هزینه عمل بینی در سال 1402

هزینه عمل بینی در تهران

هزینه عمل بینی در سال 1402 برای متقاضیان این جراحی اهمیت بسیاری دارد. تخمین هزینه‌های مربوط به عمل بینی به فاکتورهای متعددی بستگی دارد. با این حال، اصلی‌ترین عامل برای تخمین هزینه رینوپلاستی، دستمزد پزشک جراح بینی است.

در سایت جراحی بینی تهران از صفر تا صد ناگفته‌های جراحی ها را از زبان متخصصین بخوانید تا با آگاهی کامل تصمیم به عمل بینی بگیرید:

فراموش نکنید شما در حال گرفتن تصمیم بزرگی هستید که مستقیما بر ظاهر و اعتماد به نفس شما اثر می‌گذارد. برای مشاوره و دریافت راهنمایی شما به یک پزشک متخصص و دلسوز احتیاج دارید. در سامانه نوبت دهی 24 ساعته سایت از بهترین متخصصین ایران مشاوره بگیرید.

 

معمولا بهترین جراحان بینی در تهران و شهرهای دیگر بیشترین دستمزد را برای انجام عمل بینی دریافت می‌کنند. با توجه به اینکه تجربه و مهارت جراح تاثیر بسزایی بر نتیجه جراحی رینوپلاستی دارد، بنابراین پرداخت هزینه بیشتر به نفع متقاضی خواهد بود. البته این به آن معنا نیست که پرداخت هر هزینه‌ای برای جراحی بینی منصفانه است.

در این مقاله قصد داریم فاکتورهای موثر بر هزینه عمل بینی در سال ۱۴۰۲ را بررسی نماییم. همچنین، نکاتی را درباره پرداخت هزینه عمل بینی توسط بیمه ارائه خواهیم کرد.

فاکتورهای موثر بر هزینه عمل بینی در تهران در سال ۱۴۰۲

جراحی بینی معمولا در بیمارستان‌ها و کلینیک‌های خصوصی انجام می‌گیرد. البته برای کاهش هزینه عمل بینی می‌توان این جراحی را در بیمارستان‌های دولتی نیز انجام داد. در هر حال، آنچه مهم است انتخاب بهترین پزشک جراح بینی در تهران است.

عواملی مانند انتخاب بهترین کلینیک جراحی بینی در تهران و انجام جراحی زیر نظر بهترین پزشک جراح، هزینه عمل بینی را افزایش می‌دهد. در هر حال، عواملی که تعیین‌کننده قیمت عمل بینی تهران هستند، شامل موارد زیر خواهند بود:

 • دستمزد پزشک
 • دستمزد کارشناس یا متخصص بیهوشی
 • هزینه آزمایش‌های قبل از عمل بینی
 • هزینه عکاسی قبل از عمل بینی
 • هزینه‌های مربوط به کلینیک یا بیمارستان (در مراکز خصوصی هزینه جراحی بیشتر از بیمارستان‌های دولتی خواهد بود)
 • ویزیت پزشک جراح پس از عمل بینی
 • هزینه اقامت در تهران (اگر از شهری دیگر باشید)

برخی فاکتورهای جانبی نیز می‌توانند بر میزان هزینه عمل رینوپلاستی در تهران تاثیرگذار باشند. برای مثال، اینکه کلینیک جراحی بینی شما در کدام منطقه تهران واقع شده باشد، اثرگذار است. همچنین، میزان شهرت پزشک باعث افزایش قیمت عمل بینی خواهد شد.

هزینه عمل بینی گوشتی در سال ۱۴۰۲

هزینه عمل بینی گوشتی در سال ۱۴۰۲

عمل بینی گوشتی یکی از پیچیده‌ترین جراحی‌ها به حساب می‌آید. در نتیجه هزینه این نوع رینوپلاستی زیاد است. ضخامت زیاد پوست بینی و کم بودن حجم استخوان و غضروف در بینی گوشتی شکل دادن به آن را دشوار می‌سازد. به طوری که معمولا پزشک ناچار به پیوند استخوان، غضروف یا گرافت خواهد بود. این کار برای شکل دادن بهتر به نوک بینی ضرورت دارد. تمامی این موارد باعث افزایش پیچیدگی‌های جراحی می‌گردد.

هر چه پیچیدگی جراحی بیشتر باشد، مدت زمان مورد نیاز برای انجام جراحی بینی طولانی‌تر خواهد بود. به این ترتیب دستمزد پزشک نیز افزایش می‌یابد. افزایش دستمزد نیز به معنای افزایش هزینه جراحی بینی گوشتی خواهد بود.

هزینه عمل بینی استخوانی در سال ۱۴۰۲

هزینه عمل بینی استخوانی در سال ۱۴۰۲

برای رینوپلاستی بینی استخوانی باید از جراحی بینی باز استفاده شود. بنابراین هزینه عمل بینی استخوانی نیز زیاد است. البته عمل بینی استخوانی نسبت به جراحی بینی گوشتی، پیچیدگی‌های کمتری دارد. زیرا پوست نازک و زیاد بودن حجم استخوان و غضروف باعث می‌شود تا شکل دادن به بینی استخوانی راحت‌تر باشد. با این حال، تراش دادن استخوان بینی و برش غضروف‌های آن باید با نهایت دقت و ظرافت انجام گیرد. زیرا برداشتن بیش از حد بافت‌های بینی می‌تواند جذابیت شکل نهایی بینی را تحت تاثیر قرار دهد. تمامی این موارد باعث می شوند تا هزینه عمل بینی استخوانی نیز قابل توجه باشد. این مساله در عمل بینی استخوانی طبیعی، عمل بینی فانتزی و عمل بینی نیمه فانتزی بسیار مهم است.

 

هزینه عمل بینی فانتزی (باربی) در سال ۱۴۰۲

بینی عروسکی، باربی یا فانتزی باعث ظریف نشان دادن چهره می‌شود. به همین دلیل نیز بسیاری از بانوان تقاضای انجام عمل بینی فانتزی را دارند. هزینه عمل بینی فانتزی با روش‌های دیگر رینوپلاستی متفاوت است.

در این جراحی، تغییراتی که در ساختار بینی ایجاد می‌گردد، بسیار زیاد خواهد بود. هزینه عمل بینی فانتزی نیز بر اساس میزان تغییرات بینی تعیین می­شود. زیرا ایجاد قوس بر روی بینی و تنظیم زاویه نوک بینی با لب‌ها، به ظرافت و دقت بالایی نیاز دارد. حتی در برخی موارد لازم است پزشک عمل پیوند استخوان یا غضروف بینی را نیز انجام دهد.

هر چه میزان تغییرات مورد نیاز بینی بیشتر باشد، پیچیدگی‌های جراحی نیز افزایش پیدا می‌کند. در این صورت، هزینه عمل بینی فانتزی نیز زیادتر خواهد بود. دقت کنید که معمولا برای انجام عمل بینی فانتزی باید به یک پزشک مجرب و معتبر مراجعه کنید. مسلما هر چه تجربه پزشک بیشتر باشد، دستمزد وی نیز بیشتر خواهد بود. این مساله تاثیر بسزایی بر تخمین هزینه عمل بینی فانتزی خواهد داشت. این موضوع درباره هزینه عمل بینی نیمه فانتزی نیز صدق می‌کند.

هزینه عمل بینی فانتزی

هزینه عمل بینی طبیعی در سال ۱۴۰۲

با این که در جراحی بینی طبیعی تغییرات شدیدی بر روی بینی اعمال نمی‌شود، اما این موضوع دلیل بر کم بودن هزینه عمل بینی طبیعی در سال ۱۴۰۲ نیست. زیرا این روش جراحی نیز چه برای بینی‌های گوشتی و چه برای بینی‌های استخوانی، پیچیدگی‌های خاص خود را دارد. به طور خاص، یک پزشک باید درباره میزان اصلاحات و زاویه بین نوک بینی با لب بالا، نهایت دقت را به خرج دهد. همچنین در صورتی که لازم باشد نوک بینی اصلاح گردد، مسلما تغییرات قابل توجهی باید در ساختار بینی ایجاد شود. به این ترتیب، تعیین هزینه عمل بینی طبیعی نیز به ساختار بینی و شرایط بیمار بستگی خواهد داشت.

هزینه عمل بینی ترمیمی در سال ۱۴۰۲

انتخاب پزشک جراح برای رسیدن به نتیجه مطلوب از عمل بینی اهمیت فراوانی دارد. با این حال، برخی از افراد به دلیل ناآگاهی یا پرهیز از پرداخت هزینه بیشتر، جراحی خود را نزد پزشکی بی‌تجربه انجام می‌دهند. این مساله عمدتا باعث می‌شود تا مشکلات تنفسی و نقص‌های ظاهری بینی افزایش پیدا کند. در چنین مواردی، یک جراح بینی معتبر و ماهر، انجام جراحی بینی ترمیمی را به بیمار پیشنهاد می‌کند.

برای انجام عمل بینی ترمیمی یا جراحی بینی ثانویه باید هزینه جراحی باز بینی را پرداخت کرد. در واقع، هزینه عمل بینی ترمیمی نیز مانند روش‌های دیگر جراحی تعیین می‌شود. نکته دیگر اینکه معمولا برای ترمیم بینی عمل شده ظرافت و دقت بیشتری لازم است. در نتیجه پیچیدگی‌های جراحی نیز افزایش پیدا می‌کند.

در عمل بینی ترمیمی یا ثانویه، پزشک ناچار به پیوند غضروف و استخوان بینی به سپتوم یا نوک آن خواهد شد. به این ترتیب، هزینه جراحی ثانویه بینی گاهی حتی بیشتر از یک عمل بینی ساده خواهد بود.

هزینه عمل بینی با لیزر در سال 1402

عمل بینی با لیزر برای تغییر شکل دائمی بینی تقریبا انجام‌پذیر نیست. به طوری که پزشکان با تجربه نه تنها خودشان این جراحی را انجام نمی‌دهند، بلکه انجام آن را نیز توصیه نمی‌کنند. با این حال، استفاده از لیزر بر روی پوست بینی بعد از عمل، به کاهش عوارض پوستی ناشی از جراحی کمک می‌کند.

بر اساس نتایج تحقیقات دانشگاهی، اعمال نور لیزر برای پوست بینی بعد از عمل، شدت ورم، کبودی و اسکار ناشی از جراحی را کاهش می‌دهد. همچنین، کاربرد لیزر در عمل بینی، ترمیم عوارض جراحی بینی را تسریع می‌کند.

کاربرد لیزر در حین جراحی، نیازمند تجهیزات تخصصی است. بنابراین مسلما هزینه عمل بینی با لیزر کمی بیشتر از جراحی‌های معمول خواهد بود. برای اطلاع از هزینه عمل بینی با لیزر می‌توانید با کلینیک جراحی بینی تهران در تماس باشید.

هزینه عمل بینی با طراحی سه بعدی در سال 1402

یکی از جدیدترین متدهایی که برای عمل بینی به کار می‌رود، انجام طراحی سه بعدی برای مدل بینی است. در واقع در این روش، پزشک قبل از انجام جراحی، مدل انتخابی بینی شخص را طراحی می‌کند. به این ترتیب، بیمار چهره بعد از عمل خود را می‌تواند مشاهده کند.

با توجه به اینکه مدل بینی باید متناسب با سایر اجزای چهره باشد، این روش بسیار کمک‌کننده خواهد بود. برای مثال، فردی که اجزای چهره درشتی دارد، کاندید مناسبی برای عمل بینی فانتزی به حساب نمی‌آید. این موضوع را می‌توان با استفاده از طراحی سه بعدی بینی قبل از جراحی رینوپلاستی، به وی نشان داد. در اصل قانع کردن افراد برای انتخاب مدل بینی مناسب، با استفاده از طراحی سه بعدی راحت‌تر خواهد بود.

مسلما با انجام عمل بینی با طراحی سه بعدی، هزینه جراحی بینی افزایش پیدا می‌کند. همچنین این نوع روش جراحی هنوز فراگیر نبوده و تعداد محدودی از جراحان از آن استفاده می‌کنند. این مساله می‌تواند هزینه عمل بینی را به طور قابل توجهی افزایش دهد.

هزینه عمل بینی با قالب کنترلی در سال 1402

امروزه روش‌های مدرنی برای انجام عمل بینی وجود دارند. عمل بینی با قالب کنترلی یکی از این روش‌ها محسوب می‌شود. پزشک بر اساس یک قالب کنترلی سه بعدی، جراحی را انجام می‌دهد. در این روش، احتمال نامتقارن شدن سوراخ‌های بینی یا کج شدن سپتوم به حداقل می‌رسد. همچنین، مواردی مانند قوس بینی و زاویه نوک بینی با لب بالا بر اساس قالب از پیش تعیین شده، تنظیم می‌گردد.

هزینه عمل بینی با قالب کنترلی می‌تواند از جراحی‌های بینی معمول بیشتر باشد. برای اطلاع از هزینه عمل بینی با قالب کنترلی در تهران می‌توانید با کلینیک جراحی بینی تهران در تماس باشید.

تفاوت هزینه عمل بینی در کلینیک و بیمارستان چیست؟

به طور کلی، معمولا هزینه عمل بینی در کلینیک نسبت به هزینه عمل بینی در بیمارستان ارزان‌تر است. زیرا معمولا کسانی باید جراحی رینوپلاستی را در بیمارستان انجام دهند که نیاز به مراقبت‌های خاص داشته باشند. برای مثال، ممکن است فرد به بیماری‌های زمینه‌ای مبتلا باشد. در چنین شرایطی، پزشک لازم می‌داند تا بیمار به مدت حداقل 24 ساعت در بیمارستان بستری باشد. این مساله می‌تواند هزینه عمل بینی در تهران را افزایش دهد.

انجام عمل بینی در کلینیک این گونه نیست. در واقع، فرد می‌تواند در هنگام صبح جراحی خود را انجام داده و شب به خانه برگردد. البته این مساله به مدت زمان ریکاوری و به هوش آمدن او نیز بستگی دارد. در هر حال، جراحی بینی در کلینیک تهران نیازی به بستری شدن یا ماندگاری طولانی مدت ندارد.

نکته دیگر این که هزینه عمل بینی در بیمارستان دولتی، کمتر از هزینه جراحی بینی در بیمارستان خصوصی است. بنابراین لازم است قبل از جراحی بینی، در این باره با پزشک خود صحبت نمایید. البته در نظر داشته باشید که هر چه تجهیزات محل جراحی بیشتر و پیشرفته‌تر باشد، امنیت جراحی بیشتر و حفظ سلامت شما راحت‌تر خواهد بود.

آیا شرکت‌های بیمه هزینه عمل بینی را پرداخت می‌کنند؟

رایج‌ترین سوالات متقاضیان رینوپلاستی درباره پرداخت هزینه جراحی بینی توسط بیمه است. به طور کلی، هزینه جراحی بینی و هر نوع جراحی زیبایی دیگر، خارج از تعهدات بیمه است. بنابراین، هزینه عمل بینی با بیمه تکمیلی قابل پرداخت نیست. همچنین، بیمه نیروهای مسلح و بیمه تامین اجتماعی هیچ گونه تعهدی در ازای پرداخت هزینه عمل بینی ندارند.

تنها در موارد محدودی که عمل بینی برای درمان مشکلات عملکردی آن انجام می‌گیرد، پرداخت هزینه عمل بینی با بیمه امکان‌پذیر است. البته در این حالت نیز ممکن است بیمه گذار تنها بخشی از هزینه جراحی بینی را پرداخت نماید. از جمله مواردی که بیمه در پرداخت هزینه عمل بینی مشارکت خواهد داشت عبارتند از:

 • عمل سپتوپلاستی
 • درمان انحراف بینی بدون زیبایی
 • درمان پولیپ بدون زیبایی
 • عمل بینی برای رفع بزرگی شاخک‌های بینی

آیا انجام عمل بینی اقساطی امکان‌پذیر است؟

عمل بینی یکی از پرهزینه‌ترین جراحی‌های زیبایی به حساب می‌آید. البته بالا بودن هزینه عمل بینی با توجه به پیچیدگی‌های آن منطقی است. با این حال، نباید هر هزینه‌ای را بابت انجام این نوع جراحی زیبایی پرداخت نمود. با توجه به بالا بودن هزینه عمل بینی در تهران، بسیاری از افراد از انجام منصرف می‌شوند.

با توجه به مشکلات اقتصادی جامعه، راهکارهایی برای پرداخت هزینه عمل بینی وجود دارد. برای مثال، برخی از کلینیک‌ها و پزشکان جراح بینی در تهران، هزینه عمل بینی را به صورت اقساطی از بیماران خود دریافت می‌کنند. این مساله می‌تواند برای متقاضیان جراحی بینی کمک‌کننده باشد.

چگونه می­توان جراحی بینی ارزان انجام داد؟

تاکید می‌کنیم به هیچ عنوان به دنبال انجام عمل بینی ارزان نباشید. زیرا پزشکی که اعتبار و مهارت کافی داشته باشد، هیچ گاه در قبال هزینه کم، عمل بینی شما را انجام نمی‌دهد. عمل بینی ارزان عمدتا توسط افراد غیرحرفه‌ای یا پزشکان کم تجربه انجام می‌گیرد. در این حالت، ممکن است عوارض ناشی از این گونه جراحی‌ها، هزینه‌ای به مراتب سنگین‌تر بر شما تحمیل نماید.

با این اوصاف، لازم است برای انجام جراحی بینی به دنبال بهترین پزشک جراح باشید. برای دریافت اطلاعات بهترین پزشکان جراح بینی در تهران، می‌توانید با تیم کلینیک جراحی بینی تهران در ارتباط باشید. شماره‌های تماس 02128429236 و 09923500236 برای این منظور در نظر گرفته شده‌اند.

سوالات متداول

هزینه عمل بینی در بیمارستان دولتی چقدر است؟

تعیین هزینه عمل بینی در بیمارستان دولتی یا خصوصی به فاکتورهای متعددی بستگی دارد. اصلی‌ترین عامل دستمزد پزشک، شرایط بیمار و پیچیدگی‌های جراحی خواهد بود.

کدام بیمه هزینه عمل بینی را پرداخت می‌کند؟

هیچ یک از شرکت‌های بیمه‌ای، هزینه جراحی زیبایی بینی را پرداخت نمی‌کنند. مگر آن که عمل بینی با هدف رفع مشکلات تنفسی انجام گیرد.

هزینه عمل بینی 1402 چقدر است؟

هر پزشک، هزینه مشخصی برای عمل بینی دریافت می‌کند. البته ممکن است هزینه جراحی بینی برای هر فرد متفاوت باشد. زیرا جراحی بینی برای هر شخص پیچیدگی‌های خاص خود را دارد. بهترین راه برای اطلاع از قیمت عمل بینی، صحبت با پزشک جراح است.

 اینستاگرام کلینیک جراحی بینی تهران: tehran.surgery.clinic

استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران و استاد بیمارستان فوق تخصصی گوش حلق و بینی کشور

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

عمل پولیپ و زیبایی بینی همزمان

عمل پولیپ و زیبایی بینی به صورت همزمان

عمل پولیپ و زیبایی بینی به صورت همزمان قابل انجام است. این جراحی ترکیبی مزایای زیادی دارد. کاهش هزینه جراحی بینی و کوتاه شدن دوران نقاهت عمل بینی از مهم‌ترین مزایای جراحی همزمان پولیپ و زیبایی بینی هستند. کلینیک جراحی بینی تهران شما را با بهترین پزشکان جراح در این حوزه آشنا خواهد کرد.

ادامه مطلب »
عمل سپتوپلاستی

عمل سپتوپلاستی

عمل سپتوپلاستی یکی از انواع جراحی‌های بینی است که برای اصلاح انحراف سپتوم بینی به کار می‌رود. این عمل به درمان مشکلات تنفسی کمک می‌کند. عمل سپتوپلاستی را می‌توان به صورت همزمان با رینوپلاستی انجام داد.

ادامه مطلب »