بهترین جراح بینی استخوانی | دکتر خوب برای بینی استخوانی

بهترین جراح بینی استخوانی

امروز جراحی‌های زیبایی بسیار محبوب شده است. در این بین جراحی زیبایی بینی، طرفداران بسیاری دارد. جراحی زیبایی بینی باعث می‌شود، تا عضو مرکزی صورت شما به شکل متعادل و متناسب، تغییر پیدا کرده و سایر ویژگی‌های زیبای صورت، بیشتر جلوه گر شوند. جراحی زیبایی بینی بر اساس نوع بینی، کمی متفاوت خواهد بود و اگر این جراحی، توسط بهترین جراح بینی استخوانی انجام شود؛ نتایج خوبی را به دنبال خواهد داشت.

بینی به دو دسته «گوشتی» و «استخوانی»، دسته‌بندی می‌شود. این تقسیم‌بندی کمک می‌کند، تا پزشکان بتوانند رویکرد درست را هنگام جراحی، انتخاب کنند. بینی گوشتی، نوعی از بینی است که به دلیل وجود غضروف‌های ریز و متعدد، به ویژه در قسمت انتهایی و نوک بینی، حجیم و بزرگ به نظر می‌رسد. در بیشتر موارد، ضخامت پوست بینی گوشتی، باعث ایجاد نوک پیازی گرد بینی شده است. در مقابل، بینی استخوانی دارای پوستی نازک است و ساختار استخوانی بینی، به‌راحتی قابل لمس و مشاهده می‌باشد. بینی استخوانی دارای غضروف‌ها و استخوان‌های نسبتا محکم است؛ از طرفی پوست نازک بینی باعث می‌شود، تا هم‌پوشانی آن روی نواحی جراحی شده بینی، نسبت به بینی گوشتی آسان‌تر باشد.

اگر به راحتی نمی‌توانید نوع بینی خود را تشخیص دهید؛ باید به بهترین جراح بینی استخوانی و گوشتی مراجعه کنید، تا در مورد نوع بینی خود بتوانید، اطلاعات دقیق‌تری کسب نمایید. یک پزشک حاذق و مجرب، با بررسی دقیق آناتومی بینی شما، در مورد نوع بینی و تکنیک‌هایی که برای جراحی باید استفاده شوند؛ تصمیم‌گیری خواهد نمود. دکتر حسینی و دکتر یزدانی، از چهره‌های شناخته شده و متخصص در زمینه جراحی زیبایی بینی هستند، که به شما کمک خواهند نمود تا به بهترین نتایج، در مسیر زیبایی چهره خود دست پیدا کنید.

ما در این مقاله در مورد جراحی بینی استخوانی، با شما بیشتر صحبت خواهیم کرد و به شما کمک می‌کنیم، تا با آگاهی و اطلاعات بیشتری بتوانید، بهترین جراح بینی استخوانی را انتخاب نمایید. پس تا انتها با ما همراه شوید.

لیست بهترین جراح بینی استخوانی

اگرچه پیدا کردن جراح باتجربه و کاربلد برای عمل جراحی بینی استخوانی کار سختی است؛ اما کسب راهنمایی از افرادی که در این زمینه، صاحب نظر هستند؛ می‌تواند کمک‌کننده باشد. در زیر، ما لیست چند تن از پزشکان متخصص و شناخته شده، با عنوان بهترین جراح بینی استخوانی را آورده‌ایم:

 • دکتر نسرین یزدانی؛ خانم دکتر نسرین یزدانی دارای مدرک بورد تخصصی در رشته گوش، حلق و بینی هستند. علاوه بر این ایشان فلوشیپ جراحی سر و گردن، اوتولوژی و نورواتولوژی را دارند. ۲۰ سال سابقه با بیش از ۱۰ هزار عمل جراحی موفق در زمینه ترمیم، بازسازی بینی، زیبایی بینی و سر و صورت و گردن باعث شده، تا نام ایشان در صدر لیست پزشکان جراح زیبایی بینی قرار بگیرد. برای مراجعه به ایشان می‌توانید از طریق نوبت دهی سایت کلینیک بینی تهران اقدام نمایید. آدرس مطب ایشان خیابان ولیعصر، روبروی بیمارستان دی، ساختمان پزشکان دی، طبقه 9 واحد B است.
 • دکتر امرالله حسینی؛ یکی دیگر از پزشکان ارزنده و شناخته شده در زمینه جراحی بینی، دکتر حسینی است. نام ایشان نیز در صدر لیست جراحان بینی تهران قرار گرفته است. دکتر امرالله حسینی دانش آموخته دکترای تخصصی گوش، حلق و بینی و جراحی سر و گردن از دانشگاه علوم پزشکی  هستند، که بیش از ۲۰۰۰ عمل جراحی موفق را در کارنامه کاری خویش ثبت نموده‌اند. از طریق نوبت دهی آنلاین کلینیک جراحی زیبایی تهران می‌توانید با ایشان در ارتباط بوده، یا به صورت حضوری به آدرس تهران، ولی عصر، روبروی بیمارستان دی، ساختمان پزشکان دی، طبقه ۹ مراجعه کنید.
 • دکتر حمیدرضا راستی؛ ایشان نیز از جراحان شناخته شده بینی هستند که عضو انجمن گوش، حلق و بینی و سر و گردن هستند. شما می‌توانید از طریق شماره تلفن 09035804763 برای دریافت نوبت اقدام نموده یا به صورت حضوری به آدرس خیابان شریعتی، بالاتر از میرداماد، خیابان منظرنژاد، ساختمان آرام، طبقه سوم مراجعه نمایید.
 • دکتر علی جاودانی؛ دکتر جاودانی دارای بورد تخصصی در زمینه جراحی پلاستیک و زیبایی بوده و عمل‌های متعدد موفقیت آمیز داشته‌اند. شما می‌توانید از طریق شماره تلفن 09120164372 برای دریافت نوبت اقدام نموده، یا به صورت حضوری به آدرس سعادت آباد، خیابان فرحزاد، روبروی اریکه ایرانیان، کوچه عباس اناری، پلاک 51 مراجعه نمایید.

بررسی مزایای انجام عمل بینی استخوانی توسط بهترین دکتر جراح بینی استخوانی

اگر پیش از جراحی، به دنبال دکتر خوب برای بینی استخوانی باشید؛ از مزایای زیادی بهره‌مند می‌شوید. در زیر به مهمترین مزایای جراحی زیبای بینی استخوانی، اشاره شده است:

 1. اصلاح تیغه و دیواره بینی؛ انحراف تیغه بینی یا کجی دیواره بینی، یکی از مشکلات نسبتاً رایج، در افراد دارای بینی استخوانی است. انحراف بینی ممکن است؛ ژنتیکی باشد یا کجی بینی به دلیل صدمات ورزشی، تصادفی یا سایر آسیب‌ها ایجاد شده باشد. در هر صورت با انجام جراحی می‌توان، پل و تیغه بینی را اصلاح نمود.
 2. رفع مشکلات تنفسی؛ مشکلات تنفسی در افرادی، که دارای بینی استخوانی و کج هستند؛ بیشتر مشاهده می‌شود. این افراد بیشتر در معرض پولیپ یا آلرژی قرار دارند. با انتخاب دکتر خوب برای بینی استخوانی، می‌توان ضمن تغییر شکل بینی، عملکرد تنفسی را نیز بهبود بخشید.
 3. رفع برآمدگی‌ها و برجستگی‌های روی بینی؛ از مهمترین مزایای جراحی بینی استخوانی، اصلاح ناهنجاری‌ها و برجستگی‌های روی بینی است، که می‌تواند ظاهر بینی شما را صاف و یک‌دست نشان دهد.
 4. ایجاد تقارن سوراخ‌های بینی؛ با انجام جراحی بینی استخوانی، می‌توان به تقارن و هماهنگی سوراخ‌های بینی کمک کرد، تا مجاری هوایی باز شده و بیمار تنفس بهتری داشته باشد.
 5. تغییر شکل و اندازه بینی؛ اگر رینوپلاستی، توسط بهترین جراح بینی استخوانی انجام شود؛ می‌توان به‌خوبی ظاهری زیبا، ظریف و باریک در بینی ایجاد نمود. این کار ممکن است؛ از طریق برش یا پیوند گراف انجام شود.
 6. ایجاد تعادل بیشتر بین بینی و سایر اجزای صورت؛ بینی استخوانی بزرگ و برآمده می‌تواند؛ زیبایی کل چهره شما را تحت‌تاثیر قرار دهد. با انجام جراحی می‌توانید؛ شکل و فرم بینی را به صورتی متعادل و متناسب تغییر دهید.

رینوپلاستی استخوانی توسط بهترین جراح بینی استخوانی چگونه انجام می‌شود؟  

قسمت بالایی بینی، ساختار استخوانی دارد و قسمت پایینی، دارای ساختار غضروفی است. در جراحی بینی استخوانی، استخوان، غضروف و پوست بینی سه عنصر اصلی هستند، که توسط بهترین جراح بینی استخوانی تغییر پیدا خواهند کرد، تا نتایج زیبایی و درمانی بیمار، به بهترین شکل تحقق پیدا کند. در واقع جراحی زیبایی بینی استخوانی، علاوه بر تغییر شکل بینی می‌تواند؛ به بهبود بهتر عملکرد تنفسی کمک کند. این جراحی به دو روش «باز» و «بسته» انجام می‌شود. اینکه کدام روش برای شما انتخاب شود؛ به میزان تغییرات و تشخیص پزشک بستگی دارد.

رینوپلاستی استخوانی توسط بهترین جراح بینی استخوانی چگونه انجام می‌شود؟  

در جراحی بینی به روش بسته، برش فقط در داخل بینی ایجاد خواهد شد؛ اما در جراحی بینی به روش باز، برش در ناحیه کلوملا ایجاد می‌شود، تا پزشک دسترسی و میدان دید گسترده‌تری نسبت به ساختارهای مختلف بینی داشته باشد. پس از ایجاد برش، جراحی آغاز می‌شود. فرایند جراحی به مدل و نوعی بینی که بیمار انتخاب کرده بستگی دارد؛ برخی بیماران همراه با اصلاح مشکلات ظاهری، می‌خواهند فرم بینی خود را به شکل طبیعی، عروسکی یا نیمه فانتزی تغییر دهند. بر همین اساس ممکن است، لازم باشد تا استخوان بینی شکسته شده، غضروف‌ها برداشته و یا پیوند غضروفی انجام شود.

از آنجا که پوست بینی استخوانی نازک است؛ پس از جراحی به راحتی می‌توان، دوباره آن را روی بینی قرار داد و برخلاف بینی گوشتی، نیاز به اصلاحات چندانی روی پوست بینی نخواهد بود؛ بنابراین به ندرت جای زخم و اسکار روی بینی، مشاهده می‌شود. (mayoclinic.org) Rhinoplasty

جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو نوبت عمل زیبایی فرم زیر را کامل کنید

با سلام خدمت زیباجویان عزیز با توجه به شلوغی مطب پزشکان و عدم امکان نوبت‌دهی آنلاین لطفا اطلاعات بالا را کامل نمائید تا همکاران ما در کمتر از 24 ساعت جهت مشاور رایگان و رزرو نوبت با شما تماس بگیرند.

مراقبت‌های بعد عمل توسط بهترین جراح بینی استخوانی

به همان اندازه که انتخاب بهترین جراح بینی استخوانی اهمیت دارد؛ رعایت مراقبت‌های بعد از عمل نیز می‌تواند؛ در بهبودی سریع‌تر و نتایج تاثیرگذار باشد. مراقبت‌های بعد از جراحی رینوپلاستی استخوانی، به شرح زیر است:

 • استفاده از کمپرس سرد یا یخ؛ حداقل باید به مدت دو روز، از کمپرس سرد استفاده کنید. برای این منظور، مقداری یخ را درون یک حوله گذاشته و اطراف بینی و زیر چشم‌ها قرار دهید، تا کبودی و ورم بعد از جراحی کاهش پیدا کند.
 • بالا نگه داشتن سر؛ برای جلوگیری از کبودی و تورم هنگام خواب، دو یا سه بالش کوچک زیر سر خود قرار دهید. همچنین هنگام نشستن روی صندلی، یک بالش کوچک زیر گردن خود قرار دارید، تا سر شما بالاتر از بدن قرار بگیرد.
 • عدم استعمال سیگار و دخانیات؛ نیکوتین موجود در سیگار، با ایجاد اختلال در فرایند خون‌رسان،ی بهبود زخم‌ها را به تاخیر می‌اندازد.
 • مصرف داروهای تجویز شده؛ برای کنترل درد و پیشگیری از عفونت، داروها را مطابق دستور پزشک مصرف کنید.
 • عدم استفاده از عینک؛ قرار دادن عینک روی بینی می‌تواند؛ باعث آسیب به بافت‌ها و غضروف‌های تازه جراحی شده شود.
 • خمیازه، عطسه و سرفه با دهان باز؛ هنگام عطسه، خمیازه و سرفه، دهان خود را باز نگه دارید، تا به بافت‌های بینی آسیب وارد نشود.
 • شستشوی بینی؛ مطابق دستورالعمل پزشک، از سرم شستشو برای تمیز کردن بینی استفاده کنید.
 • عدم استفاده از دوش آب گرم؛ تا زمانی که پزشک به شما اجازه نداده، نباید از دوش آب گرم و سونا استفاده کنید. این کار منجر به تورم بیشتر بینی خواهد شد.

مراقبت‌های بعد عمل توسط بهترین جراح بینی استخوانی

آیا جراحی بینی استخوانی توسط بهترین جراح بینی استخوانی برگشت‌پذیر است؟  

بسیاری از افراد، نگران این موضوع هستند و احساس می‌کنند که بعد از جراحی ممکن است؛ دوباره بینی تغییر شکل دهد. اگر رینوپلاستی توسط دکتر با تجربه و ماهر انجام شود؛ هیچ‌گونه برگشت‌پذیری در نتایج مشاهده نخواهد شد و برای همیشه، قوز و ناهمواری‌های روی بینی اصلاح می‌شوند. زمانی جراحی برگشت‌پذیر است، که مراقبت‌های اصولی بعد از عمل، جدی گرفته نشده و بیمار در معرض ضربه و آسیب قرار بگیرد. بنابراین برای پیشگیری از این موضوع، تمام نکات و دستورالعمل‌های توصیه شده توسط پزشک را، مو به مو و با دقت دنبال کنید.

بهترین دکتر جراحی بینی استخوانی کیست؟  

یکی از راه‌های شناخت پزشک خوب، بررسی بعضی از فاکتورها و نشانه‌ها است. اگر به دنبال بهترین جراح بینی استخوانی هستید؛ باید به نکات زیر توجه کنید:

 1. آشنایی با تکنیک‌های مختلف جراحی رینوپلاستی؛ به‌طور حتم، یک دکتر خوب برای بینی استخوانی، باید با علم روز دنیا در زمینه جراحی رینوپلاستی، آشنا باشد و بتواند تکنیک‌های مختلف جراحی زیبایی بینی را، پیاده‌سازی نماید.
 2. داشتن تعهد، مسئولیت پذیری و اخلاق حرفه‌ای؛ پزشک باید شنوای خوبی برای بیمار خود باشد؛ به خواسته‌ها و نیازهای او توجه کرده و در مورد فرایند جراحی و نتایج آن، اطلاعات درستی در اختیار بیمار قرار دهد، تا او نگرش درستی به جراحی داشته و انتظارات واقع‌بینانه‌ای، داشته باشد.
 3. انجام عمل‌های متعدد موفقیت‌آمیز؛ بهترین دکتر جراح بینی استخوانی، عمل‌های متعدد موفقیت‌آمیزی را در کارنامه کاری خویش، ثبت نموده است. برای اطمینان از این موضوع، می‌توانید رضایت بیماران و نظرات کاربران را در سایت و فضای مجازی مربوط به دکتر، مطالعه نمایید.
 4. مهارت و تسلط بالا بر فرایند جراحی؛ یک پزشک خوب، باید با پیچیدگی‌ها و ظرافت‌های جراحی، به‌خوبی آشنا بوده و بتواند به بهترین شکل، تغییرات را اجرایی نماید. او باید آنالیز دقیقی از بافت‌های مختلف بینی، انجام داده و بر اساس آنها، یک برنامه درمانی درست را طراحی کند، تا بیمار بدون هیچ‌گونه عارضه‌ و مشکلی، دوران نقاهت خود را سپری نماید.

مهارت و تسلط بالا بر فرایند جراحی

کلام آخر در مورد بهترین جراح بینی استخوانی

بینی استخوانی، دارای ساختار استخوانی و غضروفی محکم و پوست ظریف است. اگر برآمدگی و برجستگی روی بینی، باعث نارضایتی شما از شکل بینی شده، می‌توانید با انجام رینوپلاستی، نزد بهترین دکتر جراح بینی استخوانی، برای همیشه شکل و فرم بینی خود را تغییر دهید. اگر به دنبال دکتر خوب برای بینی استخوانی هستید؛ پزشکانی مانند دکتر حسینی و دکتر یزدانی، که از تجربه و مهارت بالا برخوردار هستند؛ می‌توانند نتایج زیبایی را به‌خوبی برای بیمار و زیباجو رقم بزنند؛ به شرط اینکه مراقبت‌های بعد از عمل جدی گرفته شوند.

عکس دکتر یزدانی جراح بینی

استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران و استاد بیمارستان فوق تخصصی گوش حلق و بینی کشور

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط
عمل بینی طبیعی زنانه چطور انجام می‌شود؟

عمل بینی طبیعی زنانه

امروزه داشتن چهره‌ طبیعی و نچرال، بیشتر مورد توجه خانم‌ها است. برخلاف گذشته که جراحی زیبایی بینی، با هدف کوچک کردن بینی انجام می‌شد؛ امروزه بیشتر افراد تمایل دارند تا

ادامه مطلب »
دوران نقاهت عمل بینی

دوران نقاهت عمل بینی

یکی از مهم‌ترین نگرانی‌های افراد برای انجام جراحی بینی، دوران نقاهت عمل بینی است. مشغله‌های کاری و زندگی باعث شده، تا افراد در این مورد بسیار دغدغه داشته باشند. انتخاب

ادامه مطلب »
هزینه عمل زیبایی بینی

هزینه عمل زیبایی بینی

اگر به دنبال ایجاد تغییرات اساسی روی صورت خود هستید؛ به‌طور حتم، بینی به عنوان عضو کانونی صورت، قبل از هر چیز دیگری مورد توجه شما خواهد بود. با انجام

ادامه مطلب »