لوگو کلینیک سامانه نوبت دهی پزشکان زیبایی

هزینه عمل بینی در 1403: عوامل تاثیرگذار بر قیمت عمل بینی کدامند؟

آخرین بروزرسانی: 26 خرداد 1403
مشاوره هزینه عمل بینی
فهرست عناوین

دلایل زیادی برای انجام عمل بینی وجود دارد؛ از مشکلات تنفسی و انحراف بینی و پولیپ، تا دلایل صرف زیبایی و داشتن اعتماد بنفس بیشتر، یا صرف تقلید از دوستان و فامیل و سلبریتی ها! اما در همه این موارد، یک سوال مشترک است: «هزینه عمل بینی چقدر است؟» قیمت عمل بینی، که به عنوان رینوپلاستی نیز شناخته می‌شود؛ بر اساس عوامل متعددی از جمله مهارت جراح، کیفیت مواد مصرفی، نوع بینی و تکنیک‌های به کار رفته تعیین می‌گردد؛ و از 17000000 تومان تا 88000000 تومان، می‌تواند متغیر باشد! که هرکدام بسته به سبک عمل (فانتزی، طبیعی، نیمه فانتزی و …) تعیین می‌شود.

فراموش نکنید؛ شما در حال گرفتن تصمیم بزرگی هستید که مستقیما، بر ظاهر و اعتمادبه‌نفس شما اثر می‌گذارد. برای مشاوره و دریافت راهنمایی، شما به یک پزشک متخصص و دلسوز احتیاج دارید. در سامانه نوبت دهی 24 ساعته سایت، از بهترین متخصصین ایران مشاوره بگیرید.

معمولا بهترین جراحان بینی در تهران و شهرهای دیگر، بیشترین دستمزد را برای انجام عمل بینی دریافت می‌کنند. با توجه به اینکه تجربه و مهارت جراح تاثیر بسزایی بر نتیجه جراحی رینوپلاستی دارد؛ بنابراین پرداخت هزینه بیشتر، به نفع متقاضی خواهد بود. البته این به آن معنا نیست، که پرداخت هر هزینه‌ای برای جراحی بینی منصفانه است.

هزینه عمل بینی گوشتی در سال 1403

عمل بینی گوشتی یکی از پیچیده‌ترین جراحی‌ها به حساب می‌آید؛ در نتیجه هزینه عمل بینی پهن و گوشتی زیاد است! ضخامت زیاد پوست بینی و کم بودن حجم استخوان و غضروف، در بینی گوشتی، شکل دادن به آن را دشوار می‌سازد. به‌طوری که معمولا پزشک ناچار به پیوند استخوان، غضروف یا گرافت خواهد بود. این کار برای شکل دادن بهتر به نوک بینی ضرورت دارد. تمامی این موارد باعث افزایش پیچیدگی‌های جراحی می‌گردد.

هزینه عمل بینی 1403

هرچه پیچیدگی جراحی بیشتر باشد؛ مدت زمان مورد نیاز برای انجام جراحی بینی، طولانی‌تر خواهد بود. به این ترتیب دستمزد پزشک نیز افزایش می‌یابد. افزایش دستمزد نیز، به معنای افزایش هزینه جراحی بینی گوشتی خواهد بود.

هزینه عمل بینی استخوانی در سال 1403

برای رینوپلاستی بینی استخوانی باید از جراحی بینی باز استفاده شود؛ بنابراین هزینه عمل دماغ استخوانی نیز زیاد است! البته عمل بینی استخوانی نسبت به جراحی بینی گوشتی، پیچیدگی‌های کمتری دارد؛ زیرا پوست نازک و زیاد بودن حجم استخوان و غضروف، باعث می‌شود تا شکل دادن به بینی استخوانی راحت‌تر باشد. با این حال، تراش دادن استخوان بینی و برش غضروف‌های آن، باید با نهایت دقت و ظرافت انجام گیرد؛ زیرا برداشتن بیش از حد بافت‌های بینی، می‌تواند جذابیت شکل نهایی بینی را تحت تاثیر قرار دهد. تمامی این موارد باعث می‌شوند، تا هزینه عمل بینی استخوانی نیز قابل توجه باشد. این مساله در عمل بینی استخوانی طبیعی، عمل بینی فانتزی و عمل بینی نیمه فانتزی بسیار مهم است.

هزینه عمل بینی فانتزی (باربی) در سال 1403

بینی عروسکی، باربی یا فانتزی باعث ظریف نشان دادن چهره می‌شود؛ به همین دلیل نیز بسیاری از بانوان، تقاضای انجام عمل بینی فانتزی را دارند! هزینه عمل بینی عروسکی با روش‌های دیگر رینوپلاستی متفاوت است. در این جراحی، تغییراتی که در ساختار بینی ایجاد می‌گردد؛ بسیار زیاد خواهد بود. هزینه عمل بینی فانتزی نیز، بر اساس میزان تغییرات بینی تعیین می‌­شود؛ زیرا ایجاد قوس بر روی بینی و تنظیم زاویه نوک بینی با لب‌ها، به ظرافت و دقت بالایی نیاز دارد. حتی در برخی موارد لازم است؛ پزشک، عمل پیوند استخوان یا غضروف بینی را نیز انجام دهد.

هرچه میزان تغییرات مورد نیاز بینی بیشتر باشد؛ پیچیدگی‌های جراحی نیز افزایش پیدا می‌کند. در این صورت، هزینه عمل بینی فانتزی نیز زیادتر خواهد بود. دقت کنید که معمولا برای انجام عمل بینی فانتزی، باید به یک پزشک مجرب و معتبر مراجعه کنید. مسلما هرچه تجربه پزشک بیشتر باشد؛ دستمزد وی نیز بیشتر خواهد بود. این مساله تاثیر بسزایی بر تخمین هزینه عمل بینی فانتزی، خواهد داشت. این موضوع درباره هزینه عمل بینی نیمه فانتزی نیز، صدق می‌کند.

هزینه عمل بینی طبیعی در سال 1403

با اینکه در جراحی بینی طبیعی، تغییرات شدیدی بر روی بینی اعمال نمی‌شود؛ اما این موضوع، دلیل بر کم بودن هزینه عمل بینی طبیعی در سال 1403 نیست؛ زیرا این روش جراحی نیز، چه برای بینی‌های گوشتی و چه برای بینی‌های استخوانی، پیچیدگی‌های خاص خود را دارد. به‌طور خاص، یک پزشک باید درباره میزان اصلاحات و زاویه بین نوک بینی با لب بالا، نهایت دقت را به خرج دهد. همچنین در صورتی که لازم باشد نوک بینی اصلاح گردد؛ مسلما تغییرات قابل توجهی باید در ساختار بینی ایجاد شود. به این ترتیب، تعیین هزینه عمل بینی طبیعی نیز به ساختار بینی و شرایط بیمار، بستگی خواهد داشت.

هزینه عمل بینی ترمیمی در سال 1403

انتخاب پزشک جراح، برای رسیدن به نتیجه مطلوب از عمل بینی، اهمیت فراوانی دارد. با این حال، برخی از افراد به دلیل ناآگاهی یا پرهیز از پرداخت هزینه بیشتر، جراحی خود را نزد پزشکی بی‌تجربه انجام می‌دهند. این مساله عمدتا باعث می‌شود، تا مشکلات تنفسی و نقص‌های ظاهری بینی افزایش پیدا کند. در چنین مواردی، یک جراح بینی معتبر و ماهر، انجام جراحی بینی ترمیمی را به بیمار پیشنهاد می‌کند.

هزینه عمل بینی در ایران

برای انجام عمل بینی ترمیمی یا جراحی بینی ثانویه، باید هزینه جراحی باز بینی را پرداخت کرد. در واقع، هزینه عمل بینی ترمیمی نیز، مانند روش‌های دیگر جراحی تعیین می‌شود. نکته دیگر اینکه معمولا برای ترمیم بینی عمل شده، ظرافت و دقت بیشتری لازم است. در نتیجه پیچیدگی‌های جراحی نیز افزایش پیدا می‌کند. در عمل بینی ترمیمی یا ثانویه، پزشک ناچار به پیوند غضروف و استخوان بینی به سپتوم یا نوک آن، خواهد شد. به این ترتیب، هزینه جراحی ثانویه بینی، گاهی حتی بیشتر از یک عمل بینی ساده خواهد بود.

هزینه عمل بینی با لیزر در سال 1403

عمل بینی با لیزر، برای تغییر شکل دائمی بینی تقریبا انجام‌پذیر نیست؛ به‌طوری که پزشکان باتجربه، نه‌تنها خودشان این جراحی را انجام نمی‌دهند؛ بلکه انجام آن را نیز توصیه نمی‌کنند. با این حال، استفاده از لیزر بر روی پوست بینی بعد از عمل، به کاهش عوارض پوستی ناشی از جراحی کمک می‌کند. بر اساس نتایج تحقیقات دانشگاهی، اعمال نور لیزر برای پوست بینی بعد از عمل، شدت ورم، کبودی و اسکار ناشی از جراحی را کاهش می‌دهد. همچنین، کاربرد لیزر در عمل بینی، ترمیم عوارض جراحی بینی را تسریع می‌کند.

کاربرد لیزر در حین جراحی، نیازمند تجهیزات تخصصی است. بنابراین مسلما هزینه عمل بینی با لیزر، کمی بیشتر از جراحی‌های معمول خواهد بود. برای اطلاع از هزینه عمل بینی با لیزر، می‌توانید با کلینیک جراحی بینی تهران در تماس باشید.

هزینه عمل بینی با طراحی سه بعدی در سال 1403

یکی از جدیدترین متدهایی، که برای عمل بینی به کار می‌رود؛ انجام طراحی سه بعدی برای مدل بینی است. در واقع در این روش، پزشک قبل از انجام جراحی، مدل انتخابی بینی شخص را طراحی می‌کند. به این ترتیب، بیمار چهره بعد از عمل خود را می‌تواند مشاهده کند.

با توجه به اینکه مدل بینی، باید متناسب با سایر اجزای چهره باشد؛ این روش بسیار کمک‌کننده خواهد بود؛ برای مثال، فردی که اجزای چهره درشتی دارد، کاندید مناسبی برای عمل بینی فانتزی به حساب نمی‌آید. این موضوع را می‌توان، با استفاده از طراحی سه بعدی بینی قبل از جراحی رینوپلاستی، به وی نشان داد. در اصل، قانع کردن افراد برای انتخاب مدل بینی مناسب، با استفاده از طراحی سه بعدی راحت‌تر خواهد بود. مسلما با انجام عمل بینی با طراحی سه بعدی، هزینه جراحی بینی افزایش پیدا می‌کند. همچنین این نوع روش جراحی، هنوز فراگیر نبوده و تعداد محدودی از جراحان از آن استفاده می‌کنند. این مساله می‌تواند، هزینه عمل بینی را به‌طور قابل توجهی افزایش دهد.

هزینه عمل بینی با قالب کنترلی در سال 1403

امروزه روش‌های مدرنی، برای انجام عمل بینی وجود دارند. عمل بینی با قالب کنترلی، یکی از این روش‌ها محسوب می‌شود. پزشک بر اساس یک قالب کنترلی سه بعدی، جراحی را انجام می‌دهد. در این روش، احتمال نامتقارن شدن سوراخ‌های بینی یا کج شدن سپتوم به حداقل می‌رسد. همچنین، مواردی مانند قوس بینی و زاویه نوک بینی با لب بالا، بر اساس قالب از پیش تعیین شده، تنظیم می‌گردد. هزینه عمل بینی با قالب کنترلی، می‌تواند از جراحی‌های بینی معمول بیشتر باشد. برای اطلاع از هزینه عمل بینی با قالب کنترلی در تهران، می‌توانید با کلینیک جراحی بینی تهران در تماس باشید.

هزینه عمل پولیپ بینی 1403

هدف از این عمل، بهبود عملکرد تنفسی و کاهش علائم ناشی از پولیپ‌ها، مانند گرفتگی بینی و کاهش حس بویایی است. میانگین هزینه عمل پولیپ بینی در سال ۱۴۰۳ حدوداً از 20,000,000 تومان شروع می‌شود؛ البته، این هزینه می‌تواند بر اساس عوامل مختلفی، مانند تجربه و دستمزد جراح، محل جراحی و هزینه‌های جانبی متغیر باشد. پیش از انجام جراحی، پزشک با بررسی علائم، تاریخچه پزشکی و انجام معاینات فیزیکی، شرایط و نوع پولیپ‌ها را، تشخیص داده و بهترین گزینه درمانی را پیشنهاد می‌کند.

تفاوت هزینه عمل بینی در کلینیک و بیمارستان چیست؟

به‌طور کلی، معمولا هزینه عمل بینی در کلینیک، نسبت به هزینه عمل بینی در بیمارستان ارزان‌تر است؛ زیرا معمولا کسانی باید جراحی رینوپلاستی را، در بیمارستان انجام دهند که نیاز به مراقبت‌های خاص داشته باشند؛ برای مثال، ممکن است فرد به بیماری‌های زمینه‌ای مبتلا باشد. در چنین شرایطی، پزشک لازم می‌داند تا بیمار به مدت حداقل 24 ساعت، در بیمارستان بستری باشد. این مساله می‌تواند، هزینه عمل بینی در تهران را افزایش دهد.

انجام عمل بینی در کلینیک این‌گونه نیست. در واقع، فرد می‌تواند در هنگام صبح، جراحی خود را انجام داده و شب به خانه برگردد. البته این مساله به مدت زمان ریکاوری و به هوش آمدن او نیز بستگی دارد. درهرحال، جراحی بینی در کلینیک تهران، نیازی به بستری شدن یا ماندگاری طولانی مدت ندارد. نکته دیگر اینکه هزینه عمل بینی در بیمارستان دولتی، کمتر از هزینه جراحی بینی در بیمارستان خصوصی است. بنابراین لازم است قبل از جراحی بینی، دراین‌باره با پزشک خود صحبت نمایید. البته در نظر داشته باشید، که هرچه تجهیزات محل جراحی بیشتر و پیشرفته‌تر باشد؛ امنیت جراحی بیشتر و حفظ سلامت شما راحت‌تر خواهد بود.

هزینه عمل بینی در بیمارستان دولتی

تعیین هزینه عمل بینی در بیمارستان دولتی یا خصوصی، به فاکتورهای متعددی بستگی دارد؛ اصلی‌ترین عوامل، دستمزد پزشک، شرایط بیمار و پیچیدگی‌های جراحی خواهد بود. هزینه عمل بینی در بیمارستان‌های دولتی در سال ۱۴۰۳، از حدود ۱۸ میلیون تومان شروع می‌شود؛ اما برای اطلاعات دقیق‌تر و به‌روز، توصیه می‌شود به صورت حضوری با پزشک متخصص مشورت کنید.

فاکتورهای موثر بر هزینه عمل بینی در تهران در سال 1403

انجام جراحی بینی، که در بیمارستان‌های دولتی و خصوصی صورت می‌پذیرد؛ می‌تواند تحت‌تأثیر عوامل متعددی، ازجمله مکان انجام عمل قرار گیرد. اگرچه نرخ عمل بینی در مراکز دولتی، ممکن است پایین‌تر باشد؛ اما هزینه عمل رینوپلاستی بینی نهایی، تابعی از انتخاب جراح متخصص و باتجربه است. این انتخاب، که باید با دقت و توجه به سابقه و مهارت پزشک صورت گیرد؛ می‌تواند تضمین‌کننده نتایج مطلوب و رضایت‌بخش باشد؛ به ویژه در شهری مانند تهران که گزینه‌های متنوعی، برای انتخاب وجود دارد.

عواملی مانند انتخاب بهترین کلینیک جراحی بینی در تهران و انجام جراحی، زیر نظر بهترین پزشک جراح، هزینه عمل بینی را افزایش می‌دهد. درهرحال، عواملی که تعیین‌کننده قیمت عمل بینی تهران هستند؛ شامل موارد زیر خواهند بود:

 • دستمزد پزشک؛
 • دستمزد کارشناس یا متخصص بیهوشی؛
 • هزینه آزمایش‌های قبل از عمل بینی؛
 • هزینه عکاسی قبل از عمل بینی؛
 • هزینه‌های مربوط به کلینیک یا بیمارستان (در مراکز خصوصی هزینه جراحی بیشتر از بیمارستان‌های دولتی خواهد بود)؛
 • ویزیت پزشک جراح پس از عمل بینی؛
 • هزینه اقامت در تهران (اگر از شهری دیگر باشید).

هزینه عمل بینی در تهران

در تهران، هزینه عمل زیبایی بینی می‌تواند؛ تحت‌تأثیر فاکتورهای جانبی متفاوتی قرار گیرد. موقعیت جغرافیایی کلینیک جراحی بینی، که می‌تواند در مناطق مختلف شهر باشد، یکی از این عوامل است! علاوه‌بر این، شهرت و محبوبیت پزشک نیز می‌تواند؛ به‌طور قابل توجهی، بر قیمت عمل بینی اثر بگذارد؛ انتخاب پزشکی که هم از نظر مهارت و هم از نظر شهرت، در سطح بالایی قرار دارد؛ می‌تواند به اطمینان از کیفیت و رضایت‌بخش بودن نتایج کمک کند.

آیا شرکت‌های بیمه هزینه عمل بینی را پرداخت می‌کنند؟

رایج‌ترین سوالات متقاضیان رینوپلاستی، درباره پرداخت هزینه جراحی بینی توسط بیمه است. به‌طور کلی، هزینه جراحی بینی و هر نوع جراحی زیبایی دیگر، خارج از تعهدات بیمه است. بنابراین، هزینه عمل بینی با بیمه تکمیلی قابل پرداخت نیست. همچنین، بیمه نیروهای مسلح و بیمه تامین اجتماعی، هیچ‌گونه تعهدی در ازای پرداخت هزینه عمل بینی ندارند.

تنها در موارد محدودی، که عمل بینی برای درمان مشکلات عملکردی آن انجام می‌گیرد؛ پرداخت هزینه عمل بینی با بیمه امکان‌پذیر است. البته در این حالت نیز ممکن است؛ بیمه‌گذار تنها بخشی از هزینه جراحی بینی را پرداخت نماید. ازجمله مواردی که بیمه در پرداخت هزینه عمل بینی، مشارکت خواهد داشت؛ عبارتند از:

 1. عمل سپتوپلاستی؛
 2. درمان انحراف بینی بدون زیبایی؛
 3. درمان پولیپ بدون زیبایی؛
 4. عمل بینی برای رفع بزرگی شاخک‌های بینی.

عمل بینی با بیمه تامین اجتماعی

اگر عمل جراحی بینی، به دلیل شکستگی عمیق و ضروری باشد؛ بیمه تامین اجتماعی می‌تواند تا 60 درصد از هزینه‌ها را پرداخت کند. این شرایط معمولاً شامل مواردی است، که نیاز به جراحی فوری دارند و باید قبل از دو هفته از زمان شکستگی، تحت‌نظر پزشک معالج انجام شوند. برای عمل‌های زیبایی که جنبه درمانی ندارند؛ معمولاً نه فقط بیمه تکمیلی، که هیچ‌یک از شرکت‌های بیمه‌ای، هزینه جراحی زیبایی بینی را پرداخت نمی‌کنند!

آیا انجام عمل بینی اقساطی امکان‌پذیر است؟

عمل بینی یکی از پرهزینه‌ترین، جراحی‌های زیبایی به حساب می‌آید. البته بالا بودن هزینه عمل بینی، با توجه به پیچیدگی‌های آن منطقی است. بااین‌حال، نباید هر هزینه‌ای را بابت انجام این نوع جراحی زیبایی، پرداخت نمود. با توجه به بالا بودن هزینه عمل بینی در تهران، بسیاری از افراد از انجام آن منصرف می‌شوند.

با توجه به مشکلات اقتصادی جامعه، راهکارهایی برای پرداخت هزینه عمل بینی وجود دارد؛ برای مثال، برخی از کلینیک‌ها و پزشکان جراح بینی در تهران، هزینه عمل بینی را به صورت اقساطی، از بیماران خود دریافت می‌کنند. این مساله می‌تواند برای متقاضیان جراحی بینی کمک‌کننده باشد.

ارزانترین قیمت عمل بینی

انتخاب جراح بینی ارزان و انجام جراحی بینی با هزینه کم، ممکن است در نگاه اول جذاب به نظر برسد؛ اما مهم است که در نظر داشته باشید؛ ارزان بودن می‌تواند نشان‌دهنده کمبود تجربه یا کیفیت پایین خدمات باشد! ارزانترین قیمت عمل بینی می‌تواند؛ از حدود ۱۵ میلیون تومان برای عمل‌های ساده‌تر شروع شود. بااین‌حال، عوارض احتمالی ناشی از جراحی‌های ارزان‌قیمت، می‌تواند شامل خون‌ریزی، عفونت، مشکلات تنفسی و حتی نتایج ظاهری نامطلوب باشد.

بنابراین، هنگام انتخاب جراح و برنامه‌ریزی برای این عمل، توصیه می‌شود؛ به دنبال معیارهایی فراتر از قیمت باشید. تجربه و مهارت جراح، نمونه کارهای قبلی، و رضایتمندی بیماران پیشین، همگی عوامل مهمی هستند که باید در نظر گرفته شوند. همچنین، مشاوره با یک پزشک متخصص، می‌تواند به شما کمک کند تا تصمیمی آگاهانه بگیرید و از عواقب ناخواسته جلوگیری کنید.

برای انجام جراحی بینی، به دنبال بهترین پزشک جراح باشید! برای دریافت اطلاعات بهترین پزشکان جراح بینی در تهران، می‌توانید با تیم کلینیک جراحی بینی تهران در ارتباط باشید. شماره‌های تماس 02128429236 و 09923500236 برای این منظور، در نظر گرفته شده‌اند.

 اینستاگرام کلینیک جراحی بینی تهران: tehran.surgery.clinic

مقالات آموزشی مرتبط با این دسته

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *