عمل بینی طبیعی زنانه چطور انجام می‌شود؟

عمل بینی طبیعی زنانه چطور انجام می‌شود؟

جراحی زیبایی بینی، که بانوان با هدف ایجاد تغییرات روی بینی، به شکل طبیعی و استاندارد انجام می‌دهند؛ طوری که اندازه و حجم بینی با سایر اجزای صورت، هارمونی لازم را داشته باشد، عمل بینی طبیعی زنانه نام دارد.

تمایل به زیبایی و زیبا ماندن در بین زنان و مردان، یک نیاز غریزی است؛ با وجود این، زنان بیش از مردان به داشتن چهره زیبا اهمیت می‌دهند. از همین رو هرگونه نقص یا مشکل در اجزای چهره به ویژه بینی، به عنوان عضو مرکزی صورت، می‌تواند باعث نگرانی و کاهش اعتمادبه‌نفس آنها شود. یکی از مهم‌ترین جراحی‌های زیبایی، که می‌تواند به بانوان کمک کند، تا زیبایی چهره خود را بهبود دهند و جوان و شاداب به نظر برسند، عمل بینی طبیعی زنانه است.

جراحی بینی با ظاهر طبیعی تضمین می‌کند، که بینی به خوبی مکمل گونه‌ها، چانه و سایر ویژگی‌های صورت است. در عین حال، این جراحی‌های زیبایی بینی، به بیماران این امکان را می‌دهند، که عملکرد بینی خود را نیز بهبود بخشند، تا بتوانند تنفسی راحت‌تر داشته باشند. در عمل بینی طبیعی برخلاف عمل بینی فانتزی یا عروسکی، تغییرات پس از جراحی چندان مشهود نخواهند بود.

این یک روش درمانی و زیبایی، برای افرادی است که می‌خواهند بدون جلب توجه، ظاهر بینی خود را تغییر دهند. البته نکته مهمی که نباید از آن غافل شد، اهمیت انتخاب جراحان مجرب و متخصص، مانند دکتر یزدانی و دکتر حسینی است. پزشکانی که از مهارت و دانش بالا، در زمینه جراحی بینی برخوردار هستند؛ ساختارهای پیچیده بینی را به خوبی، مورد تحلیل و تجزیه قرار می‌دهند، تا بتوانند تغییرات را به شکلی مطلوب و طبیعی، اجرا نمایند. در این صورت نتایج با درصد موفقیت بسیار بالایی، همراه خواهد بود. شما از طریق نوبت دهی آنلاین سایت کلینیک جراحی بینی تهران، میتوانید با بهترین‌های جراحی زیبایی بینی، در ارتباط باشید.

برای افرادی که به دنبال راهکارهایی، برای بهبود ظاهر بینی و صورت خود هستند؛ جراحی زیبایی بینی می‌تواند، گزینه عالی و مفیدی باشد. برای درک اینکه چگونه جراحی بینی می‌تواند، به بیمار کمک کند تا بینی طبیعی داشته باشد؛ باید این روش درمانی را با جزئیات بررسی نمود. این مقاله برای تحقق این هدف، نوشته شده است. پس ما را تا انتها همراهی نمایید.

نکات اساسی عمل جراحی بینی طبیعی زنانه

همانطور که گفته شد؛ هدف از عمل بینی طبیعی زنانه، دستیابی به بینی زیبا و هماهنگ، با سایر عناصر صورت زنانه است. بینی تغییر داده شده پس از جراحی، باید با پیشانی، استخوان گونه، لب‌ها و فک هماهنگ باشد، تا هارمونی صورت به بهترین شکل حاصل شود. تفاوت‌های کوچکی در نوع بینی افراد، وجود دارد که از نظر زیبایی شناختی در اقوام و جوامع مختلف، زیبا و طبیعی تلقی می‌شوند.

در جراحی بینی به صورت طبیعی، بايد به همه اين جزئيات توجه شود. بر همین اساس، انواع بینی و صورت که از نظر مردان و زنان به نظر می‌رسند؛ مورد بررسی قرار گرفته و برخی زوایا، ابعاد و تناسبات هم در بینی و هم در صورت، مشخص شده تا بتوان بر اساس آنها، بینی را به شکلی طبیعی و استاندارد تغییر داد:

 • طول بینی؛
 • برآمدگی نوک بینی (ارتفاع)؛
 • نسبت بین برآمدگی بینی و برآمدگی نوک بینی؛
 • زاویه پیشانی و بینی؛
 • زاویه بینی و لب؛
 • عرض قاعده بینی؛
 • اندازه و شکل سوراخ‌های بینی.

نکات اساسی عمل بینی طبیعی زنانه

رعایت این تناسبات و ابعاد، از نظر زیبایی مهم هستند و باعث میشوند، تا یک تصویر زیبایی‌شناختی درست، از بینی به دست آید. این تناسب و اندازه ها، برای جراحان زیبایی و پلاستیک، به خوبی شناخته شده است؛ اما به اندازه کافی توسط بیماران درک نشده؛ به همین دلیل گاهی بیماران بدون توجه به این اصول، میخواهند شکل دلخواه را به بینی خود بدهند؛ به عنوان مثال نمی‌توان با انجام عمل بینی نیمه فانتزی یا فانتزی، برای بینی با پوست ضخیم و چرب، آن را خیلی کوچک کرد و جزییات زاویه‌ای ظریف ایجاد نمود.

کوچک کردن بینی الزاما نتایج زیبایی بهتری، به همراه نخواهد داشت. ممکن است لازم باشد قسمتی از بینی، برجسته تر شود و در عین حال قسمتی از بینی را کوچک نمود، تا هماهنگی در بینی تضمین شود، یا با پر کردن تیغه بینی بسیار فرورفته، می‌توان برجستگی لازم را در بینی ایجاد نمود، تا بینی ظاهری صاف‌تر داشته باشد. تعیین اینکه کدام یک از این تغییرات احتمالی، برای فرد مناسب تر است؛ نیاز به تجربه کافی و تصویرسازی دقیق، از ویژگی‌های زیبایی شناختی بینی دارد.

یکی دیگر از مسائل بسیار مهم در جراحی بینی این است، که تفاوت‌های جنسیتی در بینی مردانه و زنانه وجود دارد، که باید به آن توجه کرد؛ به عنوان مثال، دادن قوس به بینی مردان، باعث تضعیف ویژگی‌های مردانه صورت آنها شده و ظاهری زنانه، به چهره‌شان می‌دهد. از سوی دیگر یک بینی کوچک و رو به بالا، در صورت زنان با گونه‌های قوی و زوایای برجسته صورت، طبیعی به نظر نمی‌رسد.

تغییرات در عمل بینی طبیعی زنانه چگونه است؟

مجموعه‌ای از اصول در استراتژی جراحی بینی گوشتی یا استخوانی، گنجانده می‌شود تا بینی ساختاری طبیعی و استاندارد، داشته باشد. در این صورت توجه بیننده هرگز به جنبه‌هایی از بینی، که غیر طبیعی به نظر می‌رسندغ منحرف نمی‌شود و هیچ گونه خطوط غیرطبیعی، مانند نوک تیز، شیب زیاد در تیغه بینی یا افتادگی و عدم تقارن سوراخ‌های بینی، وجود ندارد.

تغییرات در عمل بینی طبیعی زنانه چگونه است؟

در واقع عمل بینی طبیعی زنانه، یک روش جراحی زیبایی بینی است که بر حفظ غضروف، استخوان و بافت نرم بینی، در یک موقعیت طبیعی تمرکز دارد، تا بتوان یک کانتور طبیعی در بینی ایجاد نمود؛ اما با انجام چه تغییراتی می‌توان بینی را، به شکل طبیعی و زنانه تغییر داد؟ در جراحی بینی استخوانی یا گوشتی، تغییرات برای رسیدن به فرم طبیعی زنانه به شکل زیر دنبال می‌شود:

 1. غضروف در یک موقعیت طبیعی، از قبل طراحی شده قرار می‌گیرند.
 2. تلاش می‌شود تا از غضروف‌های خود بینی، جهت ایجاد تقارن بهتر سوراخ‌های بینی استفاده شود.
 3. ارتفاع نوک بینی کاهش می‌یابد، تا از بالا رفتن بیش از حد بینی پیشگیری شود.
 4. قسمت پشتی تیغه بینی، اگر بیش از حد طبیعی پایین قرار بگیرد؛ می‌تواند حالت شیبدار روی تیغه بینی ایجاد نماید. برای جلوگیری از این موضوع، باید چگونگی قرار گرفتن قسمت پشتی بینی را، تنظیم نمود.
 5. در عمل بینی طبیعی زنانه، نوک بینی کمی برآمده و خمیدگی جزئی، در پشت بینی مطلوب به نظر می‌رسد.
 6. زاویه بین بینی با لب بالایی، برای خانم‌ها حدود ۱۰۰ درجه باید باشد.
 7. در بینی زنانه به شکل طبیعی، ارتفاع بینی بهتر است؛ حدود دو سوم طول بینی باشد.
 8. فاصله ریشه تا نوک بینی هم، ۲ میلی‌متر در نظر گرفته می‌شود.

عمل بینی طبیعی زنانه چگونه انجام می‌شود؟  

اکنون، که با نکات اساسی مربوط به این نوع عمل جراحی بینی آشنا شدیم؛ بهتر است به کمی درباره شیوه‌های مختلف این عمل بپردازیم و روش‌های مختلف آن را بررسی کنیم. عمل بینی طبیعی زنانه، مانند سایر روش‌های رینوپلاستی با دو تکنیک باز و بسته انجام می‌شود. در ادامه درباره هر کدام از این روش ها صحبت می‌کنیم.

جراحی بینی به روش باز

در تکنیک باز، پزشک با ایجاد برش‌هایی، در فاصله بین سوراخ‌های بینی یا همان ناحیه کلوملا، سعی می‌کند پوست بینی را بالا ببرد، تا به ساختارهای غضروفی و استخوانی بینی دسترسی بیشتری داشته باشد. در این صورت می‌توان، تغییرات جزئی و ظریف را، به راحتی پیاده سازی نمود. این تکنیک برای افرادی پیشنهاد می‌شود، که دچار مشکلات اساسی، در ساختار و اسکلت بینی خود هستند. از آنجا که تغییرات بسیار چشمگیر و گسترده‌ای، در این نوع جراحی بینی انجام می‌شود، کبودی و تورم بیشتری بعد جراحی وجود خواهد داشت، که این، دوره نقاهت و بهبودی را طولانی‌تر خواهد کرد.

جراحی بینی به روش بسته

اگر اصلاحات روی بینی جزئی باشند؛ مانند رفع برآمدگی‌ها و برجستگی‌های روی تیغه بینی، استفاده از این تکنیک می‌تواند به صورت موثر و کارآمد، اهداف زیبایی شما را تحقق بخشد. در این روش برش‌های جزئی، در داخل سوراخ‌های بینی ایجاد خواهند شد. سپس پزشک پوست بینی را، کمی بالا برده و اقدامات لازم را روی بینی، انجام می‌دهد. از آنجا که دسترسی به همه ساختارهای بینی، از این طریق محدودتر است؛ نمی‌توان جزئیات و ظرافت‌های لازم را روی بینی، اجرا نمود؛ اما در مقابل استفاده از این روش، تورم و کبودی کمتری بعد از جراحی، به همراه خواهد داشت و بیمار سریعتر بهبود خواهد یافت.

ریکاوری و بهبودی بعد از جراحی بینی طبیعی زنانه

بسیاری از بانوان بعد از انجام جراحی، بسیار مشتاق هستند تا نتایج را روی صورت خود، مشاهده کنند. نتایج اصلی بلافاصله بعد از عمل قابل مشاهده نیست؛ شما باید صبر داشته باشید، تا ورم و کبودی‌ها به صورت کامل از بین برود. به طور معمول بعد از ۳ تا ۴ هفته، نتایج اولیه قابل مشاهده است؛ اما نتایج قطعی ممکن است بیش از چند ماه یا حتی یک سال، به طول بینجامد. نکته مهم دیگر این است، که چگونه می‌توان روند بهبودی جراحی بینی طبیعی زنانه را سرعت بخشید؟ برای این منظور شما باید اقدامات زیر را انجام دهید:

 • از مصرف داروهای ضدالتهابی، در طول فرایند بهبودی بعد از عمل بینی طبیعی زنانه، خودداری کنید.
 • هنگام استراحت و خوابیدن، سر خود را بالاتر از قسمت‌های دیگر بدن قرار دهید، تا تورم کاهش پیدا کند.
 • قبل و بعد از عمل بینی مردانه و زنانه، باید از مصرف دخانیات به ویژه سیگار، پرهیز نمود؛ زیرا این می‌تواند در جریان خونرسانی بدن، اختلال ایجاد کرده و روند بهبودی را طولانی‌تر کند.
 • پیاده‌روی داشته باشید تا خونرسانی، به بافت‌های تحت جراحی، به بهترین شکل انجام شود.
 • رژیم غذایی سالم داشته باشید و از خوردن غذاهای تند و پر ادویه، که موجب التهاب بدن می‌شوند؛ خودداری کنید.
 • هنگام عطسه سرفه و خمیازه کشیدن، مراقب باشید. بهتر است در این مواقع، دهان خود را باز نگه دارید.

هزینه عمل بینی طبیعی زنانه چقدر است؟

هزینه عمل بینی، از مهم‌ترین چالش‌های پیش روی افرادی است، که قصد انجام این جراحی زیبایی را دارند. با این وجود نمی‌توان یک نرخ ثابت را، برای همه افراد پیشنهاد داد. چگونگی محاسبه هزینه عمل بینی طبیعی زنانه، به فاکتورهای زیر بستگی دارد:

 • تجربه و مهارت پزشک؛ همانطور که در ابتدای مقاله اشاره شد؛ انتخاب جراح نقش بسیار مهمی، در فرایند جراحی و نتایج بعد از آن خواهد داشت. پزشکانی که از تخصص و مهارت بیشتری برخوردار هستند؛ نسبت به دیگر پزشکان دستمزد بالاتری دارند. البته اگر نگاه دقیق‌تری به این موضوع داشته باشید؛ خواهید دانست که انجام جراحی نزد پزشکان باسابقه باعث می‌شود، تا شما از عوارض بعد از عمل و هزینه‌هایی، که باید برای جبران این عوارض انجام دهید بی‌نیاز شوید. در این صورت شما دیگر به جراحی بینی ترمیمی، نیاز نخواهید داشت. به همین دلیل ما دکتر حسینی و دکتر یزدانی را، به شما پیشنهاد می‌کنیم.
 • میزان تغییرات و اصلاحات مورد نیاز؛ گاهی عمل بینی طبیعی زنانه به اصلاحات اساسی نیاز دارد؛ به خصوص زمانی که فرد دچار انحراف تیغه یا همان انحراف سپتوم بینی باشد. در این صورت پزشک باید در ابتدا، مشکلات ساختاری و عملکردی ناشی از این عارضه را، اصلاح نماید و پس از آن فرم‌دهی لازم را، روی بینی انجام دهد. خوب انجام این مراحل، همگی زمانبر و چالش‌برانگیز هستند و کار بیشتری را طلب می‌کنند، بنابراین دستمزد و هزینه‌ها بالاتر خواهد رفت.
 • مکان جغرافیایی برای انجام جراحی؛ انجام جراحی در شهرهای بزرگ، به دلیل دسترسی به پزشکان حاذق و مجرب و همچنین وجود کلینیک‌های پیشرفته، نسبت به شهرهای دیگر بالاتر خواهد بود.

هزینه عمل بینی طبیعی زنانه چقدر است؟

اگر می‌خواهید در مورد هزینه‌های دقیق عمل جراحی بینی، بیشتر بدانید می‌توانید باکلینیک جراحی بینی تهران از طریق بخش تماس با ما، تماس بگیرید.

عمل بینی طبیعی زنانه، یکی از پرطرفدارترین تکنیک‌های رینوپلاستی است،

که باعث می‌شود تغییرات به شکلی استاندارد، موجب زیبایی بینی شده و در عین حال عملکردهای تنفسی بینی نیز بهبود یابد. تغییرات جهت تناسب و تعادل بینی، با قسمت‌های مختلف بینی از جمله طول بینی، عرض و قاعده بینی، زاویه بین بینی و … باید باشد. برای این منظور ممکن است نیاز به حذف یا پیوند غضروفی باشد.

جراحی بینی طبیعی زنانه با دو روش باز و بسته انجام می‌شود. اگر نیاز به تغییرات گسترده و پیچیده باشد؛ عمل بینی به روش باز توصیه می‌شود. هزینه عمل جراحی بینی طبیعی زنانه، به تجربه و مهارت پزشک، میزان تغییرات و اصلاحات مورد نیاز و همچنین مکان جغرافیایی، که بیمار در آن زندگی می‌کند بستگی دارد. اگر می‌خواهید دوره بهبودی و نقاهت شما، سریعتر طی شود؛ باید مراقبت‌های توصیه شده بعد عمل، مانند رژیم غذایی سالم، پیاده‌روی، پرهیز از سیگار و دخانیات، درست خوابیدن و عدم مصرف داروهای ضدالتهابی را، به صورت جدی مورد توجه قرار دهید.

انجام یک جراحی کامل و بدون نقص، به تجربه و مهارت پزشکان حاذقی، همچون دکتر حسینی و دکتر یزدانی بستگی دارد. شما از طریق نوبت دهی آنلاین سایت کلینیک جراحی بینی تهران، می‌توانید با این پزشکان نام آشنا ارتباط برقرار کنید.

منابع

https: //www.medicalcenterturkey.com/natural-nose-surgery/

https: //www.richardzoumalan.com/procedures/nose/natural-structure-rhinoplasty/

استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران و استاد بیمارستان فوق تخصصی گوش حلق و بینی کشور

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

عمل پولیپ و زیبایی بینی همزمان

عمل پولیپ و زیبایی بینی به صورت همزمان

عمل پولیپ و زیبایی بینی به صورت همزمان قابل انجام است. این جراحی ترکیبی مزایای زیادی دارد. کاهش هزینه جراحی بینی و کوتاه شدن دوران نقاهت عمل بینی از مهم‌ترین مزایای جراحی همزمان پولیپ و زیبایی بینی هستند. کلینیک جراحی بینی تهران شما را با بهترین پزشکان جراح در این حوزه آشنا خواهد کرد.

ادامه مطلب »
عمل سپتوپلاستی

عمل سپتوپلاستی

عمل سپتوپلاستی یکی از انواع جراحی‌های بینی است که برای اصلاح انحراف سپتوم بینی به کار می‌رود. این عمل به درمان مشکلات تنفسی کمک می‌کند. عمل سپتوپلاستی را می‌توان به صورت همزمان با رینوپلاستی انجام داد.

ادامه مطلب »