پیج اینستاگرام سامانه نوبت دهی پزشکان زیبایی
لوگو کلینیک سامانه نوبت دهی پزشکان زیبایی
دسته جراحی‌ها

فرم مناسب برای جراحی بینی مردانه

آخرین بروزرسانی: خرداد 26, 1403
فرم مناسب برای جراحی بینی مردانه

اگر چه جراحی بینی، همواره برای تغییر شکل و دادن فرم زیباتر به بینی انجام می‌گیرد، اما عمل بینی مردانه حساسیت‌های بیشتری دارد! انتخاب فرم مناسب برای جراحی بینی مردانه، به گونه‌ای است که ویژگی‌های مردانه صورت حفظ شده و در عین حال، زیبایی ظاهری بهبود می‌یابد؛ ضمن اینکه تمامی مشکلات تنفسی و عملکردی بینی، باید حین جراحی برطرف شوند. اغلب مردان، به دنبال یک پل صاف بر روی بینی خود هستند، که به یک نوک کوچک منتهی می‌شود! اصلاح زوایای بینی و تنظیم دقیق زوایای نازوفرونتال و نازولبیال، باعث می‌شود تا ظاهر مردانه بینی حفظ شده و زیباجو به آنچه می‌خواهد برسد.

نکته دیگر اینکه اغلب مردان، یک بینی با پوست ضخیم دارند، که ساختار استخوانی بینی آن‌ها برجسته‌تر است؛ اما این به معنای ایجاد یک مدل واحد برای همه افراد نیست! پزشک جراح زیبایی بینی باید اجزای چهره هر فرد را به شکل دقیق بررسی کرده، و تغییرات مورد نیاز را برای آن پیش‌بینی نماید؛ و از بین انواع روش های عمل بینی مردانه، بهترین روش را اجرا کند. در ادامه این مطلب، درباره اهداف و فرم مناسب برای جراحی بینی مردانه، توضیحات بیشتری ارائه می‌دهیم.

اهداف عمل بینی مردانه

هر چند جراحی‌های زیبایی، بین زنان و مردان طرفداران بسیاری دارند، اما عمل بینی مردانه برای هر فردی مناسب نیست! به طور کلی، زمانی باید برای انجام جراحی رینوپلاستی مردانه اقدام نمود، که شخص دچار مشکلات ساختاری بینی و یا نیازهای زیبایی شناختی قابل تجوه باشد. از مهم‌ترین اهداف عمل بینی مردانه، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تقویت هارمونی صورت
 • اصلاح مشکلات تنفسی ناشی از بد شکلی بینی یا آسیب‌های گذشته
 • اصلاح انحراف سپتوم بینی
 • تغییر شکل بینی بعد از ضربه یا تصادف
 • افزایش اعتماد به نفس به دلیل مشکلات ظاهری بینی

فرم مناسب برای جراحی بینی مردانه

مواردی مانند توازن بین اجزای صورت، اصلاح مشکلات تنفسی و در نهایت، افزایش اعتماد به نفس، از مهم‌ترین اهداف عمل بینی مردانه هستند. با این حال، فرم مناسب برای عمل بینی مردانه، فرمی است که علاوه بر حفظ تعادل و تناسب بینی با اجزای صورت، ویژگی‌های مردانه صورت را نیز حفظ کند. در واقع، تغییرات شدید روی بینی و یا ایجاد مدل‌های فانتزی، باعث از بین رفتن ویژگی‌های ظاهری مردانه در صورت افراد می‌شود، که برای بسیاری از مردان خوشایند نیست!Reshaping Your Nose: The Essential Guide to a Nose Job for Men

فرم مناسب برای عمل بینی مردانه، شامل یک پل صاف‌تر است که با کوچکتر شدن نوک بینی، هماهنگ می‌گردد؛ البته هر دو تغییر، باید به گونه‌ای انجام گیرند که یک چهره زنانه، ایجاد نشود! زوایای بینی باید به شکل دقیق و متناسب تغییر داده شوند؛ برای مثال، زوایای نازوفرونتال و نازولبیال، نباید ظاهر مردانه را به سمت چهره‌ای ظریف و زنانه ببرند. به این ترتیب، رسیدن به یک ظاهر قوی و مردانه از طریق اصلاح پل و نوک بینی، مهم‌ترین هدف جراحی رینوپلاستی مردانه است، که در نهایت احترام به فردیت بیمار را حفظ می‌نماید.

استانداردهای بینی مردانه

بینی مردانه ایده‌آل، باید با سایر اجزای صورت متناسب و هماهنگ باشد؛ از آنجا که بینی در مرکز صورت قرار گرفته، بنابراین به نوعی نقطه تعادل صورت به حساب می‌آید! هر چه میزان این تعادل بین اجزای صورت بیشتر باشد، چهره فرد قوی‌تر و ظاهر مردانه وی برجسته‌تر خواهد بود.

سفارشی کردن جراحی بینی در مردان، برای رسیدن به فرم مناسب برای عمل بینی مردانه، بسیار اهمیت دارد! در واقع، پزشک جراح باید بر اساس ساختار صورت فرد و تناسب اجزای آن با یکدیگر، بهترین فرم و اندازه را برای بینی انتخاب کند. این یعنی، صرف نظر از اینکه افتادگی یا اندازه نوک بینی یا عرض پل آن چقدر باشد، حفظ تعادل و تناسب با سایر اجزای مردانه صورت مهم است.

تغییرات استاندارد در رینوپلاستی مردانه

عمل بینی از دو طریق جراحی بینی باز و عمل رینوپلاستی بسته انجام می‌گیرد، که بسته به شرایط فرد، پزشک جراح یکی از آن‌ها را انتخاب می‌کند. هر چه تغییرات مورد نیاز بینی شدیدتر باشند، جراحی تهاجمی‌تر خواهد بود!

تغییرات استاندارد در رینوپلاستی مردانه

نوع تغییرات برای رسیدن به فرم مناسب برای عمل بینی مردانه، شامل موارد زیر هستند:

 • سوراخ‌های بینی؛ در طول جراحی باید تقارن سوراخ‌های بینی اصلاح شده، و در صورت نیاز اندازه آن‌ها کوچکتر شود. اسکار ناشی از جراحی، معمولا در چین سوراخ‌های بینی پنهان می‌شود.
 • نوک بینی مردانه؛ بخش مهمی از تغییرات بینی، به نوک آن مربوط است! پزشک جراح با ایجاد یک برش کوچک در ناحیه بین سوراخ‌ها، به غضروف نوک بینی دسترسی پیدا کرده و فرم آن را تغییر داده یا بخشی از آن را برمی‌دارد.
 • پل بینی؛ برای بینی‌های قوزدار، پزشک جراح باید بخشی از استخوان و غضروف پل بینی را بردارد، و آن را کاهش دهد. از طرفی، گاهی برای رسیدن به فرم مناسب برای عمل بینی مردانه، پزشک جراح باید استخوان بینی را بشکند، تا تکه‌های باقیمانده را به یکدیگر پیوند داده و بینی باریک‌تری ایجاد نماید!
 • سپتوم؛ یکی از مشکلات رایج در بینی‌های مردانه، انحراف یا خم شدن تیغه بینی است. جراح باید سپتوم یا همان تیغه بینی را که شامل استخوان و غضروف است، صاف کرده و نسبت به وسط صورت موقعیت آن را اصلاح کند.
 • طول بینی؛ اگر در حین جراحی، تغییراتی در کشیدگی و طول سپتوم ایجاد گردند، آنگاه وضعیت نوک و طول کلی بینی تغییر خواهد کرد.
 • عرض بینی؛ برای باریک‌تر شدن بینی‌های خیلی پهن، جراح استخوان‌های کناری آن را می‌شکند، تا موقعیت آن‌ها را تغییر داده و پل بینی باریک‌تر شود!
 • بزرگ کردن بینی؛ چنانچه اندازه بینی از حد ایده آل کوچکتر باشد، و یا پل بینی بیش از حد باریک باشد، پزشک جراح از طریق پیوند استخوان یا غضروف، و یا با کمک ایمپلنت، پل یا نوک بینی را بزرگتر کرده و کانتور می‌کند.

عوامل موثر بر نتیجه جراحی بینی مردانه

انتخاب فرم مناسب برای عمل بینی مردانه، تنها یکی از گام‌های مهم در مسیر رینوپلاستی است. در حالت کلی، بیمار باید نسبت به دو عامل، حساسیت ویژه نشان دهد؛ اول اینکه انتخاب پزشک جراح زبردست و ماهر در رسیدن به نتیجه ایده آل مهم است. دومین عامل مهم، رعایت مراقبت‌های بعد از جراحی رینوپلاستی است، که افراد را به نتیجه دلخواه می‌رساند! برای انتخاب جراح بینی ماهر، می‌توانید از پزشکان متخصص حاضر در کلینیک جراحی بینی تهران، کمک بگیرید. شما می‌توانید در جلسه مشاوره با پزشکان این کلینیک، بهترین فرم بینی متناسب با اجزای چهره خود را انتخاب کرده و پس از آن، برای رینوپلاستی آماده شوید.Male Rhinoplasty – Male Nose Job – Dr Broadhurst Brisbane

مراقبت‌های بعد از عمل بینی مردانه

در مورد مراقبت‌های بعد از جراحی رینوپلاستی، باید حتما اقدامات زیر را انجام داده و جدی بگیرید:

 • برای کنترل تورم و کبودی بعد از عمل بینی مردانه، باید از کمپرس سرد و گرم استفاده کنید؛ معمولا نحوه انجام این کار را پزشک جراح به زیباجو آموزش می‌دهد.
 • در صورت احساس درد و ناراحتی، باید داروهای ضد دردی را که پزشک متخصص تجویز نموده است، مطابق با دستور وی مصرف کنید.
 • از انجام فعالیت‌های شدید و بلند کردن اجسام سنگین، به شدت خودداری کنید؛ اعمال فشار زیاد در ناحیه جراحی، می‌تواند منجر به خونریزی شده و نتیجه جراحی را تحت تاثیر قرار دهد!
 • نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی، باید به پشت و رو به بالا باشد؛ با چند بالش اضافی، می‌توانید وضعیت خوابیدن خود را اصلاح نمایید.
 • از رژیم غذایی مناسب و ضد التهاب استفاده کنید؛ خوردن غذاهای ادویه‌ای، در هفته اول بعد از جراحی توصیه نمی‌شود!
 • بدن خود را هیدراته نگه دارید؛ نوشیدن مقدار فراوان آب در طول روز، به شما کمک می‌کند تا از کم آبی بدن جلوگیری کرده، و به ترمیم سریع‌تر بینی خود کمک کنید.
 • از حمام کردن و دوش گرفتن با آب گرم، در هفته اول جراحی خودداری کنید.
 • سیگار و الکل از دو هفته قبل از جراحی، تا چند هفته پس از آن ممنوع است! در غیر این صورت، دوران نقاهت شما طولانی‌تر شده، و یا احتمال خونریزی در محل جراحی وجود دارد.

دقت کنید که رعایت تمامی این مراقبت‌ها به شما کمک می‌کند، تا در نهایت به نتیجه دلخواه خود برسید. البته فرم مناسب برای عمل بینی مردانه، چند ماه بعد از جراحی خود را نشان می‌دهد؛ یعنی زمانی که به واسطه رعایت مراقبت‌ها و داشتن رژیم غذایی مناسب، ورم بینی کاهش یافته و دوران نقاهت خود را به پایان می‌رسانید.

عمل بینی مردانه انجام دهیم یا خیر؟

انجام عمل بینی در زنان و مردان، برای رسیدن به فرم زیباتر بینی و اصلاح عملکرد آن بلامانع است؛ اما انتخاب فرم مناسب برای عمل بینی مردانه، چالش‌های بیشتری دارد. زیرا مردان باید مدلی را انتخاب کنند، که ضمن اصلاح فرم بینی و عملکرد آن، ویژگی‌های مردانه چهره آن‌ها نیز حفظ شود.

صاف شدن پل بینی و متعادل شدن اندازه نوک آن، از مهم‌ترین تغییراتی هستند، که در جراحی رینوپلاستی مردانه انجام می‌گیرند. گاهی تغییرات بینی مردانه، به سمت عمل بینی نیمه فانتزی هدایت می‌شوند. با این حال، تشخیص بهترین مدل برای بینی مردانه، به عهده پزشک جراح خواهد بود! نقش مراقبت‌های بعد از جراحی و مهارت‌های پزشک جراح، در رسیدن به نتیجه رضایت بخش را فراموش نکنید!

جدیدترین مقالات کلینیک جراحی بینی

از صفر تا صد سفتی نوک بینی بعد از عمل

سفتی نوک بینی بعد از عمل بینی

چه مشکلاتی بعد از عمل رینوپلاستی پیش می آید؟ علت سفتی نوک بینی بعد از عمل رینوپلاستی چیست؟ آیا این یک عارضه جانبی، بعد از

برجسته شدن گونه بعد از عمل بینی

برجسته شدن گونه بعد از عمل بینی

برجسته شدن گونه بعد از عمل جراحی بینی مسأله قابل توجهی است که خیلی ها به ویژه خانم هایی که به زیبایی خود اهمیت بسیاری می دهند درباره آن پرس و جو می‌کنند. به دلیل اهمیت حفظ هماهنگی میان اجزای صورت بعد از جراحی بینی، به نظر می‌رسد تغییر در گونه‌ها امری اجتناب ناپذیر است.

آیا جراحی بینی گوشتی بازگشت دارد؟

با اینکه نتیجه جراحی بینی گوشتی و استخوانی، تقریبا دائمی به حساب می‌آیند، اما برخی افراد نگران برگشت فرم بینی هستند. این نگرانی‌ها بیشتر درباره

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *