پیج اینستاگرام سامانه نوبت دهی پزشکان زیبایی
لوگو کلینیک سامانه نوبت دهی پزشکان زیبایی
دسته جراحی‌ها

عمل بینی استخوانی نیمه فانتزی | ویژگیها و روش انجام

آخرین بروزرسانی: خرداد 26, 1403
عمل بینی استخوانی نیمه فانتزی

عمل بینی استخوانی نیمه فانتزی یکی از مهمترین جراحی‌های زیبایی بینی است که امروزه بسیار تقاضا می‌شود. اگر دارای بینی استخوانی و بزرگ هستید بدون شک دوست دارید بینی شما اندازه یا شکل متفاوتی داشت باشد؟ آیا تا به حال به دنبال راه حل‌هایی برای افزایش جذابیت زیبایی بینی استخوانی خود بوده‌اید؟ جذابیت چهره اغلب به طور قابل توجهی تحت تأثیر زیبایی بینی با توجه به موقعیت مرکزی آن است.

با رواج رسانه‌های اجتماعی و اینترنت، تعداد فزاینده‌ای از افراد مشتاق هستند تا در مورد موثرترین روش‌ها برای کاهش اندازه بینی خود بیاموزند. با این حال، درک این نکته ضروری است که تا زمانی که بینی برای شما مشکل تنفسی ایجاد نکرده کاملاً سالم است، اما این به تنهایی برای برخی افراد قانع کننده نیست و می‌خواهند جذابیت چهره خود را با ایجاد تغییراتی در بینی دوچندان کنند و به همین دلیل به دنبال کلینیک و پزشکان متخصص در حوزه جراحی زیبایی بینی هستند.

شما  از طریق نوبت دهی آنلاین سایت کلینیک جراحی بینی تهران می‌توانید با جراحان پلاستیک متخصص و ماهر مانند دکتر حسینی و دکتر یزدانی ارتباط داشته باشید. جراحان ماهر ما پس از ارزیابی کامل و دقیق از آناتومی بینی و درک خواسته‌های زیبایی شناختی شما بهترین تکنیک را برای جراحی بینی شما انتخاب می‌کنند تا یک عمل عالی و موفقیت آمیز بدون عوارض جانبی تجربه نمایید.

برخی از بیماران ممکن است برای اصلاح اختلالات عملکردی بینی، از جمله مشکل در تنفس یا ناهنجاری‌های مادرزادی از بدو تولد، مانند شکاف کام و لب، به دنبال جراحی زیبایی بینی باشند ولی می‌خواهند بدانند آیا همزمان با رفع و اصلاح این مشکلات می‌توان عمل بینی استخوانی نیمه فانتزی نیز انجام داد؟ بله شما می‌توانید همزمان اهداف زیبایی و درمانی خود را در یک جراحی تحقق بخشید؛ ولی قبل از آن لازم است که در طی جلسات مشاوره پزشک معاینه کامل انجام داده و به صورت واقع بینانه نتایج جراحی را بررسی کند.

این مقاله برای افرادی که به دنبال عمل بینی استخوانی نیمه فانتزی هستند نگارش شده است. اگر به دنبال جزئیات و نکات کلیدی مهم در این باره هستید به خواندن ادامه دهید در اینجا ما هر آنچه که شما باید در این مورد بدانید را آورده‌ایم.

بررسی ویژگی‌های بینی استخوانی

قبل از اینکه بخواهیم در مورد جراحی بینی استخوانی به شکل نیمه فانتزی صحبت کنیم بهتر است در مورد ویژگی‌های این نوع بینی بیشتر بدانید تا درک درستی از تغییراتی که قرار است انجام شود داشته باشید.

افراد با شکل و فرم‌های مختلف بینی متولد می‌شوند. بینی به دو دسته کلی بینی استخوانی و گوشتی تقسیم بندی می‌شود. اگر می‌خواهید بدانید که بینی شما استخوانی است یا خیر باید در مورد ویژگی‌های آن بیشتر بدانید. بینی استخوانی ویژگی‌های زیر را دارد:

 • به طور حتم وجود استخوان‌های برآمده کشیده و ناهموار ممتازترین ویژگی بینی استخوانی است.
 • بینی‌های استخوانی دارای پوستی شفاف و نسبتاً براق هستند.
 • پوست بینی استخوانی به دلیل غدد چربی کمتر، نازک به نظر می‌رسد.
 • بینی استخوانی دارای اسکلت و ساختار غضروفی بزرگ و قوی است.
 • در برخی موارد بینی استخوانی دارای انحراف و قوز است.

عمل بینی استخوانی نیمه فانتزی

عمل بینی استخوانی نیمه فانتزی چیست؟

رینوپلاستی که اغلب به صورت عامیانه به آن “جراحی بینی” یا “عمل بینی” می‌گویند، یک عمل جراحی زیبایی رایج است که در سال‌های اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده است. معمولاً از متخصصان جراحی بینی در مورد مؤثرترین راه برای کوچک تر کردن بینی استخوانی سؤال می‌شود. رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی بهترین راه برای رسیدن به این هدف است. طیف وسیعی از انواع رینوپلاستی وجود دارد. عمل بینی طبیعی، فانتزی و نیمه فانتزی از مهمترین تکنیک‌های جراحی زیبایی بینی هستند.

در این بین عمل بینی استخوانی نیمه فانتزی از محبوبیت بیشتری برخوردار است. این جراحی در درجه اول بر تغییر ساختار و اندازه بینی متمرکز است و با ایجاد تغییرات جزئی می‌تواند تأثیر قابل توجهی بر زیبایی کلی صورت فرد ایجاد کند.

این تغییرات بر اساس نوع عمل بینی فانتزی یا عروسکی طبیعی و نیمه فانتزی متفاوت خواهند بود. در جراحی بینی دستکاری استخوان و غضروف‌ها بر اساس مدل و نوع بینی است که بیمار درخواست دارد. اگر عمل بینی استخوانی نیمه فانتزی انتخاب کرده باشید اقدامی که برای این جراحی در نظر گرفته می‌شود با توجه به ویژگی‌های منحصر به فرد صورت و ترجیحات شخصی شماست. در اکثر موارد برای انجام عمل بینی استخوانی نیمه فانتزی  قسمتی از استخوان و غضروف‌های بینی برداشته می‌شود تا بینی به اندازه لازم کوچک شود.

برخلاف تصور رایج جراحی بینی یک عمل دردناک نیست. اکثر بیماران پس از جراحی فقط ناراحتی خفیفی را تجربه می‌کنند که به راحتی با داروهای مسکن بدون نسخه قابل کنترل است. علائم پس از جراحی مانند تنگی نفس بعد از عمل بینی معمولاً نتیجه تورم ناشی از این عمل است و به مرور زمان به طور طبیعی برطرف می‌شود. مدت زمان عمل جراحی بینی معمولا حدود ۹۰ دقیقه است. با این حال، جراحی‌های پیچیده تر ممکن است بیش از دو ساعت طول بکشند.

در عمل بینی استخوانی نیمه فانتزی به غیر از کاهش اندازه بینی، جراحی بینی می‌تواند با انواع عملهای همزمان زیبایی ترکیب شود و طیف وسیعی از مسائل دیگر مانند نامتقارن بودن نوک بینی یا افتادگی بینی را برطرف کند و در نتیجه هارمونی و تعادل اجزای صورت فرد را افزایش دهد.

در عمل بینی استخوانی نیمه فانتزی چه تغییراتی روی بینی انجام می‌شود؟

تغییراتی که در عمل بینی استخوانی نیمه فانتزی انجام می‌شود برخلاف عمل طبیعی ساده و معمولی به نظر نمی‌رسد و از طرفی مانند عمل فانتزی و عروسکی ظاهری مصنوعی و غیرطبیعی در صورت فرد ایجاد نمی‌کند به همین دلیل به آن عمل بینی نیمه فانتزی گفته می‌شود. در کل در عمل بینی استخوانی نیمه فانتزی پزشک به شکل زیر تغییرات را ایجاد می‌کند:

 • در عمل بینی نیمه فانتزی تلاش می‌شود تا علاوه بر رعایت تناسب بینی با سایر اجزای صورت آن را کوچک تر کرد.
 • همچنین نوک بینی کمی به سمت بالا کشیده می‌شود تا قوس کوچکی روی تیغه بینی ایجاد شود.
 • نکته مهم دیگری که بینی نیمه فانتزی را از مدل طبیعی متمایز می‌کند فاصله بین لب بالایی تا نوک بینی است که حدود ۹۰ تا ۱۰۵ درجه خواهد بود.
 • استخوان‌های بزرگ روی تیغه بینی تراش داده می‌شوند تا باریک‌تر شده و به فرم دلخواه نزدیک شوند.
 • سوراخ‌های بینی در عمل بینی استخوانی نیمه فانتزی ضمن حفظ تقارن کوچک تر می‌شوند.
 • در بینی استخوانی به دلیل ساختار قوی و اسکلتی بینی، عدم تعدد غدد چربی و پوست نازک برخلاف جراحی بینی گوشتی بهتر می‌توان تغییرات دلخواه را ایجاد کرد و احتمال افتادگی نوک بینی بعد از عمل بسیار کمتر خواهد بود به همین دلیل بیماران رضایت کاملی از نتایج جراحی دارند.

عمل بینی استخوانی نیمه فانتزی

عمل بینی استخوانی نیمه فانتزی چگونه انجام می‌شود؟

عمل بینی استخوانی نیمه فانتزی را می‌توان به دو شکل زیر انجام داد :

جراحی بینی به روش بسته

در این نوع عمل، تمام برش‌ها در داخل بینی ایجاد می‌شوند تا  از عدم وجود اسکار خارجی اطمینان حاصل شود. بیمار در طول عمل بیدار می‌ماند، زیرا این روش نسبت به جراحی بینی باز کم تهاجمی تر است. مزایای کلیدی رینوپلاستی بسته شامل ناراحتی کمتر پس از عمل و زمان بهبودی سریعتر به دلیل عدم وجود برش خارجی است. در این روش، می توان از برش‌هایی که دزر داخل سوراخ‌های بینی  ایجادمی‌شوند،  برای کاهش اندازه غضروف و استخوان‌های بینی و همچنین اصلاح انواع بی‌نظمی‌های نوک بینی استفاده کرد تا فرم نیمه فانتزی برای بینی استخوانی به بهترین شکل حاصل شود.

جراحی بینی به روش باز

برای روش‌های جراحی پیچیده‌تر، رینوپلاستی باز با ایجاد برش در قسمت بیرونی بینی انجام می‌شود. این به جراح پلاستیک اجازه می‌دهد تا پوست بینی را بلند کند و ساختارهای زیرین بینی را برای دستکاری گسترده و بهتر مشاهده کند. رینوپلاستی باز که اغلب برای روش‌های چالش برانگیزتر انتخاب می‌شود، منجر به زخم‌های جزئی قابل مشاهده می‌شود که معمولاً با گذشت زمان از بین می‌روند. از آنجایی که این روش تهاجمی تر است، دوره نقاهت بعد عمل در مقایسه با رینوپلاستی بسته طولانی تر است.

اینکه کدام تکنیک برای شما باید انتخاب شود به فرم و مدل بینی، میزان تغییرات و صلاحدید پزشک بستگی دارد. انتخاب پزشکان حاذق همچون دکتر حسینی و دکتر یزدانی کمک می‌کند تا شما بتوانید بهترین تکنیک را برای جراحی زیبایی بینی خود بدون نگرانی از نتایج انتخاب کنید.

دوره نقاهت و بهبودی بعد از عمل بینی استخوانی نیمه فانتزی

به طور کلی توصیه می‌شود که بیماران حداقل یک هفته بعد از جراحی بینی از محل کار خود مرخصی بگیرند. یک اسپلینت بینی تقریباً به مدت یک هفته و نیم روی بینی قرار داده می‌شود تا به روند بهبودی کمک کند. بیماران ممکن است کبودی و تورم موضعی مشاهده نمایند، به خصوص اگر استخوان‌های بینی آنها در طول عمل برش داده یا مجدد تنظیم شده باشد. در حالی که کبودی در ابتدا می‌تواند کاملاً چشمگیر به نظر برسد، معمولاً در عرض 10 روز برطرف و کاملا محو می‌شود.

به منظور دستیابی به نتایج مطلوب، باید از انجام فعالیت‌های سنگین به مدت 4 تا 6 هفته پس از عمل اجتناب شود. همچنین رعایت دقیق دستورالعمل‌های مراقبت پس از عمل بینی مردانه یا زنانه برای اطمینان از بهبودی کامل و بدون عارضه بسیار مهم است. تغییرات ظریف تحت تاثیر جراحی بینی می‌تواند نتایج زیبایی شناختی قابل توجهی به همراه داشته باشد. مطالعات نشان می‌دهد که تقریباً از هر 10 نفر 9 نفر از افرادی که تحت عمل جراحی بینی قرار می‌گیرند، از نتایج خود احساس رضایت دارند.

این میزان رضایت بالا، همراه با پتانسیل تغییردهنده جراحی باعث شده تا جراحی زیبایی بینی به عنوان سومین عمل جراحی زیبایی محبوب در جهان شناخته شود.

عمل بینی استخوانی نیمه فانتزی

آیا عمل بینی استخوانی نیمه فانتزی برای من مناسب است؟

اینکه آیا عمل بینی استخوانی نیمه فانتزی برای شما مناسب است یا خیر مانند هر عمل جراحی دیگری به عوامل مختلفی بستگی دارد. در حالی که ارزیابی جامع توسط جراحان ماهر و با تجربه مانند دکتر حسینی و دکتر یزدانی قطعی ترین راه برای اطمینان از این موضوع است، معیارهای زیر به طور کلی نشان می‌دهند که آیا شما کاندیدای خوبی برای جراحی بینی هستید یا خیر:

سلامت جسمانی

متقاضیان عمل بینی استخوانی نیمه فانتزی باید از سلامت خوبی برخوردار باشند. این برای اطمینان از جراحی ایمن و بهبودی کارآمد پس از عمل مهم است. شرایط سلامتی خاص مانند بیماری قلبی یا دیابت کنترل نشده ممکن است بر انتخاب شما برای این روش جراحی زیبایی تأثیر بگذارد.

بلوغ جسمی و روانی

به طور کلی توصیه می‌شود که بیماران قبل از انجام جراحی زیبایی بینی تا پایان سن بلوغ منتظر بمانند تا رشد استخوان‌ها بینی کامل شود. همچنین فرد باید از لحاظ ذهنی و روحی آمادگی پذیرش تغییرات را داشته باشد. پایان سن بلوغ در دختران و پسران متفاوت است به همین دلیل بهتر است تا پایان سن ۱۸ سالگی صبر کرده و پس از آن برای جراحی زیبایی بینی اقدام نمایید. در غیر این صورت ممکن است نتایج در آینده تحت تاثیر قرار گرفته و نیاز به جراحی بینی ترمیمی باشد.

داشتن انتظارات معقول

در حالی که جراحی بینی می‌تواند به طور قابل توجهی ظاهر فرد و یا عملکرد بینی او را بهبود بخشد، اما این به معنای رسیدن به کمال نیست. هدف از عمل بینی استخوانی نیمه فانتزی بهبود ظاهر و عملکرد بینی است طوریکه با سایر ویژگی‌های صورت همخوانی داشته باشد.

عدم استعمال سیگار و دخانیات

سیگار کشیدن می‌تواند در روند بهبودی اختلال ایجاد کند و خطر عوارض را افزایش دهد. بنابراین، نامزدهای انجام رینوپلاستی نیمه فانتزی در حالت ایده آل باید غیرسیگاری باشند یا مایل به ترک سیگار قبل از عمل جراحی و در طول دوره نقاهت باشند.

داوطلبان اغلب نگرانی‌های خاصی در مورد بینی خود دارند که مایلند به آنها توجه شود. این نگرانی‌ها میتوانند عملکردی باشند، مانند مشکل در تنفس به دلیل انحراف تیغه بینی، برآمدگی روی پل بینی، نوک پیازی، یا بینی نامتقارن و… همه این موارد باید در جراحی زیبایی بینی مورد توجه قرار گیرند و در مورد رفع آنها با صبر و حوصله به بیمار پاسخ داده شود تا استرس و کاهش پیدا کرده و بدون نگرانی برای انجام جراحی اقدام کنند. این می‌تواند نتایج مثبتی در فرایند جراحی و بهبودی به همراه داشته باشد.

کلام پایانی دکتر حسینی و دکتر یزدانی

عمل بینی استخوانی نیمه فانتزی می‌تواند باعث بهبود زیبایی بینی و چهره شما شود. اگر استخوان‌های برآمده و ناهموار باعث ناراحتی و آزار شما هنگام ایستادن در مقابل آینه یا آرایش کردن شده است می‌توانید برای انجام این جراحی اقدام کنید. عمل بینی نیمه فانتزی استخوانی برخلاف عمل فانتزی با تغییرات متعادل و طبیعی‌تری همراه است. در این تکنیک از رینوپلاستی نوک بینی بالا برده شده تا قوس کمی روی تیغه بینی ایجاد شود از طرفی استخوان‌ها و غضروف‌ها نیز تراش داده می‌شوند تا بینی کوچکتر به نظر برسد.

تغییر زاویه بین بینی و لب بالایی نیز از دیگر تغییراتی است که در عمل بینی نیمه فانتزی انجام می‌شود. این جراحی با دو روش باز و بسته انجام خواهد شد. اینکه کدام تکنیک برای شما بهتر است به نظر پزشک و ارزیابی او از بینی شما بستگی دارد. به طور معمول پس از جراحی ممکن است بینی دچار کبودی و ورم شود که بعد از گذشت ۱۰ روز کاملاً کبودی برطرف شده، اما رفع تورم به مدت زمان بیشتری نیاز دارد.

داشتن سلامت جسمانی، بلوغ جسمی و روانی، انتظارات معقول عدم استعمال سیگار و دخانیات باعث می‌شود تا شما یک جراحی ایمن و بدون خطر داشته باشید. البته نکته مهم دیگر برای داشتن یک جراحی عالی و موفقیت آمیز انتخاب پزشکان حاذق، مجرب و با دانش است. از طریق نوبت دهی آنلاین کلینیک جراحی بینی تهران شما می‌توانید با مجموعه‌ای از پزشکان شناخته شده و متخصص‌ترین زمینه در ارتباط باشید.

منبع

https://centreforsurgery.com/how-to-make-your-nose-smaller/

جدیدترین مقالات کلینیک جراحی بینی

از صفر تا صد سفتی نوک بینی بعد از عمل

سفتی نوک بینی بعد از عمل بینی

چه مشکلاتی بعد از عمل رینوپلاستی پیش می آید؟ علت سفتی نوک بینی بعد از عمل رینوپلاستی چیست؟ آیا این یک عارضه جانبی، بعد از

برجسته شدن گونه بعد از عمل بینی

برجسته شدن گونه بعد از عمل بینی

برجسته شدن گونه بعد از عمل جراحی بینی مسأله قابل توجهی است که خیلی ها به ویژه خانم هایی که به زیبایی خود اهمیت بسیاری می دهند درباره آن پرس و جو می‌کنند. به دلیل اهمیت حفظ هماهنگی میان اجزای صورت بعد از جراحی بینی، به نظر می‌رسد تغییر در گونه‌ها امری اجتناب ناپذیر است.

آیا جراحی بینی گوشتی بازگشت دارد؟

با اینکه نتیجه جراحی بینی گوشتی و استخوانی، تقریبا دائمی به حساب می‌آیند، اما برخی افراد نگران برگشت فرم بینی هستند. این نگرانی‌ها بیشتر درباره

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *