عمل بینی مردانه | آنچه باید درباره جراحی بینی مردانه بدانیم

یکی از دغدغه‌های مردان، در هنگام مراجعه برای عمل بینی، آن است که بعد از عمل بینی، همچنان ظاهر مردانه بینی‌شان حفظ شود. منظور از عمل بینی مردانه، عملی است که ظاهر فانتزی به بینی مردان ندهد. در واقع، وقتی از مراجعه‌کنندگان خود می‌پرسیم که «منظور شما از بینی مردانه چیست؟» اکثرا می گویند: «فقط نواقص ظاهری بینی برطرف شود و حالت سربالا، عروسکی یا فانتزی پیدا نکند».

این درخواست به فرهنگ ایرانی ما برمی‌گردد؛ البته امروزه این فرهنگ کمرنگ‌تر شده و تمایل به بینی های فانتزی نیز در بین مردان مشاهده می‌شود. در ادامه انواع نتایج و عکس‌های قبل و بعد از عمل جراحی بینی مردانه مراجعان، برای شما قرار داده شده است. برای دریافت مشاوره به صفحه تماس با ما مراجعه نمایید.

طبق آمار انجمن جراحان پلاستیک آمریکا، رینوپلاستی مردان، یکی از محبوب‌ترین روش‌های زیبایی، برای آقایان است. همچنین تقریباً 18 درصد از کل عمل‌های بینی، مربوط به عمل‌های بینی مردان است. در این میان، تعداد زیادی از بازیگران مرد و چهره‌های معروف خارجی و ایرانی، ازجمله تام کروز، رایان گوسلینگ و آشتون کوچر، عمل بینی مردانه را انتخاب کرده‌اند.

این‌چنین، نقش و اهمیت جراحی بینی مردانه، برای بهبود و تغییر ظاهر آقایان، واضح و مشخص است.

آیا مردان نیز عمل جراحی بینی انجام می‌دهند؟

تمایل به زیبایی، یکی از خصیصه‌های اصلی هر انسانی است. این مساله فارغ از جنسیت، در همه افراد وجود دارد. بنابراین، طبیعی است که مردان نیز، به دنبال بهبود ظاهر خود و داشتن بینی مردانه زیبا باشند. معیارهای زیبایی برای مردان، با آنچه در مورد بانوان وجود دارد، متفاوت است. با این حال، عمل بینی یکی از جراحی‌های زیبایی است، که برای مردان و زنان قابل انجام است. آقایان نیز می‌توانند، به دلایل مختلفی برای انجام عمل بینی اقدام نمایند. این عمل هم در دارندگان بینی گوشتی مردانه و هم دارندگان بینی استخوانی مردانه انجام می‌شود. عمل بینی مردانه معمولا با اهداف زیر انجام می‌گیرد:

 • ترمیم عیوب ساختاری بینی، مانند برطرف کردن انحراف تیغه بینی؛
 • بهبود تقارن بینی؛
 • افزایش اعتماد به نفس از طریق بهبود ظاهر و چهره.
آیامردان عمل جراحی بینی انجام می دهند

عمل بینی مردانه چیست؟

انجام جراحی زیبایی بینی، در بین آقایان نیز طرفداران خاص خود را دارد. با این حال، جراحی بینی مردانه، تفاوت‌های مشخصی با عمل‌های بینی مورد پسند بانوان، از جمله عمل بینی فانتزی و عروسکی یا عمل بینی نیمه فانتزی دارد. این نوع جراحی در تلاش است، تا عیب‌های ظاهری بینی مردانه را برطرف کند. در عین حال، حفظ توازن میان بینی با اجزای دیگر چهره مردانه، اهمیت فراوانی دارد؛ زیرا آنچه باعث جذابیت چهره مردانه می‌شود؛ ویژگی‌های مردانه صورت آن‌ها خواهد بود.

شاید بتوان رینوپلاستی مردانه را، شبیه به عمل بینی طبیعی دانست؛ زیرا در عمل بینی طبیعی نیز هدف اصلی، رفع نواقص ظاهری بینی و ایجاد توازن بین آن با اجزای چهره است. با این حال، نوع تغییرات در عمل بینی مردانه، حساب شده‌تر خواهد بود. به طور کلی، ویژگی‌های رینوپلاستی مردانه را می‌توان به شکل زیر دسته بندی کرد:

 1. مشخصات بینی را تنظیم می‌کند.
 2. عرض بینی را تغییر می‌دهد.
 3. نوک بینی را کوچک می‌کند یا تغییر شکل می‌دهد.

همچنین علاوه بر موارد ذکر شده، در حین عمل بینی مردانه، پزشک جراح در تلاش است تا انحراف تیغه بینی را برطرف کند. این کار به رفع مشکلات تنفسی کمک خواهد کرد.

دلیل انجام عمل جراحی بینی مردانه چیست؟

بینی مردان نیز مانند بینی بانوان می‌تواند، نقص‌های ظاهری متفاوتی داشته باشد. از این رو، برای رفع این‌گونه نقص‌های ظاهری، انجام عمل بینی مردانه راهکار بسیار مناسبی خواهد بود. برخی از مهم‌ترین نقش‌های ظاهری، که معمولا آقایان برای رفع آن‌ها اقدام به انجام جراحی بینی مردانه می‌کنند؛ عبارتند از:

 • پهن بودن یا باریک بودن بیش از اندازه بینی؛
 • داشتن قوز بیش از حد بینی؛
 • کج بودن دماغ؛
 • آویزان بودن نوک بینی؛
 • عدم تقارن حفره‌های بینی؛
 • بزرگ بودن بیش از حد حفره‌­ها؛
 • شکل نامتناسب حفره­‌ها؛
 • بزرگ بودن بیش از حد نوک بینی؛
 • کوتاه بودن یا بلند بودن بیش از اندازه پل بینی؛
 • موقعیت نوک دماغ؛
 • وجود هرگونه بی‌نظمی ساختاری در بینی؛
 • بروز مشکلات تنفسی.

وجود یک یا چند مورد از نقص‌های یاد شده، باعث می‌شود تا افراد کاندید مناسبی، برای انجام جراحی بینی مردانه باشند. البته این نکته را در نظر داشته باشید، که قبل از اقدام برای جراحی، حتما با یک پزشک معتبر مشورت نمایید. تجربه و دانش یک پزشک به شما کمک می‌کند، تا درباره نوع جراحی بینی راحت‌تر و بهتر تصمیم بگیرید.

مزایای جراحی بینی مردان شامل چه مواردی می‌شود؟

محل قرار گرفتن بینی بر روی صورت، آن را به یک شاخصه اصلی در زیبایی چهره تبدیل کرده است. به همین دلیل، صرف نظر از جنسیت افراد، شکل بینی در زیبایی چهره تاثیر بسیار زیادی دارد. مهم‌ترین مزیت جراحی بینی مردانه، بهبود ساختار بینی و افزایش اعتماد به نفس در افراد است. در عمل بینی مردانه، جراح تلاش می‌کند تا تناسب اندازه و کانتور بینی را، با بقیه قسمت‌های صورت بهبود بخشد. برخی از مهم‌ترین مزایای عمل بینی مردانه عبارتند از:

 1. متعادل کردن ویژگی‌های صورت مردانه؛
 2. بهبود تنفس و باز شدن مسیرهای هوایی؛
 3. برطرف کردن مشکلات سینوسی؛
 4. کاهش خروپف در مردان؛
 5. فراهم شدن امکان صاف‌تر شدن بینی؛
 6. افزایش اعتمادبه‌نفس و عزت نفس در آقایان.

شاید بتوان مهم‌ترین مزیت عمل بینی مردانه را، بهبود تنفس افراد دانست. در واقع، بسیاری از مردان پس از انجام عمل بینی، خوابی آرام‌تر و باکیفیت‌تر خواهند داشت. علت این مساله، ناشی از باز شدن مسیرهای هوایی و بهبود مشکلات تنفسی است. مسلما هرچه تنفس در حین خواب بهتر باشد، ابتلا به بیماری‌های مختلف کمتر خواهد بود؛ زیرا معمولا افرادی که خواب سالمی ندارند؛ بیش از دیگران در معرض ابتلا به بیماری‌های قلبی، چاقی، دیابت و افسردگی قرار می‌گیرند.

مزایا عمل بینی مردان

انواع عمل بینی مردانه 

به طور کلی، از دو روش جراحی بینی باز و جراحی بینی بسته، برای انجام عمل بینی مردانه استفاده می‌شود. در رینوپلاستی باز، میزان تهاجم جراحی بیشتر است. با این حال، دسترسی بیشتر پزشک به ساختار بینی، شکل دهی آن را ساده‌تر می‌سازد. در ادامه، به شرح هر یک از روش‌های عمل بینی مردانه می‌پردازیم.

جراحی بینی باز در رینوپلاستی مردانه

جراحی بینی باز یکی از رایج‌ترین روش‌ها، برای انجام انواع عمل جراحی بینی است. عمل بینی مردانه نیز با این روش قابل انجام است. در مواردی، که بینی فرد به اصلاحات زیادی نیاز داشته باشد؛ استفاده از جراحی بینی باز توصیه می‌شود. پزشک جراح با استفاده از این روش جراحی، می‌تواند مشکلات تنفسی فرد را نیز درمان نماید.

در جراحی بینی مردانه با روش باز، یک برش بر روی پل جدا‌کننده حفره‌های بینی، ایجاد می‌گردد؛ سپس پوست بینی به‌طور کامل، برداشته شده و جراح به ساختار بینی دسترسی پیدا می‌کند. در چنین شرایطی، ایجاد کردن هر نوع تراشی بر روی استخوان و غضروف بینی، برای پزشک ساده‌تر خواهد بود. همچنین، در صورتی که فرد نیاز به پیوند غضروف و استخوان داشته باشد؛ استفاده از عمل بینی مردانه با روش باز ضرورت می‌یابد.

نحوه زدن بخیه پس از جراحی بینی باز، اهمیت بسیاری دارد. در واقع، پزشک باید برای بخیه زدن، نهایت ظرافت و دقت را به کار بندد. در غیر این صورت، اسکار ناشی از جراحی قابل توجه بوده و کیفیت نتیجه جراحی را، تحت تاثیر قرار خواهد داد.

عمل بینی مردانه با روش بسته

عمل بینی مردانه با جراحی بسته، روش دیگری است که در موارد خاص به کار می‌رود. پزشک جراح برای انجام رینوپلاستی با روش بسته، هیچ‌گونه برش خارجی ایجاد نخواهد کرد. تمامی برش‌هایی که در عمل بینی مردانه با روش بسته ایجاد می‌گردند؛ در نواحی داخلی بینی خواهند بود. در نتیجه اسکار ناشی از جراحی بینی، با این روش به حداقل خواهد رسید.

جراحی بینی بسته در موارد خاص به کار می‌رود؛ برای مثال، در صورتی که بینی به اصلاحات شدیدی نیاز نداشته باشد، می‌توان از این روش استفاده نمود. البته انتخاب بهترین روش جراحی، برای عمل بینی مردانه به عهده پزشک معالج شما است. در اصل پزشک جراح، با بررسی شرایط بینی بیمار و با توجه به تصاویری که از آن تهیه شده است، بهترین روش را انتخاب خواهد کرد.

آنچه مهم است، توانایی پزشک جراح در نحوه انجام جراحی بینی مردان خواهد بود. از این رو، انتخاب بهترین راه از اهمیت بسیاری برخوردار است. مشورت با یک مرجع آگاه می‌تواند، شما را در این مسیر راهنمایی کند. تیم کلینیک جراحی بینی تهران، گزینه بسیار مناسبی در این زمینه خواهد بود.

مراقبت‌های قبل از عمل بینی مردانه، شامل چه مواردی می‌شود؟

به طور کلی، انجام برخی از مراقبت‌ های قبل از عمل بینی مردانه، می‌تواند پیچیدگی‌های حین جراحی را کاهش دهد. همچنین، رعایت نکات ضروری به کوتاه شدن دوران نقاهت بعد از رینوپلاستی مردانه، کمک فراوانی خواهد کرد.

 • از مهم‌ترین مراقبت‌های قبل از عمل بینی مردانه، می‌توان به مصرف داروها و مکمل‌ها اشاره کرد. به طور کلی، افرادی که از داروهای رقیق‌کننده خون، مانند آسپرین استفاده می‌کنند؛ باید مصرف این دارو را تا بعد از جراحی به تعویق بیندازند. البته درباره نحوه مصرف یا میزان دوز مصرفی، بهتر است با پزشک خود مشورت نمایید.
 • مصرف برخی از مکمل‌های غذایی که ممکن است، باعث پیشگیری از انعقاد خون گردند نیز، تا بعد از رینوپلاستی مردانه ممنوع است؛ زیرا رقیق شدن بیش از اندازه خون، باعث افزایش احتمال خونریزی در حین جراحی خواهد شد. این مساله می‌تواند برای بیمار خطرناک باشد. همچنین خونریزی زیاد در حین جراحی، میزان کبودی پس از عمل جراحی را افزایش می‌دهد.
 • مصرف سیگار و نیکوتین قبل از جراحی نیز، خون‌رسانی به محل زخم‌ها را کاهش می‌دهد. این موضوع باعث طولانی‌تر شدن دوران نقاهت عمل بینی خواهد شد. از سوی دیگر، وجود نیکوتین در خون، احتمال بروز عفونت در محل جراحی را افزایش می‌دهد. بنابراین اشخاصی که قصد انجام عمل بینی مردانه را دارند؛ باید از چند هفته قبل از جراحی مصرف سیگار را قطع نمایند.
 • مصرف الکل نیز، باعث رقیق شدن خون خواهد شد. این موضوع احتمال خونریزی حین جراحی را افزایش می‌دهد. بنابراین بهتر است از چند هفته قبل از جراحی، تا چند هفته پس از آن، به‌هیچ‌عنوان از الکل یا نوشیدنی‌های الکلی استفاده نکنید.

نحوه انجام عمل بینی مردانه چگونه است؟

جراحی بینی مردانه، مراحل خاص خود را دارد. در هر یک از روش‌های رینوپلاستی باز و رینوپلاستی بسته، این مراحل ثابت هستند. در ادامه به جزئیات هر مرحله اشاره خواهیم کرد.

بیهوشی فرد

برای انجام عمل بینی مردانه لازم است، فرد تحت بیهوشی عمومی قرار گیرد. البته این امکان وجود دارد که رینوپلاستی مردانه، پیچیدگی‌های چندانی نداشته باشد. در چنین مواردی بنا بر تشخیص پزشک، استفاده از بی‌حسی موضعی نیز می‌تواند مفید باشد. در بی‌حسی موضعی، پزشک با بی‌حس کردن ناحیه بینی، می‌تواند جراحی را انجام دهد.

ایجاد برش جراحی

پس از بیهوش کردن بیمار، پزشک بر اساس روش جراحی (جراحی بینی باز یا جراحی بینی بسته)، برش‌های مورد نیاز را ایجاد می‌کند.

اصلاح نقص‌ها و شکل دادن به بینی

در حین جراحی بینی مردانه، تراش‌هایی بر روی غضروف و استخوان بینی اعمال می‌گردد. نحوه ایجاد این‌‌گونه تراش‌ها، اهمیت بسیاری دارد؛ زیرا در عمل رینوپلاستی مردانه، تراش‌ها نباید خیلی زیاد یا خیلی کم باشند؛ چون در این جراحی، ضمن اصلاح نقص‌های ظاهری بینی، باید ویژگی‌های مردانه چهره نیز حفظ گردد.

حین جراحی بینی باز، تغییراتی مانند لیفت بینی نیز انجام می‌گیرد. با این حال، پزشک باید با نهایت دقت، این‌گونه تغییرات را اعمال نماید. مطمئنا تغییر بیش‌از‌حد می‌تواند، ویژگی‌های مردانه چهره فرد را تحت تاثیر قرار دهد.

پیوند استخوان و غضروف به بینی

ممکن است در حین عمل جراحی بینی مردانه لازم باشد، پزشک پیوند استخوان و غضروف را نیز انجام دهد. معمولا این کار، برای بهبود اندازه بینی و افزایش توازن آن با اجزای دیگر چهره، ضرورت پیدا می‌کند. برای انجام عمل پیوند استخوان و غضروف، بافت‌های مورد نیاز از قسمت‌های دیگر بدن تامین می‌گردند.

بازسازی نوک بینی

در نهایت لازم است، اصلاحات مورد نیاز بر روی نوک بینی انجام گیرد؛ برای مثال، پزشک می‌تواند با انجام بازسازی نوک بینی، اندازه آن را اصلاح کند. برای شکل‌دهی بهتر به نوک بینی، ممکن است به غضروف بیشتری نیاز باشد. این غضروف معمولا از تیغه بینی یا گوش شخص، برداشت می‌شود.

بخیه زدن محل برش بینی

پس از رفع نقص‌های بینی و شکل‌دهی مناسب به آن، پزشک بخیه‌های لازم را در محل برش‌ها انجام می‌دهد. دقت و ظرافت در حین زدن بخیه، اهمیت بسیاری دارد؛ زیرا میزان اسکار ناشی از جراحی تا حد زیادی، به این مورد بستگی خواهد داشت. پزشک جراح، با قرار دادن یک آتل یا اسپلینت در داخل بینی، حمایت از شکل نهایی آن را ساده‌تر می‌سازد. این اسپلینت باید حداقل یک هفته، در داخل بینی باقی بماند.

پس از اتمام جراحی، بیمار باید به اتاق ریکاوری منتقل شود. تا زمان به هوش آمدن فرد لازم است، کلیه پارامترهای حیاتی شامل فشار خون، ضربان قلب، دمای بدن و مانند آن تحت‌نظر باشند.

عوارض عمل بینی مردانه چگونه است؟

چنانچه در انتخاب بهترین جراح بینی مردانه، نهایت دقت را به خرج دهید؛ میزان عوارض ناشی از عمل بینی مردانه، به حداقل خواهد رسید. در هر حال، کبودی، ورم و خونریزی در روزهای اولیه پس از جراحی، امری طبیعی است؛ البته در صورتی که میزان این گونه عوارض بیشتر شد، حتما موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید. وجود کمی احساس گیجی پس از جراحی نیز، جای نگرانی ندارد. این حالت در اثر مواد بیهوشی ایجاد می­‌شود. با کمی استراحت می‌­توانید حال بهتری پیدا کنید.

عوارض عمل بینی مردان

مراقبت‌های بعد از عمل بینی مردانه شامل چه مواردی می‌شود؟

محافظت از محل جراحی، یکی از مهم‌ترین مراقبت‌های بعد از عمل بینی در مردان، به حساب می‌آید؛ برای مثال، تمیز نگه داشتن محل جراحی مورد مهمی است، که باید به آن توجه نمود. پزشک جراح اصول این کار را، به شما آموزش خواهد داد. در روزهای اول پس از جراحی، سر شخص باید کاملا به صورت عمودی باشد. این کار به حفظ شکل بینی عمل شده، کمک خواهد کرد.

حتما می‌دانید که داشتن یک رژیم غذایی مناسب بعد از هر جراحی، به بهبودی سریع‌تر بیمار کمک می‌کند. در دوران نقاهت عمل بینی مردانه نیز، استفاده از رژیم غذایی مناسب الزامی است. در واقع، یکی از مراقبت‌های بعد از عمل بینی مردانه، استفاده از غذاهای نرم و آبکی و مغذّی است. غذاهایی که نیاز به جویدن شدید دارند؛ نتیجه رینوپلاستی مردانه را تحت‌تاثیر قرار می‌دهند. بنابراین بهتر است تا زمانی که پزشک، مصرف این‌گونه غذاها را توصیه نکرده است؛ از غذاهای نرم و آبکی استفاده کنید.

مصرف سبزیجات بعد از عمل جراحی بینی مردانه، فیبر کافی را در اختیار سیستم گوارش قرار می‌دهد. این موضوع از ایجاد یبوست، جلوگیری به عمل می‌آورد. در نتیجه، تورم بدن پس از جراحی به حداقل می‌رسد. بهتر است تمامی داروهای مسکن و آنتی‌بیوتیکی، که پزشک برایتان تجویز کرده است؛ سر ساعت مصرف کنید. کامل کردن دوره درمان داروهای آنتی‌بیوتیک، از بروز عفونت در محل جراحی جلوگیری می‌کند. برای از سر گرفتن مصرف داروهایی، مانند مکمل‌های غذایی و آسپرین، با پزشک خود مشورت نمایید.

در یک هفته اول پس از جراحی، باید از اسپلینت موجود در بینی به خوبی، محافظت کنید. به هیچ عنوان بخیه‌های محل جراحی را دستکاری نکنید. یک هفته پس از عمل بینی مردانه، می‌توانید با مراجعه به پزشک، اسپلینت را خارج کنید. البته این مورد، به نظر پزشک نیز بستگی خواهد داشت. برای کشیدن بخیه‌ها نیز، باید در زمان مناسب به پزشک خود مراجعه کنید.

هزینه عمل بینی مردانه چقدر است؟

عمل بینی مردانه برای افراد مختلف، پیچیدگی‌های متعددی دارد. به همین دلیل، ممکن است این موضوع قیمت رینوپلاستی مردانه را، تحت تاثیر قرار دهد. برخی از مهم‌ترین فاکتورهایی، که باید در تخمین هزینه عمل بینی مردانه در نظر گرفته شوند؛ شامل موارد زیر خواهند بود:

 1. آزمایش‌های قبل از جراحی بینی؛
 2. دستمزد پزشک؛
 3. هزینه‌های مرتبط، با کلینیک و بیمارستان محل جراحی بینی؛
 4. داروهای مورد نیاز پس از جراحی؛
 5. هزینه ویزیت‌های پس از عمل جراحی بینی.

این نکته را در نظر داشته باشید، که قیمت عمل بینی مردانه در تهران می‌تواند، با شهرهای دیگر متفاوت باشد. از این رو، بهتر است درباره این موضوع، با یک منبع آگاه در تماس باشید. تیم کلینیک جراحی بینی تهران، یکی از معتبرترین منابعی است، که می‌تواند شما را راهنمایی نماید.

بهترین جراح عمل بینی مردانه چه کسی است؟

انتخاب پزشک جراح معتبر، ماهر و مجرب اصلی‌ترین گام برای انجام جراحی بینی است. هرچه تبحر و تجربه پزشک در زمینه انواع جراحی بینی، از جمله عمل بینی مردانه بیشتر باشد؛ نتیجه جراحی رضایت‌بخش‌تر خواهد بود. بنابراین، لازم است قبل از اقدام برای جراحی، تحقیقات کافی در این باره داشته باشید.

آشنایی با همه پزشکان جراح بینی، برای افراد امکان‌پذیر نیست؛ بنابراین بهتر است از یک مرجع معتبر و آگاه کمک بگیرید. کلینیک جراحی بینی تهران ارتباط مستقیمی، با پزشکان حاذق و معتبر تهران دارد. از این رو، بهترین و کامل‌ترین اطلاعات در زمینه انواع جراحی بینی، قیمت عمل بینی، هزینه‌های مرتبط با کلینیک جراحی و مواردی از این قبیل را، در اختیار شما قرار می‌دهد. برای تماس با تیم کلینیک جراحی بینی تهران و ارتباط با، بهترین جراحی بینی مردانه در تهران می‌توانید، به قسمت تماس با ما در همین وب‌سایت مراجعه نمایید.

عمل بینی مردانه، یک فرایند جراحی زیبایی است،

که اکثراً برای تغییر شکل و ابعاد بینی مردان انجام می‌شود. دلایل انجام عمل جراحی بینی مردانه متنوع است؛ از جمله افزایش اعتماد به نفس، بهبود ظاهر و زیبایی صورت، و تطبیق بینی با سایر ویژگی‌های صورت یا حل مشکلات عملکردی بینی. رینوپلاستی مردانه با روش‌های جراحی باز یا بسته انجام می‌شود، که در هر دو حالت، جراح به صورت دقیق ابعاد بینی را تغییر می‌دهد؛ از جمله کاهش یا افزایش اندازه، تغییر شکل، یا بهبود قسمت‌های ناهنجار. 

پس از جراحی بینی مردانه، مراقبت‌های لازم از سوی بیمار انجام می‌شود تا بهبودی بهتر و سریع‌تر صورت گیرد و بهترین فرم بینی مردانه حاصل شود. نتایج این عمل معمولاً دائمی است و با مراقبت‌های لازم و پیگیری دقیق پزشک، نتیجه مطلوب حاصل می‌شود. با انجام این عمل، بسیاری از مردان به رضایت ظاهری خود، دست یافته و از زیبایی طبیعی و متناسب، با سایر ویژگی‌های صورت خود بهره‌مند می‌شوند.

سوالات متداول

نحوه انجام عمل بینی مردانه تا حدودی مشابه با عمل بینی طبیعی است. با این حال، در عمل بینی مردانه تلاش بر این است تا با کمترین تغییر بهترین شکل و تناسب برای بینی ایجاد گردد. همچنین، حفظ ویژگی‌های چهره مردانه در اولویت قرار دارد.

تا زمانی که جراحی بینی مردانه با هدف زیبایی انجام گیرد، بیمه هیچ هزینه‌ای در قبال این نوع جراحی پرداخت نخواهد کرد. اما اگر انجام عمل بینی در اثر حادثه یا آسیب ضرورت پیدا کند، ممکن است بیمه بخش‌هایی از هزینه آن را پرداخت نماید.

رینوپلاستی با هدف زیبایی بینی انجام می‌گیرد. این در حالی است که سپتوپلاستی برای برطرف کردن انحراف تیغه بینی و بهبود تنفس انجام می‌شود. معمولا در عمل بینی مردانه پزشک جراح می‌تواند رینوپلاستی مردانه و سپتوپلاستی را به صورت همزمان انجام دهد.