پیج اینستاگرام سامانه نوبت دهی پزشکان زیبایی
لوگو کلینیک سامانه نوبت دهی پزشکان زیبایی
دسته جراحی‌ها

انواع جراحی های همزمان با جراحی بینی

آخرین بروزرسانی: خرداد 26, 1403
انواع عملهای زیبایی همزمان با جراحی بینی

آیا انجام انواع عملهای زیبایی همزمان با جراحی بینی امکان پذیر است؟ امروز جراحی‌های زیبایی بیش از گذشته مورد توجه قرار گرفته است و سالانه افراد زیادی برای ایجاد تغییرات در چهره و صورت خود اقدام می‌کنند. یکی از محبوب‌ترین جراحی‌های زیبایی، رینوپلاستی یا همان جراحی زیبایی بینی می‌باشد. انجام این جراحی می‌تواند تغییرات بسیار مثبتی را در ظاهر بینی و صورت شما ایجاد کرده و علاوه بر این به رفع مشکلات تنفسی بینی نیز کمک کند. با این وجود دستیابی به نتایج عالی زیبایی ممکن است تنها از طریق رینوپلاستی امکان‌پذیر نباشد.

نواقص و عیوب صورت باید در بخش‌های مختلف چهره رفع شده تا همه اجزای صورت از تناسب و تقارن لازم برخوردار بوده و هارمونی زیبایی ایجاد نمایند به همین دلیل انواع عملهای همزمان زیبایی انجام میشوند. اگر هنگام ایستادن در مقابل آینه احساس نارضایتی از بینی و چهره خود دارید ممکن است از خود پرسیده باشید آیا می‌توانم تمام عیب‌ها و نواقص صورت خود را به صورت همزمان رفع کنم؟ آیا انجام عمل‌های زیبایی همزمان امکان پذیر است؟

بله خوشبختانه با رشد علم پزشکی و رشد تکنیک‌های مختلف جراحی زیبایی دستیابی به یک چهره جذاب و زیبا دیگر یک رویا نیست. شما می‌توانید با مراجعه به جراحان کاربلد و ماهر مانند دکتر حسینی و دکتر یزدانی ارزیابی درستی از ساختار چهره خود داشته و تغییرات را به صورت اصولی و دقیق ایجاد نمایید.

در این مقاله ما مهمترین جراحی‌های زیبایی مانند بلفاروپلاستی، لیفت لب، از بین بردن غبغب، پولیپ، لوزه و بسیاری دیگر از انواع تکنیک‌های زیبایی را همزمان با جراحی زیبایی بینی مورد بحث و بررسی قرار داده‌ایم. ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم تا با آگاهی و اطلاعات بیشتری رویای خود را در مورد زیبایی چهره‌تان تحقق بخشید پس تا انتها با ما بمانید.

چگونه می‌توان جراحی‌های زیبایی همزمان انجام داد؟

اگر تصمیم خود را برای ایجاد تغییرات اساسی در بینی و چهره خود گرفته‌اید، قبل از هر چیز باید به کلینیک جراحی زیبایی بینی مراجعه نمایید تا مشاوره‌های لازم را با توجه به فرم چهره و اجزای صورت خود دریافت کنید. همچنین  می‌توانید از طریق مشاوره آنلاین کلینیک جراحی بینی تهران با پزشکان مجرب و متخصص این مجموعه در ارتباط باشید.

جراح متخصص پس از بررسی آناتومی اجزای مختلف صورت از جمله بینی راهکارهای درمانی موثر برای زیبایی را به شما ارائه خواهند داد. ممکن است شما به یک یا چند جراحی زیبایی ترکیبی نیاز داشته باشید. انجام انواع عملهای همزمان زیبایی به شما این امکان را می‌دهد تا یک بار تحت بی‌هوشی برای جراحی بینی قرار گرفته و دوران نقاهت کمتری داشته باشید.

البته انجام عملهای زیبایی همزمان با رینوپلاستی به شکل‌های مختلفی انجام می‌شوند. گاهی تنها از طریق تزریق ژل، فیلریا لیفت می توان نتایج زیبایی مورد نظر را پیاده سازی نمود. البته استفاده از این تکنیک‌ها نتایج کوتاه مدت و موقتی به همراه دارد و هر چند وقت یک بار نیاز به تجدید درمان خواهد بود اگر به دنبال نتایج طولانی مدت و ماندگار هستید باید به دنبال انواع تکنیک‌های کم تهاجمی مانند جراحی زیبایی بینی، جراحی پلک یا بلفاروپلاستی، عمل بینی و چانه  و… باشید.

چگونه می‌توان جراحی‌های زیبایی همزمان انجام داد؟

بررسی انواع عملهای همزمان زیبایی

رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی با هدف رفع برآمدگی‌های روی پل بینی، ایجاد تقارن در سوراخ‌های بینی و رفع ناهنجاری‌های ساختاری بینی انجام می‌شود. انجام همزمان رینوپلاستی با سایر روش‌های جراحی زیبایی کمک می‌کند تا شما بتوانید بین بینی و سایر اجزای صورت تعادل و تناسب خوبی را برقرار کنید. در زیر ما به اختصار هر کدام از جراحی‌های زیبایی ترکیبی با بینی را مورد بررسی قرار می‌دهیم تا شما چشم انداز درستی از تغییرات زیبایی پیش روی خود داشته باشید:

عمل سانترال لب همزمان با جراحی بینی

سانترال لب یکی از تکنیک‌های زیبایی است که با هدف فرم دهی و ایجاد حجم بیشتر به لب‌ها، رفع خطوط اطراف لب، بهبود خط لبخند انجام می‌شود. در این صورت لب‌ها برجسته‌تر نشان داده خواهند شد. برای انجام این جراحی پزشک از تکنیک باز استفاده می‌کند به این معنی که برشی در قسمت کلوملا (دیواره کوچک وسط سوراخ بینی) ایجاد خواهد شد تا ضمن دسترسی بهتر به ساختار بینی و اعمال تغییرات مورد نظر، پوست بینی در فاصله بین لب تا قسمت انتهایی و زیرین نوک بینی کشیده شود و از این طریق بتوان حجم و فرم دلخواه را در لب ایجاد نمود.

عمل همزمان بینی و لیفت لب می تواند تغییرات قابل توجهی در چهره شما ایجاد نماید. به سایت دکتر حسینی و دکتر یزدانی مراجعه نمایید تا نمونه‌ای از این جراحی‌های زیبایی را به صورت تصویری یا ویدیویی مشاهده کنید.

جراحی سینوس همزمان با عمل بینی

وجود سینوس یکی از دلایل ایجاد مشکلات تنفسی به خصوص در هنگام سرماخوردگی است. جراحی زیبایی بینی علاوه بر بهبود ساختار بینی می‌تواند مشکلات تنفسی ناشی از ناهنجاری‌های ساختاری را نیز درمان کند. مشکلات تنفسی بیشتر به راه‌های هوایی به ویژه سینوس‌ها مربوط می‌شوند. زمانی که شما برای بهبود ظاهر بینی خود تصمیم به جراحی رینوپلاستی می‌گیرید، می‌توانید مشکلات و مسائل آزاردهنده مرتبط با سینوس از جمله احتقان بینی، تخلیه مداوم ترشحات بینی و عفونت‌های مکرر سینوسی را نیز درمان کنید. برای انجام این جراحی پزشک ابتدا از طریق آندوسکوپی سینوس‌ها را تخلیه کرده و از پاکسازی سینوس‌ها برای رینوپلاستی مطابق با فرم دلخواه اقدام می‌کند.

جراحی سینوس همزمان با عمل بینی

عمل انحراف بینی و زیبایی

انحراف بینی مربوط به انحراف سپتوم یا کجی تیغه بینی است. انحراف سپتوم می‌تواند باعث ایجاد سوراخ‌های بینی کاملاً نامتقارن شود. در این صورت یکی از سوراخ‌های بینی کوچکتر از دیگری است و این می‌تواند عملکرد تنفسی را تحت تاثیر قرار دهد. با انجام عمل سپتوپلاستی یا همان عمل انحراف بینی می‌توان مشکلات مربوط به راه‌های هوایی بینی را درمان نمود. انجام همزمان سپتوپلاستی و رینوپلاستی از مهم ترین انواع عملهای همزمان زیبایی محسوب می‌شود که به خوبی نتایج زیبایی و درمانی برای بیمار به همراه دارد. در سپتوپلاستی شما انحراف تیغه بینی و نامتقارن بودن سوراخ‌های بینی را اصلاح می‌کنید و با انجام رینوپلاستی بینی خود را به شکل طبیعی فانتزی یا نیمه فانتزی تغییر می‌دهید.

عمل همزمان بینی و پلک

جراحی پلک همزمان با جراحی بینی یکی دیگر از تکنیک‌های زیبایی است که به خوبی می‌تواند تغییرات زیبایی بینی را نمایش دهد. با افزایش سن احتمال افتادگی پلک بیشتر می‌شود. بلفاروپلاستی یا لیفت پلک علاوه بر علاوه بر افتادگی پلک، پف زیر چشم را نیز درمان می‌کند. در این صورت چشم شاداب و جوانتر به نظر می‌رسد. عمل همزمان بینی و چشم برای افرادی که از خشکی چشم رنج می برند به هیچ وجه توصیه نمی شود.

عمل بلفاروپلاستی همزمان با عمل بینی

عمل همزمان بینی و لیفت صورت

لیفت صورت به روش‌های مختلفی انجام می‌شود. تزریق فیلر، کشیدن پوست، یا تزریق چربی خواهد بود. تزریق فیلر به پوست باعث جوانسازی و رفع رفتگی‌ها و برآمدگی‌های روی پوست خواهد شد به صورتی که پوست صاف و یکدست شود. شما همچنین می‌توان با انجام پروتز گونه به تقارن بهتر صورت نیز کمک کرد. در کل با تزریق بوتاکس یا سایر سفت کننده‌های پوستی می‌توان رینوپلاستی را نیز انجام داد. انجام لیفت صورت و رینوپلاستی همزمان به داشتن چهره‌ای جوان و شاداب بسیار کمک می‌کند.

عمل همزمان پولیپ و زیبایی بینی

وقتی که سلول‌های مخاط بینی به صورت غیر طبیعی رشد کنند پولیپ بینی به شکل توده‌هایی ایجاد خواهد شد که می‌تواند عملکرد تنفسی را به شدت تحت تاثیر قرار دهد و فرد را در برابر شرایط آلرژی‌زا آسیب پذیرتر نماید. جراحی بینی با اهداف زیبایی و درمانی انجام می‌شود. از طریق جراحی آندوسکوپی می‌توان برای برداشتن پولیپ های بینی اقدام کرد و همزمان با آن فرم بینی را به شکل دلخواه تغییر داد. البته انجام این جراحی نیاز به مراقبت‌های جدی‌تری بعد از عمل دارد تا از عود مجدد پولیپ جلوگیری شود.

عمل همزمان بینی و غبغب

داشتن غبغب می‌تواند فرم کلی صورت شما را بد نشان دهد به خصوص زمانی که تصمیم می‌گیرید برای عمل بینی فانتزی یا عروسکی اقدام کنید. حذف غبغب و مشکلات مربوط به چانه می‌توانند باعث ایجاد چهره متعادل و متقارن شوند. درمان غبغب با تکنیک‌های مختلف از جمله لیپوماتیک( تخلیه چربی‌های اضافی) ، تزریق ژل و… انجام می‌شود. حذف غبغب یک جراحی کم تهاجمی است که نیاز به بیهوشی ندارد مگر در مواقعی که لازم باشد عمل زیبایی بینی و چانه همزمان انجام شود. در واقع همزمان با رفع غبغب می‌توان مشکلات مربوط به چانه را نیز برطرف نمود.

عمل همزمان بینی و چانه

جراحی بینی و چانه همزمان یکی دیگر از انواع جراحی های زیبایی همزمان است که به درمان انحراف چانه، برجستگی یا فرورفتگی چانه کمک می‌کند. در برخی موارد برای اصلاح چانه ممکن است نیاز به ایمپلنت‌های سیلیکونی نیز باشد.

عمل پروتز چانه همزمان با عمل بینی

عمل همزمان بینی و لوزه

اگر از مشکلات زیبایی بینی و مشکلات مرتبط با رنج می‌برید می‌توانید با انجام جراحی‌ ترکیب به صورت همزمان هر دو مشکل را رفع نمایید. این عمل به افرادی توصیه می‌شود که کمبود وقت دارند و به دنبال راه حلی برای درمان مشکلات زیبایی و سلامتی خود هستند. در حالت عادی توصیه می‌شود هر کدام از این جراحی‌ها به صورت جداگانه انجام شوند. خارج کردن لوزه‌ها یک نوع جراحی کم تهاجمی است که می‌تواند به درمان مشکلات تنفسی مشکلات خواب مشکلات مربوط به عفونت گوش نیز کمک کند.

از آنجا که این جراحی با دهان باز انجام می‌شود؛ همزمانی آن با رینوپلاستی می‌تواند خطرات و عوارضی برای بیمار به همراه داشته باشد. انجام این دو جراحی به صورت همزمان می‌تواند ریسک خونریزی را افزایش دهد.

جراحی گوش

جراحی گوشی‌ یا اتوپلاستی یکی دیگر از جراحی‌های زیبایی است که باعث بهبود شکل ظاهری گوش می‌شود به خصوص برای افرادی که دچار گوش‌های بزرگ و بیرون زده هستند. در واقع جراحی اتوپلاسی نوعی جراحی زیبایی گوش است که اندازه، شکل و موقعیت گوش را تغییر می‌دهد. این جراحی مانند رینوپلاستی می‌تواند با برش یا پیوند غضروف همراه باشد. شما می‌توانید همزمان با جراحی زیبایی بینی جراحی اتوپلاستی را نیز انجام دهید.

عمل اتوپلاستی همزمان با عمل بینی

لیفت پیشانی

یکی از نکات مهمی که برای انجام جراحی زیبایی بینی به آن توجه می‌شود فاصله و نسبت بینی با پیشانی است. افرادی که دارای خطوط و چین و چروک زیادی در پیشانی هستند با انجام لیفت می‌توانند به بهبود این چین و چروک‌ها کمک کرده و پوست پیشانی خود را صاف و یکدست کنند این باعث می‌شود تا فرم ابروها نیز بهتر شود. در نتیجه بینی جراحی شده روی صورت زیباتر نشان داده خواهد شد.

آیا می‌توان عمل همزمان بینی و کاشت مو داشت؟ 

کاشت مو یک جراحی با اهداف زیبایی متفاوت است. برای کاشت مو نیاز است که فولکول‌های مو به قسمت طاس سر انتقال داده شود. این جراحی پیچیدگی‌های مرتبط با خود را دارد و انجام آن همزمان با رینوپلاستی باعث می‌شود تا دوران بهبودی با چالش‌های بیشتری همراه باشد. مراقبت‌های بعد از کاشت مو و رینوپلاستی همزمان با دشواری‌های خاصی همراه است و می‌تواند نتایج هر دو جراحی را تحت تاثیر قرار دهد، همین دلیل پزشکان انجام این دو نوع جراحی زیبایی ترکیبی را توصیه نمی‌کنند.

چه افرادی می‌توانند انواع عملهای زیبایی همزمان را انجام دهند؟ 

اگرچه انجام جراحی زیبایی ترکیبی می‌تواند وسوسه کننده به نظر برسد، اما هر فردی کاندیدای انجام این جراحی نیست. برای انجام این نوع عمل‌ها باید فرد از سلامت عمومی برخوردار بود. در واقع سلامت عمومی به این معنی است که بیمار از بیماری‌های خاصی رنج نبرد به عنوان مثال خشکی چشم ممکن است باعث شود تا انجام لیفت پلک برای شما با خطرات و عوارض جانبی همراه باشد یا افرادی که مشکلات مربوط به انعقاد خون دارند حین جراحی یا بعد از آن ممکن است دچار خونریزی شوند، بنابراین قبل از هر چیز باید به جراح متخصص مراجعه نمود تا با انجام معاینه و آزمایشات لازم از وضعیت سلامت شما اطمینان حاصل شود.

چه افرادی می‌توانند انواع عملهای زیبایی همزمان را انجام دهند؟ 

بررسی عوارض عملهای زیبایی همزمان

از آنجا که برای انجام جراحی های زیبایی همزمان زمان بیشتری لازم است ممکن است متخصص بیهوشی از دوزهای بیشتر و قوی‌تر بیهوشی استفاده نماید. طولانی مدت بودن عمل می‌تواند تاثیر منفی بر بدن داشته باشد به خصوص برای افرادی که از بیماری‌های قلبی رنج می‌برند، از طرفی به دلیل استفاده از چند تکنیک درمان در بخش‌های مختلف صورت بیمار پس از جراحی ممکن است احساس درد یا ناتوانی بیشتری داشته باشد و نیاز به استراحت یا مراقبت بیشتری داشته باشد.

در برخی موارد عدم رعایت دستورات قبل از جراحی زیبایی بینی مانند استعمال سیگار و دخانیات یا مصرف داروهای ضد انعقاد خون می‌تواند باعث ایجاد خونریزی در حین جراحی نیز شود و روند بهبودی را با تاخیر مواجه نماید.

هزینه عملهای زیبایی همزمان

اگر به دنبال انجام جراحی های همزمان با جراحی بینی هستید، ممکن است هزینه جراحی همزمان یکی از چالش‌های پیش روی شما باشد. به طور دقیق نمی‌توان هزینه‌ها را مشخص نمود، زیرا این به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ به عنوان مثال:

  • نوع جراحی؛ به طور حتم انواع جراحی‌های زیبایی همزمان به نوع جراحی‌هایی که قرار است برای بیمار انتخاب شوند، بستگی دارد.
  • نوع بیهوشی؛ ممکن است ترکیب همزمان دو تکنیک نیاز بیهوشی نداشته باشد و تنها از طریق بی‌حسی موضعی انجام شود گاهی نیز لازم است بیمار تحت بیهوشی عمومی قرار بگیرد. در این صورت باید هزینه پزشک بیهوشی را نیز به هزینه‌ها اضافه نمود.
  • ابزار و تجهیزات مورد نیاز؛ هر روش جراحی نیز به ابزار و تکنیک‌های خاصی نیاز دارد که هر کدام هزینه جداگانه‌ای دارند.
  • تخصص و مهارت پزشک؛ داشتن تخصص و مهارت به معنی انجام ظرافت و دقت بیشتر حین جراحی است تا نتایج با حداقل عوارض جانبی حاصل شوند. پزشکانی که به خوبی تکنیک‌های مختلف جراحی را پیاده‌سازی می‌کنند دستمزد بیشتری دارند.

انواع عملهای همزمان زیبایی کمک می‌کند،

تا شما بتوانید سریع‌تر به اهداف زیبایی خود دست پیدا کنید. شما می‌توانید همزمان با انجام عمل زیبایی بینی عمل پلک، بلفاروپلاستی، عمل سینوس، پولیپ، غبغب و جراحی گوش را نیز انجام دهید. انجام جراحی زیبایی ترکیبی می‌تواند در وقت شما صرفه‌جویی کرده و نتایج زیبایی را به صورت یکجا برای شما به همراه داشته باشد، از طرفی انجام همزمان این نوع جراحی‌ها باعث می‌شود تا دوران نقاهت و بهبودی با چالش‌های بیشتری همراه باشد.

یکی دیگر از مشکلات پیش روی، هزینه انواع عمل های همزمان زیبایی است. این هزینه‌ها به مهارت پزشک، نوع جراحی، تکنیک مورد استفاده و نوع بیهوشی بستگی دارند. اما آنچه بیشتر از هزینه‌ها اهمیت دارد انتخاب جراحان حاذق و مجرب است که بتوانند جراحی‌ با نتایج عالی و حداقل عوارض جانبی انجام دهند. دکتر حسینی و دکتر یزدانی از چهره‌های شناخته شده در زمینه جراحی زیبایی و بینی هستند. کارنامه کاری درخشان، انجام عمل‌های زیبایی متعدد و رضایت بیماران مهر تاییدی بر تخصص و تجربه بالای این پزشکان ارزنده است.

سوالات متداول

کدام عمل‌های زیبایی را می‌توان همزمان با عمل بینی انجام داد؟

بلفاروپلاستی، اتوپلاستی، جراحی چانه و سپتوپلاستی از رایج‌ترین جراحی‌های ترکیبی با رینوپلاستی هستند.

آیا هزینه عمل‌های ترکیبی با عمل بینی را بیمه تکمیلی پرداخت می‌کند؟

بیمه تکمیلی هزینه عمل‌هایی که با هدف زیبایی انجام می‌گیرند را پرداخت نمی‌کند. اما بخشی از هزینه جراحی‌هایی مانند جراحی سینوس، سپتوپلاستی و بلفاروپلاستی (به شرط لزوم انجام برای بهبود بینایی) توسط بیمه قابل پرداخت است.

انجام عمل‌های ترکیبی با عمل بینی برای چه کسانی مناسب است؟

افرادی که از سلامت عمومی برخوردارند می‌توانند عمل‌های همزمان با عمل بینی را انجام دهند. در واقع افراد نباید معذوریتی برای طولانی شدن زمان بیهوشی داشته باشند.

 اینستاگرام کلینیک جراحی بینی تهران: tehran.surgery.clinic

جدیدترین مقالات کلینیک جراحی بینی

از صفر تا صد سفتی نوک بینی بعد از عمل

سفتی نوک بینی بعد از عمل بینی

چه مشکلاتی بعد از عمل رینوپلاستی پیش می آید؟ علت سفتی نوک بینی بعد از عمل رینوپلاستی چیست؟ آیا این یک عارضه جانبی، بعد از

برجسته شدن گونه بعد از عمل بینی

برجسته شدن گونه بعد از عمل بینی

برجسته شدن گونه بعد از عمل جراحی بینی مسأله قابل توجهی است که خیلی ها به ویژه خانم هایی که به زیبایی خود اهمیت بسیاری می دهند درباره آن پرس و جو می‌کنند. به دلیل اهمیت حفظ هماهنگی میان اجزای صورت بعد از جراحی بینی، به نظر می‌رسد تغییر در گونه‌ها امری اجتناب ناپذیر است.

آیا جراحی بینی گوشتی بازگشت دارد؟

با اینکه نتیجه جراحی بینی گوشتی و استخوانی، تقریبا دائمی به حساب می‌آیند، اما برخی افراد نگران برگشت فرم بینی هستند. این نگرانی‌ها بیشتر درباره

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *