پیج اینستاگرام سامانه نوبت دهی پزشکان زیبایی
لوگو کلینیک سامانه نوبت دهی پزشکان زیبایی
دسته جراحی‌ها

سن مناسب عمل بینی

آخرین بروزرسانی: 19 تیر 1403
سن مناسب عمل بینی
فهرست عناوین

می‌توان این‌گونه گفت، که سن مناسب عمل بینی زمانی است، که فرد از لحاظ جسمی و فکری به بلوغ رسیده باشد. معمولاً تصمیم برای انجام جراحی زیبایی بینی، در سن نوجوانی و پیش از رسیدن به سن ۱۸ سالگی، در افراد صورت می‌گیرد. البته عملی کردن این تصمیم، ممکن است به چندین سال بعد موکول شود. این امر نشان‌دهنده اهمیت فرم و اندازه بینی، در زیباتر شدن چهره است؛ زیرا بر اساس تحقیقات، یکی از مهم‌ترین دلایل مشکلات روحی در افراد، بخصوص نوجوانان، عدم رضایت از ظاهر خود است. بنابراین تمایل افراد به عمل بینی، آن هم در سن پایین، امری کاملاً طبیعی است.

سن مناسب عمل بینی چه سنی است؟ در صورتی که تصمیم به انجام عمل رینوپلاستی گرفته‌اید، ممکن است این سؤال برایتان پیش بیاید، که مناسبترین سن برای عمل بینی چه سنی می‌باشد؟ و یا با توجه به نوع بینی خود، در چه زمان برای انجام این نوع جراحی اقدام کنیم؟ به طور خلاصه می‌توان گفت، که سن مناسب عمل جراحی بینی در دختران، حداقل 16 و در پسران حداقل 18 سالگی است؛ اما برای رسیدن، به پاسخ کامل و دقیق این پرسش‌ها و ذکر مطالب مهم دیگر، با ما همراه باشید.

چرا سن مناسب برای عمل بینی اهمیت دارد؟

پیش از هر چیز باید گفت، که تعیین سن مناسب عمل بینی در افراد، باید توسط پزشک انجام شود؛ زیرا رسیدن به سن مناسب، برای انجام این عمل از اهمیت بسیاری برخوردار است. مهم‌ترین دلیل اهمیت این موضوع، رسیدن افراد متقاضی به حدی از بلوغ فکری و جسمی است، که بتوانند عواقب و مسئولیت خواسته خود را برعهده بگیرند.

علاوه بر آن لازم است، بیمار در جریان روند جراحی بینی، خطرات و عوارض آن قرار بگیرد. در صورتی که سن او کم باشد، نمی‌توان تمامی جوانب کار را برای او بازگو کرد؛ زیرا به آن سطح از تفکر و درک نرسیده، که بتواند مسائل و اصطلاحات پیچیده پزشکی را درک کند. دلیل دیگر اهمیت سن در بحث عمل انواع بینی، متوقف شدن رشد بینی است؛ به این معنی که تا زمانی که رشد بینی فرد، متوقف نشده باشد؛ امکان انجام هر نوع عمل زیبایی یا عمل بینی بدون زیبایی، برای او وجود ندارد.

چرا سن مناسب برای عمل بینی اهمیت دارد؟

دلیل بسیار مهم دیگری که می‌توان، در رابطه با اهمیت سن مناسب عمل دماغ، به آن اشاره کرد؛ عدم موفقیت رینوپلاستی در سنین بالا است. انجام جراحی در سنین بالا یک چالش بزرگ است؛ زیرا با بالارفتن سن، پوست بینی حالت افتاده پیدا کرده و صاف و یک‌دست کردن پوست بینی، حین انجام عمل، برای جراح بسیار دشوار است.

به همین دلیل نتیجه حاصله از عمل بینی، نتیجه‌ای مطلوب و دلخواه بیمار نخواهد بود. از این رو پزشکان، سن بالای ۵۵ سال را، سن مناسب برای انجام این نوع عمل نمی‌دانند. لازم به ذکر است که تمامی افراد، چه نوجوان و چه بزرگسال، باید نسبت به نتایج و عوارض بعد از عمل، آگاهی کامل داشته باشند؛ زیرا بسیاری به دلیل تصمیم‌گیری عجولانه برای جراحی بینی، با مشکلاتی بسیار جدی بعد از عمل، روبه‌رو شده و از لحاظ روحی، دچار سرخوردگی و افسردگی می‌شوند.

بررسی بهترین سن جراحی بینی

جراحی بینی را می‌توان در سنین مختلف انجام داد؛ اما معمولاً افراد در اواخر نوجوانی یا اوایل بیست سالگی، به دنبال انجام این جراحی هستند. در این مدت، بینی معمولاً به رشد کامل خود رسیده است. با این حال، به صورت دقیق نمی‌توان بهترین سن برای جراحی بینی تعیین کرد؛ زیرا شرایط و اهداف هر فرد منحصر به فرد است. تصمیم برای انجام جراحی بینی بر اساس عوامل مختلفی است. برای تشخیص بهترین سن جراحی بینی، در نظر گرفتن بلوغ عاطفی و انتظارات بیمار مهم است. بررسی دقیق و درک روشن از پیامدهای بالقوه و همچنین سابقه پزشکی بیمار، ضروری است.

بهترین سن جراحی بینی، بعد از پایان یافتن سن بلوغ است. بنابراین خانم‌ها پس از ۱۶ سالگی و آقایان پس از ۱۸ سالگی، مجاز به انجام جراحی زیبایی بینی هستند. البته علاوه بر بلوغ جسمی، فرد باید به بلوغ فکری و عاطفی نیز رسیده باشد. انجام این جراحی تا قبل از 40 سالگی، نتایج عالی به دنبال خواهد داشت. البته افراد قبل از ۶۰ سالگی نیز، می‌توانند این جراحی را انجام دهند؛ اما به دلیل بالا رفتن سن و کاهش خاصیت ارتجاعی پوست، نتایج ممکن است مطابق انتظارات پیش نرود.

فراموش نکنید؛ رینوپلاستی یک روش محبوب است که با هدف بهبود شکل و عملکرد بینی، انجام می‌شود. در حالی که معمولاً افراد در اواخر نوجوانی یا اوایل بیست سالگی به دنبال آن هستند؛ سن قطعی و دقیق برای جراحی بینی وجود ندارد. اگر قصد جراحی بینی را دارید، باید با پزشکان مجرب و متخصص، مانند دکتر حسینی و دکتر یزدانی مراجعه کنید.

بعد از اینکه مطمئن شدید در سن مناسبی برای انجام رینوپلاستی یا عمل زیبایی بینی قرار دارید، باید برای این جراحی مهم آماده شوید! عمل بینی از جمله جراحی هایی است که می‌تواند تغییرات زیادی در ظاهر شما ایجاد کند؛ این تغییرات ممکن است مثبت و یا منفی باشد! بنابراین بهتر است قبل از هر اقدامی، جوانب مختلف از جمله انتخاب جراح مناسب، انجام آزمایشات مورد نیاز، مصرف داروها، آمادگی برای دوران نقاهت و… را به دقت بررسی کنید. تمام این موارد مربوط به نکات قبل از عمل زیبایی بینی می‌شود که می‌توانید با کلیک بر روی متن لینک شده اطلاعات کامل آن را مطالعه کنید.

سن قانونی برای عمل بینی

سن قانونی برای عمل بینی، بعد از پایان سن بلوغ و در اوایل 20 سالگی است. در واقع سن قانونی برای عمل بینی زمانی است، که رشد بینی کامل شده باشد. به‌طور معمول در اواخر نوجوانی یا اوایل دهه بیست، بهترین سن جراحی بینی است. بیماران جوانی که این تکنیک زیبایی را انتخاب می‌کننند؛ باید عوامل خاصی را در نظر بگیرند. در مرحله اول، بلوغ فیزیکی بسیار مهم است؛ زیرا بینی باید به‌طور کامل رشد پیدا کرده باشد، تا از ماندگاری نتایج اطمینان حاصل شود. علاوه‌بر این، بلوغ عاطفی مهم است. بیماران باید انتظارات واقع‌بینانه داشته باشند و روند بهبودی را درک کنند.

برای افراد جوان‌تر، مزایای جراحی بینی می‌تواند فراتر از زیبایی باشد. در بسیاری از نوجوانان و جوانان، رسیدگی به ناهنجاری‌های بینی باعث افزایش عزت‌نفس آنها می‌شود. از طرفی، جراحی بینی می‌تواند به اصلاح مسائل ساختاری، که ممکن است به مشکلات تنفسی منجر شود نیز، کمک کند. تنفس بعد از عمل بینی، می‌تواند با تغییراتی همراه باشد، که نه‌تنها کیفیت زندگی را افزایش می‌دهد؛ بلکه تأثیر مثبتی بر فعالیت‌های بدنی نیز دارد.

بررسی عمل بینی در سنین مختلف

انجام عمل بینی در سنین مختلف، می‌تواند نتایج متفاوتی را دربرداشته باشد. بخش عمده این نتایج، حاصل ویژگی‌های جسمی افراد در سنین مختلف است. در ادامه چگونگی نتایج عمل بینی در سنین مختلف، مورد بررسی قرار گرفته است.

عمل بینی در 20 و 30 سالگی

افرادی که به دهه بیست و سی سالگی سن خود می‌رسند؛ هنوز ممکن است به دلایل مختلف به جراحی بینی فکر کنند. تغییرات زندگی، مانند ورود به دنیای حرفه‌ای یا تشکیل خانواده، می‌تواند به عنوان انگیزه‌ای برای انجام عمل زیبایی، در این محدوده سنی باشد. علاوه‌بر این، تغییرات فیزیکی که با افزایش سن رخ می‌دهند؛ ممکن است بر تصمیم برای انجام جراحی بینی تأثیر بگذارد. بینی در طول دوران نوجوانی و اوایل بزرگسالی، به شکل نهایی خود می‌رسد. بنابراین، هرگونه نگرانی زیبایی‌شناختی یا مسائل عملکردی که قبلاً به آنها پرداخته نشده است؛ ممکن است برجسته‌تر شود و افراد را به اقدامات اصلاحی ترغیب کند. بنابراین بهترین سن جراحی بینی نیز، می‌تواند در این بازه سنی باشد.

عمل بینی در 40 و 50 سالگی

در این محدوده سنی، افراد ممکن است به دلایل مختلف به دنبال جراحی بینی باشند. علائم پیری، از جمله تغییر در حالت ارتجاعی پوست و ساختار صورت، می‌توانند برجسته‌تر شوند. جراحی بینی می‌تواند نگرانی‌هایی چون افتادگی نوک بینی و قوز برجسته را برطرف کند. این عمل، علاوه بر بازگرداندن تعادل و هماهنگی صورت، می‌تواند به افراد کمک کند، ظاهری جوان‌تر داشته و اعتماد به نفس خود را افزایش دهند.

عمل بینی از 60 سالگی به بعد

افراد مسن‌تر نیز ممکن است؛ جراحی بینی را در نظر بگیرند؛ اگرچه برخی از ملاحظات منحصربه‌فرد وجود دارد، که باید در نظر داشته باشند. در حالی که سن، خود، لزوماً کسی را از این روش محروم نمی‌کند؛ سلامت کلی و وجود شرایط پزشکی زمینه‌ای، ممکن است بر واجد شرایط بودن تأثیر بگذارد.

در برخی موارد، بیماران مسن‌تر ممکن است؛ نگرانی‌های عملکردی خاصی داشته باشند، که نیاز به جراحی بینی دارد؛ به عنوان مثال، ممکن است به دلیل تغییرات مربوط به سن در مجاری بینی، افزایش انسداد بینی یا مشکلات تنفسی را تجربه کنند. جراحی بینی می‌تواند به رفع این مسائل، بهبود تنفس و کیفیت زندگی کمک کند. افراد ممکن است برای دستیابی به نتایج جامع، جراحی بینی را با سایر روش‌ها، مانند لیفت صورت یا جراحی پلک ترکیب کنند. What Is the Best Age for Getting Rhinoplasty? (boulderplasticsurgery.com)

عمل جراحی بینی در سنین بالا و مراقبت‌های بعد عمل جراحی بینی، نیازمند دقت بیشتری است. ازجمله این موارد، شرایط خاص سالمندان در استفاده از تامپون بینی یا اسپلینت بینی است که حتما باید توسط بیمار و همین‌طور خانواده و اطرافیان، در این موارد دقت ویژه صورت گیرد.

سن مناسب عمل بینی استخوانی چقدر است؟

عمل بینی استخوانی، تفاوت چندانی با عمل بینی گوشتی ندارد. با این حال به نظر می‌رسد، در تعیین سن مناسب عمل بینی استخوانی، محدودیت چندانی وجود ندارد. بینی استخوانی از سه لایه استخوان، غضروف و یک لایه پوست نازک تشکیل شده است. بنابراین جراح در فرایند این نوع عمل، با مشکلات و محدودیت‌های چندانی روبه‌رو نیست.

سن مناسب عمل بینی استخوانی چقدر است؟

دلیل این امر، به نبود گوشت و چربی اضافه در بینی برمی گردد. از این رو، بعد از رسیدن به سن بلوغ و متوقف شدن پروسه رشد، به‌خصوص رشد استخوان‌ها و بافت‌ها، می‌توان نسبت به انجام این عمل اقدام کرد. به طور کلی، سن مناسب برای عمل بینی استخوانی در خانم‌ها، بعد از سن ۱۶ سالگی و آقایان بعد از سن ۱۸ تا ۱۹ سالگی است. لازم به ذکر است که انجام این نوع عمل، در افراد نابالغ که هنوز مراحل رشد را، به طور کامل سپری نکرده‌اند، ممکن است سبب جابجایی غضروف بینی، در آینده شود.

سن مناسب عمل بینی گوشتی چقدر است؟

برای تعیین سن مناسب عمل بینی گوشتی، باید نکات مهم و متعددی را مورد بررسی قرار داد. اول این که بینی گوشتی، دارای مقدار زیادی گوشت و اندکی بافت استخوانی است. به همین دلیل فرم دادن به آن در جریان عمل، مستلزم انجام فرایندی سخت و پیچیده می‌باشد. همچنین به دلیل انجام عملیات گسترده جراحی، بر روی بخش گوشتی بینی، توصیه می‌شود؛ بیماران پیش از رسیدن به سنین بالا، برای انجام این نوع جراحی اقدام کنند.

متقاضیان این نوع عمل بینی باید، تا زمانی که پوستشان از شادابی و جوانی کافی برخوردار است؛ این عمل را انجام دهند. در غیر این صورت، به دلیل گوشتی بودن بینی، نه تنها مراحل جراحی سخت و طاقت‌فرسا خواهد بود؛ بلکه نتیجه کسب شده، چندان رضایت‌بخش نبوده و بعد از مدتی، ممکن است به دلیل افتادگی پوست، فرم بینی از بین برود. به طور تقریبی زمان مناسب برای عمل بینی گوشتی، سن بالای ۱۸ سال و پیش از رسیدن به سن ۴۵ سالگی است.

با این حال اگر بخواهیم، سن مناسب عمل دماغ، برای افراد دارای بینی گوشتی را مشخص کنیم؛ سنین بعد از ۱۸ سالگی تا ۳۰ سالگی است. البته این به معنی عدم کسب نتیجه، در متقاضیان بالای ۳۰ سال نیست؛ بلکه به معنی کسب بهترین و‌ ایده‌آل‌ترین نتیجه، از عمل بینی گوشتی در بازه زمانی ۱۸ تا ۳۰ سالگی است.

به‌طورکلی، تشخیص درست نوع بینی به شما کمک می‌کند، انتظارات درست و بجا از جراحی زیبایی بینی خود داشته باشید؛ علاوه بر این یک جراح تنها با شناخت درست نوع بینی، می‌تواند بهترین روش جراحی را برای شما انتخاب کند. به همین دلیل داشتن اطلاعات کامل در این زمینه اهمیت زیادی دارد. از جمله مواردی که با بررسی آنها، می‌توانید نوع بینی خود را تشخیص دهید عبارتند از: “ضخامت پوست بینی، حالت قوس بینی، پهن یا تیز بودن نوک بینی، میزان حساسیت به لمس و…” . اگر در تشخیص نوع بینی خود مشکل دارید، می‌توانید مقاله “تشخیص انواع بینی“، که به شما کمک می‌کند تا اطلاعات بیشتری در مورد نوع بینی خود بدست آورید را، مطالعه کنید.

سن مناسب عمل بینی برای دختر چه سنی است؟

دختران نسبت به پسران، زودتر به سن بلوغ می‌رسند. در نتیجه از لحاظ عقلی و رفتاری و جسمی، زودتر از پسران به مرحله پختگی می‌رسند. بنابراین، دختران بعد از سن ۱۶ سالگی می‌توانند، مسئولیت تصمیمات خود را برعهده بگیرند. ناگفته نماند که دختران، به دلیل بلوغ زودهنگام نسبت به پسران، بهتر بر احساسات خود کنترل دارند.

از این رو، بعد از سن ذکر شده می‌توانند، بدون درگیر کردن احساسات زودگذر، نسبت به جراحی بینی خود تصمیم‌گیری کنند. دخترانی که از لحاظ جسمی سالم هستند و بعد از مشورت با پزشک و انجام آزمایشات و معاینات اولیه، شرایط آن‌ها برای انجام عمل بینی مناسب تشخیص داده می‌شود؛ می‌توانند بعد از پایان ۱۶ سالگی و ورود به ۱۷ سالگی، برای انجام عمل بینی اقدام کنند.

جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو نوبت عمل زیبایی فرم زیر را کامل کنید

با سلام خدمت زیباجویان عزیز با توجه به شلوغی مطب پزشکان و عدم امکان نوبت‌دهی آنلاین لطفا اطلاعات بالا را کامل نمائید تا همکاران ما در کمتر از 24 ساعت جهت مشاور رایگان و رزرو نوبت با شما تماس بگیرند.

سن مناسب عمل بینی برای پسر چه سنی است؟

سن مناسب عمل بینی برای پسران، سن ۲۰ سالگی است. هرچند برخی از پزشکان و جراحان حوزه پلاستیک و زیبایی، معتقدند پسران می‌توانند از ۱۸ سالگی، برای انجام عمل بینی مراجعه کنند. با این حال توصیه می‌شود، حداقل یک سال و نیم تا دو سال بعد از سن بلوغ، که در اکثر پسران سن ۱۸ سالگی است، صبر کنند؛ زیرا پسران در این سن علاوه بر رسیدن به بلوغ جسمی، که سبب تکمیل شدن مراحل رشد در آنان می‌شود، به یک ثبات شخصیتی و احساسی و فکری نیز، دست پیدا می‌کنند. در نتیجه با دیدی منطقی‌تر، درباره ایجاد تغییر در فرم صورت و بخصوص بینی خود، تصمیم‌گیری می‌کنند.

پسران باید آگاه باشند که اگر در سنین پایین‌تر، از سن مناسب عمل بینی، نسب به انجام آن اقدام کنند؛ ممکن است این اقدام، سبب ایجاد اختلال در مراحل رشد بافت‌ها و استخوان‌های صورتشان شود؛ زیرا اگر نگاهی کلی، به استخوان‌های صورت و غضروف بینی افراد بیاندازید؛ متوجه خواهید شد که بخشی از غضروف‌های داخل بینی، مسئول رشد اعضای صورت و تغییرات آن هستند. بنابراین کوچک‌ترین تغییر و اختلال در رشد آن‌ها، تأثیر مستقیمی بر رشد مناسب اعضای دیگر صورت می‌گذارد.

پایین‌ترین سن برای انجام جراحی بینی

مهم‌ترین عامل محدود‌کننده انجام جراحی بینی در سنین پایین، اطمینان از رشد کامل بینی و رسیدن آن، به اندازه خود در بزرگسالی است. بهترین نتایج جراحی بینی، در بینی‌هایی مشاهده می‌شود که به رشد نهایی خود رسیده‌اند. بیشتر جراحان، تمایل به انجام جراحی بر روی بینی‌هایی دارند، که حداقل 90 درصد رشد خود را انجام داده‌اند.

پایین‌ترین سن برای انجام جراحی بینی

در دخترها رشد، سریع‌تر از پسرها است؛ بنابراین بینی در سن 15 الی 16 سالگی به رشد نهایی خود می‌رسد. رشد نهایی بینی در پسرها، در سن 17 تا 18 سالگی خواهد بود. البته سنین مطرح‌شده در افراد مختلف متفاوت است. لازم به ذکر است که سن، تنها عامل محدود‌کننده در انجام جراحی بینی در جوانان نیست و مواردی همچون حداقل سن قانونی برای جراحی و رسیدن به بلوغ عاطفی نیز، باید در نظر گرفته شود.

بالاترین سن برای انجام جراحی بینی

بیشتر افراد بالای 40 سال، که در فکر جراحی بینی هستند، سال‌ها قصد و تصمیم به انجام این جراحی داشته‌اند. حداکثر سن برای جراحی بینی در نظر گرفته نشده، اما باید توجه داشت که در سنین بالاتر، روش جراحی و نتایج تغییر خواهد کرد. معمولا بهبودی در سنین بالاتر، به مدت زمان طولانی‌تری نیاز دارد. در سنین بالا، برش جراحی دیرتر ترمیم می‌شود؛ تورم به مدت طولانی‌تری باقی خواهد ماند و خاصیت الاستیکی پوست، همانند قبل نیست و انعطاف کافی ندارد.

تمامی موارد یاد‌شده، بهبودی و نتیجه حاصل از جراحی بینی در افراد با سن بالا را، تحت‌تاثیر قرار خواهد داد. نکته‌ای که باید در جراحی بینی، در این افراد بسیار مدنظر قرار بگیرد، مراجعه به جراح باتجربه است. با بالا‌رفتن سن، ریسک بیهوشی نیز افزایش می‌یابد. در برخی‌از افراد، این مساله مانع از جراحی می‌شود؛ اما در بیشتر افراد تنها نیاز به توجه و مراقبت، در‌ حین بیهوشی و مراقبتهای بعد از عمل بینی را افزایش می‌دهد. با بالارفتن سن و تغییراتی که در بدن ایجاد می‌شود، معمولا افراد نسبت به داروها و عوارض جراحی، حساس‌تر خواهند شد.

نکته حائز اهمیت، در خصوص سن عمل بینی برای نوجوانان

تعیین سن مناسب عمل بینی برای نوجوانان، از اهمیت بسیاری برخوردار است؛ زیرا نوجوان، چه دختر و چه پسر، باید قبول کند که عمل بینی، تنها بینی او را تحت تأثیر قرار می‌دهد. به این معنا که قرار نیست با انجام این عمل، زیبایی خیره‌کننده‌ای در کل صورت او به وجود بیاید. وجود چنین توقع و تفکری، به معنی نرسیدن نوجوان به بلوغ فکری است. به همین دلیل یک دید واقع‌گرایانه و برخورد منطقی، با عمل بینی باعث رضایت خاطر افراد از نتیجه عمل می‌شود.

سن مناسب برای عمل انحراف بینی چقدر است؟

پیش از پرداختن، به موضوع سن مناسب عمل بینی در بینی‌های انحرافی، باید نکته مهمی را یادآور شویم. آن نکته این است، که انحراف سپتوم یا همان انحراف تیغه بینی ممکن است، در نتیجه آسیب و یا به دلیل تغییرات در دوران بلوغ بروز کند؛ زیرا بعد از اتمام دوران بلوغ، مشخصه‌های صورت افراد واضح‌تر می‌شوند. گاهی چنین حالتی نیازی به عمل و یا هر نوع اقدام اصلاحی دیگری ندارد.

با این حال گاهی، انحراف تیغه سپتوم می‌تواند کیفیت زندگی روزمره، از جمله خواب افراد را تحت تأثیر قرار دهد. در صورتی که پزشک، وجود مشکل انحراف بینی را در افراد تشخیص دهد و لزوم رفع آن را اعلام کند. لازم است از سن ۲۰ تا ۳۰ سالگی، نسبت به رفع آن اقدام شود؛ زیرا در این بازه زمانی، علاوه بر تکمیل شدن رشد جسمی، افراد به بلوغ کامل رسیده‌اند. از آنجا که علائم انحراف بینی، بسیار مشکل‌ساز و آزاردهنده هستند؛ اقدام اساسی و به موقع می‌تواند، باعث درمان اساسی این علائم شوند.

 

سن بعد از بلوغ، سن مناسب عمل بینی است؛

زیرا در این سن، فرد به اندازه کافی بالغ شده و می‌تواند به دور از احساسات، برای ظاهر خود یک تصمیم عاقلانه و منطقی اتخاذ کند. برای کسب یک نتیجه دائمی از انجام عمل بینی، لازم است به موارد متعددی از جمله، بهترین سن جراحی بینی توجه کرد. برای انجام جراحی بینی، تحت نظر بهترین جراح و با کمترین میزان عوارض، می‌توانید به کلینیک جراحی بینی تهران مراجعه کنید. لازم به ذکر است که در این کلینیک، پیش از انجام عمل، بیمار تحت معاینات متعددی قرار می‌گیرد که مهم‌ترین آن‌ها، معاینه بیمار از لحاظ رشد جسمی و فکری است.

 

سؤالات متداول در خصوص سن مناسب عمل بینی

۱- مناسبترین سن برای عمل بینی چه سنی است؟ سن مناسب برای عمل بینی، سنی است که افراد به رشد جسمی، فکری و احساسی رسیده باشند. همچنین فرایند رشد در آنان تکمیل و متوقف شده باشد.

۲- چرا عمل انواع بینی در سنین بالا توصیه نمی‌شود؟ در سنین بالا، پوست دچار افتادگی می‌شود؛ بنابراین، جمع کردن پوست برای جراح در حین عمل، بسیار سخت است. به همین دلیل نتیجه کسب شده از عمل، به‌هیچ‌عنوان مطلوب و رضایت‌بخش نخواهد بود.

۳- سن مناسب برای عمل بینی استخوانی چقدر است؟ به محض تکمیل شدن مراحل رشد استخوان‌ها، افراد می‌توانند نسبت به انجام این نوع عمل اقدام کنند. دلیل این امر، انجام عملیات این نوع جراحی، بر روی استخوان و غضروف بینی است. به همین دلیل لازم است، افراد تا متوقف شدن رشد استخوان‌های بینی و صورت صبر کنند.

۴- سن مناسب برای عمل بینی گوشتی چقدر است؟ سن مناسب برای انجام عمل بینی گوشتی، سن ۱۸ تا ۳۰ سالگی است؛ زیرا در این سن، پوست در سرحال‌ترین و شاداب‌ترین حالت ممکن قرار دارد. شاداب بودن پوست در انجام عمل بینی گوشتی، بسیار مهم است.

مقالات آموزشی مرتبط با این دسته

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *