پیج اینستاگرام سامانه نوبت دهی پزشکان زیبایی
لوگو کلینیک سامانه نوبت دهی پزشکان زیبایی
دسته جراحی‌ها

پلکسر بینی چیست؟  

آخرین بروزرسانی: خرداد 26, 1403
پلکسر بینی

پلکسر بینی چیست؟ اگر به دنبال جستجو برای روش‌های غیر تهاجمی جهت تغییر و اصلاح جزئی بینی خود هستید ممکن است نام پلکسر بینی به گوش شما خورده باشد. پلکسر بینی یکی از روش‌های نوین علم پزشکی است که با هزینه کمتر و به صورت کاملاً غیر تهاجمی به رفع مشکلات پوست بینی کمک می‌کند تا از این طریق افراد بتوانند شکل ظاهری بینی خود را بهبود بخشند.

استفاده از این تکنیک بر خلاف جراحی بینی به روش باز یا جراحی بینی به روش بسته با هیچ برشی همراه نیست، بنابراین فرد به سرعت بهبود می‌یابد و می‌تواند با حداقل دوران نقاهت به اهداف زیبایی خود دست پیدا کند.

این روش به ویژه برای افرادی که نگران مدت زمان مرخصی از کار بعد جراحی بینی هستند، توصیه می‌شود البته به شرط آنکه به دنبال اصلاحات و تغییرات جزئی روی پوست بینی باشند؛ چون پلکسر بینی نمی‌تواند مشکلات عمیق مربوط به ساختار بینی را اصلاح نماید. با مشاوره آنلاین کلینیک جراحی بینی تهران تماس حاصل نمایید تا به اطلاعات کافی در مورد رینوپلاستی غیر جراحی با پلکسر بینی دست پیدا کنید. در این مقاله ما به شما خواهیم آموخت چگونه می‌توانید با کمترین هزینه به فرم دلخواه بینی خود دست پیدا کنید. پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

پلکسر بینی چگونه کار می کند؟

رینوپلاستی غیر جراحی با پلکسر بینی بر خلاف عمل بینی طبیعی بدون بیهوشی عمومی انجام می‌شود. پزشک پس از تزریق بی حسی موضعی درمان را آغاز می‌کند. برای درمان با پلکسر بینی پزشک از یک دستگاه مخصوص استفاده می‌کند، که شامل یک قلم با نوک سوزنی شکل است با استفاده از نوک این قلم گاز پلاسما یونیزه به مناطق کوچکی از پوست تزریق می‌شود. نوک دستگاه مستقیماً پوست را لمس نمی کند، اما در عوض یک میکرو جریان هدفمند را درست بالای پوست آزاد می کند.

سپس این پالس‌ها به صورت سطحی پوست را کربن می‌کنند. به این معنی که میکرو جریان به عمق منافذ پوستی نفوذ کرده و باعث می‌شود که ناحیه اطراف پوست کوچک شود. به این ترتیب پوست شل روی بینی فورا سفت می شود. این تکنیک باعث می‌شود که بافت پوست به هم نزدیک‌تر شوند. در واقع این باعث سفت شدن و لیفت پوست خواهد شد.

این طبیعی‌ترین راه برای داشتن بینی کوچک‌تر، باریک‌تر و صاف‌تر و در عین حال به حداقل رساندن منافذ پوست بینی است. ناحیه تحت درمان به شکل نقطه‌هایی شروع به بهبود می‌کند و فوراً منافذ روی بینی به حداقل می‌رسند. این نقاط ایجاد شده روی پوست به تدریج در عرض چند روز از بین می‌روند و بافت‌های زیرین را سفت کرده، مقدار زیادی کلاژن طبیعی را تحریک می‌کنند و در نتیجه پوستی سفت‌تر، نرم‌تر و صاف‌تر خواهد شد.

استفاده از پلکسر بینی تا حدود ۵ سال دوام خواهد داشت. این در واقع یک روش انقلابی برای فرم دهی بینی بدون سوزن برش و جراحی است. انجام پلکسر بینی حدود نیم ساعت طول می‌کشد و ممکن است به چندین جلسه درمان نیاز باشد. پس از انجام این نوع رینوپلاستی غیر جراحی، پزشک محل تحت درمان را ضدعفونی کرده و ممکن است برای کاهش اثر سوختگی ناشی از دستگاه از ژل خنک کننده استفاده نماید.

پلکسر بینی

پلکسر بینی گوشتی یا استخوانی، کدام یک بهتر است؟ 

همانطور که گفته شد، پلکسر برای ایجاد تغییرات اصلاحی روی پوست بینی است، بر خلاف آنچه که ادعا می‌شود، پلکسر نمی‌تواند تغییرات چشمگیری را برای فرم دهی بینی‌های بسیار گوشتی به همراه داشته باشد. اگر بینی گوشتی غضروف‌های ضعیف و متعدد بسیاری داشته باشد، پلکسر نمی‌تواند به خوبی اهداف زیبایی شما را محقق سازد. در عوض برای بینی‌هایی که از چربی و بافت ماهیچه‌ای بیشتر تشکیل شده‌اند با استفاده از پلکسر می‌توان تغییرات قابل توجهی را جهت فرم دهی بیشتر بینی ایجاد نمود.

در بینی‌های استخوانی به دلیل ساختار غضروفی و استخوانی که بینی دارد نیز پلاسماجت کاربرد چندانی ندارد. بنابراین اگر به دنبال انجام عمل بینی فانتزی و عروسکی یا عمل بینی نیمه فانتزی هستید، پلکسر کمکی به شما نخواهد کرد. برای ایجاد تغییرات اساسی روی بینی خود بهتر است با پزشک مشورت کرده و رینوپلاستی را از طریق جراحی دنبال کنید.

پلکسر بینی

آشنایی با مزایا و معایب پلاسما پلکسر

استفاده از پلکسر بینی مزایا و معایبی به همراه دارد که بر اساس آن شما می‌توانید در مورد زیبایی بینی خود بهترین تصمیم گیری را داشته باشید:

مزایای پلکسر بینی 

 • هزینه پلکسر نسبت به هزینه جراحی بینی استخوانی و جراحی بینی گوشتی بسیار کمتر است.
 • دوره نقاهت و بهبودی پس از پلکسر نسبت به جراحی بینی به روش باز یا بسته کمتر خواهد بود.
 • در مدت زمان کوتاه‌تری می‌توان به شکل و فرم بینی دلخواه دست پیدا کرد.
 • احتمال کبودی و ورم بعد پلکسر وجود ندارد، بنابراین نتایج سریعتر قابل مشاهده خواهند بود.

معایب پلکسر بینی 

 • استفاده از این تکنیک درمانی موقت بوده و با گذشت چند ماه ممکن است بینی فرد به حالت اول برگردد، بنابراین اگر به دنبال تغییرات دائمی هستید استفاده از این روش برای شما توصیه نمی‌شود.
 • بعد از انجام جراحی پوست تحریک خواهد شد و جای زخم، لکه و قرمزی روی پوست تا مدتی باقی خواهد ماند.
 • افراد با بیماری‌های خاص و زنان باردار مجاز به انجام این نوع رینوپلاستی غیر جراحی نیستند.
 • نمی‌توان تغییرات اساسی روی بینی ایجاد کرد و ایرادات و نواقص ساختاری بینی را به صورت کامل رفع نمود.

چه افرادی کاندیدای انجام پلکسر بینی هستند؟ 

در زیر به شرایط افرادی که می توانند برای پلکسر بینی اقدام کنند، اشاره شده است:

 1. افرادی که به دلیل ترس از جراحی و بیهوشی از انجام عمل بینی خودداری می‌کنند.
 2. کسانی که به شرایط شغلی به دنبال بهبودی در کوتاه‌ترین زمان ممکن هستند.
 3. افرادی که به دلیل نارضایتی از انجام عمل بینی به دنبال جراحی بینی ترمیمی هستند تا مشکلات جزئی بعد از جراحی بینی را اصلاح نمایند.
 4. افرادی که از شرایط سلامتی کامل برخوردار هستند و مشکلات مربوط به انعقاد خون یا بیماری‌های زمینه‌ای ندارند.

 

مراقبت‌های بعد از پلکسر دماغ

با وجود اینکه پلکسر بینی یک روش غیر تهاجمی برای فرم دهی بینی است ولی از آنجایی که پوست را تحت تاثیر قرار می‌دهد باید مراقبت‌های اساسی بعد از جراحی بینی به شکل زیر دنبال شوند تا از آسیب‌های پوستی در امان باشید:

 • از قرار گرفتن در معرض نور خورشید بپرهیزید. افرادی که پلکسر بینی انجام می‌دهند تا حدود سه هفته نباید در زیر نور مستقیم خورشید قرار بگیرند. هنگام بیرون رفتن از منزل حتماً باید از ضد آفتاب تجویز شده توسط پزشک استفاده شود.
 • زخم‌ها و لکه های ایجاد شده روی پوست را به هیچ وجه نباید دستکاری کرد.
 • بلافاصله بعد پلکسر از آرایش کردن خودداری کنید زیرا این می‌تواند باعث تحریک پوست شود و روند بهبودی را به تاخیر بیندازد.
 • استفاده از هرگونه وسایل آرایشی و بهداشتی ممنوع است به جز کرم‌ها و پمادهایی که پزشک جهت بهبود وضعیت پوست تجویز می‌کند.
 • به مدت دو روز برای پیشگیری از تعریق از انجام فعالیت‌های سنگین ورزشی و هرگونه فعالیت بدنی بلافاصله بعد از انجام این رینوپلاستی غیر جراحی خودداری کنید.

کلام آخر

پلکسر بینی یکی از جدیدترین روش‌ها جهت تغییر جزئی روی بینی برای فرم دهی بهتر به آن است. برخلاف عمل بینی مردانه و زنانه به روش باز یا بسته استفاده از این تکنیک نیاز به بیهوشی و جراحی ندارد و فرد می‌تواند در کوتاه‌ترین زمان ممکن به نتایج دلخواه دست پیدا کند. پلکسر با نفوذ به لایه های زیرین پوست، تحریک کلاژن و پاکسازی پوست باعث می‌شود تا بافت پوست روی بینی متراکم شده و بینی باریک‌تر به نظر برسد.

افرادی که دارای بینی گوشتی با غضروف‌های زیاد متعدد هستند و یا افرادی که بینی کاملا استخوانی دارند از طریق پلکسر بینی نمی‌توانند به نتایج چشمگیر دست پیدا کنند. استفاده از این تکنیک برای افرادی که به دلیل چربی  و ماهیچه‌های ‌زیر پوست بینی دچار بد فرمی بینی هستند، توصیه می‌شود.

از آنجایی که این جراحی روی پوست تاثیر می‌گذارد باید مراقبت‌های بعد از آن مطابق با دستور پزشک دنبال شود. زنان باردار و افرادی که دارای بیماری‌های خاص هستند نمی‌توانند از این تکنیک جهت تغییر شکل ظاهر بینی خود استفاده نمایند.

از طریق نوبت دهی آنلاین کلینیک جراحی بینی تهران شما می‌توانید با بهترین جراحان زیبایی و بینی تماس حاصل نمایید و از تجربه و تخصص ایشان در زمینه رینوپلاستی جراحی و غیر جراحی بهره مند شوید.

جدیدترین مقالات کلینیک جراحی بینی

از صفر تا صد سفتی نوک بینی بعد از عمل

سفتی نوک بینی بعد از عمل بینی

چه مشکلاتی بعد از عمل رینوپلاستی پیش می آید؟ علت سفتی نوک بینی بعد از عمل رینوپلاستی چیست؟ آیا این یک عارضه جانبی، بعد از

برجسته شدن گونه بعد از عمل بینی

برجسته شدن گونه بعد از عمل بینی

برجسته شدن گونه بعد از عمل جراحی بینی مسأله قابل توجهی است که خیلی ها به ویژه خانم هایی که به زیبایی خود اهمیت بسیاری می دهند درباره آن پرس و جو می‌کنند. به دلیل اهمیت حفظ هماهنگی میان اجزای صورت بعد از جراحی بینی، به نظر می‌رسد تغییر در گونه‌ها امری اجتناب ناپذیر است.

آیا جراحی بینی گوشتی بازگشت دارد؟

با اینکه نتیجه جراحی بینی گوشتی و استخوانی، تقریبا دائمی به حساب می‌آیند، اما برخی افراد نگران برگشت فرم بینی هستند. این نگرانی‌ها بیشتر درباره

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *