پیج اینستاگرام سامانه نوبت دهی پزشکان زیبایی
لوگو کلینیک سامانه نوبت دهی پزشکان زیبایی
دسته جراحی‌ها

جراحی بینی دخترانه طبیعی چیست؟

آخرین بروزرسانی: 26 خرداد 1403
عمل بینی دخترانه طبیعی
فهرست عناوین

یکی از تکنیک‌های بهبود و تقویت زیبایی صورت و چهره در میان دختران، عمل بینی دخترانه طبیعی است. در سنین نوجوانی و بعد از آن، رسیدگی به صورت و زیبایی آن، اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. امروزه دستیابی به اهداف زیبایی، بسیار آسان‌تر از گذشته شده و این به لطف رشد و پیشرفت علم پزشکی، در زمینه جراحی زیبایی و پلاستیک است. در واقع هیچ راز عجیب و شعبده‌ای، برای تغییر بینی و رسیدن به چهره رویایی شما وجود ندارد. فقط کافیست، تا به جراح مجرب و متخصص مراجعه کنید تا به خوبی، پیچیده‌ترین تکنیک‌های جراحی پلاستیک، برای بینی شما پیاده‌سازی شود؛ اما چگونه؟ برای این منظور می‌توانید، از مشاوره آنلاین کلینیک جراحی بینی تهران کمک بگیرید.

نگرش به زیبایی، جدا از تفاوت‌های فکری به فرهنگ، زمان و حتی مکانی که فرد در آن زندگی می‌کند نیز، بستگی دارد. در گذشته، انتخاب عمل بینی فانتزی و عروسکی بسیار رایج بود و افراد، تنها به دلیل پیروی از الگوهای مد، به انجام این عمل، بدون توجه به سایر ویژگی‌های صورت خود اقدام می‌نمودند و بعد از جراحی و دیدن تغییرات غیرطبیعی چهره خود، نادم و پشیمان می‌شدند. این ندامت به ویژه در خانم‌هایی که در سن پایین‌تر، تحت تاثیر دوستان و الگوهای مد تلقین شده از جامعه، اقدام به جراحی می‌نمودند، بیشتر بود.

خوشبختانه امروزه، افراد به درک درست‌تری از زیبایی رسیده‌اند. بنابر نظر جراحان متخصص و شناخته شده زیبایی بینی، مانند دکتر حسینی و دکتر یزدانی، داشتن یک چهره زیبا مستلزم آن است که تناسب، تقارن و هماهنگی بین سایر اجزای صورت، به خوبی برقرار شود و از آنجا که بینی عضو برجسته و میانی صورت است، نقش مهمی در این بین بازی می‌کند؛ بنابراین اگر یک خانم هستید و می‌خواهید، یک بینی داشته باشید که به خوبی، سایر ویژگی‌های مطلوب صورت و چهره شما را نمایان کند، بهتر است عمل بینی طبیعی دخترانه را انتخاب کنید.

اما جراحی بینی نچرال دخترانه چیست و چگونه انجام می‌شود؟ در این مقاله ضمن بررسی این نوع عمل زیبایی بینی، تمام نکات و اطلاعاتی که شما در این زمینه باید بدانید، آورده شده است. پس اگر می‌خواهید، تصمیمی درست برای زیبایی بیشتر چهره خود داشته باشید، تا انتها با ما همراه شوید.

مشخصه‌ها و ویژگی‌های بینی طبیعی

قبل از اینکه بخواهیم در مورد جراحی بینی طبیعی صحبت کنیم؛ بهتر است با مشخصات و ویژگی‌های یک مدل بینی دخترانه به صورت طبیعی و نرمال، بیشتر آشنا شوید. یک بینی طبیعی ویژگی‌های زیر را دارد:

 • نوک بینی، نه بسیار بزرگ و نه خیلی کوچک است و ظاهری کاملاً متقارن دارد.
 • بینی در یک خط مستقیم و درست، در مرکز صورت قرار گرفته است. طوری که هنگام نگاه کردن به چهره از روبرو، بینی خارج از مرکز صورت دیده نمی‌شود.
 • عرض بینی زیاد نیست؛ به این معنی که بینی خیلی پهن به نظر نمی‌رسد.
 • فرم کلی بینی، با سایر اجزای صورت همخوانی دارد و خیلی بزرگ، برجسته و خمیده نیست.
 • زاویه بینی با گونه‌ها، چانه، لب و پیشانی، مطابق با استانداردهای زیباشناختی است؛ به عنوان مثال، زاویه بین بینی و لب، حدود ۹۵ تا 100 درجه و زاویه بین بینی و پیشانی، حدود ۱۱۵ تا ۱۳۵ درجه است.

مشخصه‌ها و ویژگی‌های بینی طبیعی

عمل بینی دخترانه طبیعی چیست؟  

همان‌طور که از نام عمل بینی دخترانه طبیعی پیداست؛ این بینی متناسب با چهره خانم‌ها است؛ به صورتی که نوک بینی، سوراخ‌های بینی، تیغه، بلندی بینی و فرم کلی بینی، کاملا طبیعی و متقارن به نظر برسد. البته ایجاد تغییرات در هر بخش از بینی، باید به صورتی باشد که عملکرد تنفسی فرد، دچار مشکل نشود.

عمل بینی طبیعی، که با نام «رینوپلاستی طبیعی» نیز شناخته می‌شود؛ در واقع یک استراتژی جراحی است که تلاش می‌کند، با حفظ غضروف، استخوان و بافت نرم بینی در یک موقعیت طبیعی، ظاهری نرمال و استاندارد در بینی، ایجاد نماید که زاویه و فاصله آن با سایر اجزای چهره نیز، بر اساس تعاریف زیباشناختی همخوانی داشته باشد.

انجام این کار، همیشه به این سادگی‌ها هم نیست، گاهی به دلیل غضروف‌های ضعیف، ساختار استخوانی منحرف و برآمدگی‌ها و فرورفتگی‌های روی تیغه بینی، اصلاح و ترمیم این بخش از صورت، به پیوند غضروف یا گرافت، به ویژه در نوک بینی نیاز دارد. در کل همه این اقدامات انجام می‌شوند، تا شما بتوانید با جراحی بینی گوشتی یا استخوانی خود، یک فرم زیبا و طبیعی به بینی خود بدهید.

مشاوره قبل عمل بینی طبیعی دخترانه

خوشبختانه امروزه، تکنولوژی این امکان را فراهم آورده تا افراد در همان ابتدا و در جلسات مشاوره، بتوانند تغییرات ایجاد شده روی صورت خود، بعد جراحی را در صفحه مانیتور کامپیوتر مشاهده کنند، تا انتظار واقع بینانه و چشم انداز درستی، از عمل بینی فانتزی و عروسکی، نیمه فانتزی و طبیعی داشته باشید. اگرچه ممکن است از بینی خود ناراضی باشید؛ اما شاید آن‌قدرها که فکر می‌کنید، نیاز به تغییر نداشته باشید. تصویربرداری قبل جراحی و نشان دادن تغییرات پس از جراحی، باعث می‌شود تا شما بتوانید یک تصمیم محتاطانه‌تر، برای جراحی بینی خود بگیرید.

در طی جلسات مشاوره، پزشک در مورد اهداف شما برای رینوپلاستی خواهد پرسید و درباره تغییراتی، که می‌خواهید ایجاد کنید با شما بحث خواهد نمود. ممکن است فرمی که انتخاب می‌کنید، با صورت شما هماهنگی لازم را نداشته باشد یا بعد از انجام و کوچک کردن بیش از حد بینی، دچار مشکلات تنفسی بشوید. پزشک همه این نکات را، در جلسات مشاوره به شما خواهد گفت. در ضمن برای ایمنی و کاهش خطرات و عوارض، از شما خواسته می‌شود تا آزمایشات لازم را انجام داده و دستورالعمل‌های غذایی و دارویی قبل جراحی را، به دقت رعایت نمایید.

بسیار مهم است که قبل از عمل، به جراحان متخصص و مجرب همچون دکتر حسینی و دکتر یزدانی، مراجعه نمایید تا بینی شما به دقت مورد ارزیابی قرار بگیرد و جزئیات جراحی، به خوبی برای شما شرح داده شود.

جراحی بینی دخترانه طبیعی چگونه انجام می‌شود؟

در مرحله بعد و پس از اینکه مشاوره و آمادگی‌های لازم را انجام دادید؛ زمان انجام جراحی فرا رسیده است. انجام جراحی بینی طبیعی دخترانه، همانند بسیاری از جراحی‌های بینی، به دو روش باز و بسته انجام می‌شود. در ادامه درباره هر کدام از این روش ها توضیح می‌دهیم.

جراحی بینی طبیعی دخترانه به روش باز

در جراحی بینی به روش باز، پزشک با ایجاد برش خارجی در قسمت میانی سوراخ‌های بینی که کلوملا نام دارد، پوست را بلند می‌کند، تا بتواند به ساختارهای داخلی بینی به بهترین شکل دسترسی داشته باشد. در این تکنیک از رینوپلاستی پزشک می‌تواند، تغییرات زیر را انجام دهد:

 • حذف یا پیوند غضروف استخوان؛
 • استحکام بخشیدن به غضروف‌های نوک بینی؛
 • پیوند غضروفی، برای از بین بردن برآمدگی‌ها و فرورفتگی‌های روی تیغه بینی؛
 • تنظیم ارتفاع نوک بینی؛
 • ایجاد تقارن و کوچک کردن سوراخ‌های بینی.

جراحی بینی طبیعی دخترانه به روش باز

جراحی بینی طبیعی دخترانه به روش بسته

برای انجام جراحی بینی به روش بسته، پزشک با ایجاد برش‌های کوچک در حفره‌های داخلی بینی جراحی را انجام خواهد داد. در این صورت با استفاده از ابزار مخصوص، پوست بینی بالا برده شده و جراحی آغاز می‌شود. این تکنیک رینوپلاستی به افرادی پیشنهاد می‌شود، که تنها با ایجاد چند تغییر جزئی به راحتی می‌توانند، به یک ساختار نرمال و استاندارد دست پیدا کنند.

چه افرادی کاندیدای خوبی انجام جراحی بینی طبیعی دخترانه هستند؟

اگر می‌خواهید به نتایج عالی و فوق العاده، پس از جراحی بینی طبیعی دخترانه دست پیدا کنید، باید آمادگی‌های جسمی و روحی لازم را داشته باشید. در واقع خانم‌هایی، کاندیدای انجام جراحی بینی استخوانی یا گوشتی به شکل طبیعی هستند، که شرایط زیر را داشته باشند:

 1. دخترانی که سن بلوغ آنها به پایان رسیده است؛ بهتر است انجام این جراحی، بعد از پایان یافتن سن بلوغ باشد، تا ساختارها و بافت بینی به طور کامل رشد کرده باشند. در غیر این صورت ممکن است، نتایج پس از عمل با تغییراتی همراه باشد. به طور معمول پزشکان توصیه می‌کنند، انجام عمل زیبایی بینی بعد از ۱۸ سالگی باشد.
 2. دخترانی که از لحاظ فکری و ذهنی بالغ شده‌اند؛ به همان اندازه که بلوغ جسمی مهم است، فرد نیز باید از لحاظ ذهنی و روحی، آمادگی پذیرش تغییرات را داشته باشد. تصمیمات احساسی عجولانه می‌تواند، در آینده باعث نارضایتی فرد از چهره و صورت خود و همچنین، کاهش اعتماد به نفس او شود.
 3. دخترانی که از سلامت جسمی کامل برخوردار هستند؛ داشتن سلامت عمومی برای هر جراحی ضروری است؛ زیرا از اتفاقات و پیشامدهای ناگوار جلوگیری خواهد شد. افرادی که از مشکلات مرتبط با انعقاد خون رنج می‌برند یا دارای بیماری‌های خاصی هستند، بهتر است پس از تکمیل دوره درمان جراحی اقدام نمایند. در جلسات مشاوره صادق باشید و در مورد شرایط پزشکی خود، هر آنچه را که لازم است، برای پزشک شرح دهید. اگر احساس می‌کنید نیاز به مشاوره بیشتر، در مورد جراحی بینی دارید می‌توانید، از طریق نوبت دهی آنلاین کلینیک جراحی بینی تهران با پزشکان مجرب و متخصص این مرکز، در تماس باشید.

نکات مراقبتی بعد جراحی بینی طبیعی دخترانه

مراقبت‌های بعد از عمل بینی مردانه یا زنانه مهم است. اگر می‌خواهید بعد جراحی بینی طبیعی دخترانه، نتایج را سریع‌تر مشاهده کنید و بهبودی کامل پیدا نمایید؛ باید نکات مراقبتی زیر را در نظر بگیرید:

 • فعال بمانید؛ روز اول بعد جراحی حرکت را به تدریج آغاز کنید. هیچ دلیلی وجود ندارد که 5 تا 7 روز، در تخت بمانید. شما مریض نیستید و هیچ مشکلی برای بقیه بدن شما، به وجود نیامده؛ بنابراین، بلند شوید و شروع به انجام کارهای روزمره خود نمایید.
 • از محلول استریل یا اسپری آب نمک استفاده کنید؛ به بیماران توصیه می‌شود، از محلول استریل برای مرطوب کردن بینی خود، استفاده کنند. بعد از عمل جراحی و بیشتر در طول ماه‌های سرد، بعد جراحی بینی طبیعی دخترانه، فضای داخلی بینی خشک می‌شود. به همین دلیل لازم است اسپری آب نمک را، چندین بار در روز استفاده کنید. این به حفظ رطوبت مطلوب بینی کمک میکند.
 • از پماد آنتی بیوتیک و سایر پمادهای تجویز شده، استفاده نمایید؛ در روزهای ابتدایی، استفاده از پماد آنتی بیوتیک و پمادهای غیر آنتی بیوتیک، مانند A & D مهم هستند؛ استفاده از پمادها باعث می‌شود، تا قسمت جلوی بینی و بخیه‌های داخلی مرطوب شوند. این کار، همچنین نقش موثری در روند بهبودی و محو شدن سریعتر جای بخیه، خواهد داشت.
 • کمپرس یخ را در اطراف بینی و گونه‌ها بمالید؛ استفاده از کمپرس سرد یا یخ، یکی از مهمترین نکات مراقبتی، جهت کاهش تورم و کبودی اطراف چشم و بینی است. در ۲ تا ۳ روز اولیه به طور مرتب از کمپرس سرد استفاده نمایید.
 • سر خود را بالا نگه دارید؛ فرقی نمی‌کند؛ بعد عمل بینی نیمه فانتزی، فانتزی یا طبیعی، هنگام نشستن روی صندلی، یک بالش در محل اتصال گردن به صندلی قرار دهید، تا سر شما کمی بالاتر از بدنتان قرار بگیرد. هنگام خواب نیز، دو یا سه بالش کوچک زیر سر خود قرار دهید. این باعث می‌شود تا خون‌رسانی به بافت‌های بینی، بهتر انجام شده و کبودی و تورم، سریع‌تر کاهش پیدا کند.
 • بینی خود را باد نکنید؛ هنگام عطسه، سرفه یا خمیازه، به ویژه در دو هفته ابتدایی، باید خیلی مراقب باشید. باد کردن بینی باعث می‌شود، تا فشار اضافی به محل بخیه‌ها وارد شده و این با خون‌ریزی و تورم اضافی بعد جراحی بینی طبیعی دخترانه، همراه باشد.
 • از انجام تمرینات ورزشی شدید خودداری نمایید؛ شما می‌توانید بعد از عمل بینی طبیعی دخترانه، پیاده‌روی سبک را برای کنترل ضربان قلب و بهبود جریان خون، انجام دهید؛ ولی تا زمانی که پزشک اجازه نداده، نباید فعالیت‌های تمرینی شدید، مانند بلند کردن وزنه یا دو را انجام دهید. به طور معمول از هفته پنجم تا ششم، به مرور پزشک اجازه خواهد داد، تا فعالیت‌های تمرینی خود را از سر بگیرید.

نکات مراقبتی بعد جراحی بینی طبیعی دخترانه

جراحی بینی طبیعی دخترانه یکی از محبوب ترین تکنیک‌های رینوپلاستی است،

که امروزه بسیار تقاضا می‌شود. شما از طریق عمل بینی طبیعی دخترانه می‌توانید، فرم متعادل و مناسبی به بینی خود داده و یک هارمونی جذاب و فوق العاده، در چهره خود ایجاد نمایید. برای انجام عمل بینی دخترانه طبیعی، پزشک باید تغییرات لازم را در روی تیغه، ارتفاع، نوک، سوراخ‌های بینی و… ایجاد نماید. جراحی بینی نچرال دخترانه، به دو روش باز و بسته انجام می‌شود.

مشاوره قبل عمل و رعایت نکات مراقبتی بعد جراحی، کمک می‌کند تا شما بتوانید یک عمل امن و کم‌خطر داشته باشید. البته آنچه که نتایج عمل را فوق العاده و چشمگیر می‌کند و شما را از جراحی بینی ترمیمی بی‌نیاز می‌کند؛ انجام جراحی توسط پزشکان متخصص، مجرب و کاربلد، مانند دکتر حسینی و دکتر یزدانی است. انجام جراحی نزد پزشکانی که کارنامه کاری درخشان دارند؛ باعث می‌شود تا شما علاوه بر کاهش خطرات و عوارض جانبی، از داشتن یک بینی طبیعی و جذاب لذت ببرید.

منابع

https: //www.drfurze.com/blog/the-secret-to-a-natural-looking-rhinoplasty-aka-nose

https: //www.richardzoumalan.com/procedures/nose/natural-structure-rhinop

 

مقالات آموزشی مرتبط با این دسته

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *