پیج اینستاگرام سامانه نوبت دهی پزشکان زیبایی
لوگو کلینیک سامانه نوبت دهی پزشکان زیبایی
دسته جراحی‌ها

عمل بینی نیمه فانتزی: راهنمای مزایا و معایب و هزینه عمل نیمه فانتزی بینی 1403

با توجه به افزایش تمایل به زیبایی و جراحی‌های زیبایی در سراسر جهان، و داشتن دماغ‌های بی‌نقص، عمل بینی نیمه فانتزی به یکی از محبوب‌ترین، انتخاب‌ها بدل شده است! جراحی دماغ نیمه فانتزی، که میان حالت طبیعی و فانتزی قرار می‌گیرد؛ با ایجاد خمیدگی ملایم‌تر روی پل بینی و زاویۀ باریک‌تر بین بینی و لب‌ها، ظاهری زیبا و در عین حال، نزدیک به طبیعت را ارائه می‌دهد. 

عمل نیمه فانتزی بینی، بیشتر بین زنان محبوبیت دارد و به دلیل تعادلی، که بین زیبایی و حالت عادی آناتومی بینی ایجاد می‌کند؛ مورد توجه قرار گرفته است. به‌طور کلی، میزان انجام عمل های پلاستیک بینی، بخصوص مدل بینی نیمه فانتزی و فانتزی یا عروسکی، هرساله در حال افزایش هست! این سبک از جراحی، به جای کاهش بافت بینی که در گذشته رایج بود؛ بر روی حفظ و تقویت ساختار طبیعی بینی تمرکز دارد. 

به گفته دکتر Jason Roostaeian، استادیار دانشگاه UCLA و جراح پلاستیک، تکنیک‌های جدید جراحی بینی نیمه فانتزی، نتیجه‌ای پایدار و قابل پیش‌بینی که در برابر گذر زمان مقاوم است؛ به وجود می آورند. این رویکرد نوین، نتیجه‌ای هماهنگ‌تر با نسبت‌های صورت فرد، به ارمغان می‌آورد و احتمال نیاز به جراحی‌های ترمیمی پیچیده را کاهش می‌دهد.

زیباجویی که عمل بینی نیمه فانتزی انجام داده است.

در رینوپلاستی نیمه فانتزی، تغییرات روی ساختار اسکلتی و غضروفی بینی به صورتی است، که باعث می‌شود تا تیغه بینی کمی به حالت قوس‌دار به نظر برسد؛ اما این قوس و منحنی، به اندازه بینی طبیعی و عروسکی به چشم نخواهد آمد. البته نتایج این عمل زمانی با موفقیت همراه خواهد بود، که فرایند جراحی با مهارت و ظرافت بالا، انجام شود و مراقبت‌های اصولی قبل و بعد از عمل را به دقت دنبال کند. در این صورت شما می‌توانید، از داشتن چهره زیبا لذت ببرید. با این وجود ممکن است؛ همه افراد نتوانند نتایج مشابهی را، تجربه کنند یا حتی در برخی ممکن است؛ نتایج بعد از گذشت یک یا چند سال تغییراتی داشته باشد؛ اما علت چیست؟

این اتفاق، به پوست و غضروف‌های بینی افراد بسیار بستگی دارد. اگر در مورد این جراحی و میزان اثربخشی آن، روی بینی خود نگران هستید؛ می‌توانید با مشاوره رایگان کلینیک جراحی بینی تهران تماس حاصل نمایید و راهنمایی‌های لازم را، در این زمینه دریافت کنید. ما با نگارش مقاله زیر سعی کرده‌ایم؛ ضمن بررسی عمل بینی نیمه فانتزی، همه نکات و جزئیات این عمل را، برای شما بازگو کنیم تا شما در مسیر زیبایی خود، آسوده‌خاطر گام بردارید. پس تا انتها همراه ما باشید.

جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو نوبت عمل زیبایی فرم زیر را کامل کنید

با سلام خدمت زیباجویان عزیز با توجه به شلوغی مطب پزشکان و عدم امکان نوبت‌دهی آنلاین لطفا اطلاعات بالا را کامل نمائید تا همکاران ما در کمتر از 24 ساعت جهت مشاور رایگان و رزرو نوبت با شما تماس بگیرند.

جراحی زیبایی بینی، یکی از پنج عمل زیبایی محبوب در سراسر جهان، در سال‌های اخیر بوده است؛ به عنوان مثال این عمل، اکنون به عنوان سومین جراحی زیبایی محبوب، در ایالات متحده شناخته می‌شود و طبق آخرین گزارش منتشر شده، در سال 2020، 350 هزار عمل جراحی زیبایی بینی، در این کشور انجام شده است. عمل بینی نیمه فانتزی، یکی از انواع عمل‌های بینی است، که با هدف افزایش زیبایی بینی و اصلاح طبیعی‌تر آن، انجام می‌شود.

عمل بینی نیمه فانتزی، نتیجه‌ای بین عمل بینی طبیعی و عمل بینی فانتزی در پی دارد. در این نوع جراحی بینی، پل بینی کمی قوس‌دار می‌شود. همچنین زاویه بین لب‌ها و نوک بینی، در وضعیتی بین حالت طبیعی و عروسکی انتخاب می‌گردد (۹۰ تا ۱۰۰ درجه). میزان مهارت و تجربه پزشک جراح، در حصول یک نتیجه رضایت‌بخش تاثیر بسزایی دارد. در واقع، با توجه به اینکه حساسیت‌های عمل بینی نیمه فانتزی زیاد است؛ دقت و ظرافت زیادی می‌طلبد. 

یک پزشک بامهارت و مجرب، در ایجاد تغییرات، استانداردها را رعایت خواهد کرد؛ زیرا تغییر شکل بیش از حد یا ناکافی بینی، باعث نارضایتی بیمار از نتیجه عمل بینی نیمه فانتزی خواهد شد. بنابراین بهتر است به دنبال بهترین دکتر عمل بینی باشید. تیم کلینیک جراحی بینی تهران می‌تواند، راهنمای شما در این مسیر باشد.

منظور از عمل بینی نیمه فانتزی چیست؟

جراحی بینی نیمه‌فانتزی، که هم برای بینی گوشتی و هم بینی استخوانی قابل انجام است، به سرعت در میان خانم‌ها به یکی از روش‌های محبوب تبدیل شده است؛ این روش برای کسانی که به دنبال تغییراتی فراتر از نتایج طبیعی جراحی بینی هستند، ایده‌آل می‌باشد. همچنین، برای افرادی که مایل به داشتن بینی فانتزی کامل (که مدل عروسکی یا مدل بینی خوکی هم بهشون میگویند) نیستند و می‌خواهند تا حدودی ظاهری طبیعی‌تر حفظ کنند، جراحی نیمه‌فانتزی بینی گزینه‌ای مناسب است! این سبک، با ایجاد تعادل بین ظرافت و حالت طبیعی، زیبایی بی‌نظیری را به چهره می‌بخشد.

در جراحی بینی نیمه فانتزی پزشک جراح در تلاش است تا پل بینی را اصلاح کند. میزان قوس پل بینی در بینی نیمه فانتزی بیشتر از بینی طبیعی است. از سوی دیگر، نوک بینی با لب‌ها زاویه‌ای بین ۹۰ تا ۱۰۰ درجه می‌سازد. ترکیب این دو تغییر باعث می‌شود تا شکل بینی به طور کامل تغییر کند. در عین حال، میزان تغییرات بینی در این حالت کمتر از بینی عروسکی خواهد بود. به همین دلیل، بسیاری از افرادی که خواهان تغییرات قابل توجه و البته اصولی هستند، برای انجام عمل بینی نیمه فانتزی اقدام می‌کنند.

در عمل بینی نیمه فانتزی، اندازه بینی تغییر چندانی ندارد. به همین دلیل، انجام این نوع عمل زیبایی برای بینی‌های گوشتی نیز مناسب است. این در حالی است که عمل بینی فانتزی برای بینی‌های گوشتی گزینه مناسبی نخواهد بود.

منظور از عمل بینی نیمه فانتزی چیست

هدف از عمل بینی نیمه فانتزی چیست؟

رینوپلاستی نیمه فانتزی، راه‌حلی میانه برای کسانی است که خواهان زیبایی و تناسب در چهره خود هستند؛ در این نوع رینوپلاستی، جراح با حفظ قوس طبیعی بینی و اصلاح انحرافات بینی، به دنبال ایجاد تعادل، بین اجزای چهره و تناسب با سایر ویژگی‌های فرد است. برخلاف رینوپلاستی عروسکی، که قوس بینی به‌طور اغراق‌آمیز بالا برده می‌شود؛ در رینوپلاستی نیمه فانتزی، زیبایی و طبیعی بودن در کنار هم مدنظر قرار می‌گیرند. انتخاب جراح باتجربه و ماهر در این نوع رینوپلاستی، از اهمیت بالایی برخوردار است؛ چرا که جراح باید با در نظر گرفتن تناسبات چهره، فرمی دلنشین و متناسب با چهره فرد ایجاد کند.

هدف از عمل بینی نیمه فانتزی، بهبود وضعیت ظاهری بینی و تناسب آن با اجزای دیگر چهره است. در واقع، در حین عمل بینی نیمه فانتزی، جراح در تلاش است تا نقص‌های ظاهری بینی را برطرف نماید؛ به‌طوری که بیشترین تناسب را با اجزای دیگر چهره پیدا کند؛ سپس با ایجاد قوس بر روی پل میانی بینی، حالت آن را تغییر می‌دهد. در این بین، نوک بینی با لب‌ها، زاویه ۹۰ تا ۱۰۰ درجه پیدا می‌کند. این در حالی است که اندازه بینی، چندان تغییر نخواهد کرد. به این ترتیب، علاوه بر ایجاد حالت جدید در بینی، شکل طبیعی آن نیز تا حدودی حفظ می‌شود.

افراد مختلف سلایق متنوعی نیز دارند. از سوی دیگر، هر فرد به صورت ژنتیکی یا در اثر عوامل متعدد، ساختار صورت خاص خود را خواهد داشت. ترکیب این دو عامل باعث می‌شود، تا انتخاب روش جراحی بینی برای هر فرد، منحصر به‌فرد باشد. برای انتخاب بهترین روش جراحی بینی، لازم است با یک پزشک ماهر و مجرب مشورت نمایید.

چه کسانی می‌توانند برای عمل بینی نیمه فانتزی اقدام کنند؟

در مدل عمل بینی نیمه فانتزی، جراح با در نظر گرفتن اصول زیبایی‌شناسی و تناسبات صورت، به دنبال ایجاد تعادلی بین زیبایی و طبیعی بودن است؛ این نوع رینوپلاستی برای هر دو نوع بینی گوشتی و استخوانی قابل انجام است! در جراحی بینی استخوانی، به دلیل نازک بودن پوست و ظریف بودن استخوان و غضروف، شکل‌دهی به بینی آسان‌تر بوده و دستیابی به زاویه طلایی و فرمی دلنشین و متناسب با چهره، امکان‌پذیرتر است.

از سوی دیگر، در بینی گوشتی، پوست بینی بیش از حد ضخیم است؛ به همین دلیل، در جراحی بینی گوشتی، ایجاد فرم جدید کمی دشوار است. در نتیجه، جراحی‌های پیچیده مانند جراحی بینی عروسکی، برای این نوع بینی گزینه مناسبی نخواهند بود. به این ترتیب، افرادی که به دنبال ایجاد تغییر در فرم بینی گوشتی خود هستند؛ می‌توانند به جای عمل بینی عروسکی، برای عمل بینی نیمه فانتزی اقدام کنند. برخی از افراد نیز به دنبال آن هستند، تا ضمن تغییر شکل بینی، حالت طبیعی آن را نیز حفظ نمایند. این‌گونه اشخاص نیز می‌توانند؛ جراحی بینی نیمه‌فانتزی انجام دهند.

نکته‌ای که باید به آن توجه کنید؛ این است که انتخاب بهترین مدل و شکل بینی، باید زیرنظر یک پزشک جراح مجرب انجام گیرد. در واقع، پزشک بر اساس تجربیات خود مشخص می‌کند، که آیا مدل انتخابی با اجزای چهره فرد متناسب است یا خیر. او همچنین می‌تواند با بررسی ساختار بینی و میزان ضخامت پوست آن، میزان پیچیدگی‌های جراحی را به بیمار گوشزد کند. بنابراین انتخاب بهترین پزشک جراح، سهم زیادی در نتیجه حاصل از جراحی بینی نیمه فانتزی، خواهد داشت. تیم کلینیک جراحی بینی تهران می‌تواند؛ شما را در انتخاب بهترین جراح راهنمایی کند.

مزایای عمل بینی نیمه فانتزی چیست؟

بسیاری از افراد ممکن است؛ به صورت مادرزادی یا در اثر شکستگی بینی، دچار مشکلات تنفسی شده باشند. انجام عمل بینی نیمه فانتزی کمک می‌کند، تا ضمن رفع مشکلات تنفسی، نقص‌های ظاهری بینی نیز برطرف شود. در زیر به بررسی مزایای عمل بینی نیمه فانتزی می‌پردازیم:

  1. رفع مشکلات تنفسی؛ پزشک جراح در حین جراحی بینی نیمه فانتزی، سپتوم بینی (پل میانی بینی) را در جای صحیح خود قرار می‌دهد. به این ترتیب، انحراف بینی به‌طور کامل برطرف می‌شود. این کار برای شکل‌دهی بهتر به بینی نیز ضرورت دارد.
  2. رفع نقص‌های ظاهری بینی؛ ممکن است فرد، نقص‌های ظاهری مشخصی در بینی خود داشته باشد؛ برای مثال، وجود قوز بینی، یکی از نقص‌های ظاهری رایج در بینی‌های استخوانی به حساب می‌آید. رفع قوز بینی، یکی از اهداف اصلی عمل بینی نیمه فانتزی است. همچنین، پزشک جراح، برای متناسب کردن فرم بینی با اجزای دیگر چهره، حفره‌های بینی را جمع‌تر می‌کند. این موضوع، به کوچکتر نشان دادن بینی کمک خواهد کرد. از سوی دیگر، جمع شدن و کوچکتر شدن بینی باعث می‌شود، تا برجستگی گونه‌ها و زیبایی چانه نیز بیشتر نمایان شود.
  3. رفع افتادگی نوک بینی؛ یکی از اهداف اصلی عمل بینی نیمه فانتزی، اصلاح موقعیت نوک بینی است. در واقع، در جراحی نیمه فانتزی، زاویه بین لب‌ها و نوک بینی، در محدوده ۹۰ تا ۱۰۰ درجه تنظیم می‌شود. این موضوع کمک می‌کند، تا نوک بینی در حالت سر بالا قرار گیرد. البته میزان بالا رفتن نوک بینی، کمتر از بینی عروسکی است. به همین دلیل نیز بینی، شکل خوکی به خود نمی‌گیرد.

مراقبت‌های قبل از عمل بینی نیمه فانتزی شامل چه مواردی می‌شود؟

از چند روز قبل از عمل بینی نیمه فانتزی، فرد باید مراقبت‌هایی را انجام دهد؛ برای مثال، فردی که قرار است برای انجام عمل جراحی بینی اقدام کند؛ از چند روز قبل از عمل، باید از مصرف الکل و نوشیدنی‌های الکلی پرهیز نماید؛ زیرا این موضوع احتمال خونریزی در حین جراحی را، افزایش می‌دهد. مصرف سیگار نیز، برای افرادی که قصد انجام عمل بینی نیمه فانتزی را دارند؛ به‌هیچ‌عنوان توصیه نمی‌شود؛ زیرا نیکوتین موجود در سیگار، دوره نقاهت عمل را طولانی‌تر خواهد کرد. همچنین، احتمال بروز عفونت زخم‌ها را بیشتر می‌کند. به این ترتیب، لازم است این‌گونه افراد، از چند روز قبل از جراحی، تا چند روز پس از آن، مصرف سیگار را ترک کنند.

مصرف داروهای ضدانعقاد خون، مانند «آسپرین» نیز احتمال خونریزی، حین جراحی را زیاد می‌کند. بنابراین بیماران باید مصرف این نوع داروها را، تا بعد از جراحی بینی به تعویق اندازند. البته این‌گونه افراد می‌توانند؛ درباره میزان دوز مصرفی یا زمان قطع دارو، از پزشک خود کمک بگیرند. در روز جراحی، حضور یکی از دوستان یا اعضای خانواده، در کنار بیمار ضرورت دارد؛ زیرا فرد پس از جراحی نمی‌تواند، به تنهایی به خانه بازگردد و نیاز به مراقبت خواهد داشت.

مراقبت های بعد از عمل بینی نیمه فانتزی

روش انجام عمل بینی نیمه فانتزی چگونه است؟

عمل بینی نیمه فانتزی، مانند انواع دیگر جراحی‌های زیبایی بینی، با دو روش «جراحی بینی باز» و «جراحی بینی بسته» انجام می‌گیرد. وضعیت سلامت هر بیمار و همچنین نوع ساختار بینی وی، تعیین‌کننده روش جراحی بینی نیمه فانتزی خواهد بود.

معمولا پزشک جراح، با تهیه عکس‌هایی در زوایای مختلف، میزان تغییرات مورد نیاز را تعیین خواهد کرد. در مواردی که بینی شخص، به تغییرات و اصلاحات شدید نیاز داشته باشد؛ جراحی بینی باز توصیه می‌شود. در غیر این صورت، می‌توان با استفاده از جراحی بسته، عمل بینی نیمه فانتزی را انجام داد. در ادامه به جزئیات هر یک از روش‌های جراحی بینی نیمه فانتزی باز و بسته، اشاره خواهیم کرد.

عمل بینی نیمه فانتزی بسته

در جراحی بینی با روش بسته، هیچ‌گونه برش خارجی برای بینی ایجاد نمی‌شود. در نتیجه، اسکار ناشی از جراحی بینی نیمه فانتزی، به حداقل می‌رسد. پزشک جراح با ایجاد برش‌های داخلی، ساختار بینی را اصلاح می‌کند. به‌طوری که همه قسمت‌های استخوان و غضروف بینی، اصلاح شده و شکل جدیدی به خود بگیرند. در نهایت، کلیه برش‌های داخلی، بخیه زده شده و پانسمان می‌گردند. با توجه به کم تهاجمی بودن این روش جراحی، دوران نقاهت عمل بینی نیمه فانتزی بسته، نسبتا کوتاه‌تر خواهد بود.

عمل بینی نیمه فانتزی با روش باز

جراحی بینی نیمه فانتزی با روش باز، تهاجمی‌تر از عمل نیمه فانتزی بسته است. در این روش جراحی، پزشک یک برش خارجی بر روی پل جدا‌کننده حفره‌های بینی، ایجاد می‌کند. سپس پوست بینی را بالا برده و کنار می‌زند. این کار کمک می‌کند، تا دسترسی پزشک به ساختار داخلی، بافت‌های استخوانی و غضروفی بینی بیشتر باشد. پزشک جراح، پس از تغییر شکل بینی و اضافه یا کم کردن غضروف و استخوان، پوست بینی را به محل اولیه خود بازمی‌گرداند. در نهایت محل برش را بخیه خواهد زد.

نحوه انجام عمل بینی نیمه فانتزی چگونه است؟

عمل بینی نیمه فانتزی، باید در یک کلینیک مجهز و تحت بیهوشی عمومی انجام گیرد. برای بیهوشی فرد، می‌توان از روش استنشاق یا تزریق وریدی مواد بیهوشی، کمک گرفت. پس از بیهوشی کامل بیمار، پزشک جراح برش‌های لازم را در محل جراحی ایجاد می‌کند. نوع برش، بر اساس روش جراحی (جراحی باز یا بسته) انتخاب می‌شود. در مرحله بعد، پزشک کلیه تراش‌های مورد نیاز را بر روی غضروف و استخوان بینی، انجام خواهد داد. 

ممکن است در حین جراحی، برای شکل‌دهی بهتر بینی، به پیوند استخوان و غضروف نیاز باشد. در چنین مواردی لازم است؛ جراح از غضروف یا استخوان قسمت‌های دیگر بدن، استفاده کند. این مساله می‌تواند باعث طولانی شدن زمان جراحی نیز بشود. پس از برطرف کردن انحراف بینی و شکل‌دهی کامل آن، جراح، بخیه‌های لازم را در محل جراحی خواهد زد. قرار دادن «اسپلینت» در بینی، به حفظ شکل نهایی آن کمک خواهد کرد. اسپلینت در حدود یک هفته، باید در بینی باقی بماند. زمان برداشتن یا خارج کردن آن را، پزشک معالج تعیین خواهد کرد.

عوارض عمل بینی نیمه فانتزی کدامند؟

هرگاه جراحی توسط یک پزشک ماهر، مجرب و حرفه‌ای انجام گیرد، عوارض عمل به حداقل می‌رسد. درباره عمل بینی نیمه فانتزی نیز، این موضوع صدق می‌کند. با این حال، عوارضی مانند تورم و کبودی بعد از عمل بینی نیمه فانتزی، اجتناب‌ناپذیر هستند. همچنین، در روزهای اول پس از جراحی، احتمال خونریزی از بینی نیز وجود دارد. این‌گونه عوارض، چند روز پس از جراحی، برطرف خواهند شد. هرچه مهارت پزشک جراح در انجام جراحی بیشتر باشد؛ آسیب‌های جانبی کمتر خواهد بود.

دقت کنید که، ورم عمل بینی در جراحی نیمه فانتزی می‌تواند، تا یک سال هم دوام داشته باشد؛ این مساله امری کاملا طبیعی است و جای نگرانی ندارد. البته ورم اولیه ناشی از جراحی، چند روز پس از آن برطرف می‌شود. با این حال، شکل نهایی بینی، از 6 ماه تا یک سال پس از جراحی، قابل مشاهده خواهد بود.

عوارض عمل بینی نیمه فانتزی

مراقبت‌های بعد از عمل بینی نیمه فانتزی شامل چه مواردی است؟

پس از انجام عمل بینی نیمه فانتزی، بیمار حدود چند ساعت در اتاق ریکاوری نگهداری می‌شود. با رفع آثار مواد بیهوشی و با تایید پزشک، شخص می‌تواند به خانه بازگردد. برخی از مراقبت‌های بعد از عمل بینی نیمه فانتزی را، در ادامه توضیح می‌دهیم: 

  • نگهداشتن سر در حالت عمودی؛ در روزهای اول بعد از جراحی بینی نیمه فانتزی، بیمار باید به‌طور کامل در حالت عمودی یا نشسته قرار بگیرد؛ زیرا این کار برای حفظ شکل نهایی بینی، لازم است. برای قرار دادن بدن در حالت عمودی، می‌توانید از چند بالش در پشت خود استفاده کنید. برای خوابیدن نیز، بدن باید در همین موقعیت قرار گیرد، تا شکل بینی تغییر نکند. دقت کنید که در هر صورت، سر باید بالاتر از قفسه سینه باشد.
  • استفاده از کمپرس سرد؛ برای کاهش تورم و کبودی ناشی از عمل بینی نیمه فانتزی، ممکن است پزشک، استفاده از کمپرس سرد را توصیه کند. در چنین مواردی، می‌توانید جزئیات استفاده از کمپرس سرد را، از پزشک سوال کنید.
  • مصرف داروهای تجویزی؛ برای کاهش درد و همچنین پیشگیری از بروز عفونت در ناحیه جراحی، پزشک داروهای آنتی‌بیوتیک و مُسکّن را، برای شخص تجویز می‌کند. به منظور اثربخشی این‌گونه داروها، مصرف به‌موقع و کامل کردن دوره درمان آن‌ها، الزامی است.
  • کشیدن بخیه‌ها؛ بعد از جراحی بینی نیمه فانتزی، پزشک توصیه‌هایی درباره نحوه تمیز و ضدعفونی کردن محل جراحی، به شما ارائه می‌دهد. او همچنین، زمان کشیدن بخیه‌های جراحی را تعیین خواهد کرد. به‌هیچ‌عنوان بخیه‌های محل جراحی را دستکاری نکنید؛ زیرا در این صورت می‌تواند، اسکار زیادی به جای بگذارد.
  • استفاده از غذای مناسب؛ به‌هیچ‌عنوان نباید، از غذاهای سفت و جویدنی استفاده کنید. بهترین رژیم غذایی برای پس از عمل بینی نیمه فانتزی، یک رژیم شامل غذاهای آبکی و نرم و پر فیبر است. فیبر موجود در مواد غذایی، مانند میوه‌ها و سبزیجات، از بروز یبوست پیشگیری به عمل می‌آورد. در نتیجه، میزان ورم بدن به حداقل می‌رسد. مصرف فست‌فود تا چند روز پس از عمل بینی نیمه فانتزی، به‌هیچ‌عنوان توصیه نمی‌شود. Home Care After Rhinoplasty | Princeton, NJ | Brunner MD

هزینه عمل بینی نیمه فانتزی چقدر است؟

پیچیدگی‌های عمل بینی نیمه فانتزی، حد وسط عمل بینی طبیعی و عمل فانتزی خواهد بود. با این حال، میزان این پیچیدگی‌ها، به ساختار صورت فرد و میزان اصلاحات بینی وی، مربوط می‌شود. هرچه شدت پیچیدگی‌های جراحی بیشتر باشد، به زمان و مهارت بیشتری نیز نیاز است. به همین دلیل نیز باید، به دنبال بهترین پزشک جراح بینی نیمه فانتزی باشید.

بخش عمده‌ای از هزینه عمل بینی نیمه فانتزی، به دستمزد پزشک مربوط می‌شود. شهرت، توانایی و مهارت، پزشک تاثیر بسزایی بر دستمزد وی خواهد داشت. به این ترتیب، پیچیدگی‌های جراحی در نهایت باعث افزایش هزینه عمل بینی نیمه فانتزی می­‌گردد. هزینه مرتبط با آزمایش‌های قبل از جراحی و همچنین، هزینه‌های مربوط به کلینیک نیز، باید در تخمین هزینه عمل بینی نیمه فانتزی در نظر گرفته شوند. قیمت عمل بینی نیمه فانتزی، به فاکتورهای متفرقه مانند شهر محل جراحی و موقعیت جغرافیایی کلینیک جراحی بینی هم ارتباط دارد. برای اطلاع از قیمت عمل نیمه فانتزی در تهران می‌توانید با کلینیک جراحی بینی تهران تماس بگیرید.

چگونه بهترین جراح عمل بینی نیمه فانتزی را انتخاب کنیم؟

برای انتخاب بهترین پزشک جراح عمل بینی نیمه فانتزی، باید درباره همه پزشکان این حوزه تحقیق کنید. مسلما این فرآیند، بسیار زمان‌بر و پرهزینه خواهد بود. از این‌رو، کمک گرفتن از یک مرجع معتبر و آگاه در این زمینه، بسیار مفید است. تیم کلینیک جراحی بینی تهران یکی از بهترین و معتبرترین، تیم‌هایی است که می‌تواند راهنمای شما در این مسیر باشد.

به طور کلی، افرادی که قصد دارند برای عمل بینی نیمه فانتزی و غیر آن اقدام کنند؛ باید بتوانند با بهترین پزشکان این حوزه در تماس باشند. تیم کلینیک جراحی بینی تهران، این امکان را برای شما فراهم می‌سازد. برای تماس با بهترین کلینیک جراحی بینی تهران، می‌توانید به قسمت تماس با ما در همین وبسایت، مراجعه نمایید.

نکته نهایی قبل از عمل بینی نیمه فانتزی

عمل بینی نیمه فانتزی بر اساس آناتومی، ویژگی‌های صورت و شرایط سلامتی جسمانی و روحی افراد، با دو تکنیک جراحی «باز» و «بسته» انجام می‌شود. جراحی بینی باز، یک عمل گسترده‌تر است که به پزشک کمک می‌کند؛ تغییرات بیشتر و دقیق‌تری را روی بینی اجرا نماید. افرادی که دارای بینی گوشتی و استخوانی هستند؛ هر دو می‌توانند برای جراحی دماغ نیمه فانتزی، اقدام نمایند؛ با این وجود، جراحی بینی گوشتی به شکل نیمه فانتزی، زمان‌بر و چالش‌برانگیزتر است؛ اما در هر دوی موارد، افراد نتایج دلخواه را مشاهده خواهند نمود. 

دوره نقاهت، بر اساس نوع عمل بینی متفاوت است؛ به‌طور معمول عمل بینی باز، زمان بیشتری برای بهبودی نیاز دارد؛ البته اگر مراقبت‌های اصولی بعد عمل، به دقت رعایت شوند؛ بهبودی سریع‌تر حاصل خواهد شد. نکته مهم دیگر، در دستیابی به نتایج عالی و رضایت‌بخش، انتخاب پزشکان مجرب، متخصص و کارآزموده است که با دقت، جزئیات عمل را مورد توجه قرار داده و فرم دلخواه را، با حداقل عوارض جانبی روی بینی شما، پیاده‌سازی نمایند؛ از طریق جراحی بینی نیمه فانتزی، شما می‌توانید از مهارت چنین پزشکان متخصصی بهره‌مند شوید.

سوالات متداول درباره عمل بینی نیمه فانتزی

عمل بینی نیمه فانتزی، به‌طور متوسط بین یک تا سه ساعت طول می‌کشد. این بازه زمانی، بر اساس میزان پیچیدگی‌های جراحی متغیر خواهد بود. همچنین، میزان اصلاحات مورد نیاز برای فرم دادن به بینی، می‌تواند مدت زمان جراحی را طولانی‌تر کند.

غذاهای آبکی و نرم، میوه‌ها و سبزیجات بهترین مواد غذایی، برای بعد از عمل بینی نیمه فانتزی هستند. مصرف غذاهایی که به جویدن شدید نیاز دارند، تا زمان تجویز پزشک ممنوع است.

معمولا نتیجه نهایی عمل بینی نیمه فانتزی، بین 6 ماه تا یک سال بعد از عمل قابل مشاهده خواهد بود.

کلینیک جراحی بینی تهران می‌تواند، در انتخاب بهترین پزشکان جراح بینی به شما کمک کند. تماس با کلینیک جراحی بینی تهران می‌تواند، به صرفه‌جویی در هزینه و زمان شما کمک کند.