شاخص چگونه بهترین جراح بینی در تهران را انتخاب کنیم؟ کلینیک جراحی بینی تهران

9 نکته مهم برای انتخاب بهترین جراح بینی در تهران

اگر تصمیم به جراحی بینی در آینده‌ای بسیار نزدیک را دارید، لازم است تا با صلاحیت‌ترین جراح را برای این کار انتخاب کنید. اگرچه بسیاری از جراحان، عمل زیبایی بینی را انجام می‌دهند اما تعداد اندکی از آن‌ها این جراحی را ماهرانه انجام می‌دهند.

برای انتخاب بهترین جراح نکاتی را باید مد نظر قرار داد. در این مقاله تهیه شده توسط کلینیک جراحی بینی تهران، این نکات به خوبی شرح داده می‌شود تا بتوانید بهترین جراح را برای جراحی بینی خود در شهر تهران انتخاب نمایید.

مهم‌ترین نکات در انتخاب بهترین جراح بینی

 1. به دنبال جراحی باشید که دارای بورد تخصصی جراحی بینی بوده و جراحی را با دانش و مهارت بسیار بالایی انجام می‌دهد.
 2. جراحی را بیابید که با شرایط شما آشنایی کامل داشته باشد.
 3. جراح مورد نظر شما باید در یک مرکز جراحی مجهز یا بیمارستان با نتایج بسیار عالی مشغول به کار باشد.
 4. جراح بینی باید سوالات و نگرانی‌های شما را به بهترین شکل ممکن، پاسخ دهد.

بهترین جراح بینی در تهران

علاوه بر موردهای فوق، موارد زیر به شما کمک خواهد کرد تا بهترین جراح زیبایی بینی که مورد نظر شماست، را انتخاب کنید:

5- تحقیقات علمی بر پایه‌ی نیازهای خود انجام دهید.

لیستی از جراحان زیبایی با نتایج عالی را انتخاب کنید. از اعضای خانواده، دوستان و پرسنل بهداشتی در سوال نمایید. اگر نظر یا توصیه‌ای در خصوص جراح مد نظر خود ندارید، تحقیق علمی در اینترنت در خصوص بهترین جراح در شهر خود انجام دهید.

معمولا جست‌وجوی اینترنتی یک راه مناسب برای انتخاب بهترین جراح بینی در شهر مورد نظر است. بررسی اینترنتی تنها چند لحظه به طول می‌انجامد و اطلاعاتی در خصوص بهترین جراح بینی و چگونگی ارتباط با وی را در اختیار شما خواهد گذاشت.

معمولا جراحان بینی با نتایج بسیار عالی دارای وبسایت‌هایی هستند که نتیجه و رضایت بیماران قبلی در آن وجود دارد. تنها زمانی که بیمار از جراحی خود راضی باشد، معمولا جراح را به خانواده و دوستان خود پیشنهاد خواهد کرد.

زمانی که به دنبال بهترین جراح بینی برای خود هستید، عکس‌های قبل و بعد از جراحی بینی را نیز مد نظر قرار دهید. معمولا این عکس‌ها اطلاعات مناسبی در خصوص آنچه نیاز دارید، در اختیار شما قرار می‌دهد. عکس‌های قبل و بعد از عمل نشان‌دهنده مهارت جراح در خصوص توانایی انجام تغییر شکل و اندازه بینی بیمار به منظور دستیابی به هماهنگی و توازن در چهره وی است.

6- اعتبار و تجربه جراح را مورد بررسی قرار دهید.

زمان کافی برای سنجش اعتبار و تجربه جراح اختصاص دهید. به دنبال پزشک متخصص با مدرک گوش و حلق و بینی و یا جراحی پلاستیک بگردید. ضروری است که پزشک شما سابقه بالایی در انجام جراحی رینوپلاستی داشته باشد. هر چه جراح بینی تجربه‌ی بالاتری داشته باشد، مشکلات شما را بهتر اداره کرده و عوارض و مشکلات ناشی از جراحی کاهش خواهد یافت. داشتن یک جراح بینی با تجربه یکی از ضروری‌ترین نکات در انتخاب بهترین جراح بینی است.

یکی از موارد کمک‌کننده بررسی خطاهای پزشکی و درمان‌های نادرست توسط پزشک انتخابی است.

7- محل کار جراح را در نظر بگیرید.

بهترین جراح بینی در تهران

با توجه به شهر محل زندگی خود، جراح را انتخاب نمایید. اگر محل کار جراح نزدیک به محل سکونت شماست این مساله باعث می‌شود تا در زمان و هزینه شما صرفه‌جویی شود البته در انتخاب بهترین جراحی بینی باید به این نکته توجه داشته باشید که گاهی بهترین جراحان معمولا در شهرهای بزرگ همچون تهران فعالیت می‌کنند، هزینه رینوپلاستی در تهران بیشتر و دسترسی به آن‌ها ممکن است از لحاظ زمان و رفت و آمد برای بیماران مشکل باشد اما نتایج نهایی این موارد را جبران می‌کند.

8- عملکرد کلینیک یا بیمارستان محل کار جراح را در نظر داشته باشید.

برای انجام جراحی بینی به بهترین نحو ممکن نیاز است تا تیم جراحی نیز بهترین عملکرد را داشته باشند. به همین‌خاطر علاوه بر عملکرد جراح، تیم و محل جراحی نیز باید رضایت بیماران قبلی را داشته باشد.

9- با جراح مورد نظر خود ملاقات داشته باشید.

پس از انتخاب گزینه‌های نهایی با این پزشکان ملاقات  نموده و از آن‌ها مشاوره دریافت کنید. در طی ملاقات موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 • از خود بپرسید آیا از مشاوره با جراح راضی هستید؟
 • آیا جراح به نظرات شما احترام می‌گذارد؟
 • آیا جراح سوالات شما را به شکل قابل‌فهم پاسخ می‌دهد؟

به عنوان نمونه می‌توان سوالات زیر را از جراح بینی پرسید.

بهترین جراح بینی در تهران

 1. آیا شما بیماران با شرایط من را مورد درمان قرار داده‌اید؟
 2. چه تعداد جراحی بینی مشابه بینی من داشته‌اید؟
 3. تا کنون چه تعداد از بیماران شما با عوارض جراحی مواجهه شده‌اند؟
 4. آیا بیماران شما به نتایج مورد نظر خود دست می‌یابند؟
 5. اقدامات شما به منظور پیشگیری و درمان مشکلات و عوارض چه خواهند بود؟

کلام آخر در خصوص انتخاب بهترین جراح بینی

هر چه تحقیقات شما در زمینه جراح بینی مورد نظر خود بیشتر باشد احتمال اینکه به فرد مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید و نتایج مد نظر را داشته باشید، بیشتر خواهد بود.

برای دستیابی به اطلاعات بیشتر در خصوص بهترین جراح بینی در تهران می‌توانید از مشاوره آنلاین سایت کلینیک جراحی بینی تهران استفاده نمایید. پزشکان ما به شما کمک خواهند کرد تا به بهترین نتایج مورد نظر خود دست پیدا کنید.

منابع

https://www.drlangsdon.com/how-to-pick-the-best-rhinoplasty-surgeon-for-you/

 

استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران و استاد بیمارستان فوق تخصصی گوش حلق و بینی کشور

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

عمل بینی بدون تامپون

آیا می‌توان عمل بینی بدون استفاده از تامپون انجام داد؟ عمل بینی بدون تامپون یا با تامپون کدام بهتر است؟ اگر به دنبال عمل بینی برای زیباسازی صورت خود هستید؛

ادامه مطلب »
عمل پولیپ و زیبایی بینی همزمان

عمل پولیپ و زیبایی بینی به صورت همزمان

عمل پولیپ و زیبایی بینی به صورت همزمان قابل انجام است. این جراحی ترکیبی مزایای زیادی دارد. کاهش هزینه جراحی بینی و کوتاه شدن دوران نقاهت عمل بینی از مهم‌ترین مزایای جراحی همزمان پولیپ و زیبایی بینی هستند. کلینیک جراحی بینی تهران شما را با بهترین پزشکان جراح در این حوزه آشنا خواهد کرد.

ادامه مطلب »