پیج اینستاگرام سامانه نوبت دهی پزشکان زیبایی
لوگو کلینیک سامانه نوبت دهی پزشکان زیبایی
دسته جراحی‌ها

جراحی چانه و بینی همزمان | روش ها، کاندیداها، مزایا

آخرین بروزرسانی: خرداد 26, 1403
جراحی همزمان چانه و بینی

یکی از سوالات رایج مراجعان به مراکز جراحی بینی، بررسی امکان جراحی همزمان چانه و بینی است. ایجاد تناسب و هماهنگی بین اجزای چهره یکی از مهمترین فاکتورهای زیبایی است. بینی به عنوان عضو مرکزی صورت نقش بسیار مهمی در ایجاد این هماهنگی دارد. در واقع نسبت بینی با چانه، پیشانی، لب‌ها و چشم‌ها بسیار مهم است.

هرگونه نقص یا آسیب در ساختار بینی ممکن است باعث شود تا شما تصمیم به جراحی زیبایی بینی بگیرید. این تصمیم مهم برای ایجاد تغییرات در صورت است و به طور حتم تاثیرات فوق العاده‌ای در نتایج زیبایی شما خواهد داشت، اما گاهی افراد علاوه بر بینی، عیوب ظاهری دیگری نیز دارند که همزمان با جراحی زیبایی بینی می‌توان آنها را اصلاح کرد تا فرد بعد جراحی از داشتن صورتی زیبا لذت ببرد. یکی از مهم‌ترین تغییراتی که در صورت می‌تواند همزمان با جراحی بینی انجام شود رفع مشکلات مربوط به چانه است.

شما می‌توانید همزمان با رینوپلاستی هرگونه بدشکلی و ناهنجاری در این بخش از صورت را نیز اصلاح کنید. در برخی افراد ممکن است چانه کمی عقب رفته یا به صورت برجسته و برآمده به سمت جلو کشیده شده باشد انجام جراحی برای تغییر شکل بینی با هدف ایجاد تناسب بیشتر در صورت و بهبود زیبایی چهره انجام می‌شود. افرادی که از مشکلات مربوط به بدشکلی چانه رنج می‌برند ممکن است بعد از انجام رینوپلاستی نتایج زیبایی دلخواه را کسب نکنند. این می‌تواند باعث ناامیدی و یاس آنها از نتایج جراحی شود. به همین دلیل به این دسته از افراد توصیه می‌شود که با پزشک خود در مورد جراحی همزمان بینی و چانه مشورت نمایند.

جراحان متخصص و حاذق در حوزه زیبایی و بینی مانند دکتر حسینی و دکتر یزدانی با ارزیابی کامل آناتومی و ساختار صورت و بینی فرد، تغییرات مورد نظر را برای دستیابی به یک چهره متعادل و زیبا طراحی می‌کنند. گاهی برای اصلاح و ترمیم مشکلات مربوط به چانه نیاز به استفاده از پروتز می‌باشد تا نتایج عمل به بهترین شکل ممکن تحقق پیدا کند. شما می‌توانید با مشاوره آنلاین کلینیک جراحی زیبایی بینی تهران تماس حاصل نمایید و از پزشکان این مجموعه در مورد تغییر شکل بینی و چانه خود مشاوره و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.

در این مقاله ما به صورت مفصل در مورد جراحی همزمان چانه و بینی با شما صحبت خواهیم کرد، پس اگر تصمیم به ایجاد تغییرات اساسی در صورت خود با استفاده از این نوع جراحی دارید، تا پایان مقاله ما را همراهی کنید.

ژینو پلاستی چیست؟ 

بیمارانی که علاقه مند به انجام عمل جراحی زیبایی بینی هستند، در صورت هرگونه ناهنجاری در چانه همزمان عمل جنیوپلاستی را نیز انجام دهند. جنیوپلاستی همان جراحی چانه است. این جراحی زیبایی بینی با هدف اصلاح رتروژنی (کشیدن بیش از اندازه چانه به سمت عقب) یا پروگناتیسم (چانه بیرون زده یا برآمده) انجام می‌شود. البته این‌ها تنها مشکلات مرتبط با چانه نیستند. در برخی افراد نسبت چانه با بینی ممکن است کم یا زیاد باشد یا چانه به سمت چپ یا راست متمایل شده باشد. همه این اختلالات را می‌توان از طریق جراحی زیبایی چانه برطرف نمود. استفاده از ایمپلنت و پروتز نیز به تقویت چانه و بهبود شکل آن کمک خواهد کرد.

جراحی زیبایی بینی باعث تغییر اندازه و شکل بینی می شود. افزودن ایمپلنت به چانه یا ایجاد تغییرات در آن می تواند به بینی و چانه اجازه دهد تا صورت را به تعادل برسانند. بزرگ کردن چانه یا با افزودن ایمپلنت چانه برای بهبود نمایه یا با تغییر استخوان در چانه برای برجسته‌تر کردن آن انجام می‌شود. این روش مختصر است و می تواند نتایج فوق العاده ای را برای بیماران جراحی بینی به همراه داشته باشد. شما همزمان با عمل بینی طبیعی، نیمه فانتزی و فانتزی می‌توانید اصلاحات لازم در چانه را از طریق جراحی جینوپلاسی یا ژینوپلاسی انجام دهید.

جراحی همزمان بینی و چانه نیز می‌توانند مکمل ژینوپلاستی باشند. در این جراحی‌های چند گانه شکل و اندازه بینی مطابق با فرم دلخواه شما تراشیده می‌شود و چانه با یک ایمپلنت سیلیکونی تقویت خواهد شد یا از طریق برداشتن استخوان های اضافی شکل متعادل‌تری پیدا خواهد کرد. به شما پیشنهاد می‌شود از سایت دکتر حسینی و دکتر یزدانی دیدن کرده و نمونه‌ها جراحی‌های انجام شده را مشاهده کنید تا بهتر با این تکنیک زیبایی آشنا شوید.

ژینو پلاستی چیست؟ 

جراحی همزمان چانه و بینی چگونه انجام می شود؟

عمل چانه و بینی از طریق بیهوشی عمومی انجام خواهد شد. برای انجام همزمان جراحی چانه و بینی، پزشک با ایجاد برشی روی خط فک پایین و ناحیه چانه تغییرات لازم را روی چون ایجاد خواهد کرد تا با بهبود نسبت صورت به تقویت زیبایی آن کمک کند. گاهی اوقات استخوان از فک به سمت جلو حرکت داده می‌شود و در برخی موارد از امپیلنت‌های سیلیکونی برای برجسته سازی و جراحی چانه کوچک استفاده می‌شود. همچنین می‌توان در این جراحی استخوان‌های اضافی را که باعث بیرون زدن چانه شده‌اند برداشت. در بیشتر موارد برای دستیابی به تناسب بهتر صورت اندازه چانه تغییر داده می‌شود.

پس از ایجاد تغییرات در چانه نوبت به رینوپلاستی می‌رسد. جراحی زیبایی بینی با توجه به وسعت جراحی و اصلاحاتی که باید انجام بگیرند به دو صورت باز یا بسته انجام می‌شود.

جراحی بینی به روش بسته 

در این روش پزشک با ایجاد برش‌های کوچک در سوراخ‌های داخلی بینی، پوست بینی را بالا برده تا تغییرات جزئی در تیغه و نوک بینی ایجاد نماید.

جراحی بینی به روش باز

در این روش پزشک با ایجاد برش در ناحیه کلوملا و بالا بردن پوست بینی تسلط بیشتری بر غضوف‌ها و سایر بخش‌های استخوانی بینی خواهد داشت. در واقع در این جراحی پزشک میزان دید گسترده‌تری دارد و می‌تواند تغییراتی مانند پیوند غضروف و استخوان را برای بهبود و تغییر شکل تیغه و نوک بینی انجام دهد.

روند بهبودی بعد عمل چانه و بینی

برای اینکه نتایج جراحی چانه و بینی به بهترین شکل ممکن محقق شود شما باید به نکات مراقبتی زیر توجه داشته باشید:

 • معمولاً بلافاصله پس از عمل چانه و بینی، پزشک یک پانسمان را برای دو تا سه روز در نواحی جراحی شده قرار می دهد.
 • جراح داروهایی را برای کمک به ناراحتی و درد کمتر پس از عمل تجویز خواهد نمود.
 • جویدن پس از جراحی چانه و بینی همزمان با محدودیت‌هایی همراه است و ممکن است فرد نیاز به رژیم غذایی حاوی مایعات و غذاهای نرم برای چند روز پس از عمل داشته باشد.
 • اکثر بیماران پس از جراحی احساس کشش و فشار می‌کنند، اما معمولاً در عرض یک هفته از بین می‌رود.
 • تقریباً پس از شش هفته، بیشتر تورم از بین می‌رود و فرد می‌تواند نتایج عمل چانه را مشاهده نماید اما نتایج قطعی عمل بینی به چند ماه زمان نیاز دارد برای دیدن نتایج قطعی شما باید حداقل به مدت یک سال صبر کنید.
 • جراح ممکن است توصیه کند در چند هفته اول پس از جراحی از فعالیت‌های شدید اجتناب کنید. فعالیت عادی را میتوان پس از تقریباً 10 روز از سر گرفت.
 • در طی این مدت باید از استعمال سیگار و دخانیات به شدت به پرهیزید زیرا این می‌تواند در خونرسانی به بافت‌های جراحی شده اختلال ایجاد کرده و روند بهبودی را کند نماید.

توجه: اینها فقط دستورالعمل های کلی بعد عمل چانه و بینی هستند. واکنش افراد به جراحی و بهبودی متفاوت است. شما می‌توانید از طریق نوبت دهی آنلاین سایت کلینیک جراحی بینی تهران در مورد آنچه باید بعد از جراحی انتظار داشته باشید، مشاوره و راهنمایی بگیرید.

جراحی چانه و بینی همزمان برای چه افرادی مناسب است؟ 

اگر به فکر کاشت چانه بعد از رینوپلاستی هستید ممکن است این سوال را از خود بپرسید که آیا من می‌توانم کاندیدای خوبی برای انجام جراحی بینی و چانه باشم؟

انجام همزمان این دو جراحی با یکدیگر ایده خوبی به نظر می‌رسد و شما می‌توانید آن را به عنوان بخشی از برنامه درمانی خود قرار دهید. قبل از هر چیز باید بدانید جراحی بینی ممکن است چالش برانگیزتر از جراحی چانه باشد، به خصوص برای افرادی که دارای انحراف زیادی در تیغه بینی هستند و کسانی که می‌خواهند تغییرات اساسی روی بینی ایجاد کنند و بینی را به شکل فانتزی یا عروسکی تغییر دهند.

بنابراین بسیار مهم است که قبل از انجام عمل شرایط و وضعیت سلامتی و پزشکی شما مورد بررسی قرار بگیرد در صورتی که پزشک تایید کند و شما مشکل سلامتی خاصی نداشته باشید می‌توانید برای انجام این جراحی اقدام نمایید. انجام این جراحی به افرادی پیشنهاد می‌شود که دچار ناهماهنگی و ناهنجاری‌های چانه و بینی به دلیل ژنتیک، آسیب یا تروما، جراحی‌های زیبایی ناموفق، تصادف و… هستند.

جراحی چانه و بینی همزمان برای چه افرادی مناسب است؟ 

مزایای انجام عمل چانه و بینی چیست؟ 

اگر به دنبال عمل‌های زیبایی همزمان با جراحی بینی هستید می‌توانید جراحی همزمان فک و بینی یا  عمل چانه و بینی را انجام دهید با انجام این نوع جراحی‌ها شما می‌توانید از مزایای زیر بهره‌مند شوید:

بهبود و تقویت زیبایی صورت

انجام همزمان عمل زیبایی بینی و جینوپلاستی باعث می‌شود تا بیمار بتواند تغییرات اساسی در شکل ظاهری خود ایجاد کرده و زیبایی خود را تقویت کند. با انجام همزمان عمل چانه و بینی بیمار می‌تواند تناسب و هارمونی بهتری در صورت خود ایجاد نماید و به نتایج زیبایی بهتری دست پیدا کند.

بهبود و تقویت زیبایی صورت

نتایج طولانی مدت و ماندگار

اگر جراحی توسط پزشکان متعهد و مجرب همچون دکتر حسینی و دکتر یزدانی انجام شود و بیمار مراقبت‌های اصولی بعد از عمل را رعایت نماید می‌تواند از نتایج جراحی بدون تغییر و در طولانی مدت بهره‌مند شود. در واقع این نوع جراحی‌ها نتایج ماندگاری را به همراه خواهند داشت.

دوران نقاهت کمتر

با انجام عمل چانه و بینی فرد دوره نقاهت کمتری را تجربه خواهد کرد، زیرا هر دو جراحی همزمان انجام خواهند شد و فرد تنها یک بار مجبور به دریافت مرخصی بعد از عمل بینی و انجام مراقبت‌های بعد از عمل خواهد بود.

مقرون به صرفه بودن جراحی

زمانی که شما عمل چانه و بینی را به صورت همزمان انجام می‌دهید یک بار هزینه جلسات مشاوره و آزمایشات را پرداخت خواهید کرد. همچنین یک بار تحت بیهوشی برای جراحی بینی قرار می‌گیرید و نیازی نیست که به صورت جداگانه هزینه پزشک  و داروهای بیهوشی پرداخت شود. همین موارد باعث می‌شوند تا در هزینه‌های پرداختی شما بسیار صرفه‌جویی شود.

هزینه انجام عمل چانه و بینی چقدر است؟ 

این یکی از مهمترین سوالات و چالش‌های پیش روی افرادی است که قصد دارند برای انجام این جراحی‌ها به صورت همزمان اقدام نمایند. تعیین هزینه عمل به راحتی امکان‌پذیر نیست و نمی‌توان نرخ دقیقی را برای جراحی مشخص کرد‌‌‌، زیرا فاکتورهای مهمی در این زمینه نقش دارند. در زیر به مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر هزینه جراحی بینی و چانه به صورت همزمان اشاره شده است:

 • میزان تغییرات اعمال شده در بینی و چانه

میزان تغییرات در جراحی زیبایی بینی و جینوپلاسی با توجه به ساختار و آناتومی بینی و چانه انجام خواهند شد. اگر فرد به تغییرات اساسی برای رسیدن به فرم دلخواه بینی نیاز داشته باشد ممکن است از پیوند غضروفی یا استخوانی استفاده شود. از طرفی ممکن است چانه برای رسیدن به فرم دلخواه نیاز به برداشت استخوان یا استفاده از ایمپلنت داشته باشد. همه این موارد باعث می‌شوند تا فرایند جراحی طولانی‌تر شده و تغییرات با دقت و جزئیات بیشتری پیاده‌سازی شوند. این در نهایت می‌تواند بر هزینه‌ها تاثیر مستقیمی داشته باشد.

 • مهارت و تخصص پزشک

پزشکانی که از مهارت و تخصص بالایی برخوردار هستند دستمزد بیشتری هم خواهند داشت، این به دلیل ظرافت و دقت در کار است که به نتایج عالی و موفقیت آمیز منجر خواهد شد.

 • مکان جغرافیایی و محل انجام جراحی

جراحی چانه و بینی در شهرهای بزرگ به دلیل وجود کلینیک‌های پیشرفته و تجهیزات به روز گرانتر خواهد بود.

 • هزینه‌های بیهوشی

علاوه بر هزینه پزشک شما باید هزینه دکتر بیهوشی و داروهایی که برای بیهوشی استفاده می‌شود را پرداخت کنید.

 • هزینه‌های جانبی

جلسات مشاوره، معاینه همچنین آزمایشاتی که قبل و حتی بعد از جراحی از شما خواسته می‌شود نیز در لیست هزینه‌ها عمل چانه و بینی قرار خواهند گرفت.

آنچه که قبل از بررسی در مورد هزینه‌ها با آن باید توجه کرد انتخاب جراحان کاربلد و ماهر است که باعث می‌شود تا شما درمان بدون عارضه تجربه کنید و نیازی به جراحی مجدد یا جراحی ترمیمی نداشته باشید.

بسیاری از بیماران ممکن است ندانند که رابطه بینی،

چانه و گردن تا حد زیادی تعیین می کند که آیا ظاهر شما هارمونی و تناسب لازم را دارد یا خیر؟ انجام هر دو عمل جراحی همزمان بینی و چانه بسیار منطقی است. جراحی بینی و چانه به صورت همزمان روش ها به بیمار اجازه می دهد تا علاوه بر صرف هزینه کمتر، فقط یک دوره بهبودی را تجربه کند.

با انجام رینوپلاستی شما می‌توانید مشکلات مربوط به ساختار بینی را با روش باز یا بسته اصلاح کرده و به بینی فرم دلخواه را بدهید. از طرفی با انجام جراحی زیبایی چانه ضمن رفع مشکلات مربوط به چانه مانند برجستگی یا فرورفتگی آن می‌توانید تناسب و تعادل بهتری در صورت خود ایجاد نمایید.

برای رفع مشکلات مربوط به چانه گاهی ممکن است نیاز به ایمپلنت‌های سیلیکونی باشد. به هر صورت اگر می‌خواهید یک جراحی عالی داشته باشید بهتر است مراقبت‌های بعد از عمل چانه و بینی را جدی گرفته و به دنبال انتخاب پزشکان با دانش و مجرب باشید دکتر حسینی و دکتر یزدانی جراحان زیبایی و بینی به شما کمک خواهند کرد تا بتوانید به بهترین شکل ممکن نواقص بینی و صورت خود را برطرف کرده و زیبایی چهره خود را دوچندان کنید.

منابع

https://www.parkercenter.net/blog/doctors-recommend-having-your-rhinoplasty-and-genioplasty-simultaneously/

https://www.hopkinsmedicine.org/health/treatment-tests-and-therapies/chin-implants

جدیدترین مقالات کلینیک جراحی بینی

از صفر تا صد سفتی نوک بینی بعد از عمل

سفتی نوک بینی بعد از عمل بینی

چه مشکلاتی بعد از عمل رینوپلاستی پیش می آید؟ علت سفتی نوک بینی بعد از عمل رینوپلاستی چیست؟ آیا این یک عارضه جانبی، بعد از

برجسته شدن گونه بعد از عمل بینی

برجسته شدن گونه بعد از عمل بینی

برجسته شدن گونه بعد از عمل جراحی بینی مسأله قابل توجهی است که خیلی ها به ویژه خانم هایی که به زیبایی خود اهمیت بسیاری می دهند درباره آن پرس و جو می‌کنند. به دلیل اهمیت حفظ هماهنگی میان اجزای صورت بعد از جراحی بینی، به نظر می‌رسد تغییر در گونه‌ها امری اجتناب ناپذیر است.

آیا جراحی بینی گوشتی بازگشت دارد؟

با اینکه نتیجه جراحی بینی گوشتی و استخوانی، تقریبا دائمی به حساب می‌آیند، اما برخی افراد نگران برگشت فرم بینی هستند. این نگرانی‌ها بیشتر درباره

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *