پیج اینستاگرام سامانه نوبت دهی پزشکان زیبایی
لوگو کلینیک سامانه نوبت دهی پزشکان زیبایی
دسته جراحی‌ها

عمل بینی با لیزر | لیزر و عمل بینی

آخرین بروزرسانی: خرداد 26, 1403
نقش لیزر در جراحی بینی

امروزه استفاده از لیزر در انواع درمان‌های پزشکی باعث محبوبیت هر چه بیشتر این تکنولوژی شده است. عمل بینی با لیزر نیز بحث داغ این روزها است. به طوری که افراد همواره به دنبال آن هستند تا بدانند آیا امکان انجام جراحی بینی با لیزر وجود دارد یا خیر. باید دید نقش لیزر در عمل بینی چیست.

به نظر شما آیا اصطلاحاتی مانند عمل بینی با لیزر بدون جراحی، عمل بینی با لیزر بدون بیهوشی یا عمل بینی استخوانی با لیزر واقعیت دارد یا تنها تبلیغات هستند؟ اگر این موضوع صحت دارد، در چه مرحله‌ای از عمل بینی می‌توان از لیزر استفاده کرد؟ اگر به دنبال یافتن پاسخ پرسش‌های خود درباره نقش لیزر در عمل بینی هستید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

جراحی بینی پیچیده‌تر از آن است که بتوان تنها با یک اشعه پر انرژی تغییرات مورد نظر را در آن ایجاد کرد. عمل بینی با لیزر نیز در اصل به معنای استفاده از نور لیزر برای بهبود وضعیت ظاهری پوست بینی است. شاید کمی ناامید شده باشید. اما برای تفهیم نقش لیزر در عمل بینی باید گفت که این ابزار برای ترمیم عوارض جراحی بینی مفید خواهد بود.

نقش لیزر در عمل بینی

نقش لیزر در عمل بینی چیست؟

اخیرا سوالات زیادی از سوی کاربران درباره عمل بینی با لیزر بدون جراحی یا نقش لیزر در عمل بینی مطرح می‌شود. این مساله از آن جا ناشی می‌گردد که در سال‌های گذشته، تحقیقاتی درباره کاربرد لیزر در عمل بینی انجام گرفته است. اما آیا به راستی امکان انجام عمل جراحی بینی با لیزر وجود دارد. این سوالی است که در این بخش به آن پاسخ خواهیم داد.

به طور کلی، جراحی بینی یک جراحی نسبتا پیچیده برای بهبود عملکرد و وضعیت ظاهری بینی است. این جراحی باید حتما با استفاده از روش‌های جراحی تخصصی انجام گیرد. جراحی بینی باز و جراحی بینی بسته دو روش اصلی برای انجام عمل زیبایی بینی هستند. این گونه روش‌ها عوارضی مانند کبودی، تورم و جای زخم در پی دارند. در اینجا است که نقش لیزر در عمل بینی معنا پیدا می‌کند.

در واقع، استفاده از لیزر در عمل بینی کمک می‌کند تا نواقص پوستی بهبود پیدا کنند. در نتیجه عوارض ناشی از جراحی بینی خیلی زودتر از موعد برطرف می‌گردند. برای مثال، در حالت عادی به حداقل 4 ماه زمان برای رفع کبودی‌ها و ورم عمل بینی زمان نیاز است. اما با ایفای نقش لیزر در عمل بینی، این بازه زمانی می‌تواند به حدود 1 تا 2 ماه کاهش پیدا کند. به این ترتیب، تاثیر لیزر در نتیجه جراحی بینی فوق العاده خواهد بود.

لیزر در چه مرحله‌ای از عمل بینی به کار می‌رود؟

ایجاد تغییر در ظاهر بینی و رفع مشکلات تنفسی باید حتما با عمل جراحی انجام گیرد. اما تحقیقات نشان می‌دهند که اگر پس از اتمام جراحی اصلی از لیزر استفاده شود، می‌توان عوارض پوستی ناشی از آن را کاهش داد. به این معنا که کاربرد لیزر در عمل بینی به رفع سریع‌تر کبودی‌ها و اسکارهای ناشی از جراحی بینی کمک می‌کند. بنابراین نقش لیزر در عمل بینی تنها به بهبود وضعیت پوست بینی مربوط می‌شود. بدون آن که تاثیری در اندازه، شکل یا عملکرد بینی داشته باشد.

لازم است یادآوری کنیم که بخش مهمی از نتیجه جراحی به از بین رفتن عوارض ظاهری عمل بینی مربوط است. بنابراین به نظر می‌رسد نقش لیزر در عمل بینی چندان هم بی‌اهمیت نیست. در واقع، عمل بینی با لیزر را می‌توان مرحله نهایی از جراحی پیچیده بینی دانست که عوارض آن را بهبود می‌بخشد. هر چه تورم، کبودی و اسکار ناشی از جراحی کمتر باشند، رضایت از عمل نیز بیشتر خواهد بود. زیرا دوره نقاهت جراحی به شدت کاهش یافته و نتیجه اصلی زودتر نمایان می‌گردد.

جراحی عمل بینی به روش اولتراسونیک

جراحی بینی به روش اولتراسونیک

رینوپلاستی التراسونیک کمی با رینوپلاستی سنتی متفاوت است در واقع در این روش جراح شما باید پوست بینی را بیشتر  باز کند تا دستگاه جا شود. همچنین، دستگاه فقط در روش‌ رینوپلاستی باز قابل استفاده است. روش‌های باز رینوپلاستی نیازمند برش‌های پوست بیرونی هستند تا ساختار بینی را آشکار قابل رویت شود

مخالفان روش‌های باز رینوپلاستی به ورم و جوش بیشتر در نوک بینی اشاره دارند که به برش باز در کلومالای بینی مربوط می‌شود. کلومالا جداکننده حفره های بینی است. پیشرفت‌های آینده در فناوری التراسونیک اجازه انجام این روش را برای بیمارانی که می‌خواهند رینوپلاستی بسته داشته باشند، خواهد داد.

این روش در سال 2017 برای استفاده مجوز FDA گرفت اما هنوز در ایران انجام نمی شود ( یعنی ما هم جراحی بینی به روش اولتراسونیک انجام نمی دهیم صرفا جهت آگاهی شما بود این بخش از مطلب لطفا سوال نپرسید ولی در مطب دستگاه لیزر برای کاهش ورم و کبودی بعد از عمل بینی را داریم)

نقش لیزر در عمل بینی گوشتی چگونه است؟

یکی از سوالات رایج افراد این است که آیا جراحی بینی گوشتی با لیزر امکان‌پذیر است؟ و اینکه منظور از کوچک کردن بینی گوشتی با لیزر چیست؟ یک واقعیت جراحی بینی این است که انجام عمل بینی گوشتی با لیزر صحّت ندارد. این موضوع تنها یک شعار تبلیغاتی است. با این حال، نمی‌توان قابلیت‌ها و نقش لیزر در عمل بینی گوشتی را به طور کامل انکار نمود. در ادامه به مزایای کاربرد لیزر در عمل بینی گوشتی می‌پردازیم.

تاثیر لیزر بر ضخامت پوست بینی گوشتی

با توجه به آنچه تا اینجا توضیح داده شد، نور لیزر به خودی خود نمی‌تواند تغییراتی در ساختار، شکل و اندازه بینی ایجاد نماید. اما استفاده از نور لیزر به کاهش ضخامت پوست بینی گوشتی کمک می‌کند.

در این مورد، نقش لیزر در عمل بینی گوشتی اهمیت زیادی دارد. زیرا در عمل جراحی بینی، ضخامت پوست تاثیر بسیاری بر میزان شکل پذیری بینی خواهد گذاشت. به این معنا که هر چه ضخامت پوست بینی بیشتر باشد، فرم دهی و شکل پذیری آن دشوارتر خواهد بود. در توصیف نقش لیزر در عمل بینی گوشتی می‌توان گفت که این ابزار می‌تواند ماندگاری نتیجه عمل بینی گوشتی را افزایش دهد.

نقش لیزر در عمل بینی

کم تهاجمی‌تر شدن جراحی بینی

پیش از این گفتیم که ابزار لیزر در عمل بینی گوشتی به کاهش ضخامت پوست آن کمک می­کند. زیرا شکل پذیری بینی ساده‌تر خواهد شد. با توجه به این که ضخامت پوست کمتر می‌شود، میزان دستکاری بافت‌های بینی گوشتی برای شکل دهی آن کاهش می‌یابد. به این معنا که میزان تهاجمی بودن عمل بینی کاهش می‌یابد. این مساله به خودی خود نقش موثری در کاهش کبودی‌های بعد از عمل بینی خواهد داشت.

ماندگاری بیشتر نتیجه عمل بینی گوشتی

معمولا ضخامت زیاد پوست بینی گوشتی باعث می‌شود تا شکل بینی بعد از عمل به تدریج تغییر کند. البته این مساله تا حد زیادی به مهارت پزشک بستگی خواهد داشت. با این حال، به نظر می‌رسد بتوان این مشکل را از طریق کاربرد لیزر در عمل بینی نیز تاحدودی برطرف نمود.

در واقع، ایجاد گرما توسط نور پر قدرت لیزر برای کوچک کردن بینی گوشتی مفید است. زیرا حرارت ناشی از لیزر به کمتر کردن حجم چربی بینی گوشتی کمک می‌کند. با وجود چنین مزیتی، فرم جدید بینی گوشتی پس از عمل نیز ماندگارتر می‌گردد.

کم کردن عوارض جراحی بینی

تورم، کبودی و اسکار ناشی از جراحی، عوارض اجتناب ناپذیر عمل جراحی با روش باز یا بسته خواهند بود. مهم‌ترین تاثیر و نقش لیزر در عمل بینی در رفع این عوارض خواهد بود. در واقع، کاربرد نور لیزر پس از عمل بینی باعث می‌شود تا میزان عوارض ناشی از جراحی تا حدودی درمان شود.

کوتاه‌تر شدن دوران نقاهت جراحی بینی

هر چه میزان عوارض بینی کمتر باشد، دوران نقاهت آن کوتاه‌تر می‌شود. این مساله باعث راحتی بیشتر بیمار خواهد شد. علاوه بر این، درمان عوارض جراحی بینی کمک می‌کند تا نتیجه حاصل از جراحی بینی زودتر مشخص گردد. اهمیت کاربرد لیزر در عمل بینی دقیقا در همین مرحله محسوس خواهد بود.

کوچک کردن موقتی بینی گوشتی با لیزر

ممکن است این سوال پیش آید که آیا امکان کوچک کردن بینی گوشتی با لیزر بدون جراحی وجود دارد؟ در پاسخ باید گفت ممکن است بتوان با ایجاد حرارت از طریق لیزر، حجم چربی بینی گوشتی را کاهش داد. اما این فرایند نتیجه‌ای موقتی دارد. بنابراین اگر به دنبال تغییر اندازه و تغییر شکل اساسی بینی گوشتی خود هستید بهترین روش، انجام جراحی بینی تخصصی است.

نقش لیزر در عمل بینی استخوانی چگونه انجام می‌گیرد؟

لیزر در عمل بینی استخوانی نیز به کار می‌رود. با این حال، پزشک جراح باید وضعیت پوست بیمار را قبل از جراحی بینی بررسی نماید. در مواردی که پوست بینی بسیار نازک باشد، ممکن است پزشک عمل بینی با لیزر را رد کند.

به طور کلی، پوست بینی‌های استخوانی نازک بوده و تغییر شکل آن در حین جراحی راحت‌تر انجام می‌گیرد. با این حال، جای زخم ناشی از جراحی بینی استخوانی و کبودی‌های حاصل از آن برای بیمار آزاردهنده خواهند بود. در صورت صلاحدید پزشک امکان استفاده از لیزر در عمل بینی وجود خواهد داشت.

کاربرد لیزر بر روی پوست بینی استخوانی، مقدار این کبودی‌ها را کاهش می‌دهد. به علاوه تورم ناشی از عمل بینی با لیزر می‌تواند به طور قابل توجهی کمتر از جراحی بینی معمول باشد. این گونه مسائل از نظر زیبایی و برطرف کردن سریع‌تر عوارض جراحی بینی استخوانی اهمیت بسیاری خواهند داشت. اگر به دنبال کسب اطلاعات بیشتری در زمینه جراحی بینی با لیزر در تهران هستید، می‌توانید با کلینیک جراحی بینی تهران تماس بگیرید.

کاربرد لیزر در عمل بینی تا چه حد معتبر است؟

کاربرد لیزر در عمل بینی یکی از روش‌های جدید در این حوزه به حساب می‌آید. با این که تحقیقات بسیاری در این زمینه انجام شده است، اما ناگفته‌های بسیاری درباره این روش وجود دارد. بنابراین مطالعه درباره استفاده از لیزر در عمل بینی همچنان ادامه دارد تا نقص‌ها و کمبودهای آن برطرف گردد.

یکی از مهم‌ترین ضعف‌های عمل بینی با لیزر، استفاده از آن برای بینی استخوانی است. زیرا بینی استخوانی پوست نازکی دارد. از سوی دیگر، از لیزر می‌توان برای تغییر شکل بینی استفاده نمود. بنابراین، به نظر می‌رسد استفاده از لیزر برای عمل بینی استخوانی تا حدودی محدودیت داشته باشد. با این حال، باید دید در آینده تحقیقات درباره عمل بینی استخوانی با لیزر به چه نتایجی در این باره خواهد رسید.

به این ترتیب، روش استفاده از لیزر در جراحی بینی تا حد زیادی معتبر است. اما برای اینکه بتوان از این روش به صورت فراگیر برای همه افراد استفاده نمود، به تحقیقات بیشتری نیاز خواهد بود.

آیا عمل بینی با لیزر خطرناک است؟

دستگاه لیزر یک فناوری نسبتا جدید است که در اکثر زمینه‌های پزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. استفاده از لیزر نه تنها خطری ندارد، بلکه می‌تواند میزان تهاجم و عوارض انواع جراحی را نیز برطرف نماید. با این حال، هر گونه بی‌مهارتی یا سهل انگاری از سوی پزشک جراح می‌تواند منجر به خطراتی برای بیمار شود.

در حین عمل بینی با لیزر دقت و ظرافت زیادی لازم است. زیرا نور لیزر باید تمامی ناهنجاری‌های پوستی را رفع کرده و چربی‌های آن را برطرف نماید. تنظیم درجه و شدت لیزر بر اساس ضخامت پوست و توسط پزشک تعیین می‌گردد.

رعایت نکات ایمنی و اصولی در حین جراحی بینی با لیزر به ایمن بودن جراحی و کاهش عوارض ناشی از آن کمک خواهد کرد. به این ترتیب، همواره باید به دنبال بهترین پزشک جراح بینی با لیزر باشید. زیرا مهارت و تجربه نقش بسزایی در به کار بردن لیزر در عمل بینی خواهد داشت. در غیر این صورت، بینی با لیزر می‌تواند خطرناک باشد. برای ارتباط با بهترین پزشک جراح بینی با لیزر می‌توانید با کلینیک جراحی بینی تهران در ارتباط باشید.

برای انجام عمل بینی با لیزر به چه پزشکی باید مراجعه نمود؟

برای استفاده از لیزر در جراحی زیبایی بینی باید به دنبال یک پزشک متخصص و آموزش دیده باشید. در حال حاضر، استفاده از لیزر در عمل بینی روش چندان فراگیری نیست. زیرا موضوع لیزر و عمل بینی از جنبه‌های بسیاری، همچنان در حال تحقیق و مطالعه است. بنابراین باید برای انجام جراحی بینی با استفاده از لیزر به پزشکی مراجعه کنید که دوره‌های لازم را پشت سر گذاشته باشد.

چنانچه قصد دارید عمل بینی با لیزر انجام دهید و از مزایای آن بهره‌مند شوید باید یک جلسه مشاوره با پزشک معتبر در این حوزه داشته باشید. بررسی وضعیت پوست شما می‌تواند برای کاربرد لیزر در عمل بینی شما تعیین‌کننده باشد. تعداد پزشکانی که از لیزر در عمل بینی استفاده می‌کنند محدود است. به همین دلیل، برای شناسایی این جراحان می‌توانید با شماره 02128429236 یا 09923500236 تماس حاصل نمایید. تیم کلینیک جراحی بینی تهران راهنمای شما در این زمینه خواهند بود.

 اینستاگرام کلینیک جراحی بینی تهران: tehran.surgeryclinic

جدیدترین مقالات کلینیک جراحی بینی

از صفر تا صد سفتی نوک بینی بعد از عمل

سفتی نوک بینی بعد از عمل بینی

چه مشکلاتی بعد از عمل رینوپلاستی پیش می آید؟ علت سفتی نوک بینی بعد از عمل رینوپلاستی چیست؟ آیا این یک عارضه جانبی، بعد از

برجسته شدن گونه بعد از عمل بینی

برجسته شدن گونه بعد از عمل بینی

برجسته شدن گونه بعد از عمل جراحی بینی مسأله قابل توجهی است که خیلی ها به ویژه خانم هایی که به زیبایی خود اهمیت بسیاری می دهند درباره آن پرس و جو می‌کنند. به دلیل اهمیت حفظ هماهنگی میان اجزای صورت بعد از جراحی بینی، به نظر می‌رسد تغییر در گونه‌ها امری اجتناب ناپذیر است.

آیا جراحی بینی گوشتی بازگشت دارد؟

با اینکه نتیجه جراحی بینی گوشتی و استخوانی، تقریبا دائمی به حساب می‌آیند، اما برخی افراد نگران برگشت فرم بینی هستند. این نگرانی‌ها بیشتر درباره

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *