پیج اینستاگرام سامانه نوبت دهی پزشکان زیبایی
لوگو کلینیک سامانه نوبت دهی پزشکان زیبایی
دسته جراحی‌ها

عمل بینی فرانسوی

آخرین بروزرسانی: خرداد 26, 1403
آپدیت عمل بینی فرانسوی چیست؟ مزایا، معایب و هزینه عمل دماغ فرانسوی

تصمیم برای انجام جراحی زیبایی بینی، یک تصمیم بزرگ و هیجان‌انگیز است، که باعث می‌شود زیبایی چهره شما دوچندان شود. از طرفی با انجام این جراحی، شما می‌توانید بسیاری از مشکلات و نواقص عملکردی بینی را نیز درمان کنید. رینوپلاستی به شکل‌های مختلفی، علاوه بر رفع نواقص و مشکلات ظاهری به بینی شما فرم می‌دهد.

گاهی هدف از جراحی، اصلاح و ترمیم بینی به شکل طبیعی است؛ طوری که افراد کمتر متوجه انجام عمل شوند؛ اما گاهی افراد به دنبال تغییرات چشمگیر و اساسی روی بینی خود هستند. عمل بینی فرانسوی، یکی از ‌دیگر تکنیک‌های جراحی زیبایی بینی است، که با نام عمل بینی عروسکی یا فانتزی نیز شناخته می‌شود. در واقع هدف از انجام این عمل کوچک کردن بینی، بیش از اندازۀ طبیعی است. در این نوع عمل، علاوه بر کوچک شدن بینی، قوس زیادی نیز روی تیغه بینی ایجاد می‌شود. در این صورت اگر از نیمرخ به صورت فرد نگاه کنید؛ تیغه بینی منحنی سر بالا است.

انتخاب این مدل بینی، باید با احتیاط و وسواس بیشتری باشد؛ زیرا نتایج زیبایی آن در همه افراد به یک صورت نخواهد بود. در واقع این نوع از تکنیک رینوپلاستی، برای افرادی توصیه می‌شود که چهره ظریف و پوست بینی نازک دارند. پس اگر می‌خواهید فرم بینی خود را تغییر دهید این تغییرات باید متناسب با سایر اجزا و فرم صورت شما باشد تا زیباتر به نظر برسید. انجام عمل بینی عروسکی یا جراحی بینی فرانسوی، بدون در نظر گرفتن ویژگی‌های چهره و فرم صورت، می‌تواند باعث پشیمانی و ندامت شما بعد از انجام جراحی شود.

پس بسیار مهم است که آناتومی و ساختار بینی شما، قبل عمل توسط جراحان حاذق و مجرب مانند دکتر حسینی و دکتر یزدانی مورد ارزیابی کامل قرار بگیرد تا مشخص شود آیا شما کاندیدای خوبی برای انجام این عمل هستید یا خیر. اگر در تصمیم خود برای انجام عمل بینی عروسکی یا فرانسوی مردد هستید؛ به شما توصیه می‌شود خواندن مقاله زیر را از دست ندهید. در اینجا نکات مهمی در مورد عمل بینی فرانسوی و چگونگی تناسب آن، با صورت شما آورده شده است، پس با ما بمانید.

مدل بینی فرانسوی چیست و برای چه صورت هایی مناسب است؟

در عمل بینی فرانسوی، تغییرات زیادی بر روی تیغه و نوک بینی ایجاد می‌شود. برای اعمال چنین تغییراتی، پهنای بینی کمتر شده و یک قوس یا منحنی، روی تیغه بینی ایجاد می‌شود. این ایجاد انحنا روی بینی باعث می‌شود؛ نوک بینی سربالا به نظر برسد. اگر سوراخ‌های بینی بزرگ باشند؛ همزمان با ایجاد تغییرات روی تیغه سوراخ‌های بینی کوچک و باریک‌تر می‌شوند. تغییرات به گونه‌ای است که فاصله بین نوک بینی و لب بالایی، زاویه‌ای بیش از حد معمول داشته باشد.

بینی فرانسوی چیست

به طور معمول در عمل بینی فرانسوی، زاویه بین بینی تا لب بالایی حدود 100 تا ۱۰۵ درجه تغییر پیدا می‌کند. همه تغییرات در نهایت باعث می‌شوند؛ بینی بسیار کوچک و سر بالا به نظر برسد. نکته مهم دیگری که باعث می‌شود، تغییرات مطابق خواسته و انتظارات پیش برود، پوست بینی است. در افرادی که پوست بینی نازک دارند بهتر می‌توان چنین تغییراتی را ایجاد نمود.

شرایط لازم برای انجام عمل بینی فرانسوی 

برای انجام عمل بینی فرانسوی فرد باید شرایط زیر را داشته باشید:

 1. پایان یافتن سن بلوغ؛ داشتن بلوغ جسمی از مهمترین فاکتورها، برای انجام عمل بینی فرانسوی است. این جراحی باید پس از سن بلوغ انجام شود؛ زمانی که ساختار استخوانی و غضروفی بینی کاملا شکل گرفته و نتایج جراحی، در سال‌های بعد و پس از پایان سن بلوغ دچار تغییرات نمی‌شوند.
 2. آمادگی ذهنی و روحی برای انجام تغییرات؛ از آنجا که انجام این جراحی با تغییرات اساسی، روی صورت و بینی همراه است، توصیه می‌شود؛ باید افراد از لحاظ ذهنی و روحی آمادگی پذیرش تغییرات را داشته باشد. بنابراین کسانی کاندیدای انجام این جراحی هستند، که انتظارات واقع‌بینان نتایج جراحی داشته و پس از مشاوره با پزشک و مشاهده نتایج، روی صفحه مانیتور کامپیوتر با اطمینان تصمیم‌گیری نمایند.
 3. برخورداری از شرایط خوب سلامتی؛ فرد همچنین باید از شرایط سلامتی کامل برخوردار بوده و از بیماری‌های خاصی رنج نبرد. ابتلا به بیماری هموفیلی یا بیماری‌های مرتبط با انعقاد خون ضعیف، احتمال خونریزی حین جراحی و پس از آن را افزایش خواهد داد.

عمل بینی فرانسوی برای چه صورت هایی مناسب است؟

عمل بینی عروسکی یا فرانسوی باعث می‌شود؛ بینی شما بسیار نازک باریک و کوچک شود به همین دلیل افرادی که دارای چهره درشت هستند؛ کاندیدای خوبی برای انجام این جراحی نمی‌باشند. همانطور که گفته شد؛ یکی از ملاک‌های موفقیت آمیز بودن این عمل؛ داشتن پوست نازک روی بینی است، بنابراین افرادی که بینی‌های گوشتی درشت دارند نیز، باید در مورد این جراحی بیشتر فکر کنند.

بینی‌های گوشتی پوست ضخیم وغضروف‌های نازکی دارند؛ به همین دلیل نمی‌توان به آسانی تغییراتی را روی نوک بینی ایجاد کرد؛ مگر آنکه پیوند غضروفی به شکل طبیعی یا مصنوعی انجام داد. از طرفی پوست ضخیم بینی باعث می‌شود، تا بعد از جراحی همپوشانی مجدد روی غضروف‌های تازه جراحی شده، با چالش بیشتری مواجه شود. همچنین احتمال افتادگی نوک بینی در افرادی که بینی گوشتی دارند بیشتر است، البته این بدان معنا نیست که این افراد هرگز نمی‌توانند برای انجام عمل بینی فرانسوی اقدام کنند.

اگر همچنان با تمام چالش‌های پیش رو می‌خواهید این عمل را انجام دهید پس بهتر است به دنبال یک جراح با مهارت و تجربه بسیار بالا باشید تا نتایج بعد از عمل به بهترین شکل ممکن و با حداقل عوارض جانبی حاصل شود.

جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو نوبت عمل زیبایی فرم زیر را کامل کنید

با سلام خدمت زیباجویان عزیز با توجه به شلوغی مطب پزشکان و عدم امکان نوبت‌دهی آنلاین لطفا اطلاعات بالا را کامل نمائید تا همکاران ما در کمتر از 24 ساعت جهت مشاور رایگان و رزرو نوبت با شما تماس بگیرند.

تفاوت مدل بینی فرانسوی و مدل های دیگر

در ادامه ما بیشتر در مورد تفاوت مدل بینی عروسکی یا فرانسوی و دیگر مدل‌های رینوپلاستی مانند عمل‌ بینی نیمه فانتزی و طبیعی با شما صحبت خواهیم کرد:

 • تفاوت مدل بینی فرانسوی با بینی طبیعی؛ در عمل بینی طبیعی، برخلاف بینی فرانسوی تغییرات به صورتی است، که هماهنگی کامل بین اجزای مختلف بینی با صورت ایجاد شود. در واقع هدف از انجام این جراحی، رفع عیوب و نواقص بینی به شکلی طبیعی است. در این نوع جراحی انحنا، روی تیغه بینی ایجاد نخواهد شد و نوک بینی سر بالا نیست. زاویه بینی و لب بالایی حدود ۹۰ تا ۱۰۰ درجه و بر اساس ویژگی‌های زنانه و مردانه صورت، متغیر خواهد بود. همچنین طول عمل بینی عروسکی یا فرانسوی نسبت به بینی طبیعی کوتاه‌تر است.
 • تفاوت مدل بینی فرانسوی و نیمه فانتزی؛ بینی نیمه فانتزی در واقع ترکیبی از سبک بینی طبیعی و فانتزی است، که در آن پل بینی انحنای کمی دارد و زاویه بین بینی و لب‌ها نسبت به بینی عروسکی یا فرانسوی کمتر ولی از بینی طبیعی کمی بیشتر است.
 • تفاوت بینی فرانسوی و فانتزی؛شاید با شنیدن عمل بینی فرانسوی احساس کنید که ممکن است تفاوت‌هایی با بینی فانتزی داشته باشد. هیچ تفاوتی بین بینی فرانسوی و فانتزی نیست. در واقع عمل فرانسوی همان عمل عروسکی است.

تفاوت مدل بینی فرانسوی با بینی طبیعی

آیا بینی فرانسوی به من میاد؟

این یکی از مهم‌ترین سوالات افراد قبل از اقدام به انجام عمل عمل بینی عروسکی یا فرانسوی است. اگر فرم کلی و سایر اجزای صورت شما ظریف و کوچک باشد کاندیدای خوبی برای انجام عمل بینی فرانسوی هستید. البته همانطور که اشاره شد، داشتن پوست بدون آکنه و ظریف  نیز از دیگر فاکتورهایی است که نشان می‌دهد شما کاندیدای خوبی برای بینی فرانسوی هستید یا خیر.

از طرفی احتمال باقی ماندن جای زخم و اسکار در بینی‌های گوشتی با پوست ضخیم به دلیل وسعت جراحی بیشتر است. اگر از مشکلات تنفسی رنج می‌برید ممکن است کوچک کردن بیش از اندازه بینی به صورت عروسکی یا فرانسوی برای شما گزینه مناسبی نباشد. در برخی موارد این می‌تواند عملکردهای تنفسی را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

نمونه عمل بینی فرانسوی

در زیر نمونه عمل بینی فرانسوی برای شما نشان داده شده است تا چشم انداز درستی از انجام این جراحی داشته باشید.

عمل بینی فرانسوی

عمل بینی فرانسوی چگونه انجام می‌شود؟  

پس از انجام آزمایشات و معاینات فیزیکی، برنامه برای جراحی بینی طراحی می‌شود. جراحی بینی فرانسوی به دو روش باز و بسته انجام می‌شود:

 1. عمل بینی فرانسوی به روش باز؛ در این روش ابتدا پزشک برشی در ناحیه کلوملا( تیغه وسط سوراخ‌های بینی) ایجاد می‌کند. ایجاد برش در این ناحیه باعث می‌شود تا پزشک بتواند با بالا بردن پوست آناتومی بینی را برای ایجاد اصلاحات و تغییرات به درستی تحت کنترل داشته باشد. پس از دسترسی به ساختار استخوانی و غضروفی، جراحی با برش، جابجایی یا پیوند غضروف و و استخوان‌ها انجام می‌شود. فرایند جراحی با هدف ایجاد تغییرات روی تیغه بینی برای رسیدن به شیب مورد نظر انجام خواهد شد. برای این منظور ممکن است لازم باشد، حجم و پهنای بینی کاهش پیدا کرده، شکل استخوان تیغه بینی اصلاح شود، غضروف‌هایی برای استحکام نوک بینی به انتهای بینی اضافه شوند. تغییرات ایجاد شده بر اساس فرم و شکل بینی افراد متفاوت است. گاهی تنها با یک تغییر جزئی یا یک برش می‌توان به فرم دلخواه بینی فرانسوی دست پیدا کرد و گاهی نیاز به ایجاد اصلاحات بیشتر است.
 2. عمل بینی فرانسوی به روش بسته؛ این روش برای کسانی توصیه می‌شود که تنها با ایجاد یک تغییر ساده می‌توانند فرم و شیب دلخواه را روی بینی خود ایجاد نمایند. در این روش، برش خارجی روی بینی ایجاد نمی‌شود. برش‌ها در داخل حفره‌های بینی ایجاد خواهند شد. پس از آن پوست بینی کمی بالا برده می‌شود، تا بتوان اصلاحات مورد نظر را اجرا نمود. این تکنیک میدان دید محدودتری در اختیار پزشک قرار می‌دهد، به همین دلیل برای افرادی که دارای نواقص عمده روی بینی هستند، گزینه مناسبی نمی‌باشد. 

 عمل بینی فرانسوی به روش بسته

مزایای انجام عمل بینی فرانسوی

استفاده از این تکنیک جراحی زیبایی بینی، می‌تواند با مزایای زیر همراه باشد. این مزایا به شرح زیر هستند:

 • عمل بینی فرانسوی، برای افرادی که به دلیل انحراف تیغه بینی از مشکلات تنفسی رنج می‌برند؛ می‌تواند یک گزینه درمانی بوده و به بهبود تنفس کمک کند.
 • از این طریق می‌توان مشکلات و ناتوانی‌های مادرزادی بینی را درمان نمود.
 • بینی فرانسوی برای صورت‌های ظریف با تغییر شکل و اندازه بینی و همچنین اصلاح سوراخ‌های بینی، می‌تواند نتایج زیبایی عالی به همراه داشته باشد.
 • از این طریق می‌توان به ایجاد تناسب بینی و سایر اجزای صورت کمک کرد.

مزایای انجام عمل بینی فرانسوی

معایب انجام عمل بینی فرانسوی

در کنار مزایای انجام این جراحی برای افراد کاندید، می‌توان به معایبی نیز اشاره کرد، که در اثر سهل انگاری پزشک یا سهل انگاری بیمار در رعایت مراقبت‌های بعد از جراحی، ایجاد می‌شوند:

 • باریک شدن بیش از اندازه بینی؛
 • ایجاد مشکلات تنفسی به دلیل کوچک کردن سوراخ‌های بینی؛
 • خونریزی؛
 • درد و تورم بیش از حد انتظار؛
 • آسیب و سوراخ شدن دیواره بینی؛
 • ایجاد جای زخم و اسکار روی پوست بینی؛
 • کبودی زیاد؛
 • آسیب به پوست بینی؛
 • ایجاد ظاهر غیر طبیعی؛
 • هماتوم؛
 • از دست دادن حس بویایی؛
 • بی حسی دائمی در اطراف پوست بینی؛

(medcare.ae) Rhinoplasty (Nose Job) – Procedure, Recovery and Benefits

هزینه انجام عمل بینی فرانسوی چقدر است؟  

برای انجام یک عمل عالی و موفقیت آمیز، شما باید هزینه‌های درمان و پزشک را پرداخت کنید. این هزینه‌ها به شرح زیر هستند:

 • دستمزد پزشک؛ دستمزد پزشک بر اساس میزان مهارت و تخصص جراح متغیر است. پزشکانی که تسلط و دانش بالا در زمینه جراحی بینی دارند، دستمزد بیشتری نیز خواهند داشت.
 • نوع کلینیک یا مرکز درمانی؛ انجام جراحی در کلینیک‌ها و مراکز درمانی پیشرفته به دلیل استفاده از ابزار و تجهیزات دقیق و ایمن هزینه برتر خواهد بود.
 • هزینه اتاق عمل و دکتر بیهوشی؛ در صورتی که نیاز به بیهوشی عمومی باشد، شما باید در لیست هزینه‌های خود، هزینه پزشک و خدمات اتاق عمل را نیز منظور دارید.
 • نوع تکنیک مورد استفاده؛ انجام جراحی بینی فرانسوی به روش باز نسبت به روش بسته گرانتر است.
 • هزینه‌های جانبی؛ علاوه بر همه موارد ذکر شده شما باید هزینه‌های جانبی مانند هزینه جلسات مشاوره، معاینه  خرید تجهیزات و داروها را نیز در نظر بگيريد. 

نکات مهم قبل از تصمیم گیری برای عمل بینی فرانسوی

قبل از اینکه برای انجام عمل بینی فرانسوی اقدام کنید بهتر است به پزشک متخصص مراجعه کرده تا ارزیابی‌های کامل از بینی و صورت شما انجام شود. اگر بینی گوشتی و پهن دارید بهتر است برای انجام این جراحی اقدام نکنید و به دنبال روش‌های دیگر رینوپلاستی مانند عمل بینی طبیعی باشید. شما می‌توانید با انجام عمل بینی نیمه فانتزی نیز تغییرات بیشتری نسبت به جراحی طبیعی روی صورت خود داشته باشید.

اگر مشکل تنفسی، آلرژی یا پولیپ بینی دارید همه موارد را با پزشک خود در میان بگذارید، زیرا این جراحی با تنگ کردن راه‌های هوایی بینی می‌تواند مشکلات تنفسی برای شما به همراه داشته باشد.

نکته دیگر، جراحی بینی و بارداری است. این جراحی برای زنان باردار و افرادی که تصمیم به بارداری دارند توصیه نمی‌شود. اگر باردار هستید یا تصمیم به بارداری دارید بهتر است انجام عمل را تا زمانی که پزشک اجازه نداده به تاخیر بیندازید.

پزشک متخصص خوب برای مدل بینی فرانسوی

قبل از اقدام برای جراحی بینی، شما باید در مورد انتخاب پزشک جراح خود، تحقیقات و بررسی‌های لازم را انجام دهید. برای این منظور می‌توانید با مشاوره آنلاین سایت کلینیک جراحی زیبایی بینی تهران تماس حاصل نمایید.

پزشکی که برای جراحی بینی انتخاب می‌شود باید دارای بورد تخصصی در زمینه جراحی گوش، حلق و بینی داشته و مدارک علمی خود  را از دانشگاه‌های معتبر کسب کرده باشد. کارنامه کاری درخشان، تعدد عمل‌های موفقیت آمیز و میزان رضایت بیماران نیز فاکتور مهم دیگری در انتخاب پزشک متخصص خوب برای عمل بینی فرانسوی است.

برای این منظور شما می‌توانید نظرات بیماران را در سایت‌های مختلف و فضای مجازی جویا شوید یا به صورت حضوری در مطب حاضر شده و از افرادی که جراحی بینی نزد پزشک مورد نظر شما انجام داده‌اند، تحقیقات لازم را به عمل آورید. جلسات مشاوره با پزشک نیز به شما کمک می‌کند تا بهتر بتوانید به پاسخ سوالات خود در این زمینه دست پیدا کنید. تصاویر دقیق و واقعی از نتایج قبل و بعد از عمل بینی نیز کمک خوبی برای شما در مسیر شناخت پزشک جراح خواهد بود.

آیا عمل بینی فرانسوی درد دارد؟

جراحی زیبایی بینی با دو روش بی‌حسی موضع و بیهوشی عمومی انجام می‌شود. به طور معمول عمل جراحی بینی فرانسوی از طریق بیهوشی عمومی انجام خواهد شد، بنابراین بیمار در فرایند جراحی هیچ گونه دردی را احساس نخواهد کرد. بعد از عمل ممکن است در ناحیه جراحی شده کمی احساس درد داشته باشید. پزشک ممکن است برای کاهش درد داروهای مسکن برای شما تجویز نماید. درد بعد از عمل موقت خواهد بود و بعد از یک یا چند روز به صورت کامل از بین خواهد رفت.

آیا عمل بینی فرانسوی درد دارد؟

نتیجه نهایی در مورد بینی فرانسوی

عمل بینی فرانسوی یکی از تکنیک‌های رایج جراحی رینوپلاستی است که با نام عمل بینی فانتزی یا عروسکی نیز شناخته می‌شود. برای انجام این عمل تغییرات زیادی روی تیغه و پل بینی ایجاد خواهد شد به صورتی که بینی به شکل منحنی و قوس‌دار به نظر می‌رسد و نوک بینی سر بالا خواهد بود.

به طور معمول زاویه بین بینی و لب بالایی، در مدل فرانسوی بین ۱۰۰ تا ۱۰۵ درجه تغییر داده می‌شود، بنابراین انجام این جراحی می‌تواند، تغییرات زیادی را روی بینی و صورت شما ایجاد کند. البته افرادی می‌توانند برای انجام این جراحی اقدام کنند که فرم کلی چهره و اجزای صورت آنها  ظریف و کوچک بوده و همچنین پوست بینی نازکی داشته باشند. در صورت عدم مهارت پزشکی و عدم مراقبت‌های اصولی بعد از عمل ممکن است این جراحی باعث ایجاد مشکل در عملکرد تنفسی فرد شود یا جای زخم اسکار بسیار مشهود باشد.

به همین دلیل توصیه می‌شود به جراحان حاذق و مجرب در این زمینه مانند دکتر حسینی و دکتر یزدانی مراجعه نمایید تا ارزیابی‌ دقیق از بینی شما انجام شده و جراحی به بهترین شکل ممکن انجام شود.

جدیدترین مقالات کلینیک جراحی بینی

از صفر تا صد سفتی نوک بینی بعد از عمل

سفتی نوک بینی بعد از عمل بینی

چه مشکلاتی بعد از عمل رینوپلاستی پیش می آید؟ علت سفتی نوک بینی بعد از عمل رینوپلاستی چیست؟ آیا این یک عارضه جانبی، بعد از

برجسته شدن گونه بعد از عمل بینی

برجسته شدن گونه بعد از عمل بینی

برجسته شدن گونه بعد از عمل جراحی بینی مسأله قابل توجهی است که خیلی ها به ویژه خانم هایی که به زیبایی خود اهمیت بسیاری می دهند درباره آن پرس و جو می‌کنند. به دلیل اهمیت حفظ هماهنگی میان اجزای صورت بعد از جراحی بینی، به نظر می‌رسد تغییر در گونه‌ها امری اجتناب ناپذیر است.

آیا جراحی بینی گوشتی بازگشت دارد؟

با اینکه نتیجه جراحی بینی گوشتی و استخوانی، تقریبا دائمی به حساب می‌آیند، اما برخی افراد نگران برگشت فرم بینی هستند. این نگرانی‌ها بیشتر درباره

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *