پیج اینستاگرام سامانه نوبت دهی پزشکان زیبایی
لوگو کلینیک سامانه نوبت دهی پزشکان زیبایی
دسته جراحی‌ها

عمل بینی طبیعی مردانه چگونه است؟

آخرین بروزرسانی: خرداد 26, 1403
عمل بینی طبیعی مردانه

یکی از محبوب‌ترین روش‌های جراحی پلاستیک میان آقایان، عمل بینی طبیعی مردانه است، که سالانه تعداد زیادی از آقایان نسبت به انجام آن اقدام می‌کنند؛ زیرا آنها نیز مانند زنان می‌خواهند؛ از مزایای جراحی رینوپلاستی برای بهبود شکل ظاهر خود بهره‌مند شوند. با جراحی زیبایی بینی، علاوه بر بهبود ظاهر و زیبایی فرد، عملکرد تنفسی بینی او نیز بهبود یافته و فرد برای همیشه از مشکلات تنفسی مرتبط با ساختار ناقص بینی، مانند انحراف سپتوم خلاص می‌شود.

همان‌طور که می‌دانید رینوپلاستی با تکنیک‌های مختلفی مانند عمل بینی نیمه فانتزی، فانتزی و طبیعی انجام می‌شود. درست است که آقایان می‌توانند از مزایای تمام تکنیک‌های جراحی زیبایی بینی بهره‌مند شوند؛ اما اینکه کدام‌یک از این‌ مدل‌ها برای آقایان بهتر است؛ نکته مهمی است که به نظر پزشک، نوع چهره و چگونگی تناسب بینی با سایر اجزای صورت بستگی دارد.

بنابراین آقایان بهتر است، قبل از هرگونه تصمیم غیر اصولی، ویژگی‌های چهره خود را در نظر بگیرند، تا بعد از جراحی نتایج به بهترین شکل ممکن حاصل شوند. به همین دلیل امروزه، عمل بینی طبیعی مردانه بسیار رایج شده است. این نوع از جراحی زیبایی، با حفظ ویژگی‌های مردانه صورت، شکلی زیبا و متناسب به بینی خواهد داد؛ به گونه‌ای که هارمونی آن با سایر اجزای صورت، به‌خوبی حفظ شود. در این مقاله، جراحی بینی مردانه طبیعی بررسی شده و نکات لازم در این زمینه آورده شده است. پس اگر مشتاق خواندن نکات جذاب و مفید دراین‌باره هستید؛ همراه ما باشید.

عمل بینی مردانه

چه چیزی باعث محبوبیت عمل بینی مردانه طبیعی شده است؟

بینی، عضو میانی صورت است که تاثیر مهمی در بهتر دیده شدن چهره شما دارد. به همین دلیل امروزه جراحی زیبایی بینی در مردان، بسیار مورد استقبال قرار گرفته است؛ زیرا از این طریق می‌توانند بسیاری از مشکلات زیبایی خود را برطرف سازند؛ اما این همه ماجرا نیست. عمل بینی طبیعی استخوانی یا گوشتی در مردان به دلایل زیر بسیار مورد توجه است:

 • پذیرش اجتماعی بیشتر؛ همان‌طور که هنجارهای اجتماعی همچنان در حال تکامل هستند؛ سرمایه‌گذاری روی ظاهر نیز برای مردان و زنان، به‌طور فزاینده‌ای مورد توجه واقع شده است. رسانه‌های اجتماعی، تقریباً در همه جنبه‌های زندگی مدرن، از شبکه‌های حرفه‌ای گرفته تا زندگی شخصی، به یک عنصر اصلی تبدیل شده‌اند. این رسانه‌ها، اکنون تمرکز بسیار بیشتری بر ظاهر فیزیکی مردان و زنان دارند. همین امر موجب شده تا افراد، گرایش بیشتری برای تغییر بینی و ظاهر کلی صورت خود، داشته باشند.
 • افزایش اعتمادبه‌نفس؛ از آنجا که بینی مشخص‌ترین ویژگی صورت است؛ هنگام مکالمه و ایجاد روابط با دیگران، به‌طور حتم بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد. هرگونه ایراد یا نقصانی در بینی، می‌تواند تصویر ظاهری شما را در نگاه دیگران، کمی تحت‌تاثیر قرار دهد. ازهمین‌رو ممکن است آقایان نتوانند در روابط شخصی یا شغلی خود، عزت‌نفس لازم را داشته باشند. این یکی از دلایل مهم برای انجام جراحی زیبایی بینی است، که باعث می‌شود آقایان نمایه بهتری از شکل صورت خود، در همه زوایا به‌خصوص نیم‌رخ داشته باشند.
 • ترمیم نواقص و مشکلات عملکردی بینی؛ آسیب‌های قدیمی، تروما، ژنتیک، تصادف و… همگی می‌توانند ساختار بینی را به صورت غیرمتعارف نشان دهند؛ طوری که بینی، کج و خارج از مرکز دیده شود. این مطلب می‌تواند علاوه بر مشکلات زیبایی، در عملکرد تنفسی نیز اختلال ایجاد کند. انحراف سپتوم ممکن است؛ باعث مشکلات تنفسی، احتقان بینی یا عفونت سینوسی شود.  عمل بینی مردانه میتواند، این نگرانی‌های پزشکی را اصلاح کرده و علائم را تسکین دهد.

ترمیم مشکلات عملکردی بینی در عمل بینی طبیعی مردانه

چه تغییرات و اصلاحاتی در عمل بینی طبیعی مردانه انجام می‌شود؟  

عمل بینی طبیعی مردانه می‌تواند؛ تغییرات عمده و اساسی در بخش‌های مختلف بینی ایجاد کند؛ طوری که نواقص بینی اصلاح شده و غضروف استخوان‌های بینی، شکل جدیدی پیدا کند. در جراحی بینی گوشتی یا استخوانی، اصلاح مشکلات به صورت زیر خواهد بود، تا بتوان ویژگی‌های بینی را متناسب با چهرۀ مردانه افراد تغییر داد:

 1. صاف کردن قوز پشتی بینی؛ قوز پشتی بینی، همان برجستگی‌های روی پل بینی هستند، که ممکن است به صورت برّاق و غیرجذاب دیده شوند. با انجام جراحی زیبایی بینی، می‌توان ناهمواری‌های روی پل بینی را از طریق تراش استخوان غضروف، صاف و یک‌دست نمود.
 2. کوچک کردن عرض بینی؛ یکی از دلایلی که باعث می‌شود؛ آقایان از بینی خود ناراضی باشند؛ پهن بودن عرض بینی است که باعث می‌شود؛ بینی پهن و درشت به نظر برسد. با انجام عمل بینی طبیعی مردانه، می‌توان عرض بینی را کاهش داد تا ظاهر کلی بینی، باریک و متناسب به نظر برسد.
 3. تنظیم نوک بینی؛ پوست ضخیم آقایان باعث می‌شود، تا نوک بینی آنها گرد یا افتاده به نظر برسد. جراحی بینی مردانه طبیعی می‌تواند تغییرات قابل توجهی در شکل، اندازه و ارتفاع بینی ایجاد کند. برخلاف عمل بینی فانتزی یا عروسکی، در بینی طبیعی تغییرات روی نوک به شکل محسوس و غیرطبیعی نخواهد بود.
 4. باریک‌تر کردن سوراخ‌های بینی؛ سوراخ‌های بیش‌ازحد پهن یا نامتقارن، به شدت می‌توانند ظاهر بینی را تحت‌تاثیر قرار دهند. یکی از مهم‌ترین اهداف انجام عمل بینی مردانه طبیعی، ایجاد تغییرات در سوراخ‌های بینی است؛ طوری که سوراخ‌های بینی کوچک‌تر و هماهنگ‌تر به نظر برسند. عملی که برای این منظور انجام می‌شود به «آلارپلاستی» مشهور است.
 5. تغییر زاویه نوک بینی؛ یکی از مهم‌ترین نکاتی که باعث می‌شود؛ ویژگی‌های مردانه یا زنانه بینی حفظ شود؛ زاویه نوک بینی است. به‌طور معمول زاویه نوک بینی با لب بالایی در مردان، حدود ۹۵ سانتی‌متر است که این زاویه در زنان بیشتر می‌باشد.

بررسی انواع مدل بینی مناسب مردان

هدف از انتخاب بهترین مدل برای بینی مردان، باید برطرف کردن نواقص و ناهنجاری‌های بینی، با حفظ عملکرد طبیعی آن باشد. در واقع باید مدلی برای بینی آقایان انتخاب شود، که باعث باریک شدن راه‌های هوایی نشده و تنفس را از حالت طبیعی، خارج نکند. در ادامه به بررسی انواع مدل بینی مناسب مردان پرداخته‌ایم.

عمل بینی طبیعی مردانه

جراحی بینی مردانه طبیعی بهترین گزینه و مدل بینی آقایان است؛ زیرا در این روش قوز و ناهمواری‌های روی بینی اصلاح شده، حجم غیرطبیعی بینی کاهش یافته، ناهماهنگی بین سوراخ‌های بینی ترمیم شده و شیب و قوس طبیعی روی بینی ایجاد می‌شود. در این صورت احتمال برش غضروف یا پیوند غضروفی، کمتر خواهد بود. البته مردانی که بینی گوشتی پهن دارند، به دلیل غضروف‌های ضعیف، به‌ویژه در قسمت نوک بینی باید برش غضروفی پیوند گرافت را انجام دهند تا بینی بتواند به فرم طبیعی و استاندارد خود برسد. این نوع جراحی با پیچیدگی‌های بیشتری همراه است.

از طرفی عمل بینی مردانه طبیعی باعث ایجاد تغییرات کمتری روی پوست بینی می‌شود و احتمال ایجاد جای زخم و اسکار را کاهش می‌دهد. در عمل بینی طبیعی مردانه شیب بسیار کمی روی تیغه بینی ایجاد می‌شود. این شیب، طوری‌ست که زاویه بین لب بالایی و بینی را بین ۹۰ تا ۱۰۰ درجه تغییر می‌دهد، تا فرم بینی از حالت استاندارد و طبیعی خارج نشود.

در جراحی بینی مردانه طبیعی، اصلاحاتی نیز در نوک بینی انجام می‌شود. این اصلاحات به گونه‌ای است که نوک بینی، مانند بینی خانم‌ها زیاد باریک نشود. در واقع تلاش بر این است که نوک بینی به صورت متعادل، متناسب با سایر ویژگی‌های ظاهر طبیعی مردانه تغییر داده شود. اجرای عمل بینی طبیعی مردانه باعث می‌شود، تا ساختار استخوانی و غضروفی بینی خیلی دستکاری نشده و بینی دچار انسداد نشود. در این صورت عملکرد تنفسی دچار مشکل نخواهد شد. البته عمل بینی طبیعی، صرفا مختص آقایان نیست و عمل بینی دخترانه طبیعی نیز رواج دارد.

عمل بینی نیمه فانتزی در آقایان

برخی آقایان تمایل دارند، که تغییرات بیشتری را در چهره و ظاهر خود ایجاد کنند؛ به‌همین‌دلیل عمل بینی نیمه فانتزی را انتخاب می‌کنند. انجام این نوع جراحی، باعث باریک شدن بینی و ایجاد قوس بیشتر، نسبت به حالت طبیعی روی تیغه بینی می‌شود. در این صورت زاویه بین بینی و لب بالایی ممکن است؛ بیش از ۱۰۵ درجه تغییر پیدا کند. این مدل بینی برای چهره ظریف دارند؛ گزینه بهتری است. آقایان با بینی گوشتی پهن، کاندیدای خوبی برای انجام این عمل نخواهند بود.

عمل بینی فانتزی مردانه

استفاده از این تکنیک برای آقایان توصیه نمی‌شود؛ زیرا تغییر بینی به شکل فانتزی و عروسکی باعث می‌شود، تا بینی بیش‌ازاندازه کوچک و باریک شده و شکل بینی به صورت غیرطبیعی دیده شود. در این تکنیک، شیب زیادی روی بینی ایجاد شده و و زاویه بین لب بالای و نوک بینی به بیش از 110 درجه خواهد رسید.

در این صورت هنگام نگاه کردن به چهره از نیم‌رخ، نوک بینی بسیار سربالاست؛ طوری که حفره‌های داخلی بینی نمایان می‌شوند. علاوه بر تاثیرات منفی زیبایی، انجام عمل بینی نیمه فانتزی یا فانتزی برای آقایان می‌تواند؛ باعث باریک شدن مجاری تنفسی شده و تنفس را با دشواری همراه سازد. جراحان متخصص زیبایی بینی این مدل جراحی زیبایی بینی را برای آقایان مناسب نمی‌دانند.

جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو نوبت عمل زیبایی فرم زیر را کامل کنید

با سلام خدمت زیباجویان عزیز با توجه به شلوغی مطب پزشکان و عدم امکان نوبت‌دهی آنلاین لطفا اطلاعات بالا را کامل نمائید تا همکاران ما در کمتر از 24 ساعت جهت مشاور رایگان و رزرو نوبت با شما تماس بگیرند.

کاندیداهای عمل بینی مردانه طبیعی

از آنجا که ممکن است مردان، در تصمیم‌گیری برای انجام عمل جراحی بینی دچار تردید و وسواس باشند؛ بهتر است شرایط افراد مناسب برای این عمل را با هم مرور کنیم. انجام جراحی بینی مردانه طبیعی، به افرادی توصیه می‌شود که شرایط زیر را داشته باشند:

 • اگر پل بینی بیش از حد بالا / خیلی پایین، نوک بینی پیازدار یا گرد، نوک بینی آویزان یا سوراخ‌های بینی گشاد باشد؛ شما کاندیدای خوبی برای جراحی بینی مردانه هستید.
 • بهترین کاندیداها برای جراحی بینی مردانه، کسانی هستند که وضعیت سلامتی خوبی دارند و به بیماری‌های خاص، مانند انعقاد خون ضعیف یا بیماری هموفیلی مبتلا نیستند.
 • آقایان با اهداف واقع‌بینانه نیز کاندیدای خوبی برای انجام رینوپلاستی طبیعی هستند. منظور از اهداف واقع‌بینانه این است، که آقایان تغییراتی را خواستار باشند، که بر اساس اندازه و حجم بینی آنها باشد؛ به عنوان مثال آقایانی که بینی گوشتی با پوست ضخیم دارند؛ کاندیدای خوبی برای انجام عمل بینی نیمه فانتزی نیستند.
 • کسانی که خود را مقید به رعایت مراقبت‌های بعد از جراحی می‌دانند. بعد از جراحی و بر اساس شدت و گستردگی عمل، ممکن است نیاز باشد؛ چند روز در منزل استراحت کنید. بنابراین از قبل باید مرخصی کاری بگیرید و دستورالعمل‌های مراقبتی را، با دقت دنبال کنید تا بهبودی هرچه سریع‌تر حاصل شود.
 • افراد غیرسیگاری کاندیدای عمل بینی مردانه طبیعی هستند. افرادی که سیگار و دخانیات استعمال می‌کنند نیز، باید چند هفته قبل از جراحی، دخانیات، به‌ویژه سیگار را کنار بگذارند. بعد از انجام جراحی نیز، سیگار حداقل به مدت چند ماه باید کنار گذاشته شود. نیکوتین موجود در سیگار، به دلیل ایجاد اختلال در فرایند خون‌رسانی، می‌تواند اثر بسیار منفی بر بافت‌های تازه‌جراحی‌شده بینی داشته و باعث نکروز پوستی و تاخیر در روند بهبودی شود. (harleymedical.co.uk) Nose Surgery For Men

عمل بینی طبیعی مردانه چگونه انجام می‌شود؟

از آنجا که مردان نسبت به زنان، فعالیت‌های بدنی بیشتری دارند؛ باید تکنیک‌هایی برای جراحی انتخاب شوند، که موجب تسریع روند بهبودی در بیماران شوند. در این صورت جای کبودی و تورم بعد جراحی، سریع‌تر از بین می‌رود. در کل عمل بینی طبیعی در مردان به دو صورت زیر انجام می‌شود:

 1. جراحی بینی به روش باز؛ در این تکنیک جراحی، پزشک با ایجاد برشی در ستون وسط بین سوراخ‌های بینی یا همان ناحیه کلوملا، پوست بینی را تا لبه‌های داخلی پره‌ها بالا می‌برد تا دید گسترده‌تری نسبت به نوک و پشت بینی داشته باشد. این‌گونه به‌راحتی می‌توان تمام ساختار غضروفی و استخوانی را مشاهده و تغییرات مورد نظر را پیاده‌سازی کرد.
 2. جراحی بینی به روش بسته؛ در رینوپلاستی بسته، ‌برش‌ها در داخل بینی ایجاد می‌شوند. استفاده از این تکنیک برای افرادی که می‌خواهند تغییرات جزئی روی بینی خود داشته باشند؛ مفید است. از طرفی به دلیل ایجاد برش‌های داخلی و کم‌عمق، احتمال ایجاد جای زخم و اسکار روی بینی، بسیار کمتر است و در نتیجه بیمار سریع‌تر بهبود می‌یابد.

عمل بینی طبیعی

آیا جراحی بینی مردانه طبیعی سخت است؟

جراحی بینی مردانه طبیعی، یک عمل زیبایی سخت و چالش‌برانگیز است؛ زیرا مردان اغلب دارای پوست ضخیم هستند، که پشتیبانی مجدد از بینی جراحی‌شده را دشوار می‌کند؛ همچنین هنگام فرم دادن به نوک بینی ممکن است، با مشکلاتی همراه باشد.

برای انجام جراحی بینی مردانه طبیعی، دانش روشن و کامل از آناتومی بینی، عملکرد و تکنیک‌های جراحی بسیار مهم است. داشتن یک بحث گسترده قبل از عمل، شامل انتظارات، نتایج و فهرستی دقیق از عوارض احتمالی با بیمار می‌تواند؛ به ارتباط بهتر پزشک و بیمار کمک کند. قبل از جراحی، معاینه، عکس‌ها، تجزیه و تحلیل تغییرات بینی، لیست مشکلات و برنامه‌ریزی درست کمک می‌کنند تا بتوان چالش‌های پیش رو را به‌درستی مدیریت نمود.

عمل بینی مردانه طبیعی نوعی عمل جراحی است،

که با مسائل ساختاری و زیبایی مرتبط با بینی سروکار دارد. هدف اصلی جراحی بینی مردانه طبیعی، بهبود عملکرد و ظاهر بینی و در عین حال بهبود یا حفظ ویژگی‌های مردانه صورت است. اگرچه اصول اولیه عمل زیبایی بینی برای مردان و زنان یکسان است؛ اما جراحی بینی در مردان نیازمند رویکرد متفاوت است. بینی مردانه باید قوی باشد. پل بینی مردانه باید از استحکام کافی برخوردار باشد و نوک آن به اندازه استاندارد کوچک شده باشد. همچنین بینی مردانه نباید خیلی باریک شده و به اندازه بینی زنانه نوک آن بالا برده شود. در صورتی که هنوز درباره انتخاب نوع عمل، نیازمند مطالعه و تحقیق بیشتر هستید؛ عمل بینی طبیعی و عروسکی را مقایسه کنید و تصمیم درستی بگیرید.

اگر به فکر انجام یک عمل جراحی زیبایی بینی برای رفع مشکلات زیبایی یا پزشکی هستید، قدم اصلی این است که جراح پلاستیک متخصص و مجرب انتخاب کنید و برای مشاوره اولیه خود برنامه ریزی کنید. جراح پلاستیک متعهد و کار بلد مانند دکتر یزدانی و دکتر حسینی ارزیابی عمیق از نیازهای منحصر به فرد شما ارائه داده و جراحی را بر اساس نیازها و اهداف شما طراحی می کند. با استفاده از نوبت دهی آنلاین کلینیک جراحی بینی تهران می‌توانید، با این پزشکان در ارتباط باشید

جدیدترین مقالات کلینیک جراحی بینی

از صفر تا صد سفتی نوک بینی بعد از عمل

سفتی نوک بینی بعد از عمل بینی

چه مشکلاتی بعد از عمل رینوپلاستی پیش می آید؟ علت سفتی نوک بینی بعد از عمل رینوپلاستی چیست؟ آیا این یک عارضه جانبی، بعد از

برجسته شدن گونه بعد از عمل بینی

برجسته شدن گونه بعد از عمل بینی

برجسته شدن گونه بعد از عمل جراحی بینی مسأله قابل توجهی است که خیلی ها به ویژه خانم هایی که به زیبایی خود اهمیت بسیاری می دهند درباره آن پرس و جو می‌کنند. به دلیل اهمیت حفظ هماهنگی میان اجزای صورت بعد از جراحی بینی، به نظر می‌رسد تغییر در گونه‌ها امری اجتناب ناپذیر است.

آیا جراحی بینی گوشتی بازگشت دارد؟

با اینکه نتیجه جراحی بینی گوشتی و استخوانی، تقریبا دائمی به حساب می‌آیند، اما برخی افراد نگران برگشت فرم بینی هستند. این نگرانی‌ها بیشتر درباره

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *