عمل بینی طبیعی مردان

عمل بینی طبیعی مردانه چگونه است؟

عمل بینی طبیعی مردان یکی از محبوب‌ترین روش‌های جراحی پلاستیک است که سالانه تعداد زیادی از آقایان نسبت به انجام آن اقدام می‌کنند؛ زیرا آنها نیز مانند زنان می‌خواهند از مزایای جراحی رینوپلاستی برای بهبود شکل ظاهر خود بهره‌مند شوند. این یک امر طبیعی است. مردان نیز مانند زنان فطرت زیبا جو دارند و می‌خواهند از نظر ظاهری مورد مقبولیت بیشتر اجتماعی قرار بگیرند.

همانطور که می‌دانید رینوپلاستی یک روش جراحی است که به مهارت استادانه جراح زیبایی و بینی مانند دکتر حسینی و دکتر یزدانی نیاز دارد تا بتوانید شکل، اندازه و تقارن لازم را در بینی ایجاد نماید. در کل از طریق رینوپلاستی می‌توان طیف گسترده‌ای از مشکلات رایج زیبایی بینی مانند برآمدگی، قوز روی پل بینی، افتادگی نوک بینی و… را درمان نمود.

با جراحی زیبایی بینی علاوه بر بهبود ظاهر و زیبایی فرد عملکرد تنفسی بینی او نیز بهبود یافته و فرد برای همیشه از مشکلات تنفسی مرتبط با ساختار ناقص بینی مانند انحراف سپتوم خلاص می‌شود. با مشاوره آنلاین کلینیک جراحی بینی تهران تماس نمایید تا در مورد جراحی زیبایی بینی مردانه مشاوره و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.

همانطور که می‌دانید رینوپلاستی با تکنیک‌های مختلفی مانند عمل بینی نیمه فانتزی، فانتزی و طبیعی انجام می‌شود. درست است که آقایان می‌توانند از مزایای تمام تکنیک‌های جراحی زیبایی بینی بهره‌مند شوند اما اینکه کدام یک از این‌ مدل‌ها برای آقایان بهتر است، نکته مهمی است که به نظر پزشک، نوع چهره و چگونگی تناسب بینی با سایر اجزای صورت بستگی دارد.

بنابراین آقایان بهتر است قبل از هرگونه تصمیم غیر اصولی، ویژگی‌های چهره خود را در نظر بگیرند تا بعد از جراحی نتایج به  بهترین شکل ممکن حاصل شوند. به همین دلیل امروزه عمل بینی طبیعی مردانه بسیار رایج شده است. این نوع از جراحی زیبایی با حفظ ویژگی‌های مردانه صورت، شکلی زیبا و متناسب به بینی خواهد داد به گونه‌ای که هارمونی آن با سایر اجزای صورت به خوبی حفظ شود.

در این مقاله جراحی بینی مردانه به صورت طبیعی مورد بررسی قرار گرفته و تمام نکات لازم در این زمینه برای شما آورده شده است. پس اگر مشتاق خواندن نکات جذاب و مفید در این باره هستید ما را تا انتهای مقاله همراهی کنید.

چه چیزی باعث محبوبیت عمل بینی طبیعی مردان شده است؟

بینی عضو میانی صورت است که تاثیر مهمی در بهتر دیده شدن چهره شما دارد. به همین دلیل امروزه جراحی زیبایی بینی در مردان بسیار مورد استقبال قرار گرفته، زیرا از این طریق می‌توانند بسیاری از مشکلات زیبایی خود را برطرف سازند. اما این همه ماجرا نیست. جراحی بینی استخوانی یا گوشتی در مردان به دلایل زیر بسیار مورد توجه است:

عمل بینی مردانه

پذیرش اجتماعی بیشتر

همانطور که هنجارهای اجتماعی (الگوهای رفتاری که روابط و کنش‌های اجتماعی را تعریف می‌کنند) همچنان در حال تکامل هستند، سرمایه گذاری روی ظاهر نیز برای مردان و زنان به طور فزاینده‌ای مورد توجه واقع شده است. رسانه‌های اجتماعی تقریباً در همه جنبه‌های زندگی مدرن، از شبکه‌های حرفه‌ای گرفته تا زندگی شخصی، به یک عنصر اصلی تبدیل شده‌اند. این رسانه‌ها اکنون تمرکز بسیار بیشتری بر ظاهر فیزیکی مردان و زنان دارند به همین امر موجب شده تا افراد گرایش بیشتری برای تغییر بینی و ظاهر کلی صورت خود داشته باشند.

افزایش اعتماد به نفس

از آنجا که بینی مشخص‌ترین ویژگی صورت است، هنگام مکالمه و ایجاد روابط با دیگران به طور حتم بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد. هرگونه ایراد یا نقصانی در بینی می‌تواند تصویر ظاهری شما را در نگاه دیگران کمی تحت تاثیر قرار دهد. از همین رو ممکن است آقایان نتوانند در روابط شخصی یا شغلی خود عزت نفس لازم را داشته باشند. این یکی از دلایل مهم برای انجام جراحی زیبایی بینی است که باعث می‌شود آقایان نمایه بهتری از شکل صورت خود در همه زوایا به خصوص نیم رخ داشته باشند.

ترمیم نواقص و مشکلات عملکردی بینی 

آسیب‌های قدیمی، تروما، ژنتیک، تصادف و… همگی می‌توانند ساختار بینی را به صورت غیر متعارف نشان دهند، طوری که بینی کج و خارج از مرکز دیده شود. این می‌تواند علاوه بر مشکلات زیبایی در عملکرد تنفسی نیز اختلال ایجاد کند. انحراف سپتوم ممکن است باعث مشکلات تنفسی، احتقان بینی یا عفونت سینوسی شود.  عمل بینی مردانه میتواند این نگرانی‌های پزشکی را اصلاح کرده و علائم را تسکین دهد. از طریق نوبت دهی آنلاین کلینیک جراحی زیبایی بینی تهران شما با جراحان مجرب و ماهر این مجموعه در تماس خواهید بود تا بتوانید یک جراحی عالی و بدون نقص تجربه نمایید.

عمل بینی طبیعی مردانه

چه تغییرات و اصلاحاتی در عمل بینی طبیعی مردان انجام می‌شود؟  

عمل بینی طبیعی مردان می‌تواند تغییرات عمده و اساسی در بخش‌های مختلف بینی ایجاد کرده طوری که نواقص بینی اصلاح شده و غضروف استخوان‌های بینی شکل جدیدی پیدا کند در جراحی بینی گوشتی یا استخوانی اصلاح مشکلات به صورت زیر خواهد بود تا بتوان ویژگی‌های بینی را متناسب با چهره مردانه افراد تغییر داد:

صاف کردن قوز پشتی بینی

قوز پشتی بینی همان برجستگی‌های روی پل بینی هستند که ممکن است به صورت براق و غیر جذاب دیده شوند. با انجام جراحی زیبایی بینی می‌توان ناهمواری‌های روی پل بینی را از طریق تراش استخوان غضروف صاف و یکدست نمود.

کوچک کردن عرض بینی

یکی از دلایلی که باعث می‌شود آقایان از بینی خود راضی باشند پهن بودن عرض بینی است که باعث می‌شود بینی پهن و درشت به نظر برسد. با انجام عمل بینی طبیعی مردان می‌توان عرض بینی را کاهش داد تا ظاهر کلی بینی باریک و متناسب به نظر برسد.

تنظیم نوک بینی

پوست ضخیم آقایان باعث می‌شود تا نوک بینی آنها گرد یا افتاده به نظر برسد. جراحی می‌تواند تغییرات قابل توجهی در شکل، اندازه و ارتفاع بینی ایجاد کند. برخلاف عمل بینی فانتزی یا عروسکی در بینی طبیعی تغییرات روی نوک به شکل محسوس و غیر طبیعی نخواهد بود.

باریک‌تر کردن سوراخ‌های بینی

سوراخ‌های بیش از حد پهن یا نامتقارن به شدت می‌توانند ظاهر بینی را تحت تاثیر قرار دهند. یکی از مهمترین اهداف انجام عمل بینی طبیعی در مردان ایجاد تغییرات در سوراخ‌های بینی است، طوری که سوراخ‌های بینی کوچکتر و هماهنگ‌تر به نظر برسند. عملی که برای این منظور انجام می‌شود به آلارپلاستی مشهور است.

تغییر زاویه نوک بینی

یکی از مهمترین نکاتی که باعث می‌شود ویژگی‌های مردانه یا زنانه بینی حفظ شود زاویه نوک بینی است. به طور معمول زاویه نوک بینی با لب بالایی در مردان حدود ۹۵ سانتی‌متر است که این زاویه در زنان بیشتر می‌باشد.

عمل بینی طبیعی مردان چگونه انجام میشود؟

از آنجا که مردان نسبت به زنان با فعالیت‌های بدنی بیشتری دارند تکنیک‌هایی باید برای جراحی انتخاب شوند که موجب تسریع روند بهبودی در بیماران شوند. در این صورت جای کبودی و تورم بعد جراحی سریع‌تر از بین می‌رود. عمل بینی طبیعی مردان ظاهری متعادل و هماهنگ به صورت آنها می‌بخشد و خواسته‌های زیبایی و درمانی آنها را به بهترین شکل تحقق خواهد داد، البته به شرط آنکه جراحان متخصصی همچون دکتر حسینی یا دکتر یزدانی عمل را بر عهده بگیرند. در کل عمل بینی طبیعی مردان به دو صورت زیر انجام می‌شود:

عمل بینی طبیعی

1- جراحی بینی به روش باز

جراحی بینی به روش بسته در این تکنیک جراحی پزشک با ایجاد برشی در ستون وسط بین سوراخ‌های بینی یا همان ناحیه کلوملا، سعی می‌کند پوست بینی را تا لبه‌های داخلی پره‌ها بالا برده تا دید گسترده‌تری نسبت به نوک و پشت بینی داشته باشد. در این صورت به راحتی می‌توان تمام ساختار غضروفی و استخوانی را مشاهده نمود و تغییرات مورد نظر را پیاده سازی کرد. این یک جراحی گسترده است و برای افرادی که به دنبال اصلاحات زیاد و تغییرات گسترده در بینی هستند توصیه می‌شود.

2- جراحی بینی به روش بسته

در رینوپلاستی بسته ‌برشها در داخل بینی ایجاد می‌شوند. استفاده از این تکنیک برای افرادی که می‌خواهند تغییرات جزئی روی بینی خود داشته باشند مفید است. از طرفی به دلیل ایجاد برش‌های داخلی و کم عمق احتمال جای زخم و اسکار روی بینی بسیار کمتر است و در نتیجه بیمار سریع‌تر بهبود می‌یابد.

آیا عمل بینی طبیعی مردان سخت است؟

جراحی بینی مردانه طبیعی یک عمل زیبایی سخت و چالش برانگیز است زیرا مردان اغلب دارای پوست ضخیم هستند که پشتیبانی مجدد از بینی جراحی شده را دشوار می‌کند. این همچنین هنگام فرم دادن به نوک بینی ممکن است با مشکلاتی همراه باشد.

برای انجام جراحی بینی مردانه، دانش روشن و کامل از آناتومی بینی، عملکرد و تکنیک‌های جراحی بسیار مهم است. داشتن یک بحث گسترده قبل از عمل شامل انتظارات، نتایج، و فهرستی دقیق از عوارض احتمالی با بیمار می‌تواند به ارتباط بهتر پزشک و بیمار کمک کند. قبل از جراحی، معاینه، عکس‌ها، تجزیه و تحلیل تغییرات بینی، لیست مشکلات و برنامه ریزی درست کمک می‌کنند تا بتوان چالش‌های پیش رو را به درستی مدیریت نمود. در این صورت احتمال انجام جراحی بینی ترمیمی بسیار کمتر خواهد بود.

سخن پایانی دکتر یزدانی و دکتر حسینی از بهترین جراحان بینی

عمل بینی مردانه طبیعی نوعی عمل جراحی است که با مسائل ساختاری و زیبایی مرتبط با بینی سروکار دارد. هدف اصلی آن بهبود عملکرد و ظاهر بینی و در عین حال بهبود یا حفظ ویژگی‌های مردانه صورت است. اگرچه اصول اولیه عمل زیبایی بینی برای مردان و زنان یکسان است، اما جراحی بینی در مردان نیازمند رویکرد متفاوت است. خانم‌ها ممکن است بخواهند بینی ظریف‌تر با قوس بیشتر و نوک کوچک‌تر داشته باشند. این مدل بینی ظاهر غیر طبیعی و ساختگی خواهد داشت.

در مقابل بینی مردانه باید قوی باشد. پل بینی مردانه باید از استحکام کافی برخوردار باشد و نوک آن به اندازه استاندارد کوچک شده باشد بینی مردانه همچین نباید خیلی باریک شده و به اندازه بینی زنانه نوک آن بالا برده شود. در صورتی که هنوز درباره انتخاب نوع عمل، نیازمند مطالعه و تحقیق بیشتر هستید، مقاله مقایسه عمل بینی طبیعی و عروسکی را بخوانید.

اگر به فکر انجام یک عمل جراحی زیبایی بینی برای رفع مشکلات زیبایی یا پزشکی هستید، قدم اصلی این است که جراح پلاستیک متخصص و مجرب انتخاب کنید و برای مشاوره اولیه خود برنامه ریزی کنید. جراح پلاستیک متعهد و کار بلد مانند دکتر یزدانی و دکتر حسینی ارزیابی عمیق از نیازهای منحصر به فرد شما ارائه داده و جراحی را بر اساس نیازها و اهداف شما طراحی می کند. از طریق نوبت دهی آنلاین کلینیک جراحی بینی تهران می‌توانید با این پزشکان در ارتباط باشید

منابع

premierplasticsurgerypa

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/16575703

استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران و استاد بیمارستان فوق تخصصی گوش حلق و بینی کشور

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

عمل بینی بدون تامپون

آیا می‌توان عمل بینی بدون استفاده از تامپون انجام داد؟ عمل بینی بدون تامپون یا با تامپون کدام بهتر است؟ اگر به دنبال عمل بینی برای زیباسازی صورت خود هستید؛

ادامه مطلب »
عمل پولیپ و زیبایی بینی همزمان

عمل پولیپ و زیبایی بینی به صورت همزمان

عمل پولیپ و زیبایی بینی به صورت همزمان قابل انجام است. این جراحی ترکیبی مزایای زیادی دارد. کاهش هزینه جراحی بینی و کوتاه شدن دوران نقاهت عمل بینی از مهم‌ترین مزایای جراحی همزمان پولیپ و زیبایی بینی هستند. کلینیک جراحی بینی تهران شما را با بهترین پزشکان جراح در این حوزه آشنا خواهد کرد.

ادامه مطلب »