انتخاب بهترین جراح بینی گوشتی در تهران

اگر به دلیل شکل بینی، عملکرد تنفسی شما دچار مشکل شده یا قصد دارید، بینی خود را جراحی کنید و شکل یا فرم آن را تغییر دهید، باید در مورد نوع بینی خود بیشتر بدانید؛ دانستن نوع بینی کمک می‌کند، تا بهتر بتوانید فرم و مدل متناسب با بینی خود را، انتخاب کرده و چشم‌انداز درستی از نتایج جراحی داشته باشید. بینی به دو دسته گوشتی و استخوانی تقسیم‌بندی می‌شود. بینی گوشتی، به دلیل ساختار استخوانی و غضروفی ضعیفی که دارد؛ جراحی پیچیده‌تری نیز خواهد داشت. به همین دلیل، قبل از هر چیز باید، به دنبال انتخاب بهترین جراح بینی گوشتی در تهران بود، تا بتوان یک جراحی بدون نقص و عارضه را انجام داد.

اگر جراحی بینی توسط پزشکان مجرب و متخصص انجام شود؛ بعد از عمل، بینی دچار چسبندگی نخواهد شد، راه‌های هوایی بینی انسداد پیدا نکرده و در نهایت نیاز به جراحی بینی ترمیمی یا اصلاحی نخواهد بود، به همین دلیل ما به شما توصیه می‌کنیم، که جراحان با تجربه و ماهر، همچون دکتر حسینی و دکتر نسرین یزدانی را، انتخاب نمایید. ایشان به دلیل دانش بالا و انجام جراحی‌های متعدد موفقیت‌آمیز، در صدر لیست جراحان برتر بینی گوشتی تهران قرار دارند.

اگر شما هم بینی گوشتی دارید و از حجم و شکل آن ناراضی هستید؛ باید برای انجام جراحی رینوپلاستی اقدام نمایید. انجام این جراحی، علاوه بر تقویت زیبایی صورت شما، می‌تواند مشکلات عملکردی بینی را نیز درمان کند. برخی افراد به دلیل انحراف یا کجی بینی گوشتی خود، هنگام تنفس دچار مشکل هستند. این افراد هنگام قرار گرفتن، در محیط‌های آلوده و آلرژی‌زا ممکن است؛ دچار تنگی نفس و آبریزش بینی شوند، از طرفی، افراد دارای بینی گوشتی کج، بیشتر مستعد عفونت‌های سینوسی نیز می‌باشند؛ به همین دلیل جراحی بینی می‌تواند، یک گزینه درمانی عالی برای آنها باشد.

البته به شرط آنکه جراح، به کار خود مسلط بوده و از ظرافت‌ها و پیچیدگی‌های عمل، به خوبی آگاه باشد. در این مقاله، ما ضمن بررسی عمل بینی گوشتی، در مورد انتخاب بهترین دکتر برای بینی گوشتی در تهران، با شما صحبت خواهیم کرد. پس برای داشتن یک جراحی عالی و موفقیت‌آمیز، تا انتهای مقاله به خواندن ادامه دهید.

معیارهای انتخاب بهترین جراح بینی گوشتی در تهران

حال که با بینی گوشتی و نوع جراحی آن آشنا شدید، شاید بپرسید از کجا بفهمیم، کدام پزشک برای جراحی مدنظر ما مناسب‌تر است؟ دکتر خوب برای عمل بینی گوشتی در تهران، چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟ در زیر ما مهمترین نکاتی را، که برای انتخاب متخصص بینی های گوشتی در تهران، باید به آنها توجه کنید، آورده‌ایم:

 • گواهی برد و تخصص در انجام انواع جراحی‌های زیبایی بینی و صورت؛ مهمترین ملاک، برای انتخاب بهترین جراح بینی گوشتی در تهران، توجه به تخصص و مدارک علمی معتبر پزشک است. گذراندن دوره‌های تکمیلی فلوشیپ یا فوق تخصصی، در زمینه جراحی زیبایی گوش، حلق و بینی، نشان از دانش و مهارت بالای پزشک دارد. بنابراین، هنگام انتخاب بهترین دکتر بینی گوشتی تهران، به این نکته دقت کنید که آیا پزشک مورد نظر شما، مدرک بورد تخصصی، در رشته گوش و حلق و بینی دارد یا خیر.
 • داشتن تجربه و انجام عمل‌های متعدد موفقیت‌آمیز؛ به‌طور حتم یک پزشک حاذق و مجرب، عمل‌های متعدد موفقیت‌آمیزی در کارنامه کاری خویش، ثبت نموده است. شما می‌توانید برای آگاهی در این زمینه، نظر کاربران را در سایت‌ها و شبکه‌های مجازی مربوط به این پزشکان، مطالعه نمایید. همچنین می‌توانید به صورت حضوری، به مطب مراجعه کرده، نتایج جراحی را مشاهده کنید و نظر بیماران را بپرسید. پزشکان متعهد و متخصص، برای رفع نگرانی و دغدغه‌های بیماران، در مورد انتخاب بهترین پزشک، نمونه جراحی‌های خود را به صورت عکس و فیلم، در سایتشان قرار داده‌اند تا بیماران با اطمینان و بدون نگرانی، برای جراحی اقدام نمایند.
 • داشتن تعهد و مسئولیت‌پذیری در قبال بیماران؛ بهترین جراح بینی گوشتی در تهران، باید صبور بوده و به خوبی با بیمار خود ارتباط برقرار کند، تا او بتواند به راحتی در مورد خواسته‌های خود از جراحی صحبت کند. یک پزشک باتجربه خود را متعهد می‌داند، تا نتایج جراحی را صادقانه، با بیمار خود در میان بگذارد و او را با چالش‌های پیش روی جراحی، بیشتر آشنا کند. در این صورت بیمار نیز، انتظارات واقع‌بینانه از نتایج جراحی خواهد داشت.
 • آشنایی و تسلط کامل روی آناتومی بینی و سایر اجزای چهره؛ یک پزشک خوب، نه‌تنها باید جراح خوبی باشد، بلکه باید در مورد هنر و ریاضیات نیز بداند. شاید کمی تعجب‌برانگیز باشد؛ ولی بهترین جراح بینی های گوشتی در تهران، باید در مورد ایجاد زاویه و فاصله مناسب بین بینی با سایر اجزای چهره، مانند لب، پیشانی، گونه و چشم‌ها بداند. او باید خطوط و زاویه‌ها را، به گونه‌ای هنرمندانه تنظیم کند تا بینی پس از جراحی، در تناسب و تعادل با سایر اجزای چهره باشد. در واقع او باید یک هارمونی زیبا، بین بینی و کل صورت ایجاد کند.
 • آشنایی با تکنیک‌های روز و پیشرفته دنیا، در زمینه جراحی زیبایی بینی؛ علم پزشکی، روزبه‌روز در حال پیشرفت است، تا بیماران بتوانند به بهترین و ساده‌ترین شکل، روند درمان خود را طی کنند. بهترین دکتر عمل بینی گوشتی در تهران نیز، باید خود را متعهد به استفاده از تکنیک‌های روز دنیا بداند، تا بیمار بتواند یک جراحی فوق العاده، با حداقل عوارض جانبی را تجربه کند. پزشکان متعهد و متخصص، جراحی بینی گوشتی را در کلینیک‌های پیشرفته، با استفاده از ابزار و تجهیزات روز دنیا انجام می‌دهند.

تخصص‌های بهترین جراح بینی گوشتی در تهران

در ادامه مطالب پیشین، باید این موارد را هم اضافه کنیم که بهترین جراح بینی گوشتی تهران باید تخصص‌های زیر را داشته باشد:

 1. بهترین دکتر برای عمل بینی گوشتی در تهران، باید در زمینه جراحی زیبایی و پلاستیک تخصص داشته و عملهای موفقیت‌آمیز متعددی را، در کارنامه کاری خویش ثبت کرده باشد.
 2. او باید دوره فلوشیپ جراحی سر و گردن و آنکولوژی را گذرانده باشد.
 3. بهترین جراح بینی گوشتی تهران، باید زمینه‌های مختلف اصلاح و ترمیم بینی را بداند. او باید در زمینه جراحی ترمیمی، سپتورینوپلاستی، توربینوپلاستی و… تخصص کافی داشته باشد.
 4. جراح بینی گوشتی تهران، همچنین باید در مورد انواع جراحی‌های زیبایی صورت، مانند جراحی فک، جراحی چانه و… نیز، دوره‌های تخصصی را گذرانده و مهارت لازم را کسب نموده باشد.

بررسی نمونه کارهای بهترین جراح بینی گوشتی تهران

دکتر حسینی و دکتری یزدانی، با انجام بیش از چندین هزار عمل جراحی موفقیت‌آمیز، در حیطه اتولوژی گوش، بینی و جراحی‌های سر و گردن و صورت، از چهره‌های شناخته شده، در زمینه عمل زیبایی و پلاستیک هستند. برای اطمینان از درستی این ادعا، شما می‌توانید عکس های قبل و بعد از عمل بینی را در مشاهده نمایید.

انواع بینی‌های گوشتی 

به طور معمول، بینی گوشتی حجم زیاد و پهنای بیشتری، نسبت به یک بینی نرمال و استاندارد دارد. اغلب مردان، دارای بینی گوشتی و پهن هستند. این نوع بینی‌ها چاق به نظر می‌رسند و بیشتر ناهنجاری‌ها، در قسمت نوک و کناره‌های بینی، به وضوح دیده می‌شود. بینی گوشتی همچنین، دارای ساختار استخوانی و غضروفی بسیار ظریفی است. غضروف‌های بینی ریز و متعدد هستند، به همین دلیل یک چالش اساسی، برای جراحی محسوب می‌شوند. از طرفی، پوست بینی گوشتی ضخیم می‌باشد و این به دلیل غدد چربی و بافت زیرپوستی آن است. بر همین اساس، بینی گوشتی به دو دسته تقسیم بندی می‌شود:

 • بینی گوشتی دارای غدد چربی متعدد؛ افرادی که دارای بینی گوشتی هستند، از چربی روی پوست بینی بسیار شکایت دارند. چربی پوست بینی، به دلیل وجود غدد سبابه متعدد زیر پوست است، که چربی بیشتری ترشح می‌کند. این باعث می‌شود تا پوست، بسیار مستعد آکنه باشد. همچنین در بینی‌های گوشتی، که دارای پوست چرب هستند، منافذ بزرگی روی پوست بینی نیز، دیده می‌شود.

انواع بینی‌های گوشتی و انتخاب بهترین جراح بینی گوشتی در تهران

 • بینی گوشتی با بافت ضخیم پوست؛ گاهی دلیل ضخامت پوست، به نوع بافت آن بستگی دارد. بافت‌های متعدد زیر پوست، می‌توانند باعث شوند تا پوست بینی ضخیم نشان داده شود. از مشخصه‌های پوست بینی گوشتی دارای بافت ضخیم، قرمزی و براق بودن آن است. هنگام مراجعه به بهترین متخصص جراحی بینی گوشتی در تهران، نوع بینی و پوست آن، به دقت مورد بررسی قرار می‌گیرند، تا تکنیک‌های جراحی بر اساس این ویژگی‌ها، انتخاب شده و بیمار بتواند یک عمل عالی و موفقیت‌آمیز داشته باشد.

عمل بینی گوشتی برگشت پذیر است؟  

این سوال یکی از دغدغه‌ها و نگرانی افرادی است، که برای جراحی بینی گوشتی اقدام می‌کنند. در پاسخ به این سوال باید گفت، که عمل بینی گوشتی، زمانی که توسط بهترین دکتر جراح بینی گوشتی تهران انجام شود، نیاز به جراحی مجدد نخواهد داشت. جراح بینی‌های گوشتی که از تخصص و تجربه بار برخوردار باشد به شما در انتخاب فرم و مدل بینی مشاوره و راهنمایی خواهد داد.

گاهی‌ افراد، دارای بینی‌های پهن و بزرگ هستند و می‌خواهند اقدام به انجام جراحی بینی فانتزی کنند. به طور معمول، انجام این تکنیک رینوپلاستی، برای این افراد توصیه نمی‌شود؛ زیرا برای فرم‌دهی و تقویت ساختار بینی گوشتی، نیاز به برش و پیوند غضروفی و استخوانی متعدد است. در بینی گوشتی، همپوشانی پوست بعد از جراحی، ممکن است با جای زخم و اسکار بیشتری همراه باشد؛ چون بینی کوچک شده و پوست پهن، باید روی این ساختار باریک و جدید قرار بگیرد.

عمل بینی گوشتی برگشت پذیر است؟  

از طرفی، پیوند گرافت یا غضروفی باعث می‌شود، تا حجم و فرم بد بینی، به ویژه در قسمت نوک آن به خوبی اصلاح شود. بنابراین جراحی بینی گوشتی، برگشت‌پذیر نیست و بینی شما به حالت اولیه برنخواهد گشت؛ البته نکته دیگری، که در کنار انتخاب بهترین جراح بینی گوشتی در تهران باید به آن توجه کرد؛ رعایت مراقبت‌های اصولی بعد از عمل می‌باشد. توصیه‌های پزشک، برای بعد از جراحی را جدی بگیرید. این کار می‌تواند، از جابجایی غضروف‌ها و افتادگی نوک بینی جلوگیری نماید.

نکته مهم: برای تقویت زیبایی بینی و صورت، شما علاوه بر جراحی بینی گوشتی، می‌توانید سایر جراحی‌های زیبایی، از جمله بلفاروپلاستی، سانترال لب، جراحی گونه و… را نیز انجام دهید. (tcplasticsurgery)

عمل بینی گوشتی برای بینی‌های دارای انحراف چگونه است؟

انحراف تیغه بینی یکی از مشکلات رایجی است، که افراد دارای بینی گوشتی و استخوانی از آن رنج می‌برند. انحراف تیغه بینی می‌تواند، باعث مشکلات متعدد تنفسی، خونریزی‌های مکرر بینی، آپنه انسدادی خواب، تنگی نفس و… شود. سپتوم، در واقع تیغه وسط بینی است، که بینی را به دو قسمت تقسیم می‌کند. هرگونه کجی در تیغه بینی، باعث می‌شود تا یک سمت باریک‌تر شده و عبور هوا از آن سخت‌تر شود.

وقتی که فرد، به یک ماده خاص آلرژی داشته یا دچار سرماخوردگی می‌شود، انحراف تیغه بینی می‌تواند، تنفس را سخت‌تر کند. افرادی که دارای بینی گوشتی با انحراف شدید هستند، با جراحی دشوارتری روبرو هستند؛ زیرا هنگام جابجایی تیغه بینی، احتمال ریزش غضروف‌های ضعیف اطراف آن نیز وجود دارد؛ بنابراین بهترین جراح بینی گوشتی تهران، باید بسیار با دقت تیغه را جابجا کند یا در صورت لزوم، بافت استخوانی و غضروفی اطراف آن را مستحکم کند.

عمل بینی گوشتی برای بینی‌های دارای انحراف چگونه است؟

این کار ممکن است، نیاز به پیوند غضروفی داشته باشد. از طرفی به علت انحراف بینی، ممکن است نوک بینی گوشتی نیز، دچار انحراف شده باشد و سوراخهای بینی به شکل نامتقارنی دیده شوند. در این صورت، غضروفهای نوک بینی گوشتی نیز، باید برش داده شوند تا بتوان، فرم نوک بینی را نیز اصلاح نمود.

تقویت غضروف بینی که «تیپ پلاستی» نیز نامیده می‌شود؛ می‌تواند با پیوند غضروفی، به صورت طبیعی یا مصنوعی انجام شود. برای پیوند غضروفی به شکل طبیعی، متخصص جراحی بینی گوشتی، ممکن است از غضروف میان دنده‌ها یا لاله گوش استفاده کند. برای غضروف مصنوعی، ممکن است از سیلیکون یا گراف استفاده شود. در هر صورت انتخاب نوع پیوند، به تشخیص دکتر عمل بینی گوشتی بستگی دارد. با نوبت دهی کلینیک جراحی زیبایی بینی تهران، تماس حاصل نمایید تا مشاوره و راهنمایی‌های لازم را، در مورد نوع جراحی بینی خود دریافت نمایید. (healthcare)

اگر بینی گوشتی و پهن، باعث شده تا

هنگام ایستادن مقابل آینه، مرتب خود را سرزنش کنید؛ بهتر است برای انجام رینوپلاستی، زیرنظر بهترین جراح بینی گوشتی در تهران اقدام نمایید. جراحی بینی گوشتی، به دلیل غضروف‌های ریز و متعدد، پوست ضخیم و حجم پهن آن، یک جراحی دشوار و چالش برانگیز است؛ به همین دلیل انتخاب بهترین پزشک بینی گوشتی تهران، برای انجام جراحی بسیار اهمیت دارد.

جراحی که از تخصص و تجربه بالا برخوردار باشد، یک عمل عالی، بدون عوارض جانبی انجام خواهد داد. علاوه بر این، انتخاب بهترین جراح بینی گوشتی تهران، به شما کمک می‌کند تا همزمان با مشکلات زیبایی، مشکلات عملکردی بینی، مانند انحراف تیغه بینی را نیز درمان کنید.

داشتن گواهی بورد، داشتن تخصص در زمینه جراحی‌های مختلف بینی، سر، گردن و صورت، انجام عمل‌های متعدد موفقیت‌آمیز، آشنایی و تسلط کامل روی آناتومی بینی و سایر اجزای چهره و همچنین، آشنایی با تکنیک‌های روز و پیشرفته دنیا در زمینه جراحی زیبایی بینی، همگی معیارهای انتخاب بهترین دکتر عمل بینی گوشتی تهران هستند.

اگر به دنبال انتخاب بهترین جراح بینی گوشتی در تهران هستید، که تمام معیارهای ذکر شده را داشته باشد، ما به شما دکتر حسینی و دکتر یزدانی را پیشنهاد می‌کنیم. شما از طریق نوبت دهی کلینیک جراحی بینی تهران می‌توانید درخواست مشاوره و ویزیت با این پزشکان شناخته شده را داشته باشید.

عکس دکتر یزدانی جراح بینی

استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران و استاد بیمارستان فوق تخصصی گوش حلق و بینی کشور

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *