پیج اینستاگرام سامانه نوبت دهی پزشکان زیبایی
لوگو کلینیک سامانه نوبت دهی پزشکان زیبایی
دسته جراحی‌ها

عمل بینی طبیعی نوک گرد چطور انجام می شود؟

آخرین بروزرسانی: خرداد 26, 1403
عمل بینی طبیعی نوک گرد

تکنیک‌های مختلفی در رینوپلاستی وجود دارد، که افراد بنا بر وضعیت جسمی یا سلیقه و علاقه‌مندی خود، آنها را انتخاب می‌کنند. یکی از این تکنیک ها، عمل بینی طبیعی نوک گرد است، که افراد برای داشتن بینی زیبا و خوش‌فرم انجام می‌دهند. در کل افرادی که برای رینوپلاستی اقدام می‌کنند؛ می‌خواهند برآمدگی روی پل بینی را از بین ببرند؛ عرض بینی را کاهش دهند و نوک بینی برجسته به صورت گرد یا پیازی‌شکل را اصلاح کنند. در این بین اصلاح و ترمیم نوک بینی گرد و پیازی شکل به صورت طبیعی بیشتر هدف جراحی زیبایی بینی است.

نوک بینی پیازدار یا گرد یکی از شایع ترین دلایلی است، که بیماران را برای انجام جراحی زیبایی بینی ترغیب می‌کند. نوک بینی گرد، شکلی از بینی است که باعث می‌شود؛ بینی در قسمت انتهایی و نوک، گردتر به نظر برسد؛ تقریباً مانند توپ کوچکی که در انتهای بینی قرار گرفته است. اکثر متقاضیان انجام رینوپلاستی با نوک بینی پیازی، بینی خود را بیش‌ازحد پهن یا بزرگ توصیف می‌کنند. برخی دیگر احساس می‌کنند؛ شکل بینی آنها بسیار ضعیف و بدفرم است.

به‌طور خلاصه، نوک بینی به‌سادگی نباید باعث جلب توجه شود. این بخش از بینی باید از نظر اندازه و عرض، متناسب باشد؛ طوری که هماهنگ با پل بینی باشد. به‌طور کلی، نوک بینی باید مثلثی‌شکل، بدون هیچ‌گونه زاویه تیز یا منحنی باشد، تا ظاهر بینی شکلی طبیعی پیدا کند. در واقع این مثلث، به آرامی در جهت محدب از خط وسط به طرفین شیب پیدا می‌کند. اما جراحی بینی طبیعی نوک گرد چگونه انجام می‌شود؟ آیا عمل بینی نوک گرد طبیعی با نتایج دائمی همراه است؟ در این مقاله ما تمامی نکاتی را که شما باید در مورد عمل بینی طبیعی نوک گرد بدانید؛ آورده‌ایم.

چه چیزی باعث گردی نوک بینی می‌شود؟

قبل از اینکه بخواهیم در مورد عمل بینی طبیعی نوک گرد صحبت کنیم؛ بهتر است در مورد شکل دقیق این نوع بینی و دلایلی، که باعث گردی نوک بینی می‌شوند؛ بحث نماییم تا بهتر بتوانید روش جراحی و نوع تغییراتی را که لازم است انجام شوند؛ درک کنید.

نوک بینی گرد، نتیجه مستقیم شکل غضروف‌های جانبی پایینی است. غضروف‌های جانبی پایین، یک جفت ساختار غضروفی هستند، که معمولاً از نظر شکل و اندازه تقریباً شبیه هم می‌باشند. دو غضروف جانبی پایینی در خط وسط ادغام می‌شوند، تا به شکل‌گیری تکیه‌گاه نوک بینی کمک کنند. این غضروف‌ها به‌تدریج از هم فاصله گرفته، تا تکیه‌گاه ساختاری لبه سوراخ بینی را در هر طرف تشکیل دهند. نقطه‌ای که در آن دو غضروف از یکدیگر دور می‌شوند؛ ناحیه «گنبدی» نامیده می‌شود و به‌طور قابل توجهی بر شکل نوک بینی، تأثیر می‌گذارد. اگر غضروف گنبدی جهت‌گیری مناسبی داشته باشد؛ نوک بینی به شکل مثلثی نرم مورد نظر نزدیک می‌شود.

عمل بینی طبیعی نوک گرد

نوک بینی گرد زمانی ایجاد می‌شود، که غضروف «دومال: بیش‌ازحد پهن و گرد باشد. همچنین افرادی که دارای بینی گوشتی هستند؛ ضخامت پوست بینی، تعدد غضروف‌های ضعیف و غدد چربی در نوک بینی باعث می‌شود، تا بینی به شکل گرد دیده شود. اگر غضروف معمولی نوک بینی را با غضروف نوک پیازی مقایسه کنید؛ می‌توانید تفاوت آشکاری را از نظر عرض ببینید. اگر به نمای جلوی بینی نوک گرد نگاه کنید؛ ممکن است بینی بیش‌ازحد بزرگ به نظر برسد.

گاهی افراد از طریق عمل بینی فانتزی یا عروسکی و نیمه فانتزی، خواستار ایجاد تغییرات بسیار چشمگیر در این بخش از بینی هستند. قبل از اجرایی کردن چنین تصمیمی، بهتر است با جراحان حاذق و مجرّبی همچون دکتر یزدانی و دکتر حسینی مشورت کنید، تا از تناسب و هماهنگی آن با بینی و سایر اجزای صورت خود اطمینان حاصل نمایید.

عمل بینی نوک گرد طبیعی چگونه است؟

عمل بینی طبیعی نوک گرد، از طریق جراحی بینی به روش باز یا بسته انجام می‌شود. در روش بسته، پزشک، برش‌های جزئی در داخل بینی ایجاد می‌نماید، تا پوست بینی بالا برده شده و به غضروف‌های نوک بینی دسترسی داشته باشد؛ اما اگر نیاز به تغییرات عمده باشد؛ جراحی به روش باز با ایجاد برش‌های خارجی، برای دسترسی بهتر به ساختار استخوانی و غضروفی بینی انجام می‌شود. بسته به نوع غضروف‌ها ممکن است؛ تکنیک‌های مختلفی برای اصلاح نوک بینی با روش باز و یا بسته به کار برده شوند. در ادامه به برخی از تکنیک‌های جراحی بینی طبیعی نوک گرد اشاره می‌کنیم.

عمل بینی طبیعی نوک گرد

تکنیک بخیه

در برخی از موارد، جراحی بینی نوک گرد به‌راحتی با تکنیک‌های محافظه‌کارانه مانند بخیه انجام می‌شود. برای این منظور پزشک با ایجاد برش‌هایی، پوست بینی را بالا می‌برد تا با ایجاد بخیه‌های گنبدی و دائمی، غضروف جانبی پایینی را در هر طرف باریک کرده و سپس این غضروف‌ها به‌طور همزمان، به هم نزدیک می‌شوند. با انجام دقیق بخیه‌های دائمی در غضروف جانبی تحتانی در دو طرف، قوس برجسته در امتداد نوک بینی به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد و ظاهر نوک بینی ظریف‌تر خواهد شد. این تکنیک می‌تواند در باریک کردن نوک بینی و بهبود شکل ظاهری آن، نقش موثری داشته باشد.

برش سفالیک

قسمت سفالیک غضروف جانبی تحتانی، به لبه یا حاشیه فوقانی غضروف (سمتی که در مقابل لبه سوراخ بینی قرار دارد) هنگام نگاه کردن مستقیم به بینی از نمای جلو اشاره دارد. همان‌طور که ممکن است تصور کنید؛ اگر این بخش از غضروف جانبی پایینی، بیش‌ازحد برجسته باشد؛ می‌تواند باعث شود تا بینی پهن‌تر و گردتر به نظر برسد. اگر واقعاً این مورد عامل اصلی گرد شدن بینی باشد؛ ممکن است در طی فرآیند تغییر شکل بینی از برش سفالیک استفاده شوند. این کار شامل کوتاه کردن یا برداشتن غضروف بیش‌ازحد برجسته، در امتداد لبه سفالیک است.

با انجام این کار، گردی غضروف جانبی تحتانی کاهش یافته و نوک بینی صاف‌تر به نظر می‌رسد. برای اطمینان از تقارن مناسب نوک بینی، برش سفالیک باید با دقت زیادی انجام شود. همچنین باید از برداشتن بیش‌ازحد غضروف خودداری شود. در واقع، باید غضروف‌های جانبی تحتانی به عرض تقریبی 8 تا 10 میلی‌متر دست‌نخورده باقی بمانند تا از حمایت ساختاری کافی برای نوک بینی برخوردار شوند. اگر غضروف زیادی برداشته شود؛ نوک بینی در معرض خطر فروپاشی قرار خواهد گرفت؛ زیرا غضروف کافی برای حفظ شکل طبیعی نوک بینی وجود ندارد. اگر قصد انجام عمل بینی نیمه فانتزی یا فانتزی دارید؛ این موضوع اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

پیوند غضروف برای اصلاح نوک بینی گرد

جایگزین دیگر برای عمل بینی طبیعی نوک گرد، پیوند غضروف بینی است. پیوند به این معنی است، که از غضروف گوش یا دنده برای حمایت بیشتر یا تغییر شکل بینی در نوک، استفاده می‌شود. در این مورد خاص، از پیوند غضروف برای تقویت غضروف جانبی تحتانی استفاده می‌شود، تا ناحیه نوک بینی تغییر شکل داده شود.

نکته مهم: عمل بینی طبیعی نوک گرد، با ترکیبی از تکنیک‌های ذکر شده انجام می‌شود، تا اهداف زیبایی به درستی تحقق پیدا کنند؛ به عنوان مثال ممکن است برش سفالیک همزمان با پیوند غضروف انجام شود. البته جراحی بینی به روش بسته یا باز، برای اصلاح نوک بینی به دانش و تجربه بالای پزشک جهت برش، پیوند دقیق غضروف‌ها و حتی زدن بخیه‌ها به شکلی ظریف نیاز دارد.

آیا نتایج عمل بینی طبیعی نوک گرد ماندگار است؟

نتایج عمل بینی طبیعی نوک گرد می‌تواند ماندگار و دائمی باشد؛ به شرط آنکه انتظارات واقع‌بینانه بر اساس نوع و شکل فرم بینی خود داشته باشید. برخی افراد با انجام جراحی بینی گوشتی، علاوه بر اصلاح نوک بینی گرد خود، می‌خواهند شکل آن را به صورت تیز یا شیب‌دار تغییر دهند.

رینوپلاستی برای اصلاح شکل کلیه بینی و تغییر نوک آن، بدون توجه به ساختارهای اسکلتی و غضروفی، می‌تواند نتایج را تحت‌تاثیر قرار داده و حتی ماندگاری آن را در طولانی‌مدت به چالش بکشد. بنابراین اگر قصد انجام عمل بینی طبیعی نوک گرد دارید؛ هدف خود را بر تغییر نوک بینی به شکلی کاملاً طبیعی و استاندارد متمرکز کنید.

عمل بینی طبیعی نوک گرد

بهتر است قبل از ایجاد تغییرات، با جراحان متخصص مانند دکتر حسینی و دکتری یزدانی مشورت نمایید، تا مطمئن شوید که نوک بینی شما تا چه اندازه، به اصلاحات و ترمیم نیاز دارد. آیا نوک بینی باید کوتاه یا بلند شود؟ آیا لازم است نوک بینی را صاف کرد؟ و اینکه همزمان با انجام عمل بینی طبیعی نوک گرد، می‌توانید تغییرات ساختاری دیگری در بینی ایجاد کنید؟

شما می‌توانید این سوالات را از پزشکی خود بپرسید. پزشکان متعهد و مسئولیت‌پذیر نگرانی شما را در این مورد به خوبی درک کرده و توضیحات کاملی را، به شما ارائه خواهند داد. از طریق نوبت دهی آنلاین کلینیک جراحی بینی تهران نیز، می‌توانید پاسخ سوالات خود را دریافت کنید.

ریکاوری بعد از جراحی بینی طبیعی نوک گرد چگونه است؟

دوره نقاهت بعد از جراحی بینی نوک گرد، کوتاه‌مدت است و تنها با کبودی خفیف و کمترین ناراحتی همراه است. به راحتی با داروهای مسکّن بدون نسخه، می‌توان این ناراحتی‌های جزئی را رفع نمود. جراح، بعد عمل بینی طبیعی مردانه یا عمل بینی طبیعی زنانه، مسکّن‌هایی را برای شما تجویز می‌کند، تا در دوران نقاهت خود مصرف کنید. ممکن است از شما خواسته شود، به مدت یک هفته بعد از عمل از اسپلینت بینی استفاده کنید. اسپلینت بینی برای محافظت از نوک ظریف بینی، در طی دوران بهبودی طراحی شده است.

شما باید حداقل تا چهار هفته پس از عمل، از انجام فعالیت‌های بدنی شدید، از جمله رفتن به باشگاه اجتناب کنید. برای بهبود سریع‌تر، همچنین تا شش هفته پس از عمل بینی طبیعی نوک گرد، باید از عینک زدن خودداری کنید. توصیه می‌شود در طول دوره نقاهت، از دمیدن یا فین کردن اجتناب کنید؛ زیرا این کار ممکن است باعث تاخیر در بهبود زخم شود و همچنین ممکن است؛ بر نتایج جراحی تأثیر بگذارد.

حداقل شش هفته بعد جراحی باید از سیگار کشیدن خودداری کرد، تا خطر بروز عفونت بعد از عمل بینی به حداقل برسد. عفونت زخم ممکن است منجر به تاخیر در بهبودی شود. برای بهبود بهتر زخم‌ها، باید هفته اول پس از جراحی از مصرف الکل خودداری کرد. اگر نکات ذکر شده را به دقت دنبال کنید؛ به جراحی بینی ترمیمی و نیاز پیدا نخواهید کرد.

جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو نوبت عمل زیبایی فرم زیر را کامل کنید

با سلام خدمت زیباجویان عزیز با توجه به شلوغی مطب پزشکان و عدم امکان نوبت‌دهی آنلاین لطفا اطلاعات بالا را کامل نمائید تا همکاران ما در کمتر از 24 ساعت جهت مشاور رایگان و رزرو نوبت با شما تماس بگیرند.

خطرات و عوارض عمل بینی طبیعی نوک گرد چیست؟

اصلاح نوک بینی در مقایسه با جراحی بینی، کمتر تهاجمی است و خطرات و عوارض کمتری دارد. با این حال، هنوز هم نوعی روش جراحی است که می‌تواند؛ با عوارض خاصی همراه باشد. از مهم‌ترین خطرات و عوارض عمل بینی طبیعی نوک گرد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • خون‌ریزی؛
 • عفونت؛
 • کبودی؛
 • تورم؛
 • بی‌حسی موقت نوک بینی؛
 • تأخیر در بهبود زخم.

فراموش نکنید اگر جراحی بینی استخوانی یا گوشتی، توسط جراح زیبایی ماهر انجام شود؛ احتمال بروز عوارض به شدت کاهش پیدا خواهد نمود.

هزینه جراحی بینی نوک گرد چقدر است؟

در شرایط اقتصادی امروز، یکی از مهم‌ترین نگرانی‌های بیماران و زیباجویان برای انجام جراحی بینی نوک گرد، هزینه‌های عمل است. بسیاری از بیماران قبل از انجام جراحی درباره این هزینه‌ها سوال می‌پرسند. در کل هزینه عمل بینی طبیعی نوک گرد، بسته به شدت و میزان گستردگی جراحی، مداخله پزشکی، نوع پیوند و مدل بینی بین 60 میلیون تا 170 میلیون متغیّر است و نمی‌توان به صورت کلی، یک قیمت را برای بیمار مشخص نمود. با وجود این، ما برای اطلاع‌رسانی و آگاهی شما در این زمینه، عوامل موثر بر هزینه عمل بینی نوک گرد طبیعی را به صورت کامل شرح داده‌ایم:

 1. میزان مهارت و تسلط جراح؛ پزشکانی که با تکنیک‌های نوین پزشکی آشنا هستند و تسلط و مهارت کافی، برای روش‌های پیچیده جراحی دارند؛ به‌طور حتم دستمزد بیشتری نیز خواهند داشت.
 2. تجربه بالا و موفقیت آمیز جراح؛ یکی دیگر از عوامل مهم و تاثیرگذار بر هزینه‌های جراحی، سابقه کاری و تجربه پزشک است. داشتن تجربه جراحی به این معناست، که پزشک به خوبی با چالش‌های پیش روی عمل آشناست و درباره کنترل و مدیریت آنها خوب می‌داند. این باعث می‌شود، تا احتمال بروز عوارض و خطرات بعد از جراحی، به‌شدت کاهش پیدا کند و این خود به‌طور غیرمستقیم بر کاهش هزینه‌های جراحی، تاثیر زیادی دارد.
 3. مکان جغرافیایی؛ عامل دیگر در تعیین هزینه‌های عمل، مکان جغرافیایی است که بیمار برای جراحی انتخاب می‌کند. انجام جراحی در شهرهای بزرگی چون تهران، به دلیل وجود کلینیک‌های پیشرفته و دسترسی به پزشکان متخصص، قیمت بیشتری خواهد داشت.
 4. نوع تکنیک و روش جراحی؛ همان‌طور که گفته شد، جراحی بینی نوک گرد با تکنیک‌های مختلفی انجام می‌شود. گاهی نیاز است که پزشک، بخشی از غضروف را برداشته و آن را با «گرافت» یا غضروف‌های طبیعی و مصنوعی بازسازی کند. هدف از انجام پیوند غضروفی، حمایت و پشتیبانی از ساختارهای جراحی شده، برای شکل‌دهی بهتر آنها است. پیوند غضروفی عمل پیچیده و زمان‌بری است؛ به همین دلیل روی هزینه‌های جراحی تاثیر مستقیمی دارد.
 5. فرم و شکل بینی؛ نوع بینی بر حسب گوشتی یا استخوانی بودن، سهم بسزایی در تعیین هزینه‌های جراحی دارد. بینی‌های گوشتی به دلیل ساختار غضروفی ضعیف و پوست ضخیم، فرایند جراحی را با چالش و سختی بیشتری همراه می‌سازد. در برخی موارد، پزشک علاوه بر تغییر ساختارهای استخوانی و غضروفی بینی گوشتی، لازم است تا اصلاحاتی را نیز روی پوست بینی، انجام دهد. انجام همزمان این اصلاحات هزینه‌های جراحی را افزایش خواهند داد.
 6. هزینه‌های جانبی؛ علاوه‌بر هزینه‌های جراحی، باید هزینه‌های دیگر مانند هزینه اتاق عمل، دستمزد دکتر بیهوشی، هزینه جلسات مشاوره و معاینه، هزینه آزمایشات و داروها را نیز به هزینه‌های نهایی اضافه کرد.

 

نوک بینی گرد تاثیر زیادی در فرم و شکل بینی دارد و می‌تواند،

بینی را بسیار بزرگتر از حالت عادی نشان دهد. علت گردی نوک بینی وجود شکل غضروف‌ها در بخش انتهایی و نوک بینی است. در اکثر افرادی که دارای بینی گوشتی با پوست ضخیم هستند، نوک بینی گرد مشاهده می‌شود. البته وجود غضروف‌های ریز متعدد و غدد چربی نیز در نوک بینی، می‌تواند باعث شود تا نوک بینی به شکل گرد تغییر شکل دهد.

برای عمل بینی طبیعی نوک گرد، از تکنیک بخیه، برش سفالیک یا پیوند غضروفی استفاده می‌شود. ریکاوری بعد از انجام جراحی بینی طبیعی نوک گرد، به رعایت مراقبت‌ها و دستورالعمل‌های تجویز شده توسط پزشک بستگی دارد. عدم مصرف سیگار و الکل، استفاده نکردن از عینک بلافاصله بعد از جراحی و به تاخیر انداختن تمرینات ورزشی حرفه‌ای همگی بخشی از اقداماتی هستند که می‌توانید برای کاهش دوره نقاهت و تسریع روند بهبودی انجام دهید.

اگر به دنبال اطلاعات کامل و جامع‌تری در مورد عمل بینی نوک گرد طبیعی هستید؛ می‌توانید با مشاوره آنلاین کلینیک جراحی بینی تهران تماس حاصل نمایید. حضور پزشکان بادانش و باتجربه، مانند دکتر حسینی و دکتر یزدانی، باعث شده تا بیماران بتوانند ضمن رفع چالش‌ها و نگرانی‌ها، یک عمل عالی و موفقیت‌آمیز را تجربه نمایند.

منابع 

https: //www.drhilinski.com/rhinoplasty-tutorial/bulbous-rounded-nasal-tip

https: //centreforsurgery.com/services/tip-rhinoplasty-mini-nose-job

جدیدترین مقالات کلینیک جراحی بینی

از صفر تا صد سفتی نوک بینی بعد از عمل

سفتی نوک بینی بعد از عمل بینی

چه مشکلاتی بعد از عمل رینوپلاستی پیش می آید؟ علت سفتی نوک بینی بعد از عمل رینوپلاستی چیست؟ آیا این یک عارضه جانبی، بعد از

برجسته شدن گونه بعد از عمل بینی

برجسته شدن گونه بعد از عمل بینی

برجسته شدن گونه بعد از عمل جراحی بینی مسأله قابل توجهی است که خیلی ها به ویژه خانم هایی که به زیبایی خود اهمیت بسیاری می دهند درباره آن پرس و جو می‌کنند. به دلیل اهمیت حفظ هماهنگی میان اجزای صورت بعد از جراحی بینی، به نظر می‌رسد تغییر در گونه‌ها امری اجتناب ناپذیر است.

آیا جراحی بینی گوشتی بازگشت دارد؟

با اینکه نتیجه جراحی بینی گوشتی و استخوانی، تقریبا دائمی به حساب می‌آیند، اما برخی افراد نگران برگشت فرم بینی هستند. این نگرانی‌ها بیشتر درباره

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *