عوارض و هزینه عمل جراحی نیمه فانتزی بینی

اگر به دنبال تغییر اساسی روی چهره خود هستید، تغییرات روی بینی به عنوان عضو کانونی صورت می‌تواند، نقش بسزایی در بهبود چهره و تقویت زیبایی صورت شما داشته باشد. جراحی زیبایی بینی به سه روش طبیعی، فانتزی و نیمه فانتزی انجام می‌شود. در این بین جراحی نیمه فانتزی بینی با استقبال بیشتری مواجه شده است.

در بیشتر موارد، انتخاب فرم مدل بینی بر اساس مد و الگوهای پذیرفته شده از طرف جامعه، انجام می‌شود. البته هستند افرادی، که تنها برای رفع مشکلات و نواقص ظاهری و همچنین بهبود عملکرد تنفسی، اقدام به انجام جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی می‌کنند. با این وجود گروهی از همین افراد نیز می‌خواهند؛ تغییرات زیباشناختی روی بینی و صورت خود داشته باشند؛ به همین دلیل عمل جراحی بینی نیمه فانتزی را انتخاب می‌کنند.

در واقع جراحی نیمه فانتزی بینی، ترکیبی از دو روش جراحی بینی فانتزی و طبیعی است. در این تکنیک تلاش شده تا با حفظ تناسب و تقارن بینی و اجزای صورت، قوس جزئی روی تیغه بینی ایجاد شود و نوک بینی کمی بالا برده شود. این نوع جراحی، نه به اندازه عمل بینی طبیعی ساده است، و نه به اندازه جراحی بینی فانتزی و عروسکی، تغییرات چشمگیر و قابل توجه دارد.

پزشک بر اساس نوع بینی فرد بهترین تصمیم را برای ایجاد تغییرات خواهد گرفت. با مراجعه به پزشکان متخصص و مجرب، مانند دکتر حسینی و دکتر یزدانی، می‌توانید یک جراحی نیمه فانتزی بینی عالی و رضایت بخش داشته باشید. در این مقاله ما به صورت کامل و گسترده، در مورد عوارض و هزینه عمل جراحی بینی نیمه فانتزی، با شما صحبت خواهیم کرد. پس برای کسب اطلاعات و آگاهی بیشتر در این زمینه تا انتخاب خواندن ادامه دهید.

بررسی ویژگی‌های اصلی جراحی نیمه فانتزی بینی 

پزشک در طی این جراحی، ابتدا نواقص و ناهنجاری‌های روی بینی، مانند برآمدگی‌ها و برجستگی‌های روی تیغه بینی، انحراف تیغه بینی، شاخک‌های اضافی، پولیپ و… را درمان کرده و سپس بینی را برای رسیدن به فرم نیمه فانتزی تغییر می‌دهد. برای رسیدن به فرم دلخواه در بینی نیمه فانتزی لازم است، تا قوس کوچکی روی پل بینی ایجاد شود؛ طوری که حد فاصل لب فوقانی و نوک بینی زاویه حدود ۹۰ تا ۱۰۵ درجه پیدا کند.

بررسی ویژگی‌های اصلی جراحی نیمه فانتزی بینی 

اندازه دقیق این زاویه بر اساس ویژگی‌های کلی صورت بیمار، تشخیص و ارزیابی پزشک و همچنین سلیقه بیمار تغییر داده خواهد شد. به طور معمول، در این روش نوک بینی بیش از اندازه استاندارد بالا نمی‌رود و در اصطلاح، بینی به شکل خوکی دیده نمی‌شود. در عمل جراحی بینی نیمه فانتزی همچنین تلاش می‌شود، تا پهنا و حجم بینی کاهش پیدا کند. برای رسیدن به یک دیدگاه درست در مورد نتایج جراحی، پزشک در جلسات مشاوره و معاینه، با استفاده از تصویربرداری‌های سه بعدی، نتایج بعد از عمل را برای بیمار به نمایش در خواهد آورد، تا تغییرات بعد از جراحی، مطابق با انتظارات قابل پیش‌بینی باشد.

آیا نوع بینی در چگونگی انجام جراحی نیمه فانتزی بینی اثرگذار است؟ 

اناوع بینی‌ها از لحاظ شکل غضروف‌ها و ضخامت پوست، به دو دسته «بینی استخوانی» و «بینی گوشتی» تقسیم بندی می‌شوند. بر همین اساس و با توجه به تفاوت‌های موجود بین این دو نوع بینی،  نوع جراحی بینی نیمه فانتزی نیز متفاوت خواهد بود.

جراحی نیمه فانتزی بینی گوشتی

بینی گوشتی نوعی از بینی است، که به دلیل ضخامت پوست، در قسمت انتهایی پهن و حجیم به نظر می‌رسد. از طرفی وجود غضروف‌های ریز و ضعیف متعدد، باعث شده تا به خوبی نتوان بینی را به شکل دلخواه تغییر داد. ضخامت پوست و غضروف‌های ضعیف همگی می‌توانند، موجب افتادگی نوک بینی شده و عمل جراحی بینی نیمه فانتزی را، با چالش بیشتری مواجه نمایند.

جراحی نیمه فانتزی بینی گوشتی

در اکثر موارد، پزشک برای رسیدن به فرم ایده آل نیمه فانتزی، نیاز به جابجایی غضروف‌ها و  پیوند غضروفی دارد. برای انجام پیوند ممکن است؛ از ایمپلنت‌های «سیلیکونی» استفاده شود یا غضروف‌ها از بخش‌های مختلف بدن، به شکل طبیعی انتخاب شوند. انتخاب غضروف‌های طبیعی، از غضروف‌های لاله گوش و میان دنده‌ها خواهد بود. انتخاب این نوع غضروف‌ها باعث می‌شود، تا احتمال پس زدن و مشکلات آلرژیک بعد جراحی، کاهش پیدا کند.

همچنین ممکن است لازم باشد، تا تغییراتی روی پوست بینی اعمال شود؛ به عنوان مثال، در بینی‌های گوشتی ممکن است برش بیشتری روی پوست، انجام شود یا لایه زیرین پوست برداشته شود. این کار می‌تواند، احتمال ایجاد جای زخم و اسکار را نیز افزایش دهد.

جراحی نیمه فانتزی بینی استخوانی

بینی استخوانی دارای ساختار غضروفی و استخوانی محکم است، که باعث شده تا در برخی موارد بینی فرد در قسمت پل، برجسته و برآمده به نظر برسد. برخلاف بینی گوشتی، بینی استخوانی پوست ظریف و نازکی دارد؛ بنابراین چالش‌های پوستی عمل جراحی نیمه فانتزی بینی استخوانی، نسبت به بینی گوشتی بسیار کمتر است. از طرفی در عمل جراحی نیمه فانتزی بینی، به دلیل ساختار و پشتیبانی استخوان‌ها و غضروف‌ها، کمتر نیاز به پیوند گرافت وجود دارد. در این نوع بینی‌ها، برای رسیدن به فرم نیمه فانتزی ممکن است، به برش استخوانی یا غضروفی نیاز باشد.

جراحی نیمه فانتزی بینی چگونه انجام می‌شود؟ 

عمل جراحی نیمه فانتزی بینی به دو روش باز و بسته انجام خواهد شد:

 • روش باز؛ در این تکنیک، برای دسترسی کامل به ساختار اسکلتی و غضروفی بینی، پزشک در دیواره وسط سوراخ‌های بینی یا ناحیه کلوملا، برشی ایجاد می‌کند. پس از ایجاد برش، پوست بینی کاملاً بالا برده می‌شود، تا تغییرات عمده و پیچیده پیاده‌سازی شود.
 • روش بسته؛ در روش بسته، برش‌ها در داخل حفره‌های بینی ایجاد می‌شوند. بالا بردن پوست در این تکنیک، با ابزار مخصوصی انجام می‌شود؛ به همین دلیل میدان دید پزشک محدود خواهد بود. استفاده از این تکنیک برای افرادی مناسب است، که تنها با ایجاد چند تغییر جزئی می‌توانند بینی خود را، به شکل نیمه فانتزی تغییر دهند.

عوارض جراحی نیمه فانتزی بینی

اگر عمل جراحی بینی نیمه فانتزی به درستی انجام نشود، یا بیمار مراقبت‌های بعد از عمل را نادیده بگیرد؛ ممکن است نتواند به نتایج زیبا و مطلوب دست پیدا کند. همچنین ممکن است خطرات و عوارضی، بیمار را تهدید کند. این عوارض به شرح زیر هستند:

 1. غضروف‌های استخوان بینی، ممکن است از جای خود جابجا شده و تغییر موقعیت دهند. این می‌تواند احتمال افتادگی نوک بینی و بد فرم شدن شکل کلی بینی را، افزایش دهد.
 2. اگر استخوان یا غضروف بیش از اندازه برداشت شود؛ احتمال فرورفتگی روی تیغه بینی وجود خواهد داشت. در این صورت بیمار به جراحی ترمیمی نیاز پیدا می‌کند
 3. جراحی نیمه فانتزی بینی، با کبودی‌های خفیفی همراه است، که معمولاً پس از دو هفته از بین می‌روند.
 4. تورم بینی، یکی دیگر از عوارض جراحی بینی نیمه فانتزی، فانتزی و طبیعی است. به‌طور معمول شدت ورم بعد از یک هفته، فروکش می‌کند. به تدریج در ماه‌های بعد، شدت آن کم و کمتر می‌شود. تورم بعد از گذشت یک سال، کاملا از بین خواهد رفت. پس باید کمی صبور باشید.
 5. احتمال بروز خونریزی وجود خواهد داشت؛ به خصوص در بیمارانی که از مشکلات خونی رنج می‌برند.
 6. واکنش آلرژیک به داروی بیهوشی، سوراخ شدن دیواره بینی، هماتوم، عفونت، بی‌حسی اطراف بینی، از دست دادن حس بویایی و تنگ شدن راه‌های هوایی بینی از دیگر عوارض جراحی بینی نیمه فانتزی هستند. (vip-rhinoplasty.com) Revision rhinoplasty

عوارض جراحی نیمه فانتزی بینی

هزینه جراحی بینی نیمه فانتزی چقدر است؟ 

یکی از چالش‌های پیش روی افراد برای انجام عمل جراحی نیمه فانتزی بینی، بحث هزینه‌های عمل است. هزینه‌های این جراحی به شکل زیر محاسبه می‌شوند:

 • دستمزد پزشک؛ دستمزد پزشک بر اساس میزان مهارت و تخصص او در فرایند جراحی، متفاوت است. پزشکانی که دارای تخصص و مهارت بالا هستند؛ دستمزد بیشتری نیز دارند.
 • محدوده و مکان جغرافیایی انجام جراحی؛ انجام عمل جراحی بینی نیمه فانتزی، در شهرهای بزرگ به دلیل وجود مراکز درمانی پیشرفته و حضور پزشکان فوق تخصص، بیشتر است.
 • میزان ایجاد تغییرات و گستردگی فرایند جراحی؛ اگر برای رسیدن به فرم نیمه فانتزی، نیاز به تغییرات گسترده مانند برش یا پیوند استخوانی و غضروفی باشد؛ دستمزد جراحی بالاتر خواهد رفت؛ زیرا از یک طرف پیچیدگی‌های عمل بیشتر شده و از طرف دیگر، نیاز به تجهیزات و امکانات خاص پزشکی است.
 • دستمزد پزشک و هزینه اتاق عمل؛ علاوه بر دستمزد جراح بینی، شما باید دستمزد پزشک بیهوشی را نیز در فاکتور نهایی خود وارد کنید.
 • هزینه‌های جانبی؛ این هزینه‌ها شامل هزینه معاینات، جلسات مشاوره و هزینه داروها هستند.

جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو نوبت عمل زیبایی فرم زیر را کامل کنید

با سلام خدمت زیباجویان عزیز با توجه به شلوغی مطب پزشکان و عدم امکان نوبت‌دهی آنلاین لطفا اطلاعات بالا را کامل نمائید تا همکاران ما در کمتر از 24 ساعت جهت مشاور رایگان و رزرو نوبت با شما تماس بگیرند.

کلام نهایی در مورد عمل نیمه فانتزی بینی

جراحی نیمه فانتزی بینی در واقع ترکیبی از عمل بینی فانتزی و طبیعی است؛ زیرا در آن تغییرات به شکل طبیعی دنبال می‌شوند و از طرفی برای ایجاد زیبایی بیشتر، قوس کوچکی روی بینی ایجاد شده، طوری که نوک بینی کمی بالا برده می‌شود. انجام این جراحی می‌تواند زیبایی شما را دوچندان کند؛ البته به شرط آنکه روند جراحی توسط دستان ماهر و پرتوان پزشکانی، همچون دکتر حسینی و دکتر یزدانی انجام شود.

ایشان از چهره‌های شناخته شده در زمینه جراحی زیبایی بینی هستند و کارنامه کاری درخشان در انجام عمل‌های متعدد موفقیت‌آمیز، باعث شده تا امروزه بسیاری از افراد برای نوبت دهی به ایشان مراجعه کنند. شما با مشاهده نمونه عکس و فیلم‌های این پزشکان، می‌توانید در مورد صحت این ادعا اطمینان حاصل نمایید.

عکس دکتر یزدانی جراح بینی

استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران و استاد بیمارستان فوق تخصصی گوش حلق و بینی کشور

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *