پیج اینستاگرام سامانه نوبت دهی پزشکان زیبایی
لوگو کلینیک سامانه نوبت دهی پزشکان زیبایی
دسته جراحی‌ها

انواع روش های عمل بینی مردانه

آخرین بروزرسانی: خرداد 26, 1403
روش های عمل بینی مردانه

شکل و فرم بینی آقایان با خانم‌ها متفاوت است و همین امر باعث می‌شود، تا تکنیک‌های جراحی و نوع مدلی که باید برای بینی آقایان انتخاب شود نیز متفاوت باشد. بنابراین پزشک باید با ویژگی‌های طبیعی بینی مردانه، آشنا بوده و بر اساس آنها یک بینی استاندارد و نرمال را شکل دهد. این کار، نیاز به تجربه و مهارت بالا در زمینه جراحی زیبایی مردانه دارد؛ به همین دلیل به شما توصیه می‌شود؛ نزد پزشکان ماهر و باتجربه مانند دکتر حسینی و دکتر یزدانی، عمل جراحی زیبایی بینی خود را انجام دهید.

روش های عمل بینی مردانه کدام است؟ عمل زیبایی بینی مردانه چگونه انجام می‌شود؟ بهترین مدل های جراحی بینی مردانه چیست؟ آیا مردان نیز می‌توانند مانند خانم‌ها انواع مدل بینی را انتخاب کنند؟ ما در این مقاله ضمن پاسخگویی به همه سوالات و نگرانی‌های شما، اطلاعات کامل و مفیدی در زمینه عمل زیبایی بینی مردانه، به شما ارائه خواهیم داد پس با ما بمانید.

بررسی مهمترین ویژگی‌های بینی مردانه

یکی از نگرانی‌های اصلی آقایان در مورد جراحی زیبایی بینی این است، که در نتیجه جراحی، بینی آن‌ها ظاهری زنانه‌ پیدا کند. روش های عمل بینی مردانه کمی متفاوت از جراحی بینی زنانه است. در حالی که تکنیک‌های جراحی بینی مردانه، مانند جراحی بینی زنانه است؛ یک جراح متخصص و ماهر باید تفاوت‌ها و اهداف زیبایی را، برای جراحی بینی مردانه درک کند.

با جراحی زیبایی بینی مردانه، شما می‌خواهید ظاهر را بهبود بخشید، یا مشکلات پزشکی را برطرف کنید و در عین حال، ویژگی‌های طبیعی بینی مردانه را حفظ کنید. ویژگی‌های متمایز استاندارد یک بینی معمولی مردانه، عبارتند از:

 • پل بینی صاف‌تر و پهن‌تر؛
 • نوک بینی بزرگتر و پهن‌تر با موقعیت خنثی؛
 • نمایه بینی قابل توجه یا برجسته.

جراح، در طول جلسات مشاوره در مورد تغییرات مورد نظر و ویژگی‌هایی که می‌خواهید، حفظ شود با شما صحبت خواهد کرد. انواع مختلفی از جراحی بینی وجود دارد، بنابراین هنگام انتخاب مدل مناسب، هدف خاص شما از انجام جراحی بینی، نگرانی‌ها و نتایج مطلوب همه توسط جراح بررسی میشود تا مسیر درمانی مناسب تعیین شود.

ممکن است یک شخص، صرفا به دنبال تغییرات جزئی برای رسیدن به نتایج زیبایی باشد، اما فرد دیگری ممکن است بخواهد تغییرات اساسی ایجاد کند یا برای رفع یک مشکل پزشکی، جراحی زیبایی بینی مردانه انجام دهد. این جزئیات قبل از تصمیم گیری در مورد طرح جراحی باید با پزشک در میان گذاشته شوند.

اصلی ترین دلایل انجام عمل زیبایی بینی مردانه چیست؟

عمل زیبایی بینی مردانه برای بیمارانی است که از اندازه، شکل، ظاهر یا عملکرد بینی خود ناراضی هستند. عمل بینی مردانه، به دلایل مختلف، از جمله دلایل رایج زیر انجام می شود:

 1. کاهش یا افزایش اندازه بینی؛
 2. اصلاح برآمدگی یا کجی بینی؛
 3. تنظیم اندازه یا ظاهر نوک یا پل بینی؛
 4. رفع انحراف سپتوم؛
 5. باریک کردن دهانه سوراخ‌های بینی؛
 6. تغییر زاویه بین بینی و لب بالا؛
 7. بهبود عملکرد یا اصلاح مسائل پزشکی.

اصلی ترین دلایل انجام عمل زیبایی بینی مردانه چیست؟

قبل از اینکه تصمیم بگیرید کدام روش درمانی برای شما مناسب است، باید با جراح درمورد اهداف و انتظارات خود صحبت کنید. (leifrogersmd.com) your guide to male rhinoplasty

انواع روش‌های عمل زیبایی بینی مردانه چیست؟

بسته به ظاهر و نتیجه دلخواه چندین روش مختلف جراحی بینی به شرح زیر وجود دارد:

 • رینوپلاستی باز؛ رینوپلاستی باز برای بیمارانی که به دنبال تغییرات و نتایج چشمگیر هستند، بهترین است. جراح در طی عمل جراحی بینی باز چندین برش در اطراف بینی (ناحیه کلوملا) ایجاد می‌کند تا ساختار بینی را کاملاً تغییر دهد. این تکنیک به جراح اجازه می‌دهد تا به آناتومی بینی دسترسی کامل داشته و تنظیمات دقیقی در ساختار بینی انجام دهد.
 • رینوپلاستی بسته؛ جراحی زیبایی بینی بسته، انتخاب خوب برای بیمارانی است که به دنبال اصلاح جزئی در بینی خود هستند. این روش معمولاً زمانی استفاده می‌شود که بیمار بخواهد فقط نوک بینی را تغییر شکل دهد، بینی را کوتاه کند یا از شر پولیپ خلاص شود. در طی جراحی بینی بسته، جراح برش‌ها را داخل سوراخ‌های بینی ایجاد می‌کند. این روش تورم و جای زخم را به حداقل می‌رساند. با این حال، اگر به دنبال ایجاد تغییرات عمده ساختاری یا ظاهری هستید یا در حال اصلاح یک مشکل پزشکی هستید، جراحی بینی بسته ممکن است برای شما مناسب نباشد.

جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو نوبت عمل زیبایی فرم زیر را کامل کنید

با سلام خدمت زیباجویان عزیز با توجه به شلوغی مطب پزشکان و عدم امکان نوبت‌دهی آنلاین لطفا اطلاعات بالا را کامل نمائید تا همکاران ما در کمتر از 24 ساعت جهت مشاور رایگان و رزرو نوبت با شما تماس بگیرند.

بهترین روش های عمل بینی مردانه 

بهترین مدل برای جراحی زیبایی بینی مردانه، بر اساس ویژگی‌های چهره آقایان انتخاب می‌شود. در واقع باید مدلی انتخاب شود که نه تنها با صورت، بلکه با همه اجزای چهره هماهنگی و تناسب کامل داشته باشد. جراحی زیبایی بینی مردانه به روش‌های زیر انجام می‌شود:

 1. جراحی بینی مردانه طبیعی؛ عمل بینی طبیعی باعث می‌شود، تا مشکلات روی بینی مانند قوز، برجستگی و فرورفتگی‌های پل بینی اصلاح شوند. انجام این جراحی کمک می‌کند تا حجم و پهنای بینی آقایان کاهش پیدا کرده، طوری که در تناسب کامل با سایر ویژگی‌های صورت آنها باشد. از این طریق همچنین می‌توان نوک بینی را به شکل طبیعی و استاندارد تغییر داد. در کل تمام ساختار غضروفی و استخوانی بینی مطابق با استانداردهای طبیعی تعریف شده‌ بینی با ویژگی‌های مردانه تغییر پیدا می‌کنند. این مدل در بین آقایان از محبوبیت بیشتری برخوردار است. از نظر پزشکان نیز بهترین مدل عمل بینی مردانه، طراحی بینی به روش طبیعی است.
 2. جراحی بینی مردانه فانتزی؛ در این تکنیک بینی و سوراخ‌های آن، بیش از حد معمول کوچک و باریک می‌شوند. علاوه بر این قوس و شیب زیادی روی تیغه بینی ایجاد خواهد شد؛ طوری که نوک بینی بسیار سربالا به نظر می‌رسد. این روش جراحی بیشتر برای خانم‌ها توصیه می‌شود. آقایان به دلیل داشتن پوست ضخیم و پهنای زیاد بینی نباید انتظار نتایج مطلوب از این جراحی را داشته باشند.
 3. جراحی بینی مردانه نیمه فانتزی؛ عمل بینی نیمه فانتزی ترکیبی از جراحی فانتزی و طبیعی است. در این روش سعی شده تا ویژگی‌های طبیعی بینی حفظ شوند و قوس کوچکی روی تیغه بینی ایجاد شود. همچنین در این روش سوراخ‌های بینی به اندازه بینی فانتزی کوچک نمی‌شوند.

جراحی بینی مردانه طبیعی

چه افرادی کاندیدای عمل زیبایی بینی مردانه هستند؟        

با انجام یک ارزیابی پزشکی، مشخص می‌شود، آیا شما یک کاندیدای خوب برای انجام عمل جراحی زیبایی بینی مردانه هستید یا خیر. به طور کلی، کاندیدای خوب برای جراحی زیبایی بینی مردانه باید شرایط زیر را داشته باشد:

 • فرد باید در سلامت کامل و بدون هیچ گونه بیماری یا جراحت پزشکی جدی باشد.
 • این جراحی برای افراد غیر سیگاری و همچنین کسانی که می‌توانند سیگار را برای مدت طولانی ترک کنند، توصیه می‌شود.
 • کسانی که انتظارات و اهداف واقع بینانه از جراحی داشته باشند.
 • اگر در سنی هستند که رشد صورت کامل شده، می‌توانید برای جراحی اقدام کنید.
 • افرادی که خود را متعهد به رعایت مراقبت‌های بعد از عمل می‌دانند.

چه افرادی کاندیدای عمل زیبایی بینی مردانه هستند؟        

جراح در طی جلسات مشاوره، تمام الزامات، انتظارات و جزئیات عمل را مورد بحث قرار می‌دهد تا مشخص کند آیا شما کاندید خوبی هستید یا خیر.

دوران نقاهت و بهبودی بعد از عمل زیبایی بینی مردانه

پس از اتمام جراحی، پانسمان‌هایی روی بینی قرار داده می‌شوند. همچنین ممکن است از اسپلینت بینی یا آتل استفاده شود تا بینی بتواند در طی فرایند بهبودی شکل خود را به خوبی حفظ کرده و دچار تغییر نشود. به طور معمول از بیمار خواسته می‌شود تا حدود یک هفته، اسپلینت یا گاز را روی بینی خود قرار دهند.

برای کاهش کبودی و تورم باید در حالت نشسته و ایستاده سر شما بالاتر از قفسه سینه قرار بگیرد. تا چند هفته پس از جراحی از انجام فعالیت‌های فیزیکی و سایر فعالیت‌هایی که نیاز به حرکت زیاد صورت دارند باید خودداری نمود. داشتن رژیم غذایی سالم پر از پروتئین و سبزیجات به ترمیم بافت‌ها کمک کرده و دوران نقاهت و بهبودی شما بهتر و سریع‌تر طی خواهد شد.

سخن پایانی در مورد روش های عمل بینی مردانه

مردان نیز مانند زنان می‌توانند شکل بینی خود را تغییر داده و از مزایای زیبایی آن جهت تقویت شکل بینی و بهبود زیبایی صورت بهره‌مند شوند. البته به شرط آنکه هنگام جراحی زیبایی بینی مردانه، ویژگی‌های صورت مردانه به دقت مورد توجه قرار گرفته و جراحی، بر اساس همین ویژگی‌ها انجام شود. بهترین نوع از مدل های جراحی بینی مردانه، تغییر آن به شکل طبیعی و استاندارد است. مدل‌ عمل بینی نیمه فانتزی و فانتزی، باعث کوچک شدن بینی شده و ممکن است؛ نتایج رضایت‌بخشی را به همراه نداشته باشند. جراحی زیبایی بینی مردانه به دو روش باز و بسته انجام می‌شود.

اینکه کدام تکنیک برای شما بهتر است؛ به صلاحدید پزشک و میزان تغییرات روی بینی بستگی دارد. اگر به دنبال یک جراحی عالی و موفقیت‌آمیز با حداقل عوارض جانبی هستید؛ ما دکتر حسینی و دکتر یزدانی را به عنوان بهترین جراح بینی مردانه، شما پیشنهاد می‌کنیم.

جدیدترین مقالات کلینیک جراحی بینی

از صفر تا صد سفتی نوک بینی بعد از عمل

سفتی نوک بینی بعد از عمل بینی

چه مشکلاتی بعد از عمل رینوپلاستی پیش می آید؟ علت سفتی نوک بینی بعد از عمل رینوپلاستی چیست؟ آیا این یک عارضه جانبی، بعد از

برجسته شدن گونه بعد از عمل بینی

برجسته شدن گونه بعد از عمل بینی

برجسته شدن گونه بعد از عمل جراحی بینی مسأله قابل توجهی است که خیلی ها به ویژه خانم هایی که به زیبایی خود اهمیت بسیاری می دهند درباره آن پرس و جو می‌کنند. به دلیل اهمیت حفظ هماهنگی میان اجزای صورت بعد از جراحی بینی، به نظر می‌رسد تغییر در گونه‌ها امری اجتناب ناپذیر است.

آیا جراحی بینی گوشتی بازگشت دارد؟

با اینکه نتیجه جراحی بینی گوشتی و استخوانی، تقریبا دائمی به حساب می‌آیند، اما برخی افراد نگران برگشت فرم بینی هستند. این نگرانی‌ها بیشتر درباره

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *