جراحی بینی بسته | عمل رینوپلاستی بسته چگونه است؟

جراحی بینی بسته، عمدتا با هدف زیبایی انجام می گیرد. با این حال در بسیاری از موارد هدف از رینوپلاستی بینی، رفع نقص های مادرزادی یا بهبود عملکرد تنفسی خواهد بود. در هر صورت، هر نوع عمل بینی با هر هدفی از طریق یکی از روش های جراحی بینی بسته یا جراحی بینی باز انجام می گیرد.

بسیاری از بیماران، رینوپلاستی بسته را ترجیح می‌دهند؛ زیرا بعد از جراحی، در صورتشان هیچ جای زخم قابل مشاهده‌ای، وجود نخواهد داشت. از طرف دیگر، جراحی بینی بسته به طور کلی، روشی بسیار ایمن است.

همچنین طی مطالعات صورت گرفته، حدود 45 درصد زیبایی‌جویان، تحت عمل جراحی بینی بسته قرار می‌گیرند. ازاین‌رو، این روش جراحی یکی از مهمترین روش‌های جراحی بینی است. در این مقاله قصد داریم به بررسی نحوه انجام جراحی رینوپلاستی بسته بپردازیم. 

جراحی بینی بسته

نکاتی که در این مقاله ارائه می شوند می توانند آگاهی افراد را درباره مسائلی مانند تفاوت جراحی بینی بسته و باز، هزینه جراحی بینی بسته و اینکه جراحی بینی به روش بسته بهتر است یا باز بالاتر ببرد. هر چند انتخاب بهترین روش جراحی بینی برای هر فرد به شرایط شخص و نظر پزشک معالج و سعی دارد. با این حال، افزایش آگاهی درباره روش های مختلف عمل بینی می تواند نگرانی های ناشی از آن را کاهش دهد.

عمل بینی بسته یک روش جراحی برای ایجاد تغییر در نواحی داخلی بینی است. این جراحی بدون ایجاد برش خارجی در نواحی اطراف بینی انجام می گیرد. این در حالی است که در جراحی بینی باز لازم است پل بین حفره های بینی، از طریق یک برش ظریف، جدا گردد. ممکن است جراحی بینی به روش بسته، کم تهاجمی تر به نظر برسد. اما لازم است بدانید که هر یک از روش های عمل بینی، مزایا و معایب خاص خود را خواهند داشت.

محتوا نمایش

جراحی بینی بسته یا رینوپلاستی بسته چیست؟

یکی از دغدغه های عموم افرادی که برای انجام عمل بینی اقدام می کنند، به جا ماندن جای زخم حاصل از عمل بینی است. به همین دلیل، معمولا این گونه افراد به دنبال یافتن راهی هستند تا با کمترین اسکار ناشی از جراحی، مشکلات بینی خود را رفع نمایند. از این رو به نظر می رسد که جراحی بینی با روش بسته مناسب ترین راه حل باشد.

در جراحی بینی بسته، بدون ایجاد برش های قابل توجه در ناحیه خارجی بینی، جراحی انجام می گیرد. در واقع، رینوپلاستی بسته نوعی عمل زیبایی بینی است که از طریق برش هایی در داخل حفره های بینی انجام می گیرد. این مساله باعث می شود تا جای زخم قابل توجهی باقی نمانده و جراحی با کمترین اسکار همراه باشد.

یکی از انواع تفاوت رینوپلاستی بسته و باز به عملکرد این دو روش جراحی مربوط می شود. برخلاف رینوپلاستی باز که یک روش سنتی محسوب می شود، از جراحی بینی بسته می توان برای تغییر شکل نوک بینی به شیوه ای ساده تر استفاده کرد. علاوه بر این، افرادی که تمایل به کوتاه کردن بینی خود دارند، می توانند از طریق رینوپلاستی بینی بسته به هدف خود برسند. یکی از مهم ترین کاربردهای رینوپلاستی بسته بینی، از بین بردن برآمدگی یا قوز بینی است.

معمولا انجام عمل بینی بسته باعث ایجاد تقارن بیشتری در برآمدگی یا نوک بینی خواهد شد. این موضوع برای بیمارانی که به تقارن نتیجه جراحی، اهمیت بسیاری می دهند مفید خواهد بود.

رینوپلاستی بسته

کاربرد جراحی بسته بینی در چه مواردی است؟

از روش جراحی بینی بسته در موارد مختلفی می توان استفاده نمود. افرادی که برای کوتاه کردن قد بینی یا از بین بردن افتادگی نوک بینی، جراحی انجام می دهند، می توانند از این روش استفاده کنند. همچنین، تغییر شکل نوک بینی یا پل بین حفره های بینی را می توان با روش رینوپلاستی بسته بینی انجام داد.

به طور کلی، افرادی که به دنبال انجام جراحی بینی نیمه فانتزی یا جراحی بینی فانتزی و عروسکی هستند، می توانند از جراحی بینی با روش بسته استفاده کنند. زیرا در این صورت جای بخیه یا اسکار کمتری در زیر بینی مشاهده خواهد شد.

کاربرد جراحی بینی بسته

مزایای جراحی بینی بسته چیست؟

بخش مهمی از مزایای جراحی بینی بسته به نحوه انجام آن مربوط می شود. در واقع، علی رغم روش های سنتی عمل بینی، در عمل بینی بسته تمامی برش ها از داخل حفره های بینی ایجاد می گردند. این مساله باعث می شود تا شدت تهاجمی بودن عمل به حداقل برسد.

از مهم ترین مزایای عمل بینی بسته می توان به جای زخم محدودتر اشاره کرد. در واقع، با توجه به اینکه در رینوپلاستی بسته هیچ گونه برشی در ناحیه خارجی بینی ایجاد نمی شود، بنابراین جای زخم کمی در ساختار بینی نیز نمایان می گردد. همچنین، جراحی بینی با روش بسته نسبتا سریع انجام می گیرد و مدت عمل را کوتاه تر می کند.

با توجه به کم تهاجمی تر بودن جراحی بسته بینی، شدت تورم ناشی از عمل بینی بسیار کمتر خواهد بود. این موضوع، به کاهش دوران نقاهت کمک خواهد کرد. همچنین هر چه تورم بینی بعد از عمل کمتر باشد، فرد زودتر می تواند نتیجه نهایی جراحی را مشاهده کند.

لازم است این نکته را در نظر داشته باشید که در جراحی بینی بسته، بینی به طور کامل باز نخواهد شد. در نتیجه، جراحی باید با یک میدان دید محدودتری انجام گیرد. مهارت، ظرافت و دقت پزشک جراح در چنین عمل بینی، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. بنابراین پیش از اقدام برای انجام عمل رینوپلاستی بسته، از کافی بودن تجربه و مهارت پزشک خود مطمئن شوید.

در جلسه مشاوره قبل از جراحی بینی بسته چه باید کرد؟

یکی از مهم ترین مراحل قبل از جراحی بینی بسته مشاوره با جراح است. در جلسه مشاوره، جراح کلیه سوابق پزشکی بیمار را بررسی خواهد کرد. جراحی های قبلی، داروهای مصرفی، امکان ابتلا به بیماری های زمینه ای مانند دیابت و فشارخون، از جمله مواردی هستند که باید در جلسه مشاوره مورد بحث قرار گیرند. همچنین، بیمار باید کلیه انتظارات خود از جراحی بینی بسته را برای پزشک تشریح کند. صحبت درباره انتظارات بیمار باعث می شود تا دیدگاه واقع گرایانه تری نسبت به نتیجه ایجاد گردد.

در جلسه مشاوره، پزشک عکس های متعددی از زوایای مختلف صورت بیمار تهیه می کند. بررسی این عکس ها کمک می کند تا تصمیم گیری درباره بهترین روش جراحی و مناسب ترین شکل برای بینی راحت تر شود. این مساله که بیمار برای جراحی بینی گوشتی یا جراحی بینی استخوانی اقدام می کند نیز باید به عنوان یک عامل موثر بر نتیجه در نظر گرفته شود.

بیماران نیز می توانند در جلسه مشاوره با پزشک، عکس های مربوط به جراحی های قبلی او را بررسی کنند. مواردی مانند قرینگی بینی بعد از جراحی و شکل نهایی بینی به مهارت پزشک بستگی دارد. مشاهده عکس های جراحی های قبلی پزشک به شما کمک می کند تا مهارت های پزشک و تجربه او را از این نظر بسنجید.

مشاوره جراحی بینی

مراقبت های قبل از جراحی بینی بسته شامل چه مواردی می شود؟

برای آمادگی قبل از جراحی بینی بسته، رعایت برخی نکات الزامی است. برای مثال، افرادی که از مکمل ها یا داروهای خاص استفاده می کنند، باید مصرف آن ها را تا پس از جراحی به تعویق بیندازند. داروهای رقیق کننده خون، مانند آسپرین و ایبوپروفن، از جمله این داروها هستند.

مصرف الکل و نوشیدنی های الکلی نیز باید حداقل از دو هفته قبل از جراحی قطع گردد. زیرا الکل منجر به روشن شدن خون شده و کنترل خونریزی حین جراحی را دشوار می سازد.

کشیدن سیگار نیز از چند روز قبل از جراحی ممنوع است. زیرا نیکوتین موجود در سیگار، دوران بهبودی و نقاهت پس از جراحی بینی بسته را طولانی تر خواهد کرد. همچنین، کشیدن سیگار خطر بروز عفونت پس از جراحی را افزایش می دهد. به این ترتیب، لازم است سیگار کشیدن را از چند روز قبل از جراحی کنار بگذارید.

نحوه عمل بینی بسته چگونه است؟

یکی از سوالات مهم افراد درباره نحوه جراحی بینی بسته است. برای انجام جراحی بینی به روش بسته اکثر پزشکان جراح از بیهوشی عمومی استفاده می کنند. با توجه به اینکه در حین عمل بینی بسته، تمامی برش ها از داخل بینی ایجاد می گردند، بنابراین احتمال تجمع خون در گلو وجود دارد. این مساله در هنگام بیهوشی بیمار می تواند خطرساز باشد. بنابراین، بیهوشی عمومی برای جراحی بینی بسته زیر نظر یک متخصص بیهوشی، روش بهتری خواهد بود.

در مرحله بعد و پس از بیهوشی کامل، جراح برش های لازم را در داخل حفره های بینی ایجاد می کند. سپس تراش های ظریفی بر روی غضروف و استخوان آن ایجاد می گردد. البته در برخی موارد ممکن است لازم باشد مقداری استخوان به استخوان بینی اضافه شود. در هر حال، با توجه به هدف عمل و شکل نهایی مورد نظر بیمار، میزان تراشیدن یا افزودن استخوان متفاوت است. تا زمان رسیدن شکل بینی به شکل مورد نظر فرایند تغییر شکل ادامه پیدا می کند.

پس از آنکه فرایند تغییر شکل به اتمام رسید باید ناحیه جراحی به کمک بخیه های ریز و ظریف بسته شود. برای حفظ شکل جدید بینی، جراح از گچ بینی یا اسپلینت بینی استفاده می کند. کلیه مراحل یاد شده برای اکثر افراد، در حدود ۱ تا ۲ ساعت به طول می انجامد.

نحوه جراحی بینی بسته

منظور از جراحی بینی به روش بسته و بدون تامپون چیست؟

یکی از مهم ترین نگرانی های بیماران قبل از اقدام برای انجام جراحی بینی، به خونریزی و درد ناشی از تامپون پس از جراحی مربوط می شود. تامپون یا فتیله نوعی پنبه فشرده و مخصوص است که برای جلوگیری از خونریزی پس از جراحی بینی در حفره های آن قرار داده می شود. در سال‌های گذشته مشخص شد که خروج تامپون پس از جراحی بسته بینی، عوارض زیادی می تواند در پی داشته باشد.

در واقع، تامپون ها عمدتا تا چند روز پس از جراحی باید در بینی باقی می ماندند. عفونت، احساس درد شدید در ناحیه جراحی، انسداد تنفسی و سردرد از عوارض استفاده از تامپون بعد از جراحی بینی محسوب می شدند. این مساله باعث شد تا به جای تامپون، از ابزار دیگری تحت عنوان اسپلینت بینی استفاده شود. بنابراین، امروزه انواع جراحی بینی بسته بدون تامپون انجام می گیرد.

پس از عمل بسته بینی چه باید کرد؟

در قسمت های قبل اشاره کردیم که پس از اتمام جراحی بینی بسته و زدن بخیه های ظریف، پزشک از یک گچ، آتل یا اسپیلینت استفاده می کند. قرار گرفتن این ابزار در بینی به حفظ شکل نهایی حاصل از جراحی کمک خواهد کرد.

با اتمام جراحی باید از همراه خود بخواهید تا شما را به منزل برساند. چون معمولا رینوپلاستی بسته تحت بیهوشی عمومی انجام می گیرد و بیمار نمی تواند پس از آن رانندگی کند.

عمده افراد برای بازگشت به فعالیت های روزمره یا محل کار خود باید چند روزی صبر کنند. رعایت مراقبت های بعد از عمل جراحی بینی بسته کمک می کند تا دوران نقاهت آن سریع تر طی شود. در نتیجه فرد زودتر به زندگی عادی باز می گردد.

مراقبت های بعد از جراحی بینی بسته شامل چه مواردی می شود؟

مراقبت های پس از جراحی بینی بسته در نتیجه حاصل از آن نقش بسزایی خواهند داشت. برای مثال، به منظور کاهش تورم ناشی از جراحی بهتر است در هنگام خواب سر را بالاتر از قفسه سینه قرار دهید. استفاده از یک یا دو بالش اضافی می تواند به این موضوع کمک کند.

در هنگام عطسه کردن با دهان باز عطسه کنید. این کار میزان فشار وارد بر بافت های داخلی بینی را به حداقل می رساند. همچنین پرهیز از خوردن غذاهای سفت که نیاز به جویدن زیاد دارند، در روزهای اولیه پس از جراحی توصیه نمی شود. مصرف غذاهای نرم و آبکی برای پنج روز اول پس از جراحی مناسب تر خواهد بود.

برای اینکه دوره نقاهت پس از جراحی بینی بسته به حداقل برسد، از مصرف سیگار پس از جراحی خودداری کنید. زیرا مصرف نیکوتین خونرسانی به بینی را کاهش داده و مدت زمان بهبود زخم ها را طولانی تر خواهد کرد.

برای نگهداری از زخم های جراحی، بر اساس آموزش های پزشک جراح از پمادهای تجویز شده در ناحیه جراحی استفاده کنید. شستشوی ناحیه تحت جراحی با استفاده از سرنگ شست و شو نیز مانع از بروز عفونت در این ناحیه خواهد شد.

بهتر است تا زمان تایید پزشک از رفتن به حمام خودداری کنید. البته حتی پس از تایید پزشک و تا زمان حصول بهبودی کامل نیز استحمام کوتاه مدت مناسب تر خواهد بود.

مراقبت های بعد از جراحی بینی بسته

ممنوعیت های بعد از جراحی بینی بسته شامل چه مواردی می شود؟

رعایت ممنوعیت های بعد از عمل جراحی بینی بسته به کوتاه کردن دوران نقاهت پس از عمل کمک می کند. برخی از ممنوعیت های بعد از رینوپلاستی بسته شامل موارد زیر می شوند:

 • پرهیز از نوشیدن الکل
 • عدم انجام فعالیت های شدید یا ورزش های سنگین
 • پرهیز از فین کردن
 • شنا کردن تا زمان تایید پزشک
 • پرهیز از خوابیدن به سمت صورت
 • خودداری از پوشیدن لباس های جلو بسته (پوشیدن لباس از سر)
 • نخوردن غذاهای سفت که نیاز به جویدن بیش از حد دارند

پس از یک هفته تا ده روز پزشک آتل یا گچ بینی را خارج می کند. با توجه به اینکه میزان تهاجم جراحی بینی بسته نسبت به جراحی بینی باز کمتر است، بنابراین تورم ناشی از آن نیز به طور قابل توجهی کمتر خواهد بود. در نتیجه، بیمار پس از خارج کردن آتل می تواند تا حدودی شکل نهایی بینی خود را تشخیص دهد. البته کبودی ها و تورم در اطراف بینی و چشم ها تا چند روز پس از جراحی ادامه دارند.

لازم است بدانید که نتیجه رینوپلاستی به روش بسته چه برای بینی های گوشتی و چه برای بینی های استخوانی دائمی هستند. اما در صورت وارد شدن ضربه به بینی یا شکستگی آن، نتیجه حاصل از بینی تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

تفاوت جراحی بینی بسته و باز در چیست؟

در انجام انواع جراحی بینی شامل عمل بینی طبیعی، عمل بینی مردانه یا انواع جراحی بینی استخوانی و جراحی بینی گوشتی می توان از روش های جراحی بینی بسته و جراحی بینی باز کمک گرفت. با این حال، انتخاب بهترین روش جراحی برای عمل زیبایی بینی عمدتا به شرایط بیمار و تصمیم پزشک جراح بستگی دارد.

اصلی ترین تفاوت رینوپلاستی بسته و باز، به نحوه شروع جراحی مربوط می شود. در عمل رینوپلاستی بسته هیچ گونه برش خارجی در نواحی اطراف بینی ایجاد نخواهد شد. در واقع کلیه ریزه کاری های جراحی، از داخل حفره های بینی انجام می گیرد. به همین دلیل، معمولا عمل رینوپلاستی بسته را تحت عنوان جراحی داخل بینی نیز می شناسند.

این در حالی است که در جراحی بینی باز، برش های جراحی در خارج از بینی ایجاد می گردد. به این ترتیب، که پل میانی حفره های بینی برش خورده و پوست بینی از روی غضروف و استخوان آن کنار زده می شود. پزشک در حین جراحی بینی باز کلیه تغییرات را در استخوان و غضروف بینی ایجاد می کند.

مهم ترین تفاوت جراحی بینی بسته و باز، در میزان میدان دید پزشک جراح است. به طوری که در جراحی بینی باز پزشک به طور کامل بر ساختار بینی و نواحی داخلی آن اشراف دارد. این در حالی است که در جراحی بینی بسته، دید پزشک محدودتر خواهد بود. در نتیجه مهارت و تجربه پزشک در جراحی بینی به روش بسته، نقش تعیین کننده ای خواهد داشت.

جراحی بینی بسته بهتر است یا باز؟

یکی از رایج ترین سوالاتی که داوطلبان جراحی بینی از پزشکان می پرسند این است که عمل بینی بسته بهتره یا باز. در پاسخ به این سوال که جراحی بینی به روش بسته بهتر است یا باز می توان گفت که هر یک از این روش ها مزایا و معایب خاص خود را دارند. جراحی رینوپلاستی به روش بسته و جراحی بینی باز هر دو برای ایجاد تغییر در ظاهر بینی مناسب هستند. همچنین، از هر دو روش جراحی برای بهبود وضعیت عملکردی بینی بیمار می توان استفاده نمود. با این حال، پزشک بر اساس شرایط بیمار یکی از این روش ها را بر دیگری ترجیح خواهد داد. در ادامه به بیان معیارهای تفاوت عمل بینی بسته و باز می پردازیم.

میزان تسلط پزشک بر ناحیه جراحی

بیمارانی که بینی به شدت نامتقارن یا کج دارند، بهتر است از روش جراحی بینی باز استفاده کنند. همچنین، برای رفع مشکلات تنفسی، عمل بینی باز روش مناسب تری خواهد بود. علت این مساله، اشراف بیشتر پزشک به ناحیه تحت جراحی و میدان دید بیشتر خواهد بود.

اصلاح مشکلات ظاهری بینی

در مواردی که هدف از انجام جراحی بینی، اصلاح برآمدگی های استخوان بینی و از بین بردن قوز دماغ است، می توان از روش جراحی بینی بسته استفاده کرد. همچنین، برای درمان پولیپ بینی و تغییر شکل نوک بینی، رینوپلاستی بسته بینی روش مناسب تری به حساب می آید. برای تغییر شکل پل بینی نیز جراحی بینی به صورت بسته کاربردی تر از رینوپلاستی بینی باز خواهد بود. اما دقت کنید که برای انجام جراحی اصلاحی بینی نمی توان از عمل بینی با روش بسته استفاده کرد.

به جا گذاشتن اسکار جراحی

نکته دیگری که می تواند مبنای انتخاب جراحی بینی بسته باشد، مساله اسکار ناشی از جراحی است. در جراحی بینی باز، برش ها در زیر پل بین دو حفره ایجاد می گردند. پس از اتمام جراحی، این پل بخیه زده می شود. بنابراین جای زخم ناشی از جراحی می تواند قابل مشاهده باشد. با توجه به اینکه در عمل بینی نیمه فانتزی و جراحی بینی فانتزی و عروسکی نوک بینی به سمت بالا هدایت می شود، بنابراین ممکن است زخم های ایجاد شده در زیر پل حفره های بینی بیش از حد مشخص گردد. در چنین مواردی، معمولا انجام جراحی بینی به روش بسته گزینه مناسب تری خواهد بود. در واقع، جراحی بینی بسته بدون بخیه و اسکار به حساب می آید.

شدت عوارض ناشی از جراحی بینی

عمل جراحی بینی بسته کم تهاجمی تر از عمل بینی باز محسوب می شود. در نتیجه میزان دستکاری در محل جراحی محدودتر بوده و عوارض ناشی از آن را به حداقل می رساند. در واقع، میزان تورم و کبودی حاصل از جراحی بینی کمتر از حالتی است که جراحی بینی باز انجام می گیرد. این موضوع کمک می کند تا دوران نقاهت بعد از جراحی بینی، به شدت کاهش پیدا کند. بنابراین، افراد پس از عمل بینی بسته در سریع ترین زمان ممکن می توانند به فعالیت های عادی خود باز گردند.

مدت زمان جراحی بینی

مدت زمان مورد نیاز برای جراحی بسته بینی نیز کمتر از عمل بینی باز خواهد بود. در نتیجه جراحی زودتر انجام شده و عوارض آن نیز کاهش پیدا می کند.

میزان آسیب های جانبی ناشی از جراحی بینی

در جراحی بینی بسته هیچ گونه برشی بر روی کلوکلا ایجاد نمی گردد. در نتیجه جریان خون در این ناحیه حفظ خواهد شد. علاوه بر این، احتمال آسیب های عصبی در نوک بینی به حداقل می رسد.

عوارض جراحی بینی بسته چیست؟

کلیه جراحی هایی که با هدف درمان یا زیبایی انجام می گیرند، می توانند عوارضی را برای بیمار در بر داشته باشند. با این حال، بسیاری از عوارض ناشی از جراحی طبیعی بوده و مدتی پس از عمل از بین خواهند رفت. جراحی بینی بسته نیز از این موضوع مستثنی نیست.

برخی از عوارض ناشی از جراحی بینی بسته، مانند تورم، کبودی و احساس درد در ناحیه جراحی اجتناب ناپذیر هستند. این گونه عوارض مدت زمان کوتاهی پس از جراحی برطرف خواهند شد. لازم است به این نکته توجه کنید که هر چه تبحر و ظرافت پزشک در انجام جراحی بینی به صورت بسته بیشتر باشد، میزان تورم ناشی از جراحی کمتر خواهد بود. بنابراین لازم است قبل از اقدام برای انجام جراحی بینی بسته، از مهارت پزشک خود مطمئن شوید.

عوارض دیگری نیز وجود دارند که ممکن است برای فرد خطر آفرین باشند. برخی از عوارض جانبی جراحی بینی بسته عبارتند از:

 • مشکلات تنفسی
 • نامتقارن شدن بینی
 • واکنش های آلرژیک به مواد بیهوشی
 • کبودی صورت و بینی به مدت طولانی
 • اسکار ناشی از جراحی بینی
 • از دست دادن حس بویایی
 • ایجاد مشکلاتی که نیاز به جراحی بینی ترمیمی یا عمل بینی ثانویه را اجتناب ناپذیر می کند

موارد یاد شده تا حد زیادی به نحوه انجام جراحی بینی بسته بستگی دارند. در واقع، مهارت پزشک در ایجاد خطرات یا عوارض جانبی عمل بینی بسته، نقش مهمی دارد. دقت در انتخاب پزشک جراح می تواند مانع از بروز عوارض یاد شده گردد.

شدت عوارض جراحی بینی

هزینه جراحی بینی بسته چقدر است؟

تعیین قیمت رینوپلاستی بسته، به فاکتورهای متعددی بستگی دارد. دستمزد پزشک و هزینه های مرتبط با کلینیک یا بیمارستان اصلی ترین بخش هزینه جراحی بینی بسته خواهند بود. با این حال، برخی عوامل جانبی مانند شهر محل جراحی، میزان شهرت پزشک، موقعیت جغرافیایی کلینیک و روش انجام جراحی می توانند بر قیمت عمل بینی بسته موثر باشند. برای مثال، دستمزد پزشک برای عمل بینی بسته ممکن است کمی با جراحی بینی باز متفاوت باشد.

همچنین نوع روش بیهوشی در قیمت جراحی موثر خواهد بود. فردی که تحت بیهوشی عمومی عمل بسته بینی انجام می دهد، به حضور یک متخصص بیهوشی در اتاق عمل نیاز دارد. به این ترتیب، دستمزد متخصص بیهوشی و تجهیزات اتاق عمل باید در تخمین هزینه عمل بینی بسته در نظر گرفته شود.

نوع پوشش بیمه درمانی نیز اهمیت دارد. در مواردی که عمل بینی بسته با هدف زیبایی انجام گیرد، نمی توان انتظار پرداخت هزینه عمل را از شرکت های بیمه داشت. اما در صورتی که هدف از انجام جراحی بینی بسته، رفع اختلالات تنفسی و مشکلات عملکردی بینی باشد، ممکن است بتوان بخشی از هزینه ها را از بیمه دریافت نمود. برای اطلاع دقیق از هزینه جراحی بینی بسته باید در جلسه مشاوره با پزشک، درباره آن صحبت کنید.

چگونه بهترین پزشک جراح بینی بسته را انتخاب کنیم؟

بخش مهمی از نتیجه جراحی بینی بسته، به مهارت و تجربه پزشک جراح بستگی دارد. عمل رینوپلاستی بسته به مهارت بالایی نیاز دارد. برای انتخاب بهترین جراح بینی می توانید از روش های مختلف زیر استفاده کنید:

 • مشاهده عکس های مربوط به جراحی های قبلی پزشک در جلسات مشاوره با وی
 • سوال از بیماران قبلی پزشک جراح
 • صحبت با بیمارانی که به تازگی جراحی بینی بسته انجام داده اند
 • مطالعه مطالب مربوط به پزشک جراح در سایت های اینترنتی معتبر و قابل اعتماد