پیج اینستاگرام سامانه نوبت دهی پزشکان زیبایی
لوگو کلینیک سامانه نوبت دهی پزشکان زیبایی
دسته جراحی‌ها

عمل بینی طبیعی زنانه

آخرین بروزرسانی: خرداد 26, 1403
عمل بینی طبیعی زنانه چطور انجام می‌شود؟

امروزه داشتن چهره‌ طبیعی و نچرال، بیشتر مورد توجه خانم‌ها است. برخلاف گذشته که جراحی زیبایی بینی، با هدف کوچک کردن بینی انجام می‌شد؛ امروزه بیشتر افراد تمایل دارند تا تنها با رفع نواقص ظاهری، بینی خود را به شکل طبیعی و استاندارد تغییر دهند.

بنابراین عمل بینی طبیعی زنانه، محبوب‌ترین و رایج‌ترین تکنیک‌های رینوپلاستی به شمار می‌آید. از این طریق شما می‌توانید مشکلات و ناهنجاری‌های بینی، مانند حجم و بزرگی بینی، برجستگی‌ها و ناهمواری‌های روی تیغه بینی، عدم تقارن سوراخ‌های بینی، افتادگی نوک بینی، کج شدن دیواره بینی و… را اصلاح و ترمیم کنید. همچنین می‌توان طول و ارتفاع بینی را به گونه‌ای تنظیم کرد، که بینی در تناسب و هماهنگی کامل، با سایر اجزای چهره باشد. در واقع با انجام جراحی بینی طبیعی زنانه، باید بتوان بینی را متناسب با فرم کلی صورت، پیشانی، استخوان گونه، لب‌ها، فک پایین و فک بالا هماهنگ کرد، تا هارمونی موردنظر به خوبی ایجاد شود.

همه خانم‌ها جدا از تفاوت‌های زیباشناختی، ژنتیکی و قومی می‌توانند یک بینی طبیعی و زیبا داشته باشند. پزشکانی که از تجربه و تخصص بالا برخوردار باشند؛ مانند دکتر حسینی و دکتر یزدانی، همه این موارد را مد نظر قرار داده تا بتواند یک نتیجه عالی و تحسین برانگیز را برای بیمار خود رقم بزنند.

البته در هر نوع جراحی، توجه به سلامت بیمار و بهبود عملکرد تنفسی او بعد از جراحی، باید در اولویت قرار بگیرد؛ اما عمل بینی طبیعی زنانه چگونه انجام می‌شود؟ این جراحی چه مزایا و معایبی به همراه دارد؟ هزینه انجام عمل جراحی بینی طبیعی زنانه چقدر است؟

در این مقاله به همه سوالات شما پاسخ داده خواهد شد. همچنین شما می‌توانید به اطلاعات گسترده و مفیدی، در زمینه عمل بینی طبیعی زنانه دست پیدا کنید. پس برای افزایش آگاهی خود در این زمینه، تا انتها را همراهی کنید.

عمل بینی طبیعی زنانه چگونه است؟

جراحی بینی طبیعی زنانه باید به گونه‌ای باشد، که  وقتی بینی از جلو، نیم رخ و سه رخ مشاهده می‌شود دارای تناسبات و ابعاد تعریف شده از نظر زیبایی شناختی باشد تا یک تصویر زیبا از بینی به دست آید. در واقع ما می‌خواهیم به موضوعی بپردازیم که برای جراحان پلاستیک به خوبی شناخته شده، اما به اندازه کافی توسط بیماران درک نشده است. برای مثال، هر شکل دلخواه را نمی‌توان به هر نوع بینی داد. نمی‌توان بینی با پوست ضخیم و چرب را خیلی کوچک کرد و جزییات زاویه‌ای ظریف را روی آن پیاده سازی نمود.

کوچک کردن بینی همیشه نتیجه زیباتری به دست نمی‌دهد، ممکن است لازم باشد قسمتی از بینی برجسته‌تر شود و در عین حال قسمتی از بینی را کوچک کرد تا هماهنگی در بینی ایجاد شود. به عنوان مثال، در حالی که برجستگی‌های روی تیغه بینی باید صاف شوند، ارتفاع نوک بینی باید افزایش پیدا کند تا  نسبت زیبایی بین طول بینی و نوک بینی به خوبی حاصل شود. یا با پر کردن ریشه بینی بسیار فرورفته می‌توان بینی را صاف تر جلوه داد. تعیین اینکه کدام یک از این تغییرات احتمالی برای آن فرد مناسب تر است نیاز به تجربه حرفه‌ای و ارزیابی‌های دقیق زیبایی شناختی دارد.

عمل بینی طبیعی زنانه چگونه است؟

از طرفی به دلیل تفاوت شکل و اندازه بینی نمی‌توان یک قالب یا چهارچوب استاندارد برای بینی طبیعی معرفی کرد و آن را برای همه اجرا نمود. به عنوان مثال یک بینی کوچک و باریک برای زنانی که دارای گونه‌ها و لب‌های برجسته هستند، طبیعی به نظر نمی‌رسد. در حالی که همین بینی کوچک، برای صورت کوچک با ویژگی‌های ظریف چهره، طبیعی و متقارن به نظر می‌رسد.

در کل در جراحی بینی طبیعی نباید تنها به دنبال کوچک کردن بیش از حد بینی بود. این کار درستی نیست، گاهی لازم است علاوه بر ایجاد تغییرات جزئی روی ساختار بینی، استخوان گونه و فک پایین را به اندازه کافی برجسته کرد تا بینی به شکلی متناسب و زیبا دیده شود. گاهی نیز علاوه بر رینوپلاستی لازم است تا مشکلات و اختلالات فک و چانه کاملاً درمان شوند. (medicalcenterturkey.com) Natural Nose Job

بررسی مهم‌ترین ویژگی‌های عمل بینی طبیعی زنانه

مهمترین نکاتی که برای انجام عمل جراحی بینی طبیعی زنانه باید به آن توجه نمود، به شرح زیر هستند:

 • زاویه بین لب بالایی و بینی باید حدود ۹۰ درجه تغییر داده شود.
 • غضروف‌های بینی باید در موقعیت صحیح قرار گرفته تا فرورفتگی‌ها و برجستگی‌ها کاملاً اصلاح شوند.
 • سوراخ‌های بینی باید به شکل طبیعی کوچک شده و در تقارن کامل با یکدیگر باشند.
 • بینی نباید قوس و شیب زیادی داشته باشد.
 • برای داشتن یک بینی طبیعی و استاندارد تا حد امکان باید از پیوند غضروفی خودداری کرد، مگر در مواردی که بدون پیوند اصلاحات بینی به راحتی امکان‌پذیر نباشند.

مزایای انجام عمل بینی طبیعی زنانه

با انجام این جراحی علاوه بر بهبود شکل ظاهری بینی، می‌توان سایر مشکلات تنفسی، مانند پولیپ بینی، شاخک‌های اضافی، سینوس‌ها و آلرژی را نیز درمان نمود. از طریق عمل بینی طبیعی زنانه می‌توان انحراف تیغه بینی و مشکلات تنفسی مرتبط با آن را درمان نمود. این جراحی برای انواع بینی گوشتی و استخوانی میتواند نتایج عالی و موفقیت آمیز به همراه داشته باشد، برخلاف عمل بینی فانتزی و نیمه فانتزی که برای انجام جراحی بینی گوشتی محدودیت‌هایی به همراه دارند.

مزایای انجام عمل بینی طبیعی زنانه

در جراحی بینی طبیعی زنانه تغییرات زیادی روی ساختار استخوانی و غضروفی بینی انجام نمی‌شود و پزشک تلاش می‌کند تا با دستکاری کمتر به فرم طبیعی و دلخواه دست پیدا کند، مگر در مواردی که ضعف غضروف‌ها و یا شکستگی استخوان بینی مانع انجام این کار شود. در این صورت نیاز به برش یا جابجایی غضروف، استخوان و یا پیوند گرافت است.

معایب انجام عمل بینی طبیعی زنانه

انجام عمل جراحی بینی طبیعی زنانه می‌تواند، مانند سایر تکنیک‌های رینوپلاستی، در صورت عدم رعایت مراقبت‌های اصولی و یا عدم مهارت پزشک، معایب و خطرات زیر را به همراه داشته باشد:

 1. خونریزی؛
 2. تب و عفونت؛
 3. واکنش آلرژیک به مواد داروی بیهوشی؛
 4. تغییر شکل و جابجایی غضروف‌ها در موقعیت نادرست؛
 5. آسیب به رگ‌ها و عصب‌های خونی؛
 6. کبودی، درد و تورم بیش از حد انتظار؛
 7. احتمال وجود ناهمواری‌های روی بینی؛
 8. جای زخم و اسکار؛
 9. کم شدن حس بویایی؛
 10. بی‌حسی اطراف بینی؛
 11. باریک شدن مجاری تنفسی؛
 12. ایجاد سوراخ در تیغه بینی.

عمل بینی طبیعی زنانه چگونه انجام می‌شود؟  

جراحی بینی طبیعی زنانه به به صورت زیر انجام می‌شود:

 • جراحی بینی طبیعی زنانه به روش بسته؛ این روش برای افرادی در نظر گرفته می‌شود، که تنها به دنبال ایجاد اصلاحات جزئی در بینی خود هستند. برای این منظور برشی در داخل حفره‌های بینی ایجاد شده و با استفاده از ابزار مخصوصی پوست بینی بالا می‌رود. این روش میدان دید محدودتری در اختیار پزشک قرار می‌دهد، به همین دلیل نمی‌توان انتظار جراحی ترمیمی یا تغییرات بسیار پیچیده و گستره روی بینی داشت.
 • جراحی بینی طبیعی زنانه به روش باز؛ در این روش پزشک برشی در ناحیه کلوملا یا همان تیغه وسطی بین حفره‌های بینی ایجاد می‌کند، تا پوست بینی به صورت کامل بالا برده شده و جراح دسترسی گسترده‌تری به ساختار استخوانی و غضروفی بینی وجود داشته باشد. از این طریق می‌توان تغییرات و اصلاحات بیشتری روی ساختارهای مختلف بینی ایجاد نمود.

جراحی بینی طبیعی زنانه به روش باز

ریکاوری و بهبودی بعد از جراحی بینی طبیعی زنانه

بسیاری از بانوان بعد از انجام جراحی، بسیار مشتاق هستند تا نتایج را روی صورت خود، مشاهده کنند. نتایج اصلی بلافاصله بعد از عمل قابل مشاهده نیست؛ شما باید صبر داشته باشید، تا ورم و کبودی‌ها به صورت کامل از بین برود. به طور معمول بعد از ۳ تا ۴ هفته، نتایج اولیه قابل مشاهده است؛ اما نتایج قطعی ممکن است بیش از چند ماه یا حتی یک سال، به طول بینجامد. نکته مهم دیگر این است، که چگونه می‌توان روند بهبودی جراحی بینی طبیعی زنانه را سرعت بخشید؟ برای این منظور شما باید اقدامات زیر را انجام دهید:

 • از مصرف داروهای ضدالتهابی، در طول فرایند بهبودی بعد از عمل بینی طبیعی زنانه، خودداری کنید.
 • هنگام استراحت و خوابیدن، سر خود را بالاتر از قسمت‌های دیگر بدن قرار دهید، تا تورم کاهش پیدا کند.
 • قبل و بعد از عمل بینی مردانه و زنانه، باید از مصرف دخانیات به ویژه سیگار، پرهیز نمود؛ زیرا این می‌تواند در جریان خون‌رسانی بدن، اختلال ایجاد کرده و روند بهبودی را طولانی‌تر کند.
 • پیاده‌روی داشته باشید تا خونرسانی، به بافت‌های تحت جراحی، به بهترین شکل انجام شود.
 • رژیم غذایی سالم داشته باشید و از خوردن غذاهای تند و پر ادویه، که موجب التهاب بدن می‌شوند؛ خودداری کنید.
 • هنگام عطسه سرفه و خمیازه کشیدن، مراقب باشید. بهتر است در این مواقع، دهان خود را باز نگه دارید.

هزینه عمل بینی طبیعی زنانه چقدر است؟  

به طور دقیق نمی‌توان یک نرخ مشخص برای انجام این جراحی در نظر گرفت؛ زیرا همانطور که گفته شد؛ بینی افراد شکل‌های متفاوتی دارد. هزینه عمل بینی طبیعی زنانه بر اساس عوامل زیر تعیین می‌شود:

 1. میزان تسلط و مهارت پزشک؛ داشتن تبحر و اشراف کامل به تکنیک‌های رینوپلاستی طبیعی یکی از مهمترین فاکتورهای تاثیرگذار بر هزینه عمل بینی طبیعی زنانه است. این باعث می‌شود تا دقت جراحی بالا رفته و میزان خطا کاهش پیدا کند. در نتیجه شما نیاز به جراحی ترمیمی یا درمان عوارض بعد از عمل نخواهید داشت. در نهایت این بسیار مقرون به صرفه است.
 2. گستردگی تغییرات روی بینی؛ نوع تغییرات، میزان دستکاری غضروف و استخوان‌ها، پیچیدگی فرایند جراحی و… همگی در تعیین نرخ عمل تاثیرگذار هستند. پیچیدگی جراحی باعث خواهد شد تا برش یا پیوند غضروفی و استخوانی انجام شود، که این مدت زمان عمل و دستمزد پزشکان را افزایش خواهد داد.
 3. محدوده جغرافیایی؛ انجام عمل بینی طبیعی زنانه در شهرهای بزرگ به دلیل دسترسی بیشتر به کلینیک‌های پیشرفته و مجهز و همچنین تمرکز پزشکان متخصص بیشتر خواهد بود.
 4. هزینه‌های جانبی؛ در هنگام لیست کردن هزینه عمل جراحی بینی طبیعی زنانه باید هزینه‌های جانبی مانند هزینه‌های آزمایش، مشاوره و دستمزد دکتر بیهوشی، اتاق عمل و داروها را نیز اضافه کرد.

جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو نوبت عمل زیبایی فرم زیر را کامل کنید

با سلام خدمت زیباجویان عزیز با توجه به شلوغی مطب پزشکان و عدم امکان نوبت‌دهی آنلاین لطفا اطلاعات بالا را کامل نمائید تا همکاران ما در کمتر از 24 ساعت جهت مشاور رایگان و رزرو نوبت با شما تماس بگیرند.

سخن پایانی در مورد عمل بینی طبیعی زنانه

عمل جراحی بینی طبیعی زنانه، با هدف اصلاح مشکلات و ناهنجاری‌های روی بینی انجام می‌شود؛ طوری که بینی با کمترین برش یا پیوند غضروفی و استخوانی، بتواند به استانداردهای بینی طبیعی تغییر شکل دهد.

جراحی بینی طبیعی زنانه علاوه بر اهداف زیبایی می‌تواند، اهداف درمانی بیمار یا زیباجو را نیز محقق سازد. البته به شرط آنکه، جراحی توسط دستان ماهر و توانمند پزشکان نام‌آشنا، همچون دکتر حسینی و دکتر یزدانی انجام شود. برای آشنایی بیشتر با این پزشکان می‌توانید، از طریق سایت ایشان نمونه عمل‌های انجام شده را، به صورت عکس و فیلم مشاهده نمایید.

جدیدترین مقالات کلینیک جراحی بینی

از صفر تا صد سفتی نوک بینی بعد از عمل

سفتی نوک بینی بعد از عمل بینی

چه مشکلاتی بعد از عمل رینوپلاستی پیش می آید؟ علت سفتی نوک بینی بعد از عمل رینوپلاستی چیست؟ آیا این یک عارضه جانبی، بعد از

برجسته شدن گونه بعد از عمل بینی

برجسته شدن گونه بعد از عمل بینی

برجسته شدن گونه بعد از عمل جراحی بینی مسأله قابل توجهی است که خیلی ها به ویژه خانم هایی که به زیبایی خود اهمیت بسیاری می دهند درباره آن پرس و جو می‌کنند. به دلیل اهمیت حفظ هماهنگی میان اجزای صورت بعد از جراحی بینی، به نظر می‌رسد تغییر در گونه‌ها امری اجتناب ناپذیر است.

آیا جراحی بینی گوشتی بازگشت دارد؟

با اینکه نتیجه جراحی بینی گوشتی و استخوانی، تقریبا دائمی به حساب می‌آیند، اما برخی افراد نگران برگشت فرم بینی هستند. این نگرانی‌ها بیشتر درباره

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *