پیج اینستاگرام سامانه نوبت دهی پزشکان زیبایی
لوگو کلینیک سامانه نوبت دهی پزشکان زیبایی
دسته جراحی‌ها

مدت عمل بینی

آخرین بروزرسانی: تیر 1, 1403
مدت زمان عمل جراحی بینی

مدت عمل بینی به عوامل متعددی بستگی دارد. نوع بینی، تجربه و تبحر جراح، تکنیک مورد استفاده در عمل رینوپلاستی از جمله مواردی می باشند که در تعیین مدت زمان جراحی تأثیر‌گذار هستند. برای نمونه می‌توان به این نکته اشاره کرد که مدت زمان عمل بینی گوشتی از عمل بینی استخوانی طولانی‌تر است. همچنین عمل جراحی ثانویه یا ترمیمی نسبت به عمل اولیه به مدت زمان بیشتری نیاز دارد. علاوه بر موارد ذکر شده شدت نقص در بینی نیز در تعیین مدت زمان جراحی تأثیر بالایی دارد.

به این معنی که هر چه نقایص بینی بیشتر باشند جراح برای رفع آن‌ها به مدت زمان بیشتری نیاز دارد. همچنین در عمل انحراف بینی بیمار زمان بیشتری نسبت به سایر عمل‌های بینی در اتاق عمل خواهد ماند. البته مدت زمان عمل بینی به شدت انحراف بستگی دارد. از آنجا که بسیاری از متقاضیان انجام عمل بینی پیش از عمل مایل به تعیین دقیق مدت زمان جراحی هستند در ادامه این مسأله را به طور کامل مورد بررسی قرار خواهیم داد.

مدت عمل بینی چقدر است؟

به طور دقیق مدت زمان عمل جراحی بینی از یک و نیم تا سه ساعت متغیر است. البته زمان ذکر شده تنها مختص به انجام عمل و بودن بیمار در اتاق عمل می‌باشد. علاوه بر آن پذیرش، بستری و همچنین مصاحبه با پزشک و آماده شدن برای بیهوشی نیز مواردی هستند که برای انجام نیاز به صرف زمان دارند. این مراحل جزء مقدمات عمل هستند که لازم است مدت زمان صرف شده برای انجام آن‌ها را نیز به زمان یک و نیم الی سه ساعته حضور در اتاق عمل اضافه کرد.

بیهوشی در جراحی بینی

یکی از سوالات رایج بیماران درباره جراحی بینی، مدت زمان عمل و نوع بیهوشی استفاده شده است. بیهوشی در جراحی بینی به دو صورت عمومی و موضعی انجام می‌شود، که انتخاب نوع بیهوشی به پیچیدگی عمل و ترجیحات جراح و بیمار بستگی دارد. مدت زمان بیهوشی معمولاً بین 1 تا 3 ساعت است، اما این مدت زمان می‌تواند بسته به میزان تغییرات مورد نیاز و تکنیک‌های جراحی متفاوت باشد.

بهترین زمان عمل جراحی بینی چه زمانی است؟

ایده‌آل‌ترین زمان عمل جراحی بینی زمانی است که بیمار از هر لحاظ آمادگی انجام عمل را داشته باشد. به عنوان مثال فرد متقاضی انجام عمل رینوپلاستی باید از نظر روانی، جسمی و اقتصادی در شرایط مناسبی باشد. در غیر این صورت نتیجه عمل مطابق با خواست و انتظار او نخواهد بود. در صورتی که این شرایط مهیا باشد فرد می‌تواند در هر فصل و یا زمانی نسبت به انجام این جراحی اقدام کند. البته صحیح‌تر آن است که بگوییم بهترین زمان برای هر بیمار به شرایط او بستگی دارد. زیرا این شرایط برای هر کسی متفاوت است.

بهترین زمان عمل جراحی بینی چه زمانی است؟

با این حال پزشکان معتقدند در صورت آمادگی بیمار بهترین تایم عمل جراحی بینی اوایل فصل بهار و سه ماهه فصل پاییز است. به نظر می‌رسد متعادل بودن این فصول از لحاظ آب و هوایی دلیل اصلی انتخاب آن‌ها به عنوان مناسب‌ترین زمان جراحی انواع بینی است. نکته بسیار مهم در خصوص زمان انجام این نوع عمل بالا بودن میزان اطلاعات و آگاهی افراد متقاضی است. زیرا داشتن اطلاعات کافی و لازم باعث می‌شود تا افراد خود را برای عوارض و مشکلات و محدودیت‌های دوران نقاهت آماده کنند. همچنین انتظاری منطقی از نتیجه عمل داشته باشند.

مدت زمان بستری بعد از عمل جراحی بینی چقدر است؟

جراحی بینی یکی از اعمال جراحی سرپایی به حساب می‌آید که در صورت مساعد بودن حال بیمار، او را بعد از سه الی چهار ساعت بستری شدن، از بیمارستان مرخص می‌کنند. البته مدت زمان بستری شدن به عوامل متعددی بستگی دارد. عمل انحراف بینی و یا عمل شکستگی بینی از جمله جراحی‌هایی هستند که جزء عمل بینی بدون زیبایی به شمار می‌آیند و نسبت به جراحی‌های زیبایی بینی پیچیده‌تر و حساس‌تر هستند.

از این رو پزشک بیمارانی که چنین اعمال جراحی را بر روی بینی خود تجربه کرده باشند به مدت یک شبانه روز در بیمارستان بستری می‌کند. در غیر این صورت سایر جراحی‌های بینی نیازی به بستری شدن طولانی مدت در بیمارستان ندارند. به این معنی که بعد از اتمام جراحی بیمار به اتاق ریکاوری منتقل شده و بعد از به هوش آمدن و چک کردن علائم حیاتی و وضعیت عمومی از بیمارستان ترخیص می‌شود.

همانطور که ملاحظه کردید زمان عمل جراحی بینی بسیار کوتاه است و افراد بعد از ترخیص از بیمارستان دیگر نیازی به مراجعه دوباره ندارد. زیرا بخیه‌های ایجاد شدن در بین آن‌ها از نوع جذبی بوده و نیازی به کشیده شدن ندارند. البته پزشک تاریخی را جهت معاینه بینی برای بیماران تعیین می‌کنند که اغلب در مطب و یا کلینیک انجام می‌گیرد.

مدت زمان استراحت بعد از عمل جراحی بینی چقدر است؟

زمان عمل جراحی بینی زمانی طولانی نیست. همچنین فرایند عمل بجز در موارد خاص بسیار ساده و بدون پیچیدگی انجام می‌شود. بنابراین مدت زمان استراحت بعد از این عمل نیز طولانی نخواهد بود. البته مدت زمان استراحت بعد از این نوع جراحی تا حد زیادی تحت تأثیر وضعیت جسمانی و تأثیر دارو‌های بیهوشی قرار دارد. به نحوی که برخی بیماران به دلیل قوای جسمی مناسب در کم‌ترین زمان ممکن ضعف جسمانی ناشی از عمل را پشت سر می‌گذارند و مهیای از سرگیری زندگی روزمره خود می‌شوند.

این در حالی است که بعضی دیگر از بیماران به دلیل ضعف بنیه به مدت زمان بیشتری برای برطرف شدن ضعف جسمانی نیاز دارند. اغلب جراحان بینی توصیه می‌کنند بیماران تا یک هفته بعد از عمل استراحت کنند و از منزل بیرون نروند.

مدت زمان استراحت بعد از عمل جراحی بینی چقدر است؟

با این وجود بیماران بعد از سپری کردن زمان عمل جراحی بینی در کوتاه مدت و در پایان سه روز می‌توانند از خانه خارج شوند. البته این به معنای مجاز بودن برای انجام هر نوع فعالیتی نیست. بلکه لازم است از انجام فعالیت‌های سنگین و طولانی مدت و همچنین خم و راست شدن‌های مکرر و دویدن پرهیز کنند.

مدت زمان چسب زدن روی بینی بعد از عمل جراحی چقدر است؟

بعد از طی کردن مدت زمان عمل جراحی بینی پزشک اقدام به زدن چسب و یا گرفتن گچ بر روی بینی می‌کند. البته در اغلب موارد از چسب مخصوص استفاده می‌شود. بیمار موظف است یک تا دو ماه از چسب بر روی بینی خود استفاده کند. اهمیت استفاده از چسب به دلیل کمک به کاهش ورم در بافت بینی است. بنابراین لازم است به مدت حداقل یک ماه از چسب در ناحیه بینی استفاده شود.

در طول مدت استفاده از چسب لازم است هر چند وقت یکبار و به طور مشخص هر سه الی چهار روز یکبار نسبت به تعویض چسب اقدام شود. نکته حائز اهمیت در خصوص استفاده از چسب آن است که به بهانه خیس شدن حین شست و شوی صورت نباید آن را زود به زود تعویض کرد. زیرا در این صورت تأثیری در کاهش ورم نخواهد داشت. حتی ممکن است کندن چسب از روی بینی به صورت مکرر خود سبب ورم شود.

مدت زمان چسب زدن روی بینی بعد از عمل جراحی چقدر است؟

البته گاهی اوقات پزشکان به دلیل شرایط خاص عمل، مدت چسب زدن به بینی را برای بیماران تمدید می‌کنند. چسب زدن بعد از سپری کردن مدت زمان عمل بینی علاوه بر کمک به کاهش ورم سبب محافظت بیشتر از بینی در برابر ضربات و آسیب‌های احتمالی می‌شود. علاوه بر آن از ایجاد انحراف در تیغه بینی و در نهایت کج شدن آن جلوگیری می‌کند.

دیدگاه غلطی که در خصوص استفاده از چسب بر روی بینی عمل شده وجود دارد آن است برخی از بیماران ماه‌ها بعد از انجام عمل باز هم جرات کندن آن را ندارند. دلیل این امر هم باور داشتن به تأثیر مثبت چسب بر روی نتیجه نهایی جراحی است. در حالی که واقعیت چیز دیگری است و از چسب تنها به دلیل کاهش ورم در بینی استفاده می‌شود و عدم استفاده از آن هرگز باعث تغییر حالت بینی نمی‌شود.

مراقبت‌ها تا چه زمان بعد از عمل جراحی بینی ادامه دارد؟

مراقبت‌های عمل بینی به محض اتمام زمان عمل جراحی آغاز می‌شوند و حداقل تا ۶ ماه بعد از عمل بینی ادامه خواهند داشت. مدت زمان ذکر شده کمترین زمان مراقبتی است که باید از بینی جراحی شده به عمل آورده شود. زیرا تعیین زمان مراقبت‌ها با توجه به نوع جراحی، نوع بینی و وضعیت بیمار توسط پزشک صورت می‌گیرد. همچنین در برخی موارد ممکن است در بعد از گذراندن دوره نقاهت و سپری کردن مدت زمان لازم برای مراقبت‌های اولیه پزشک ماساژ را برای بیمار تجویز کند.

از آنجا که ماساژ نیز جزء موارد مراقبتی بعد از عمل بشمار می‌آید مدت زمان مراقبت‌های لازم از بینی طولانی‌تر خواهد بود. لازم به ذکر است که مراقبت‌های لازم برای بینی جراحی شده شامل دو نوع مراقبت کوتاه مدت و دراز مدت هستند. مراقبت‌های کوتاه مدت از ساعات اولیه بعد از عمل شروع شده و حدوداً دو ماه طول خواهند کشید.

در طول مدت عمل بینی بافت‌های مرتبط با بینی تحت تأثیر فرایند عمل قرار گرفته و برای بهبودی نیاز به مراقبت و گذر زمان نیاز دارند. عدم وارد آوردن فشار به بینی، عدم لمس، پرهیز از قرارگیری در معرض گرما و سرمای شدید از جمله مراقبت‌های کوتاه مدتی هستند که باید از بینی جراحی شده به عمل آورده شوند. مصرف مواد غذایی مفید و مناسب و مصرف دارو‌های تجویز شده از سوی پزشک دیگر نکات مراقبتی کوتاه مدت هستند. در خصوص نکات مراقبتی طولانی مدت می‌توان به زدن چسب بینی، عدم انجام ورزش‌های سنگین و غیره اشاره کرد.

سؤالات متداول

  1. بهترین زمان برای انجام عمل بینی چه زمانی است؟ زمان انجام جراحی بینی تا حد زیادی توسط بیمار تعیین می‌شود؛ زیرا لازم است بیمار از لحاظ جسمی، روحی و مالی در شرایط مناسبی باشد.
  2. جراحی بینی چه مدت طول می‌کشد؟ به طور کلی مدت عمل بینی یک الی سه ساعت طول می‌کشید. البته عواملی مانند نوع بینی، شدت نقص در بینی، تبحر و مهارت پزشک در مدت زمان عمل بینی تعیین‌کننده هستند.
  3. تا چه مدت باید از چسب بینی استفاده کرد؟ از چسب مخصوص به منظور بهبود ورم بینی باید یک تا دو ماه استفاده کرد.
  4. تا چه مدت باید از بینی جراحی شده مراقبت کرد؟ برای کسب بهترین نتیجه از عمل جراحی بینی لازم است حداقل تا شش ماه نکات مراقبتی بعد از عمل را مورد توجه قرار داد.
  5. بعد از عمل بینی باید تا چه مدت در بیمارستان بستری بود؟ عمل بینی یک جراحی سرپایی است که نیازی به بستری شدن در بیمارستان مگر در شرایط خاص ندارد. به طور معمول بعد از سه الی چهار ساعت بیمار از بیمارستان ترخیص می‌شد.

مدت عمل بینی موضوع چندان مهمی نیست!

زیرا هیچ تأثیری بر روی نتیجه عمل ندارد‌. موضوع مدت عمل جراحی بینی از آن جهت اهمیت پیدا می‌کند، که بسیاری از متقاضیان مایلند بدانند که پروسه انجام این نوع جراحی چه مدت طول خواهد کشید. بنابراین ممکن است به دنبال جواب این سؤال باشند که مدت زمان عمل بینی چقدر است؟ و یا چه مدت در بیمارستان بستری خواهند بود؟ برای انجام یک عمل جراحی بی‌خطر در کوتاه‌ترین زمان ممکن و کسب بهترین نتیجه، باید عمل مزبور توسط بهترین جراح انجام بگیرد. به همین منظور می‌توانید به کلینیک جراحی بینی تهران مراجعه کنید.

درک واقعیت جراحی بینی شامل مدت زمان عمل و روند بهبودی پس از آن است! بسیاری از بیماران ممکن است بر این باور باشند که جراحی بینی یک فرایند سریع و بدون درد است، در حالی که واقعیت این است که زمان عمل می‌تواند تا چند ساعت طول بکشد و نیاز به دوره‌ای از مراقبت‌های پس از عمل دارد. اطلاع از این واقعیت‌ها می‌تواند به بیماران کمک کند تا با انتظارات واقع‌بینانه‌تری به جراحی نزدیک شوند و آماده‌سازی بهتری برای دوره بهبودی داشته باشند.

برای دیدن ویدیو عمل بینی به این سایت مراجعه کنید.

جدیدترین مقالات کلینیک جراحی بینی

از صفر تا صد سفتی نوک بینی بعد از عمل

سفتی نوک بینی بعد از عمل بینی

چه مشکلاتی بعد از عمل رینوپلاستی پیش می آید؟ علت سفتی نوک بینی بعد از عمل رینوپلاستی چیست؟ آیا این یک عارضه جانبی، بعد از

برجسته شدن گونه بعد از عمل بینی

برجسته شدن گونه بعد از عمل بینی

برجسته شدن گونه بعد از عمل جراحی بینی مسأله قابل توجهی است که خیلی ها به ویژه خانم هایی که به زیبایی خود اهمیت بسیاری می دهند درباره آن پرس و جو می‌کنند. به دلیل اهمیت حفظ هماهنگی میان اجزای صورت بعد از جراحی بینی، به نظر می‌رسد تغییر در گونه‌ها امری اجتناب ناپذیر است.

آیا جراحی بینی گوشتی بازگشت دارد؟

با اینکه نتیجه جراحی بینی گوشتی و استخوانی، تقریبا دائمی به حساب می‌آیند، اما برخی افراد نگران برگشت فرم بینی هستند. این نگرانی‌ها بیشتر درباره

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *