هزینه عمل زیبایی بینی

اگر به دنبال ایجاد تغییرات اساسی روی صورت خود هستید؛ به‌طور حتم، بینی به عنوان عضو کانونی صورت، قبل از هر چیز دیگری مورد توجه شما خواهد بود. با انجام عمل زیبایی بینی، می‌توانید ناهنجاری‌ها و نواقص روی بینی را، اصلاح کرده و فرم آن را به شکل دلخواه تغییر دهید. این می‌تواند تاثیر بسیار مثبتی، در زیبایی کل چهره شما داشته و اعتماد به نفس شما را، تقویت کند؛ اما یکی از چالش‌های پیش رو برای انجام رینوپلاستی، هزینه عمل است. آنچه بیش از هزینه اهمیت دارد؛ سلامتی و بهبود وضعیت ظاهری بینی، بدون ایجاد عارضه و خطر است.

بنابراین شما باید انتخاب پزشک مجرب و ماهر را اولویت قرار دهید، تا پس از جراحی به دلیل عوارض، مجدد به جراحی ترمیمی نیاز پیدا نکنید. این اتفاق می‌تواند، هزینه‌های شما را دوچندان کند و از طرفی اعتماد به نفس شما را نیز، تحت تاثیر قرار دهد. با این وجود بسیاری از افراد، می‌خواهند بدانند هزینه عمل بینی چقدر است؟ آیا بیمه، این هزینه‌ها را تحت پوشش قرار می‌دهد یا خیر؟ در این مقاله ما همه آنچه را، که شما باید درباره پرداخت هزینه‌های عمل زیبایی بینی بدانید، آورده‌ایم. پس برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، تا انتهای مقاله با ما همراه شوید.

هزینه عمل زیبایی بینی چگونه محاسبه می‌شود؟  

اینکه بخواهیم به صورت دقیق هزینه‌های جراحی را مشخص کنیم، امکان‌پذیر نیست؛ زیرا شکل بینی از فردی به فرد دیگر تفاوت دارد؛ بنابراین مشکلات و نواقص ظاهری آنها نیز با یکدیگر فرق خواهد داشت. علاوه بر این، فاکتورهای متعدد دیگری نیز در تعیین هزینه‌ها اثرگذار هستند. در کل هزینه عمل بینی زیبایی به صورت زیر محاسبه می‌شود:

 • میزان تغییرات و گستردگی جراحی؛ اگر لازم باشد همزمان با اصلاح تیغه بینی، مشکلات تنفسی بینی مانند پولیپ، تومور و غیره نیز درمان شوند، هزینه‌ها بیشتر خواهد شد.
 • نوع تکنیک جراحی؛ جراحی بینی باز به دلیل اینکه امکان تغییرات گسترده و پیچیده روی بینی فراهم می‌کند هزینه بیشتری خواهد داشت. گاهی برای رسیدن به فرم دلخواه بینی نیاز به برش و پیوند غضروفی یا استخوانی است که تنها از طریق جراحی بینی باز امکان‌پذیر می‌باشند. از طرفی جراحی بینی باز در بیشتر موارد با بیهوشی عمومی انجام خواهد شد که این هزینه‌ها را افزایش می‌دهد.
 • میزان مهارت و تجربه پزشک؛ تجربه و تسلط پزشک بر تکنیک‌های جراحی باعث می‌شود تا تغییرات به شکلی دقیق و جزئی اجرا شوند. پزشکانی که از مهارت و تخصص بالا برخوردار هستند به خوبی می‌توانند جراحی را انجام داده تا عوارض و خطرات بیمار را تهدید نکند.
 • نوع فرم و مدل بینی؛ عمل زیبایی بینی ممکن است؛ تنها محدود به رفع مشکلات و نواقص ظاهری بینی نباشد. گاهی بیمار فراتر رفته و به دنبال تغییرات اساسی روی بینی است؛ به گونه‌ای که فرم بینی به شکل عروسکی یا نیمه فانتزی تغییر پیدا کند. انجام جراحی بینی عروسکی یا نیمه فانتزی، نیاز به ایجاد رویکرد دیگری حین جراحی دارد. همین این‌ها در تعیین هزینه‌ها موثر هستند.
 • مکان و محدوده جغرافیایی؛ هزینه جراحی در شهری مانند تهران با شهرهای کوچک یکسان نیست. انجام جراحی در شهرهای بزرگ، به دلیل وجود کلینیک‌ها و مراکز درمانی پیشرفته و وجود پزشکان متخصص می‌باشد.
 • انجام همزمان دیگر جراحی‌های صورت؛ گاهی برای اینکه تناسب و هماهنگی، بین اجزای صورت به خوبی برقرار شود؛ علاوه بر بینی، دیگر اجزای صورت نیز باید تغییر داده شوند. این باعث می‌شود تا بینی جراحی شده نیز، بهتر نمایان شود؛ به عنوان مثال گاهی افراد همزمان با عمل زیبایی بینی، می‌خواهند عمل سانترال لب، جراحی فک، چانه، گونه‌ و… را نیز انجام دهند. اگر امکان انجام این جراحی‌ها، همزمان با هم وجود داشته باشد؛ بیمار باید در لیست نهایی هزینه‌ها همه این موارد را منظور دارد.

نوع تکنیک جراحی و هزینه عمل زیبایی بینی

بررسی هزینه‌های جانبی عمل زیبایی بینی

علاوه بر هزینه‌هایی که جراحی بینی برای شما به همراه خواهد داشت؛ شما باید هزینه‌های جانبی جراحی زیبایی بینی را نیز، برای عمل در نظر بگیرید. این هزینه‌ها به شرح زیر هستند:

 1. هزینه جلسات مشاوره و معاینه قبل عمل؛ این هزینه‌ها نیز باید، در فهرست هزینه‌های نهایی عمل بینی زیبایی شما قرار بگیرد. قبل از عمل باید چندین جلسه مشاوره انجام داده تا ارزیابی درستی از بینی شما انجام شود. در طی این جلسات همچنین ممکن است نیاز به تصویربرداری سه بعدی از بینی داشته باشید.
 2. هزینه آزمایشات قبل عمل؛ بنابر وضعیت جسمی افراد، پزشک ممکن است آزمایشات خاصی، مانند آزمایش خون، نوار قلب، آزمایش ادرار و… درخواست کند تا در حین جراحی و بعد از آن، مشکلی برای بیمار پیش نیاید.
 3. هزینه دکتر بیهوشی و اتاق عمل؛ اگر جراحی به روش باز و در اتاق عمل انجام شود؛ شما باید هزینه‌های بیهوشی و اتاق عمل را نیز، در لیست پرداختی خود منظور دارید.
 4. هزینه لباس و خدمات بیمارستانی؛ قبل از رفتن به اتاق عمل، شما باید لباس مخصوص اتاق عمل را تهیه کنید و هزینه آن را پرداخت نمایید.
 5. هزینه داروهای بعد از جراحی؛ ممکن است برای کاهش درد و پیشگیری از عفونت دارو برای شما تجویز شود.

بررسی هزینه‌های جانبی عمل زیبایی بینی

هزینه عمل بینی استخوانی بیشتر است یا بینی گوشتی؟  

بینی استخوانی دارای ساختار غضروفی و استخوانی محکم و پوست نازک است. همین امر باعث می‌شود تا چالش‌های انجام این جراحی نسبت به جراحی بینی گوشتی کمتر باشد؛ زیرا بینی گوشتی به دلیل غضروف‌های ریز و متعدد و همچنین پوست ضخیم بینی، نیاز به اصلاحات بیشتری نسبت به بینی استخوانی دارد.

از طرفی همپوشانی پوست پس از جراحی، مشکل دیگری محسوب می‌شود. به خصوص برای افرادی که قصد دارند با انجام جراحی بینی خود را، به شکل فانتزی یا نیمه فانتزی تغییر دهند. پزشک ممکن است برش پوست یا  حذف لایه‌های زیر پوستی را، جهت تنظیم بهتر پوست روی بینی در نظر بگیرد. همه این موارد، باعث طولانی شدن زمان جراحی و افزایش هزینه‌ها خواهند شد.

جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو نوبت عمل زیبایی فرم زیر را کامل کنید

با سلام خدمت زیباجویان عزیز با توجه به شلوغی مطب پزشکان و عدم امکان نوبت‌دهی آنلاین لطفا اطلاعات بالا را کامل نمائید تا همکاران ما در کمتر از 24 ساعت جهت مشاور رایگان و رزرو نوبت با شما تماس بگیرند.

آیا بیمه عمل زیبایی بینی را تحت پوشش قرار می‌دهد؟  

خیر، بیمه هیچ‌گونه هزینه‌ای را در این زمینه پرداخت نمی‌کند. زمانی شما می‌توانید از خدمات پوشش بیمه‌ای استفاده کنید، که هدف از جراحی بینی، رفع مشکلات عملکردی و تنفسی بینی باشد. در این صورت باید به بیمه طرف قرارداد مراجعه کرده و در مورد فرانشیزهایی، که بیمه مورد نظر شما برای این منظور قرار داده، اطلاعات کسب نمایید.

کلام پایانی در مورد هزینه عمل زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی کمک می‌کند، تا شما برجستگی‌ها و فرورفتگی‌های روی تیغه بینی را اصلاح کرده، دیواره بینی را صاف نموده و سوراخ‌های بینی را به صورت هماهنگ تغییر دهید. جراحی بینی به دو روش باز و بسته، برای بینی استخوانی و گوشتی انجام می‌شود. هزینه جراحی زیبایی بینی بر اساس میزان تغییرات و گستردگی جراحی، میزان مهارت و تجربه پزشک، نوع فرم و مدل بینی، مکان و محدوده جغرافیایی متفاوت خواهد بود. علاوه بر این شما باید، هزینه‌های جانبی مانند هزینه بیهوشی، اتاق عمل، لباس و خدمات بیمارستانی دارو و مشاوره‌های قبل و بعد از جراحی را نیز، به لیست نهایی هزینه‌های خود اضافه کنید.

هزینه جراحی زیبایی بینی

فراموش نکنید که سلامت شما در اولویت قرار دارد؛ بنابراین با انتخاب پزشک ماهر و با تجربه می‌توانید از خطرات و عوارض بعد از جراحی پیشگیری نمایید. پیشگیری از این عوارض نقش بسیار زیادی در کاهش هزینه‌های شما خواهد داشت؛ زیرا مجبور نیستید برای درمان آنها جراحی ترمیمی انجام دهید. به همین دلیل ما به شما دکتر حسینی و دکتر یزدانی را پیشنهاد می‌کنیم. تجربه و تسلط بالای این پزشکان باعث شده، تا نامشان در صدر لیست جراحان زیبایی بینی قرار بگیرد. برای اطمینان از صحت این ادعا شما می‌توانید نمونه کارها و عمل‌های انجام شده توسط ایشان را به صورت فیلم و عکس در سایت مشاهده نمایید.

عکس دکتر یزدانی جراح بینی

استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران و استاد بیمارستان فوق تخصصی گوش حلق و بینی کشور

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *