری پیدا کند و بافت‌ها بتوانند مواد مغذی را جهت ترمیم سلول‌های آسیب دیده دریافت کنند. 

هنگام خواب یا نشستن سر خود را بالا نگه دارید

برای این منظور می‌توانید از یک دو بالش کوچک هنگام خواب استفاده کنید یا یک بالش کوچک را زیر گردن در محل اتصال به صندلی قرار دهید. 

مطابق دستور پزشک شستشوی بینی را با استفاده از سرم سالین انجام دهید

شستشوی بینی باعث از بین رفتن لخته‌های خون و آلودگی‌های داخل بینی می‌شود. در این صورت تنفس راحت‌تری خواهید داشت. 

هنگام سرفه، خمیازه یا عطسه خود را باز بگذارید

این کار باعث می‌شود تا فشار زیادی به بافت‌های حساس جراحی شده وارد نشود. 

از انجام تمرینات ورزشی شدید و فعالیت‌های سنگین بپرهیزید

تمرینات سنگین ورزشی باعث افزایش فشار خون و تورم بیشتر بافت‌های بینی می‌شوند. 

از عینک استفاده نکنید

قبل از انجام جراحی ترمیمی بینی لنز تماسی تهیه کرده یا از عینک‌های بسیار سبک استفاده کنید و آن را روی پیشانی خود با چسب ثابت نگه دارید. 

دوره نقاهت بعد از عمل ترمیمی بینی چگونه است؟

دوره نقاهت و مراقبت‌هایی که باید بعد از انجام جراحی ترمیمی بینی انجام داد بسیار شبیه جراحی بینی اولیه است. با این وجود به دلیل اینکه غضروف بینی مجدد انجام شده ممکن است دوران نقاهت کمی طولانی‌تر از جراحی اولیه باشد.

طی دوران نقاهت تورم بینی ممکن است تا چند هفته ادامه داشته باشد و برای برخی افراد مدت زمان بیشتری طول می‌کشد. این بستگی به وسعت و گستردگی جراحی دارد، بنابراین نتایج بعد از عمل به خوبی قابل مشاهده نیست. شما باید حداقل به مدت یک سال یا بیشتر صبر کنید تا ورم بافت‌های بینی به صورت کامل از بین رفته و شکل نهایی بینی به خوبی نمایان شود. 

دوره نقاهت بعد از عمل ترمیمی بینی چگونه است؟

هزینه جراحی بینی ترمیمی چقدر است؟

در تعیین هزینه جراحی بینی ترمیمی، فاکتورهای متعددی تعیین‌کننده خواهد بود. برخی از مهم‌ترین عواملی که باید در تخمین هزینه عمل بینی ترمیمی در نظر گرفته شوند، عبارتند از:

  • دستمزد پزشک
  • هزینه آزمایش‌های قبل از جراحی
  • پرداخت هزینه‌های مربوط به کلینیک یا بیمارستان
  • پیچیدگی جراحی ترمیمی

برخی فاکتورهای پراکنده نیز می‌توانند بر قیمت جراحی بینی ترمیمی تاثیر گذار باشند. برای مثال، شهر محل جراحی، میزان شهرت پزشک و منطقه جغرافیایی کلینیک، قیمت این نوع جراحی را دستخوش تغییر می‌کنند. بنابراین، بهتر است قبل از اقدام برای جراحی ترمیمی بینی، درباره هزینه‌های جراحی با پزشک خود صحبت نمایید.

آیا بیمه هزینه جراحی رینوپلاستی مجدد را پرداخت می‌کند؟

بیمه ممکن است بخشی از هزینه‌های جراحی را پرداخت کند. اگر علت جراحی مواردی همچون ناتوانی در تنفس و یا نقایص ساختاری بینی باشد، برخی از شرکت‌های بیمه تمامی هزینه‌ها را پرداخت خواهند کرد.

بهترین جراح بینی ترمیمی در تهران کیست؟

اگر می‌خواهید عمل دوم بینی شما بدون نقص و عارضه باشد باید به دنبال انتخاب بهترین جراح ترمیمی بینی باشید.

یک جراح خوب از تخصص و دانش بالا برخوردار بوده و از طرفی عمل‌های متعدد و موفقیت آمیز زیادی در کارنامه کاری خویش ثبت نموده است. شما با مراجعه حضوری به مطب می‌توانید نظرات بیمارانی که نزد پزشک مورد نظر شما عمل بینی انجام داده‌اند را جویا شوید یا از طریق سایت این پزشکان و نظرات کاربران بیشتر با عملکرد دکتر ترمیمی بینی خود آشنا شوید.

دکتر حسینی و دکتر یزدانی از چهره‌های شناخته شده و برتر جراحی بینی ترمیمی هستند. برای اطمینان از صحت این ادعا می‌توانید نمونه جراحی‌های انجام شده توسط این پزشکان را به صورت فیلم و عکس در سایت ایشان مشاهده نمایید. با نوبت دهی کلینیک جراحی بینی تهران تماس حاصل نمایید تا در اسرع وقت بتوانید به این پزشکان حاذق و مجرب دسترسی داشته باشید.

یادداشت آخر

عمل بینی ترمیمی برای اصلاح مشکلات ایجاد شده در جراحی اولیه انجام می‌شود، البته گاهی افراد به دلیل بیماری یا صدمات  و آسیب‌های مختلف ممکن است بخشی از بافت بینی خود را از دست بدهند، از طریق جراحی ترمیمی می‌توان غضروف‌ها و استخوان‌های آسیب دیده در این افراد را نیز اصلاح نمود.

انجام این جراحی نسبت به جراحی اولیه از چالش‌ها و حساسیت‌های بیشتری برخوردار است، زیرا یک بار در جراحی اولیه غضروف، ماهیچه‌ها مخاط، پوست استخوان بینی جراحی شده‌اند جراحی مجدد آنها باعث آسیب پذیری و حساسیت بیشتر این بافت‌ها خواهد شد و این به معنی رعایت بیشتر مراقبت‌های بعد از جراحی است.

شما از طریق ترمیم بینی میتوانید مشکلات مجاری تنفسی، برجستگی‌های روی بینی، ناهماهنگی سوراخ‌های بینی، افتادگی بینی و هر نوع مشکل عملکردی و ظاهری بینی را رفع و درمان نمایید. فقط کافی است که به بهترین جراحان زیبایی و پلاستیک مانند دکتر حسینی و دکتر یزدانی مراجعه نمایید. کارنامه کاری درخشان و انجام عمل‌های متعدد موفقیت آمیز باعث شده تا همه بیماران با رضایت و آسودگی خاطر اقدام به جراحی بینی نمایند.