بینی بعد از عمل چه تغییراتی دارد؟

وقتی صحبت از زیبایی بینی می‌شود، اغلب رنگ پوست، شکل، فرم یا تناسب اجزای صورت توجه را جلب می‌کند. خب در مورد بینی چطور؟ تا چه اندازه بینی می‌تواند باعث زیبایی و بهتر دیده شدن چهره شود؟ آیا زیبا شدن بینی با عمل امکانپذیر است؟ بینی برجسته ترین ویژگی صورت است، که درست در قسمت میانی چهره شما قرار گرفته، اگر هنگام نگاه به آینه فرم و شکل بینی شما طوری است، که اخم را به چهره شما می‌آورد و مرتب باید با آرایش، بخشی از ناهماهنگی آن را پوشش دهید؛ ممکن است از خود بپرسید چگونه می‌توانم کاری کنم که بینی من هم خوشگل بشه؟

قبل از اینکه به این سوال پاسخ دهیم باید بدانید معیارهای ظاهری زیبایی در نقاط مختلف جهان یکسان نیست. ترجیحات شخصی، تفاوت‌های فرهنگی، تاثیر رسانه‌های اجتماعی، الگو گرفتن از افراد مشهور همگی می‌توانند درک متفاوتی از زیبایی را ایجاد کنند. اما آنچه که بدیهی است، سوراخ‌های بزرگ و نامتقارن بینی و انحراف تیغه بینی نمی‌توانند معیارهای زیبایی تلقی شوند؛ اما یک بینی جذاب چه ویژگی‌هایی دارد؟ چه مدل بینی به صورتم میاد؟ خوب اگر به دنبال پاسخ این سوالات هستید با ما همراه شوید. در اینجا به نکات مهمی در مورد بینی زیبای زنانه و مردانه و تغییر چهره بعد از عمل بینی دست پیدا خواهید کرد.

عمل بینی طبیعی

ویژگی های یک بینی زیبا و جذاب

نسبت طلایی، اغلب در تعریف جذابیت ساختار صورت به کار گرفته شده است. با توجه به این نسبت، چهره‌ای متقارن و متناسب، جذاب تر به نظر می رسد. این در مورد بینی نیز صدق می کند. بینی که از نظر طول، عرض و موقعیت روی صورت کاملاً از اصول نسبت طلایی پیروی میکند، میتواند جذاب تلقی شود.  طول بینی استاندارد و متقارن همواره نگاه ها را مجذوب خود کرده است. اگر می‌خواهید بدانید که چگونه می‌توان یک بینی زیبا یا خوشگل داشت باید آناتومی بینی را بر اساس  ویژگی‌های زیبا شناختی به صورت زیر مورد بررسی قرار داد:

  • پهنای بینی؛ هرچه عرض بینی کمتر باشد و باریک تر به نظر برسد، زیباتر خواهد بود. البته باریک شدن بینی نباید از حالت استاندارد و طبیعی خارج شود.
  • نوک بینی؛ نوک بینی باید صاف و کمی تیز به نظر برسد. اگر به دلیل پوست ضخیم نوک بینی شما گرد و افتاده به نظر می‌رسد از طریق رینوپلاستی می‌توانید آن را به فرم دلخواه خود برسانید.
  • اندازه سوراخ‌های بینی؛ جریان هوا از طریق سوراخ‌های بینی به ریه‌ها می‌رسد. با این وجود این بخش از آناتومی بینی نقش بسیاری در زیبایی چهره دارد. اگر سوراخ‌های بینی شما بزرگ و نامتقارن به نظر می‌رسد از طریق آلارپلاستی می‌توانید به کوچک شدن سوراخ‌های بینی و تقارن آن کمک کنید.
  • زاویه بین نوک بینی و لب؛ فاصله نرمال بین لب و بینی آقایان و خانم‌ها متفاوت است. در واقع زاویه‌ای که بینی با لب‌ها ایجاد می‌کند در آقایان بین ۹۰ تا ۹۵ درجه و در خانم‌ها این زاویه کمی تندتر است و از ۹۵ تا ۱۰۵ درجه متغیر می‌باشد.
  • تیغه بینی؛ عدم وجود هرگونه قوز یا برآمدگی روی بینی باعث می‌شود تا بینی صاف و زیبا به نظر برسد.عمل بینی عروسکی

چه مدل بینی به صورتم میاد؟

هر یک از موارد ذکر شده در بالا به تغییرات چهره بعد از عمل بینی و جذابیت کلی بینی کمک می‌کنند، اما مهم است که به یاد داشته باشید که درک هر فردی از زیبایی متفاوت است. در نتیجه، هدف نهایی هر عمل زیبایی بینی باید ایجاد نتیجه‌ای باشد، که با ایده آل‌های زیبایی شناختی شخصی بیمار همخوانی داشته و در عین حال ویژگی‌های منحصر به فرد صورت او را حفظ کند. بر همین اساس قبل از انتخاب مدل بینی با پزشک خود مشورت کنید تا بر اساس ویژگی‌های کلی صورت، بینی و همچنین سلیقه شما بهترین مدل را پیشنهاد دهد.

عمل بینی فانتزی، نیمه فانتزی یا طبیعی تکنیک‌های رایج رینوپلاستی هستند. در بیشتر موارد برای افرادی که بینی‌های گوشتی بزرگ با پوست ضخیم دارند؛ عمل بینی طبیعی پیشنهاد می‌شود. در افرادی که بینی استخوانی با پوست نازک دارند، عمل بینی نیمه فانتزی یا فانتزی نتایج بهتری به همراه خواهد داشت.

عمل بینی با قوس زیاد

منبع

https://centreforsurgery.com/what-makes-a-beautiful-nose/

 

عکس دکتر یزدانی جراح بینی

استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران و استاد بیمارستان فوق تخصصی گوش حلق و بینی کشور

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *