پیج اینستاگرام سامانه نوبت دهی پزشکان زیبایی
لوگو کلینیک سامانه نوبت دهی پزشکان زیبایی
دسته جراحی‌ها

تغییر حالت چشم بعد از عمل بینی

آخرین بروزرسانی: خرداد 26, 1403
تاثیر عمل بینی بر چشم چیست؟

یکی از سوالاتی که اکثر افراد ممکن است در مورد رینوپلاستی داشته باشند این است که تاثیر عمل بینی بر چشم چیست؟ آیا جراحی بینی می‌تواند شکل چشم‌ها را نیز تغییر دهد؟ آیا عمل بینی روی چشم تاثیر دارد؟ در پاسخ به این سوالات باید گفت که جراحی زیبایی بینی لزوماً باعث تغییر شکل چشم‌ها نمی‌شود اما می‌تواند زیبایی چشم‌های شما را بیش از گذشته نمایان کند.

هرگونه نقص در بینی مانند بینی کج، نوک پیازی یا قوز بینی می‌تواند باعث شود تا حواس مخاطب از چشمان زیبا، گونه‌ها و لب‌های برجسته، لبخند دلنشین و… منحرف شود. بنابراین بسیار مهم است که شکل بینی خود را به گونه‌ای تغییر دهید که حالت چشم‌ها و سایر اجزای صورت زیباتر به نظر برسد. البته زمانی تاثیر عمل بینی بر زیبایی صورت دوچندان خواهد شد که رینوپلاستی توسط جراحان حاذق  و متخصص مانند دکتر حسین و دکتر یزدانی انجام شود.

اگر از شکل بینی خود راضی نیستید جراحی زیبایی بینی به شما کمک کند تا بتوانید بینی و ظاهر کلی چهره را مطابق میل خود تغییر دهید. این جراحی علاوه بر اصلاح عیوب می‌تواند بسیاری از مشکلات تنفسی شما را نیز رفع کند، به همین دلیل امروزه رینوپلاستی یکی از محبوب‌ترین جراحی‌های زیبایی است. بینی به عنوان عضو مرکزی صورت نقش مهمی در نمایش سایر اجزای صورت دارد.

انجام جراحی توسط پزشکانی که از مهارت بالای برخوردار نیستند باعث می‌شود تغییرات بینی موجب ناهماهنگی اجزای صورت شود. همچنین زمانی که فرد بدون در نظر گرفتن ویژگی‌های صورت خود بینی را بسیار کوچک می‌کند این اتفاق نیز رخ خواهد داد. در این صورت فاصله بین چشم‌ها زیاد می‌شود و صورت فرد به شکل غیر طبیعی نشان داده خواهد شد. در این مقاله جراحی زیبایی بینی و تاثیر عمل بینی بر چشم‌ و چهره مورد بحث و بررسی قرار گرفته  تا شما بتوانید چشم انداز درستی از نتایج این عمل داشته باشید و بدون استرس و نگرانی عمل زیبایی  بینی را انجام دهید.

آیا عمل بینی بر زیبایی چشم ها اثر دارد؟

تاثیر بینی در زیبایی چقدر تاثیر دارد؟ تاثیر بینی در زیبایی صورت چگونه است؟

ایده زیبایی و تعریف آن در بین افراد مختلف متفاوت است و بنا به ویژگی‌های قومیتی فرهنگی و شخصیتی تعاریف مختلفی از زیبایی در سراسر جهان ممکن است وجود داشته باشد. در این بین نباید ترجیحات شخصی تاثیر رسانه‌های اجتماعی افراد مشهور و سلبریتی‌ها را نیز نادیده گرفت. در حالی که نظرات متفاوتی در مورد زیبایی بینی و تاثیر جراحی بینی بر چشم، لب‌ها و… وجود دارد اما آنچه که بدیهی است داشتن یک بینی متقارن و متناسب است که می‌تواند تاثیر فوق العاده زیادی بر زیبایی چهره داشته باشد.

در کل بینی نقش مهمی در زیبایی صورت دارد، زیرا برجسته‌ترین ویژگی صورت است. هرگونه کجی، انحراف و افتادگی نوک بینی می‌تواند کل صورت را تحت تاثیر قرار دهد. اندازه، شکل و یا ناهنجاری‌های روی بینی می‌تواند باعث جلوه کمتر سایر اجزای زیبا صورت شود.

بررسی تاثیر عمل بینی بر چهره

تاثیر عمل بینی بر چشم، لب‌، گونه و… می‌تواند چهره شما را کاملاً دگرگون کند. شاید از خود بپرسید ویژگی‌های یک بینی خوب که به بهترین شکل بر روی زیبایی صورت تاثیر بگذارد چیست؟ نمی‌توان ویژگی‌های یک بینی زیبا را به صورت یک فرمول ارائه داد و گفت همه افراد باید مطابق آن جراحی شوند، زیرا هر فردی چهره متفاوتی دارد. شناسایی ویژگی‌های منحصر به فرد بینی، آنالیز و طراحی جراحی باید بر اساس همین ویژگی‌های چهره افراد باشد و همین رینوپلاستی را یک جراحی چالش برانگیز می‌کند.

بررسی تاثیر عمل بینی بر چهره

با این وجود چند نکته اساسی وجود دارد که باعث افزایش تاثیر بینی در چهره می‌شود. اگر جراح بر اساس همین ویژگی‌های کلی و متناسب با ساختار چهره فرد تغییرات زیر را انجام دهد. به طور حتم تاثیر عمل بینی بر چشم و چهره دوچندان خواهد شد. این تغییرات به شرح زیر هستند:

کاهش عرض کلی بینی

اکثر مردم دوست دارند بینی باریک و کوچکی داشته باشند. کاهش عرض بینی اولین قدم موثر  تاثیر بینی در تغییر چهره است. کوچک کردن بینی باعث می‌شود تا چهره بازتر به نظر برسد. این به ویژه برای افرادی که صورت کوچکی دارند و می‌خواهند گونه‌هایشان بیشتر نمایان شود اهمیت دارد.

کوچک کردن سوراخ‌های بینی

سوراخ‌های بینی وظیفه عبور هوا از خارج را به داخل بدن بر عهده دارند در واقع این سوراخ‌ها تامین کننده هوای ریه هستند با این وجود تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی چهره دارند یکی از مهم‌ترین اهداف جراحی رینوپلاستی کوچک کردن این سوراخ‌ها و تنظیم اندازه و تقارن آنها با یکدیگر است. سوراخ‌های کوچک و متقارن باعث می‌شوند تا لب‌ها و گونه‌ها زیباتر نشان داده شوند.

تغییر شکل و فرم دهی  نوک بینی

تاثیر بینی بر چهره با تغییر نوک و فرم بینی بیشتر خواهد شد. افرادی که دارای بینی گوشتی هستند یا به دلیل ضخامت پوست  نوک بینی افتاده دارند، از طریق رینوپلاستی می‌تواند علاوه بر کوچک کردن بینی نوک آن را نیز فرم بدهند در این صورت زیبایی لب‌ها بیشتر خواهد شد.

اصلاح تیغه بینی

به طور حتم یک بینی کج و یا منحرف با استخوان‌های بیرون زده تاثیر منفی زیادی روی صورت خواهد داشت و می‌تواند تناسب صورت و سایر اجزای را به شکل نامتقارن نشان دهد با انجام عمل رینوپلاستی می‌توان این عیب و نقص را نیز برطرف کرد و شاهد تاثیر دماغ در زیبایی چهره بود.

تاثیر عمل بینی بر چشم

تغییر حالت چشم بعد از عمل بینی دیگر تاثیر عمل بینی بر چشم است و این برای بهتر دیده شدن است. با اصلاح برجستگی‌های روی بینی میتوان بینی را صاف و کوچکتر از قبل نشان داد در این صورت چشم‌ها بیشتر از قبل جلوه‌گر خواهند شد، البته پایین آوردن زیاد پل بینی می‌تواند باعث شود تا نتایج جراحی معکوس شوند، زیرا فاصله بین چشم‌ها بیشتر به نظر خواهد رسید.

بزرگ شدن چشم یا کوچک شدن چشم با عمل بینی اتفاق نمی‌افتد. در واقع تغییر فیزیکی روی چشم انجام نخواهد شد. آنچه که شما در مورد تغییرات بعد از عمل بینی مشاهده می‌کنید در واقع درک شما از نتایج جراحی است بنابراین در پاسخ به این سوال که آیا عمل بینی روی چشم تاثیر دارد؟ باید گفت تاثیر آن فیزیکی نیست بلکه خطای بصری است که با تغییر بینی اتفاق افتاده است.

 با این حال، اگر عمل جراحی بینی را انجام داده  ولی همچنان در مورد ظاهر خسته چشم خود نگران هستید، می توانید دیگر جراحی‌های زیبایی را نیز همزمان با رینوپلاستی انجام دهید.

کوچک‌ تر شدن چشم ها بعد از عمل بینی

انواع عملهای همزمان با جراحی بینی

عمل زیبایی بینی به تنهایی نمی‌تواند نتایج صد در صد و عالی برای زیبایی چهره شما همراه داشته باشد. در واقع این عمل تنها می‌تواند فرم بینی را تغییر دهد و شود تا ویژگی‌های دیگر صورت بیشتر خودنمایی کند. اگر بعد از جراحی بینی می‌خواهید لب‌ها، چشم‌ها، گونه‌ها یا دیگر اجزای صورت شما زیباتر به نظر برسند می‌توانید همزمان با رینوپلاستی، عمل‌های زیبایی دیگری از جمله جراحی پلک (بلفاروپلاستی)، لیفت ابرو، سانترال لب، پروتز گونه، جراحی چانه و… نیز انجام دهید.

عمل همزمان بینی و چشم چگونه است؟ 

همانطور که گفته شد تاثیر عمل بینی بر چشم به درک بصری شما بعد از رینوپلاستی بستگی دارد با این وجود اگر به دنبال تغییرات اساسی چشم بعد از عمل بینی هستید باید بدانید که این تغییرات به دو صورت زیر قابل انجام خواهند بود:

تغییر حالت چشم از طریق رینوپلاستی و جراحی پلک به صورت همزمان

در واقع زمانی که صحبت از عمل بینی و چشم همزمان است، هدف اصلاح مشکلات مربوط به پلک و جراحی پلک همزمان با رینوپلاستی است. این باعث می‌شود تا تاثیر عمل بینی بر چشم بسیار افزایش پیدا کند. بلفاروپلاستی یا همان جراحی پلک از جمله مهم‌ترین جراحی‌های زیبایی چشم است که هدف آن اصلاح و ترمیم مشکلات مربوط به پلک فوقانی و تحتانی می‌باشد. افزایش سن باعث می‌شود تا عضلات حمایت کننده پلک ضعیف‌تر شده، پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست بدهد و افتادگی پلک اتفاق بیفتد.

از طرفی برخی چین و چروک‌های اطراف چشم با گذشت زمان عمیق‌تر شده و باعث می‌شود تا چشم‌ها خسته و بی‌حال به نظر برسد. با انجام بلفاروپلاستی می‌توان پوست و چربی اضافی پلک فوقانی و تحتانی را خارج کرد تا چین و چروک‌ها از بین بروند و پوست اطراف چشم صاف شود. در این صورت افتادگی پلک از بین خواهد رفت. همچنین از طریق جراحی پلک می‌توان کیسه‌های زیر چشم که متورم و تیره به نظر می‌رسند را نیز از بین برد.

از طرفی اگر همزمان با رینوپلاستی، بلفاروپلاستی را نیز انجام دهید، گودی چشم بعد از عمل بینی نیز از بین خواهد رفت. همه این‌ها در نهایت باعث می‌شوند تا چشم‌ها شاداب و جوان‌تر به نظر برسند.

تغییر حالت چشم از طریق رینوپلاستی و جراحی پلک به صورت همزمان

لیزیک و برداشتن عینک همزمان با جراحی رینوپلاستی

گاهی نیز برای اینکه تاثیر عمل بینی بر زیبایی چشم بیشتر شود، لازم به برداشتن عینک و لیزیک چشم‌ها است. برداشتن عینک می‌تواند تاثیرات بسیار زیادی بر تغییر حالت چشم و زیبایی بیشتر چهره شما داشته باشد. اگر به دلیل استفاده مدام از عینک احساس می‌کنید رنگ پوست صورتتان تغییر پیدا کرده یا خطوطی روی چهره تان افتاده بهتر است برای تغییر حالت چشم بعد از عمل بینی چشمان خود را لیزیک کرده و عینک را بردارید. اما اول عمل بینی یا چشم کدام یک را باید انجام داد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که عمل لیزیک مقدم بر عمل بینی است، زیرا این باعث می‌شود تا شما دوران نقاهت و بهبودی آسانتری داشته باشید. این همچنین کمک می‌کند تا مراقبت‌های بعد از عمل راحت‌تر انجام شوند و شما دیگر نگران قرار دادن عینک روی بافت های جراحی شده نباشید. اگر نگران مراقبت‌های بعد از جراحی رینوپلاستی هستید با کلینیک جراحی زیبایی بینی تهران تماس حاصل نمایید تا از مشاوره و راهنمایی پزشکان حاذق و مجرب این مرکز بهره‌مند شوید.

آیا افتادگی پلک بعد از عمل بینی اتفاق می‌افتد؟

یکی دیگر از سوالاتی که بیماران و زیباجویان می‌خواهند درباره آن بدانند این است که آیا عمل بینی به چشم آسیب می‌زند؟ تاثیر عمل بینی بر چشم چیست؟ جراحی زیبایی بینی می‌تواند با عوارض جانبی مانند تورم و کبودی همراه باشد. ورم اطراف چشم بعد از انجام جراحی باعث شود تا فرد احساس کند دچار افتادگی پلک شده است. با گذشت زمان و طی کردن دوران نقاهت ورم کاهش پیدا کرده و نگرانی شما در مورد افتادگی پلک نیز برطرف خواهد شد.

به طور معمول ورم بینی بعد از یک یا دو هفته کاهش پیدا خواهد کرد. بعد از گذشت ۶ ماه شما می‌توانید شاهد کاهش مقدار زیادی از ورم باشید، در این بازه زمانی پف چشم بعد از عمل بینی به صورت کامل از بین خواهد رفت، اما برای دیدن نتایج قطعی به حداقل به یک سال زمان نیاز است.

عوارض عمل بینی برای چشم

تاثیر عمل بینی بر چشم، لب و زیبایی چهره بدیهی است. با این وجود هر روش جراحی عوارضی به همراه دارد عمل زیبایی بینی نیز عوارضی به همراه دارد یکی از مهمترین عوارض عمل بینی کبودی اطراف چشم و گونه هاست. میزان کبودی بسته به نوع و میزان گستردگی جراحی متفاوت است. اکثر کبودی‌ها معمولاً پس از ۲ تا ۳ روز به اوج خود می‌رسند و پس از گذشت ۷ تا ۱۰ روز به مرور کاهش پیدا می‌کنند. به همین دلیل افراد فکر می‌کنند پلک‌ها و حالت چشم‌ها بعد از عمل بینی تغییر پیدا کرده است.

عوارض عمل بینی برای چشم

کبودی چشم بعد از جراحی بینی چگونه درمان می‌شود؟ 

استفاده از کمپرس یخ مهمترین اقدامی است که شما می‌توانید برای کاهش ورم و کبودی چشم انجام دهید.

بالا نگه داشتن سر باعث می‌شود تا از فشار به بافت‌های بینی جلوگیری شده و بهبودی سریع‌تر حاصل شود.

عدم استعمال سیگار و دخانیات نکته مهم دیگری است که می‌تواند از کبودی چشم پیشگیری کند، زیرا کشیدن سیگار باعث کاهش اکسیژن رسانی خون شده و ترمیم استخوان‌ها و غضروف‌ها کندتر می‌شود.

برای رفع کبودی بعد از عمل بینی چه بخوریم؟ 

در کنار تمام اقدامات درمانی استفاده از رژیم غذایی و تغذیه مناسب نیز به روند بهبودی سرعت داده و کبودی و تورم در بازه زمانی کوتاه‌تری از بین خواهند رفت. رژیم غنی از فیبر، سبزیجات، میوه، آبمیوه، پروتئین به تامین مواد معدنی و مواد مغذی بدن کمک کرده و ترمیم سلول‌ها و بافت‌ها را سرعت بیشتری می‌بخشد. آب کرفس، انواع توت‌ها، آناناس و انبه را نیز در لیست برنامه غذایی خود بعد از عمل بینی داشته باشید. در کنار مواد مغذی که مصرف می‌کنید باید از خوردن غذاهای شور، غذاهای آماده و فرآوری شده نیز خودداری نمایید. سدیم بالای این دسته از مواد غذایی باعث التهاب بیشتر زخم‌ها می‌شود.

سخن پایانی درباره عمل بینی و چشم

بینی به عنوان عضو مرکزی صورت نقش بسیار مهمی در ایجاد تعادل و تقارن چهره و سایر اجزای صورت دارد. یکی از مهم‌ترین تاثیرات جراحی بینی بر روی زیبایی چشم است. شما با انجام عمل می‌توانید ویژگی‌های زیبای چهره خودت از جمله چشم را برجسته‌تر نشان دهید. با این وجود ممکن است تغییرات چهره بعد از عمل بینی برای شما رضایت بخش نباشد در این صورت می‌توانید انواع عمل‌های همزمان با بینی مانند لیفت ابرو، پروتز گونه، جراحی چانه، جراحی پلک و… را انجام دهید.

اگر تصمیم خود را برای جراحی زیبایی بینی گرفته‌اید ممکن است از نتایج و تاثیر عمل بینی بر چشم کمی نگران باشید. برخی افراد گمان می‌کنند که حالت چشم بعد از عمل بینی تغییر پیدا خواهد کرد. این یک تصور کاملاً اشتباه است. جراحی زیبایی می‌تواند باعث ایجاد کبودی و تورم در اطراف چشم‌ها شود به همین دلیل افراد فکر می‌کنند که پلک آنها افتاده یا گودی چشم بعد از عمل بینی پیدا کرده‌اند. همه این‌های عوارض موقت هستند و با رعایت مراقبت‌های بعد از عمل قابل کنترل و درمان می‌باشند.

اثر تورم بعد از عمل بینی بر چشم ها

در کنار رعایت مراقبت‌ها انتخاب جراحان کاربلد و با تجربه باعث می‌شود تا نتایج زیبایی بینی دوچندان شده و تاثیر عمل بینی بر چشم، گونه‌ها و سایر اجزای صورت به شکل ایده آلی دیده شود. اگر به دنبال انجام عمل بینی و زیبایی چشم و سایر اجزای صورت خود هستید مراجعه به دکتر حسینی و دکتر یزدانی به شما پیشنهاد می‌شود. ایشان از چهره‌های شناخته شده جراحی زیبایی بینی هستند که عمل‌های متعدد موفقیت آمیزی انجام داده‌اند.

تماس با ما در سایت کلینیک جراحی بینی تهران کمک می‌کند تا شما بتوانید با این پزشکان مطرح و شناخته شده در ارتباط باشید. در همین جا نیز می‌توانید نمونه جراحی‌های انجام شده توسط این پزشکان را به صورت فیلم و عکس مشاهده نمایید.

منابع

https://www.funkfacialplastics.com/blog/2020/05/26/will-rhinoplasty-change-my-eyes/

features for a beautiful nose

جدیدترین مقالات کلینیک جراحی بینی

از صفر تا صد سفتی نوک بینی بعد از عمل

سفتی نوک بینی بعد از عمل بینی

چه مشکلاتی بعد از عمل رینوپلاستی پیش می آید؟ علت سفتی نوک بینی بعد از عمل رینوپلاستی چیست؟ آیا این یک عارضه جانبی، بعد از

برجسته شدن گونه بعد از عمل بینی

برجسته شدن گونه بعد از عمل بینی

برجسته شدن گونه بعد از عمل جراحی بینی مسأله قابل توجهی است که خیلی ها به ویژه خانم هایی که به زیبایی خود اهمیت بسیاری می دهند درباره آن پرس و جو می‌کنند. به دلیل اهمیت حفظ هماهنگی میان اجزای صورت بعد از جراحی بینی، به نظر می‌رسد تغییر در گونه‌ها امری اجتناب ناپذیر است.

آیا جراحی بینی گوشتی بازگشت دارد؟

با اینکه نتیجه جراحی بینی گوشتی و استخوانی، تقریبا دائمی به حساب می‌آیند، اما برخی افراد نگران برگشت فرم بینی هستند. این نگرانی‌ها بیشتر درباره

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *