پیج اینستاگرام سامانه نوبت دهی پزشکان زیبایی
لوگو کلینیک سامانه نوبت دهی پزشکان زیبایی
دسته جراحی‌ها

برجسته شدن گونه بعد از عمل بینی

آخرین بروزرسانی: تیر 4, 1403
برجسته شدن گونه بعد از عمل بینی

افراد با انتظارات و خواسته‌های متفاوتی برای جراحی پلاستیک و زیبایی اقدام می‌کنند؛ برخی فقط به دنبال تغییر اندازه بینی بوده و می خواهند با برداشتن قوز بینی یا تنظیم نوک بینی، به بینی خود فرم طبیعی و استانداردی بدهند؛ برخی نیز گام را فراتر گذاشته، به دنبال تغییرات اساسی و کوچک کردن بینی و برجستگی گونه بعد از جراحی بینی هستند و از طرفی، می‌خواهند با انجام دیگر جراحی‌های پلاستیک به صورت همزمان، زیبایی صورت خود را دوچندان کنند.

یکی از محبوب‌ترین جراحی‌هایی که همزمان با عمل بینی، بسیار درخواست می‌شود؛ ایجاد گونه برجسته است. البته پیشنهاد می‌شود برای انجام هر نوع جراحی زیبایی،مانند برجسته شدن گونه بعد از عمل بینی، کمی صبر کنید. برجسته شدن گونه بعد از عمل بینی، ممکن است خود به خود در اثر نتایج جراحی رینوپلاستی اتفاق بیفتد. عمل رینوپلاستی اگر به درستی و زیرنظر پزشکان حاذق و مجرب، مانند دکتر حسینی و دکتر یزدانی انجام شود؛ می‌تواند تناسب و هارمونی لازم را، در صورت شما ایجاد نموده و باعث شود، سایر ویژگی‌های خاص و زیبای چهره، بیش از قبل جلوه‌گر شوند.

بینی به عنوان عضو مرکزی صورت، نقش بسیار زیادی در ایجاد تعادل سایر اجزای چهره دارد. حجم و اندازه بینی، هرگونه نقص، انحراف، کجی یه عدم تقارن در شکل بینی، می‌تواند زیبایی صورت را به شدت تحت‌تاثیر قرار دهد. از طریق رینوپلاستی می‌توان، بسیاری از نواقص و عیوب بینی را اصلاح نمود، تا نه تنها شکل بینی بهبود یابد، بلکه سایر بخش های زیبا و منحصر به فرد صورت نیز، بیشتر خود را نشان دهند.

اگر به دلیل لاغری صورت خود، همچنان دوست دارید، گونه خود را برجسته کنید، تا تغییرات بعد از عمل بینی به صورت اساسی، روی زیبایی چهره شما تاثیر بگذارد؛ می‌توانید عمل همزمان بینی و گونه را انجام دهید. در این مقاله ما در مورد تاثیر جراحی بینی بر گونه، با شما بیشتر صحبت کرده و روش‌های مختلف برجسته کردن گونه را، بیشتر برای شما شرح می‌دهیم. پس اگر می‌خواهید در این باره بیشتر بدانید، تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید.

تاثیر عمل بینی بر گونه چیست؟

داشتن گونه‌های زیبا و برجسته، یکی از معیارهای زیبایی شناخته می‌شود؛ زیرا این باعث می‌شود تا صورت گردتر نشان داده شود. بسیاری از افراد با انجام جراحی یا تزریق فیلر تلاش می‌کنند؛ گونه‌های خود را برجسته‌تر نشان دهند؛ اما یکی از مهم‌ترین جراحی‌هایی که می‌تواند، تاثیرات مثبت بر برجستگی استخوان گونه داشته باشد؛ جراحی زیبایی بینی است. شاید کمی عجیب به نظر برسد؛ ولی واقعیت این است که با کوچک کردن بینی و باریک شدن آن، کناره‌های اطراف بینی، مانند گونه‌ها بیشتر نمایان‌ خواهند شد.How Does Rhinoplasty Affect My Facial Features? – Straith Clinic

عمل بینی چه تاثیری بر گونه دارد؟

بینی‌های گوشتی و پهن یا بینی‌های منقاری شکل، به دلیل قرار گرفتن در مرکز صورت، باعث می‌شوند تا گونه‌ها کمتر دیده شوند. بزرگ بودن بینی یا انحراف شدید آن، باعث می‌شود تا در اولین نگاه، بینی بیش از سایر اجزای صورت به چشم آید.

البته این بدان معنا نیست که گونه‌های شما، بعد از انجام رینوپلاستی، برجسته و برآمده به نظر می‌رسند. بلکه منظور این است؛ اگر شما از قبل گونه‌های برجسته داشتید که احساس می‌کردید، بینی بزرگ شما باعث می‌شود تا این زیبایی‌های صورتتان، به خوبی دیده نشود؛ اکنون با انجام رینوپلاستی می‌توانید، زیبایی واقعی آنها را بیشتر نمایان کنید. انجام جراحی زیبایی بینی باعث می‌شود، تا افرادی که صورت لاغر دارند؛ بعد از انجام عمل چهره‌شان کمی باز و گردتر نشان داده شود.

عمل جراحی بینی می‌تواند تاثیرات ظاهری متعددی بر چهره بگذارد، از جمله تاثیر عمل بینی بر چشم! با اصلاح فرم بینی و تغییر در اندازه و شکل آن، تعادل و هارمونی بهتری بین اجزای صورت ایجاد می‌شود که می‌تواند بر ظاهر چشم‌ها نیز تاثیر مثبت بگذارد. تغییرات در بینی ممکن است باعث برجسته‌تر شدن گونه‌ها و افزایش زیبایی کلی صورت شود.

آیا برجسته شدن گونه بعد از عمل بینی امکان پذیر است؟

جراحی زیبایی بینی نمی‌تواند، به صورت مستقیم گونه‌ها را برجسته یا بزرگتر کند؛ بلکه به دلیل کوچک و باریک شدن بینی، گونه‌ها برجسته نشان داده خواهند شد. به همین دلیل، افرادی که دارای صورت‌های ظریف و لاغر هستند، می‌توانند با استفاده از تکنیک‌های مختلف به برجسته شدن گونه خود کمک کنند، یا عمل همزمان بینی و گونه را انجام دهند، تا برجستگی گونه بعد از جراحی بینی به خوبی نشان داده شود.

آیا برجسته شدن گونه بعد از عمل بینی امکان پذیر است؟

با نوبت دهی سایت کلینیک جراحی بینی تهران، تماس حاصل نمایید، تا ضمن ارتباط با پزشکان مجرب و متخصص این مجموعه، در مورد تاثیر جراحی بینی با توجه به ویژگی‌های چهره خود، اطلاعات بیشتری کسب نمایید؛ اما عمل همزمان بینی و گونه چگونه است؟

عمل همزمان بینی و گونه

اگر می‌خواهید تاثیر عمل بینی بر گونه شما، قابل توجه باشد؛ می‌توانید قبل، بعد یا همزمان با جراحی زیبایی بینی، از تکنیک‌های مختلف برجسته کردن گونه استفاده کنید. «پروتز گونه»، «تزریق فیلر» و «تزریق چربی»، سه تکنیک اصلی برای برجسته شدن گونه بعد از عمل بینی، هستند که به روش جراحی یا غیر جراحی انجام می‌شوند. در ادامه هر تکنیک را به صورت جداگانه مورد بحث قرار داده‌ایم.

پروتز گونه

یکی از تکنیک‌های جراحی برای ایجاد برجستگی گونه، استفاده از پروتز است. پروتز گونه یکی از روش‌های ایجاد گونه برجسته مردانه و زنانه است، که از طریق روش‌های کم تهاجمی، زیرنظر پزشک متخصص انجام می‌شود. هدف از انجام این نوع جراحی، ایجاد حجم بیشتر در گونه‌ها و لیفت صورت است؛ به طوری که بعد از انجام پروتز، صورت فرد شاداب و جوان‌تر به نظر می‌رسد.

با استفاده از پروتز گونه، می توان ناحیه گونه فرد را حجیم و برجسته، نشان داد. این جراحی با بی‌حسی موضعی، انجام می‌شود و حدود ۱ تا ۲ ساعت عمل به طول می‌انجامد. برای انجام جراحی، پزشک ابتدا برشی در داخل گونه‌ها ایجاد می‌کند، تا از این طریق بتوان پروتزهای گونه را نصب کرد. از آنجا که برش‌ها در داخل دهان انجام می‌شوند؛ هیچگونه جای زخم و اسکار روی صورت نشان داده نخواهد شد.

روش دیگر، نصب پروتز ایجاد برش در روی پوست است. برای این منظور روی پوست صورت، در مکان‌هایی که به راحتی قابل دید نباشند؛ برشی ایجاد شده و پروتز در محل مورد نظر نصب می‌شود. البته برش‌ها به صورت جزئی بوده، و پس از مدتی بهبود خواهند یافت.

تزریق فیلر

تزریق فیلر نیز می‌تواند، به ایجاد حجم و شادابی بیشتر صورت کمک کند. همان طور که می‌دانید، با افزایش سن، پوست به دلیل از دست دادن خاصیت ارتجاعی و کشسانی، دچار افتادگی می‌شود. شلی و افتادگی پوست، به ویژه در اطراف گونه‌ها بیشتر خود را نشان می‌دهند. فیلرها حاوی «اسید هیالورونیک» هستند که باعث می‌شوند؛ تولید «کلاژن» و «الاستین» دو ماده اصلی تقویت کننده پوست، افزایش پیدا کنند و عضلات صورت تقویت شوند. البته استفاده از فیلرها، درمانی موقت برای حجم دادن به صورت و کاهش چین و چروک می‌باشد.

با این وجود این پرکننده‌ها می توانند، به خوبی به برجسته شدن گونه بعد از عمل بینی کمک کنند. اثر فیلر موقتی است و حدود ۶ تا ۱۲ ماه بعد، فرد باید برای تزریق مجدد اقدام کند.

تزریق چربی

تزریق چربی، گزینه دیگری برای حجم دهی به گونه‌ها می‌باشد. برای این منظور از بافت چربی خود بدن، استفاده می‌شود. به همین دلیل برخلاف پروتز مصنوعی، احتمال پس زدن آن بسیار کمتر است و بیمار کمتر دچار آلرژی و حساسیت، خواهد شد. درصد موفقیت تزریق چربی، برای برجسته شدن گونه بعد از عمل بینی زیاد است؛ به همین دلیل طرفداران زیادی نیز دارد. اگر تزریق به درستی و زیرنظر پزشکان مجرب و متخصص انجام شود؛ ماندگاری آن نسبت به فیلر بیشتر خواهد بود و عوارض کمتری نیز به همراه خواهد داشت.

آیا با گذشت زمان بعد از عمل بینی، گونه‌ها برجسته تر نشان داده خواهند شد؟ 

رینوپلاستی از آن دسته جراحی‌های زیبایی است، که مشاهده نتایج قطعی جراحی، بلافاصله بعد از عمل امکان‌پذیر نیست. در واقع شما برای مشاهده تاثیر جراحی بر بینی و زیبایی خود، باید صبر کنید. در هفته‌های ابتدایی بعد از انجام جراحی بینی استخوانی یا جراحی بینی گوشتی مقداری تورم و کبودی، روی صورت بیمار در اطراف بینی، چشم‌ها و گوش‌ها وجود خواهد داشت، که این باعث می‌شود تا نتوان ظرافت جراحی را، به خوبی مشاهده کرد. پس از گذشت چند ماه، ورم کاهش پیدا کرده و تغییرات ایجاد شده روی بینی، به خوبی خود را نشان می‌دهند.cheek highlighting – gapa tour (gapamed.com)

آیا با گذشت زمان بعد از عمل بینی، گونه‌ها برجسته تر نشان داده خواهند شد؟ 

تغییر چهره بعد از عمل بینی و رفع کامل مشکلات، ممکن است حدود یک سال یا بیشتر، به طول بینجامد. با این وجود در ماه‌های نخست، به خوبی می‌توانید، کاهش قوز و برجستگی روی بینی بعد از عمل را مشاهده کنید. پس از رفع کامل ورم، شکل و اندازه واقعی بینی، مطابق با انتظارات و خواسته‌های شما تغییر می‌کند. همین تغییرات باعث می‌شوند، تا سایر اجزای چهره نیز، به تعادل و هماهنگی مورد نظر برسند. پس برجسته شدن گونه بعد از عمل بینی، با گذشت زمان بیشتر مشهود خواهد شد.

تغییر صدا بعد از جراحی بینی

یکی از مواردی که ممکن است پس از جراحی بینی تجربه شود، تغییر صدا بعد از جراحی بینی است؛ اگرچه این تغییرات معمولاً موقتی هستند، اما می‌توانند ناشی از تورم و تغییرات در ساختارهای داخلی بینی باشند. هرچند این تغییرات معمولاً به تدریج از بین می‌روند، اما در صورت بروز مشکلات جدی‌تر، مشورت با پزشک ضروری است. حفظ تعادل در تمامی جنبه‌های جراحی از جمله صدا، ظاهر و عملکرد بینی اهمیت دارد.

نکته آخر برای برجسته شدن گونه بعد از عمل بینی

زیبایی با عمل بینی یکی از اهداف اصلی بسیاری از افرادی است که به جراحی بینی روی می‌آورند؛ اما گاهی این عمل همراه با عارضه های خاصی میشود! برجسته شدن گونه بعد از عمل بینی به صورت فیزیکی اتفاق نخواهد افتاد. در واقع علت برجستگی گونه و بزرگ شدن استخوان گونه بعد از رینوپلاستی، به دلیل تغییراتی است که روی بینی ایجاد شده است. وقتی بینی به اندازه استاندارد کوچک‌ و باریک می‌شود، تناسب و تقارن آن با سایر اجزای صورت نیز، بهتر نشان داده خواهد شد.

افرادی که بینی‌های درشت و پهن دارند، یا از انحراف شدید بینی رنج می‌برند، می‌توانند شاهد تغییرات گسترده، روی صورت خود بعد از رینوپلاستی باشند؛ به طوری که سایر ویژگی‌های زیبای صورت آنها بیشتر جلوه کند. اگر صورت لاغر دارید و می‌خواهید تاثیر عمل بینی بر گونه شما، دوچندان باشد؛ می‌توانید همزمان عمل گونه را به صورت غیرتهاجمی، از طریق تزریق فیلر یا چربی انجام دهید. اگر به صورت طولانی مدت‌، دنبال برجستگی گونه بعد از جراحی بینی هستید؛ می‌توانید از پروتز استفاده کنید.

انجام جراحی نزد پزشکانی، که از دانش و مهارت بالایی برخوردار هستند؛ مانند دکتر حسینی و دکتر یزدانی باعث می‌شود؛ ارزیابی دقیقی از صورت و بینی شما انجام شود تا جراحی رینوپلاستی، به بهترین شکل ممکن با حداقل عوارض جانبی، انجام شود. از طرفی انجام موفقیت آمیز عمل، کمک می‌کند تا نه تنها بینی، بلکه ساختار کلی چهره شما شاداب و زیباتر از گذشته نشان داده شود.

جدیدترین مقالات کلینیک جراحی بینی

از صفر تا صد سفتی نوک بینی بعد از عمل

سفتی نوک بینی بعد از عمل بینی

چه مشکلاتی بعد از عمل رینوپلاستی پیش می آید؟ علت سفتی نوک بینی بعد از عمل رینوپلاستی چیست؟ آیا این یک عارضه جانبی، بعد از

آیا جراحی بینی گوشتی بازگشت دارد؟

با اینکه نتیجه جراحی بینی گوشتی و استخوانی، تقریبا دائمی به حساب می‌آیند، اما برخی افراد نگران برگشت فرم بینی هستند. این نگرانی‌ها بیشتر درباره

بهترین میوه بعد از عمل بینی چیست؟

بهترین میوه بعد از عمل بینی چیست؟

بهترین میوه بعد از عمل جراحی بینی، خوردن میوه بعد از عمل جراحی بینی جزء نکات مراقبتی است که پزشکان بر آن تأکید بسیار دارند. انواع میوه‌های تازه می‌توانند علاوه بر کاهش عوارض بیهوشی به تجدید قوا و رفع ضعف بعد از عمل کمک کنند. لازم به ذکر است که کاهش عوارض و کوتاه شدن دوره نقاهت، در کسب نتیجه مطلوب عمل بینی تأثیر‌گذار هستند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *