پیج اینستاگرام سامانه نوبت دهی پزشکان زیبایی
لوگو کلینیک سامانه نوبت دهی پزشکان زیبایی
دسته جراحی‌ها

عمل بینی نیمه فانتزی گوشتی چگونه انجام می‌شود؟

آخرین بروزرسانی: 30 خرداد 1403
عمل بینی نیمه فانتزی گوشتی چگونه انجام می‌شود؟
فهرست عناوین

فرم دهی به بینی گوشتی در حین جراحی، کمی چالش برانگیزتر جراحی بینی استخوانی است؛ علت این مساله، عمدتا به ضخامت پوست آن مربوط می‌شود! در عمل بینی نیمه فانتزی گوشتی، میزان این چالش‌ها بیشتر از جراحی‌های ساده‌تر، مانند عمل سپتوپلاستی و جراحی بینی طبیعی خواهد بود؛ زیرا در حین عمل بینی نیمه فانتزی، لازم است زاویه بین نوک بینی تا لب بالا بیشتر از ۹۰ درجه و کمتر از 100 درجه باشد و این موضوع، با توجه به ضخیم بودن پوست بینی کمی دشوار خواهد بود. گاهی حتی باید جراحی پیوند غضروف نیز انجام گیرد، تا نتیجه عمل به حالت ایده آلی برسد. در هر صورت، اگر شما یک جراح زبردست و با تجربه را انتخاب کنید، می‌توانید به نتیجه رضایت بخشی برسید.

روش‌های عمل بینی نیمه فانتزی گوشتی

در حالت کلی، عمل بینی از دو روش باز و بسته انجام می‌گیردThings To Do Before Rhinoplasty Surgery – Matt Hershcovitch (facebydrh.com)، که به صورت زیر تعریف می‌شوند:

 • عمل بسته؛ یعنی تمامی برش‌ها و دستکاری‌هایی که بر روی ساختار بینی انجام می‌گیرند، در داخل هستند. دسترسی به قسمت‌های داخلی بینی در این روش، سخت‌تر است؛ به همین دلیل، معمولا برای ایجاد تغییرات جزئی از عمل بینی بسته، استفاده می‌شود.
 • عمل بینی باز؛ با برش‌های بیرونی همراه است که طی آن، کلوملا از محل خود جدا شده و پوست بینی به طور کامل برداشته می‌شود. با این کار، جراح می‌تواند تغییرات مورد نیاز بینی را به شکل راحت‌تری ایجاد نماید. به نظر می‌رسد بهترین روش برای عمل بینی نیمه فانتزی گوشتی، همین روش باشد؛ زیرا تمامی زوایا و خطوط بینی گوشتی، باید به شکل اساسی تغییر کنند.

جراحی‌های مکمل برای بینی نیمه فانتزی گوشتی

هنگامی که قرار است جراحی بینی نیمه فانتزی گوشتی انجام دهید، پزشک جراح باید تکنیک‌های مختلفی را در حین جراحی به کار برد. در واقع، فرم دهی در بینی‌های با پوست ضخیم، چندان واضح نیست؛ زیرا بینی گوشتی نمی‌تواند خطوط و زوایای تیز را به خوبی منعکس کند. از این رو، جراح باید غضروف‌ها و استخوان‌ها را در زوایای بالاتر و تیزتر فرم دهد که این موضوع، چالش جراحی را بیشتر می‌کند.

با توجه به اینکه در بینی‌های گوشتی با پوست ضخیم، احتمال افتادگی نوک بینی بعد از جراحی وجود دارد، بنابراین معمولا پزشک جراح، باید از قطعات اضافی غضروف استفاده کرده، و آن را سفت‌تر کند؛ این مساله، می‌تواند مقاومت نوک بینی در برابر فشار را افزایش دهد! جالب است بدانید که در برخی موارد، پزشک جراح در عمل بینی نیمه فانتزی بینی گوشتی، با کوچک کردن بینی پوست آن را نیز نازک می‌کند!How Does Thick Skin Affect Rhinoplasty? – Prof.Dr.Selçuk İnanlı (selcukinanli.com)

مراقبت‌های پیش از جراحی بینی گوشتی نیمه فانتزی

برای آن که فرد بتواند جراحی بینی رضایت بخشی را پشت سر بگذارد، لازم است برخی مراقبت‌ها را از چند هفته قبل از جراحی انجام دهد، که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

ملاقات با پزشک جراح و دریافت مشاوره

پیش از عمل بینی گوشتی نیمه فانتزی، زیباجو باید با پزشک خود یک جلسه مشاوره داشته باشد. در طول این جلسه، سوابق پزشکی شخص، از جمله داروهایی که مصرف می‌کند و سابقه بیماری‌های وی، بررسی می‌گردد. همچنین، فرد تمامی نیازها و اهداف خود را از انجام عمل بینی، برای پزشک شرح خواهد داد. لازم است پزشک جراح، دیدگاه واقع گرایانه‌ای را برای زیباجو ایجاد کرده و عوارض احتمالی جراحی را برای او مشخص نماید.

از طرفی، لازم است زیباجو تمامی آزمایش‌هایی را که پزشک جراح برای او تجویز نموده است، انجام دهد؛ این آزمایش‌ها معمولا شامل آزمایش خون و عکسبرداری از بینی و صورت خواهند بود.

دو هفته قبل از جراحی بینی نیمه فانتزی گوشتی

 • فرد نباید از دو هفته قبل از جراحی، از داروهای رقیق‌کننده خون مانند آسپرین و ایبوپروفن استفاده کند.
 • مصرف سیگار و الکل نیز باید از چند هفته قبل از جراحی، تا چند هفته پس از آن قطع شود؛ در غیر این صورت، احتمال خونریزی حین عمل و طولانی‌تر شدن دوران نقاهت وجود دارد.
 • از چند روز قبل از جراحی، بهتر است مصرف کرم‌ها و پمادهای حاوی اسید سالیسیلیک، بنزوئیل پراکسید، Retina-A و کرم‌های موضعی بدون نسخه ترک شود.
 • در سایه بمانید؛ به هیچ عنوان قبل از عمل بینی در معرض آفتاب شدید قرار نگیرید! اشعه ماورا بنفش، به پوست آسیب می‌زند و بهبودی را دشوارتر می‌کند. از سولاریوم دوری کنید!

مراقبت‌های مهم در هفته قبل از عمل

برای آنکه در حین جراحی بینی، راحتی بیشتری داشته باشید و عوارض آن به حداقل برسد، از یک هفته قبل از جراحی اقدامات زیر را دنبال کنید:

 • به اندازه کافی استراحت کنید؛ زیرا بدن شما باید پس از جراحی، انرژی کافی برای ریکاوری داشته باشد. استراحت قبل از جراحی، به بهبودی راحت‌تر و رسیدن به بهترین نتیجه درمانی کمک می‌کند.
 • به اندازه کافی آب بنوشید؛ از چند روز قبل از جراحی بینی، بیش از حد معمول آب بنوشید، تا بدنتان هیدراته باقی بماند. نوشیدن آب به اندازه دو برابر قبل، مشکل را برطرف می‌کند.
 • صورت خود را تمیز نگه دارید؛ تا قبل از جراحی، هر روز پوست صورت را با یک پاک‌کننده ملایم تمیز کنید. یک لایه برداری خفیف، باعث می‌شود تا پوست‌های مرده از روی صورتتان حذف شوند.
 • کارهای خود را از قبل برنامه‌ریزی کنید؛ تا چند روز بعد از عمل جراحی بینی، نمی‌توانید کارهایی مانند رانندگی را انجام دهید. بنابراین بهتر است تمامی فعالیت‌های خارج از خانه را تا حد امکان، قبل از جراحی انجام دهید.
 • تجهیزات مورد نیاز برای دوران نقاهت خود را آماده کنید؛ از پزشک خود درباره داروها و تجهیزات مورد نیاز خود، برای دوران نقاهت عمل بینی نیمه فانتزی گوشتی، سوال کنید. داروهای بدون نسخه، کمپرس سرد و انواع پماد، از جمله مواردی هستند که باید آن‌ها را قبل از عمل آماده کنید.

یک روز قبل از جراحی چه کنیم؟

از چند ساعت قبل از عمل جراحی، ناشتا باشید؛ زیرا عمل بینی نیمه فانتزی گوشتی، باید تحت بیهوشی عمومی انجام گیرد. بنابراین برای افزایش ایمنی جراحی، حتما باید از روز قبل چیزی نخورید و ننوشید، تا معده کاملا خالی باشد. اگر از چند روز قبل از جراحی، به اندازه کافی آب نوشیده باشید، این بازه زمانی را راحت‌تر پشت سر خواهید گذاشت!How Thick Skin Impacts Rhinoplasty | Dr. Rival (rhinoplastytoronto.ca)

از روز قبل از جراحی، لوازم آرایشی استفاده نکنید و صورت خود را تمیز نگه دارید؛ یک لباس مناسب که از جلو پوشیده می‌شود، برای خود آماده کنید تا بتوانید بعد از عمل آن را بپوشید.

هزینه جراحی بینی نیمه فانتزی گوشتی

فاکتورهای مختلفی می‌توانند در تعیین هزینه عمل بینی نیمه فانتزی گوشتی، تاثیرگذار باشند که از جمله آن‌ها، می‌توان موارد زیر را نام برد:

هزینه جراحی بینی نیمه فانتزی گوشتی

 • هزینه‌های کلینیک و بیمارستان
 • دستمزد پزشک
 • هزینه‌های آزمایش‌ها و عکس‌برداری‌های قبل از جراحی
 • هزینه داروهای بعد از جراحی
 • ویزیت پزشک قبل از عمل و بعد از آن

دستمزد پزشک جراح برای عمل بینی گوشتی چقدر است؟

دستمزد پزشک، اصلی‌ترین فاکتور در تعیین هزینه عمل بینی نیمه فانتزی گوشتی است. بسته به اینکه بینی فرد تا چه حد به تغییرات پیچیده نیاز داشته باشد، ممکن است دستمزد جراح تغییر کند. همچنین فاکتورهایی مانند شهرت پزشک و میزان تجربه و مهارت وی، در تعیین هزینه نهایی عمل بینی نیمه فانتزی گوشتی تاثیرگذار خواهد بود. در کلینیک جراحی بینی تهران، پزشکان ماهر و با تجربه‌ای حضور دارند، که شما می‌توانید در جلسه مشاوره با آن‌ها، قیمت عمل بینی را جویا شوید. معمولا هزینه‌های جراحی در این کلینیک، به طور متوسط 15.000.000 تا 40.000.000 تومان خواهد بود.

برای یک عمل بینی گوشتی نیمه فانتزی ایمن چه کنیم؟

با توجه به تمامی نکاتی که درباره عمل بینی نیمه فانتزی گوشتی توضیح دادیم، مشخص شد که برای داشتن جراحی ایمن، باید مراقبت‌های قبل از آن را جدی بگیریم. نوشیدن الکل و کشیدن سیگار قبل از جراحی، ایمنی جراحی و ریکاوری را تحت تاثیر قرار می‌دهند. رعایت رژیم غذایی مناسب و نوشیدن آب کافی نیز به سلامت جراحی و نتیجه آن کمک می‌کند.

در هر حال، مهم‌ترین فاکتوری که در هر نوع عمل بینی باید به آن توجه داشت، انتخاب بهترین جراح زیبایی بینی است؛ زیرا نه تنها این موضوع برای روند جراحی و بهبودی اهمیت دارد، بلکه نتیجه عمل بینی نیمه فانتزی گوشتی نیز تا حد زیادی به تجربه و مهارت وی بستگی خواهد داشت. جراحان کلینیک جراحی بینی تهران، می‌توانند بهترین گزینه برای شما باشند.

مقالات آموزشی مرتبط با این دسته

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *