پیج اینستاگرام سامانه نوبت دهی پزشکان زیبایی
لوگو کلینیک سامانه نوبت دهی پزشکان زیبایی
دسته جراحی‌ها

همه آنچه که باید در مورد عمل بینی و پریودی بدانید

آخرین بروزرسانی: 26 خرداد 1403
همه آنچه که باید در مورد عمل بینی و پریودی بدانید
فهرست عناوین

عمل بینی و پریودی یکی از چالش‌های پیش رو بانوان برای انتخاب این تکنیک زیبایی است. هنگام برنامه ریزی یک عمل زیبایی بینی موارد زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید. چه جراحی باید برای عمل بینی انتخاب کنم؟ کدام کلینیک بهترین است؟ قبل جراحی اغلب اطلاعات زیادی در ذهن شما می‌چرخد. اما زنان علاوه بر این نوع دغدغه‌ها سوالات زیادی نیز در مورد عمل بینی و پریودی دارند. با مشاوره آنلاین کلینیک جراحی بینی تهران شما می‌توانید در مورد تمام سوالات و چالش‌های پیش روی خود برای انجام رینوپلاستی مشاوره و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.

یکی از برنامه‌ریزی‌های مهمی که زنان باید قبل از عمل باید داشته باشند؛ عدم همزمانی عمل بینی و پریودی است. ماه‌های منتهی به تاریخ جراحی برای خانم‌ها می‌تواند کمی استرس زا باشد. این استرس می‌تواند بر چرخه قاعدگی آنها اثر گذاشته و همچنین مشکلاتی را حین عمل بینی طبیعی یا فانتزی به همراه داشته باشد، بنابراین بسیار مهم است که در مورد نکات کلیدی جراحی بینی و چرخه قاعدگی خود از قبل اطلاعات کافی را کسب نمایید.

آیا می توانم جراحی زیبایی بینی را در طول دوره پریودی انجام دهم؟ آیا جراحی زیبایی بینی می‌تواند چرخه قاعدگی شما را به خطر بیندازند؟ اگر می‌خواهید با آگاهی کامل برای جراحی بینی اقدام نمایید و بدون نگرانی از پریودی برای عمل بینی اقدام کنید به خواندن مطالب زیر ادامه دهید. ما هر آنچه که باید در مورد عمل بینی و پریودی بدانید را برای شما آورده‌ایم.

آیا انجام عمل بینی و پریودی به صورت همزمان امکان پذیر است؟

نگرانی‌های مربوط به عوارض انجام عمل بینی و پریودی به صورت همزمان باعث شده تا افراد هنگام مراجعه به پزشک مرتب در این باره سوال بپرسند که آیا جراحی بینی حین عادت ماهیانه ممکن است؟

اگر شما هم برای یافتن پاسخ سوالات مشابه در مورد عمل بینی و پریودی سایت‌های مختلف را جستجو کرده‌اید ممکن است با منابع متعددی روبرو شده باشید که انجام جراحی بینی در حین قاعدگی را کاملاً بی‌خطر می‌دانند، اینکه تا چه حد این ادعا می‌تواند درست باشد به شرایط سلامتی جسمی و روانی افراد بستگی دارد.

زنان در طی دوران پریودی ممکن است مشکلاتی مانند نفخ شکم، یبوست، دل درد، حساس شدن سینه‌ها و… را تجربه کنند، انجام عمل بینی و پریودی همزمان توصیه نمی‌شود، زیرا این می‌تواند بهبودی بعد از جراحی بینی به روش بسته یا باز را با چالش بیشتری مواجه کند.

از طرفی اگر فرد مشکلات مربوط به انعقاد و لخته خون داشته باشد شرایط حادتر خواهد شد، به همین دلیل بسیار مهم است که قبل از انجام جراحی در مورد وضعیت پزشکی خود با جراح صحبت کرده و اگر قصد دارید عمل بینی و پریودی را به صورت همزمان انجام دهید در مورد علائم خود هنگام پریودی با پزشک صحبت کنید و به توصیه‌های او در این زمینه به دقت عمل نمایید.

توجه داشته باشید، اگر جراح قاعدگی را برای شما در طول جراحی بی خطر می‌داند، مهم است که به پرسنل پرستاری اطلاع دهید تا بتوانند در طول بهبودی به درستی از شما مراقبت کنند.

آیا انجام عمل بینی و پریودی به صورت همزمان امکان پذیر است؟

تاخیر در چرخه قاعدگی به خاطر عمل بینی در پریودی  

جراحی می‌تواند چرخه قاعدگی شما را به تاخیر بیندازد. هنگامی که هر نوع جراحی بینی انجام می‌دهید، بدن شما سطحی از استرس را تجربه می‌کند که به طور معمول و در حالت عادی در معرض این میزان استرس قرار نمی‌گیرد. استرس جراحی، درست مانند استرس ناشی از ورزش بیش از حد، فشار در محل کار، یک بیماری یا هر استرس دیگری در زندگی میتواند پریود شما را به تاخیر بیندازد.

نکته مهم: اگر قبل از عمل منتظر پریودی بودید؛ ولی هیچگونه علایم پریودی ندارید، این ممکن است به دلیل استرس ناشی از جراحی باشد، اما یک موضوع مهم دیگری در رابطه با عمل بینی و پریودی وجود دارد و آن احتمال بارداری است.

ممکن است تاخیر در پریودی به دلیل بارداری باشد، برای احتیاط پیشنهاد می‌شود قبل عمل بینی فانتزی و عروسکی یا طبیعی آزمایش بارداری انجام دهید. اگر نتیجه آزمایشات مثبت باشد، جراح تاریخ عمل را تا بعد از زایمان شما به تاخیر خواهد انداخت.

به پزشک اطمینان کنید او تشخیص خواهد داد که جراحی بینی قبل یا بعد از بارداری کدام یک بهتر است؟ در برخی موارد، نیز تاخیر در چرخه قاعدگی کاملاً طبیعی است و ممکن است شما در یادآوری دوران پریودی اشتباه کرده باشید

تاخیر در چرخه قاعدگی به خاطر عمل بینی در پریودی  

انجام عمل بینی تا چه مدت چرخه قاعدگی من را به تعویق می‌اندازد؟  

تاخیر در چرخه قاعدگی شما ممکن است قبل از جراحی یا در طول دوران نقاهت و بهبودی اتفاق بیفتد. عوارض جانبی جراحی بینی حین پریودی، روزها یا هفته‌ها پس از هر نوع جراحی ممکن است رخ بدهد. قاعدگی‌های بعدی شما به دلیل تغییرات هورمونی ممکن است نامنظم شوند. البته تغییرات هورمونی ناشی از جراحی موقتی است. برای اکثر زنان هیچ تغییری در چرخه قاعدگی وجود ندارد یا اگر تغییرات اتفاق بیفتند، طولانی مدت نخواهند بود و پریود شما به حالت عادی باز می‌گردد.

به طور معمول، با بهبودی بدن، سطح استرس آن کاهش می‌یابد و پریود شما به حالت عادی باز می‌گردد. اینکه چقدر طول می‌کشد تا بهبودی حاصل شود و پریود شما مانند قبل منظم شود به روند درمانی منحصر به فرد شما و نوع روشی که برای جراحی بینی گوشتی یا جراحی بینی استخوانی انتخاب کرده‌اید  بستگی دارد. به طور معمول، زمان نقاهت پس از جراحی بینی تقریباً 6 هفته است، در حالی که بهبودی کامل پس از جراحی بینی 6 تا 12 ماه خواهد بود. برای اطمینان از بهبودی سریع و موفقیت آمیز، حتما توصیه‌های جراح خود را پس از عمل دنبال کنید.

آیا  بیهوشی عمل بینی و پریودی با هم ارتباط دارند؟ چگونه بیهوشی در عمل بینی بر پریودی تاثیر می‌گذارد؟

در حالی که بی حسی و بیهوشی مورد استفاده در عمل بینی نیمه فانتزی، فانتزی یا طبیعی می‌تواند میزان استرس وارد شده بر بدن را افزایش دهد، اما به خودی خود مستقیماً بر چرخه قاعدگی تاثیر نمی‌گذارد. در جراحی بینی به روش باز بیهوشی عمومی  توسط یک متخصص بیهوشی مجرب انجام می‌شود. اگر مشکل خاصی داشته باشید پزشک در مورد تمام اثرات احتمالی که ممکن است داروی بیهوشی بر بدن شما داشته باشد با شما صحبت خواهد کرد. توجه داشته باشید که همه افراد پس از جراحی عوارض مشابهی را تجربه نمی‌کنند و چرخه قاعدگی همه به تاخیر نمی‌افتد.

عوارض عمل بینی در پریودی چیست؟

عوارض همزمانی پریود و عمل بینی برای همه افراد به یک میزان نیست. برخی افراد ممکن است بدون هیچ گونه عارضه‌ای بتوانند عمل رینوپلاستی را انجام دهند؛ اما برخی افراد به دلایل مختلف عوارض بیشتری را تجربه کنند و در صورت عدم رسیدگی و مراقبت به موقع مجبور به انجام جراحی بینی ترمیمی شوند. در زیر به برخی از مهمترین عوارض عمل بینی و پریودی اشاره شده است:

  • تاخیر در بهبودی زخم ها

همانطور که گفته شد، افزایش سطوح هورمونی به دلیل استرس ناشی از جراحی می‌تواند بر توانایی بدن برای بهبودی تأثیر بگذارد. مطالعات نشان داده‌اند که در برخی موارد، زنانی که در حین جراحی پریود هستند بیشتر در معرض خطر ایجاد اسکار و کندی بهبود زخم خواهند بود. دوره قاعدگی هر کس متفاوت است و شما بدن خود را بهتر می‌شناسید. اگر قصد انجام یک عمل زیبایی بینی را دارید، ایده خوبی است که با پزشک خود صحبت کنید تا به شما در مورد سطح هورمون و آنچه از نظر بهبودی انتظار دارید، راهنمایی‌های لازم را بدهد.

تاخیر در بهبودی زخم ها

  • افزایش خطر ایجاد هماتوم

بیمارانی که مشکل لخته شدن خون دارند، اگر در حین قاعدگی تحت عمل جراحی قرار گیرند، ممکن است بیشتر در معرض خطر هماتوم قرار گیرند. هماتوم و لخته شدن خون از خطرات رایج عمل بینی مردانه و زنانه است.

اگر به بیماری هموفیلی مبتلا هستید یا داروهای انعقاد کننده خون یا مکمل‌های حاوی ویتامین e مصرف می‌کنید قبل از جراحی باید با پزشک خود صحبت کنید تا به شما تدابیر لازم برای پیشگیری از ایجاد خونریزی در طول جراحی یا بعد از آن داده شود. ممکن است پزشک از شما بخواهد مصرف برخی داروها را قبل و بعد از جراحی بینی قطع کنید تا عمل بینی و پریودی سلامت شما را به خطر نیندازد.

  • افزایش شدت درد و ناراحتی ناشی از پریودی 

معمولا زنان در طی دوران قاعدگی خود دردهایی مانند کمردرد، گرفتگی عضلات شکم و سر درد را  تجربه می‌کنند. میزان ناراحتی و دردهای قاعدگی در زنان به شکل‌های مختلفی ظاهر می‌شوند، اما انجام عمل بینی و پریودی به صورت همزمان می‌تواند شدت دردهای قاعدگی را به دلیل استرس زیاد ناشی از جراحی افزایش دهد.

انجام جراحی زیبایی بینی باید در بهترین شرایط جسمی و روحی بیمار انجام شود نه زمانی که احساس خستگی و ناراحتی می‌کند. علاوه بر این، داروهایی که برای مقابله با درد مصرف می‌کنید، حتی اگر فقط پاراستامول باشد، ممکن است بر روند جراحی و نتایج آن تأثیر بگذارد. با خودتان مهربان باشید و چرخه قاعدگی خود را به درستی ردیابی کنید تا بتوانید با پیش بینی نتایج عالی در بهترین وضعیت فیزیکی عمل جراحی را انجام دهید.

  • ریکاوری طولانی‌تر و عوارض عمومی بیشتر

عوارض قاعدگی مانند  نفخ، احتباس مایعات، اسهال و یبوست  مشابه عوارض ناشی از بیهوشی عمومی است. در حالی که می‌توانید با خیال راحت تحت بیهوشی قرار بگیرید، انجام عمل بینی و پریودی همزمان با هم ممکن است باعث شود تا این عوارض جانبی برای مدت زمان بیشتری ادامه داشته باشند. طبیعی است که بدن شما در حین بهبودی متورم شود و یبوست ناشی از بیهوشی نیز طبیعی است. مشکل پریود شدن شماست که باعث می‌شود تا به طور دقیق نتوان مدت زمان ریکاوری بعد عمل بینی را پیش بینی کرد. بنابراین ممکن است زمان بیشتری برای ریکاوری بعد عمل بینی لازم باشد.

نتیجه پایانی

انجام عمل بینی و پریودی به صورت همزمان یکی از چالش‌های پیش روی زنان برای رینوپلاستی است. زنان علائم مختلفی را در طی دوران قاعدگی خود تجربه می‌کنند. شکم درد، گرفتگی عضلات، نفخ و یبوست از مهمترین علائم پریودی خانم‌ها است، البته برخی از بانوان نیز هیچ گونه علائمی در دوران قاعدگی خود نخواهند داشت.

پریود بودن هنگام عمل بینی می‌تواند شدت و مدت زمان بروز علائم بعد از عمل را بیشتر کند و روند بهبودی فرد را به تاخیر بیندازد از طرفی استرس ناشی از جراحی می‌تواند در چرخه قاعدگی بانوان اختلال ایجاد کند و حتی موجب تاخیر در پریودی شود. البته این یک عارضه موقت است که پس از گذشت چند هفته یا چند ماه به صورت کامل رفع خواهد شد. اگر می‌خواهید یک جراحی بینی عالی و موفقیت آمیز داشته باشید باید در شرایطی که بدن از نظر فیزیکی کاملاً آماده است اقدام به جراحی نمایید.

با دریافت نوبت آنلاین از کلینیک جراحی بینی تهران می توانید از مشاوره و راهنمایی‌های بهترین پزشکان بینی و زیبایی بهره‌مند شوید. ارتباط با پزشکان متخصص، حاذق و مجرب به شما کمک می‌کند تا بدون استرس و نگرانی شاهد نتایج خیره کننده زیبایی بینی و صورت خود باشید.

منابع

https: //www.cosmeditour.com/education/menstrual-cycle-after-plastic-surgery

https: //cosmeticplastics.com/cosmetic-surgery-2/can-you-have-surgery-on-your-period

مقالات آموزشی مرتبط با این دسته

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *