پیج اینستاگرام سامانه نوبت دهی پزشکان زیبایی
لوگو کلینیک سامانه نوبت دهی پزشکان زیبایی
دسته جراحی‌ها

نوک بینی بعد از عمل چه قدر پایین می‌آید؟

آخرین بروزرسانی: خرداد 26, 1403
نوک بینی بعد از عمل چه قدر پایین می‌آید؟

بینی، برجسته‌ترین عنصر چهره انسان است؛ به همین دلیل داشتن بینی زیبا، برای خانم‌ها و آقایان بسیار مهم است. در این مقاله، یکی از موضوعاتی را مورد بررسی قرار می‌دهیم، که ذهن افراد علاقه‌مند، به انجام جراحی زیبایی بینی را مشغول می‌کند. بیشتر این افراد، این سؤالات را در ذهن خود دارند که «آیا نوک بینی من می‌افتد؟»؛ «تغییر نوک بینی من چه قدر است؟»

افتادگی نوک بینی، یکی از مباحثی است که در بحث ساختار بینی و جراحی بینی، مطرح می‌شود. در برخی موارد، در دوره‌ نقاهت پس از عمل جراحی بینی، نوک بینی حالتی گرد به خود می‌گیرد. ممکن است به نظر برسد که برخی از بینی‌ها، بعد از عمل بینی دارای برآمدگی جدیدی هستند. در ادامه در خصوص افتادگی نوک بینی صحبت خواهیم کرد.

آیا نوک بینی بعد از عمل پایین می‌آید؟

جواب این سؤال به طور قطعی بله است. در نظر داشته باشید که نوک بینی بعد از جراحی، در حدود 1 الی 2 میلی متر به پایین می‌آید. این اتفاق با کاهش تدریجی ورم بینی، قابل مشاهده خواهد بود. در سه ماه اول پس از جراحی، مقدار زیادی از ورم بینی کاهش می‌یابد و رفته ­رفته، نوک بینی به سمت جایگاه اصلی خود، مقدار اندکی جا به جا می‌شود.

نوک بینی بعد از جراحی، در حدود 1 الی 2 میلی متر به پایین می‌آید

جراح متبحر شما با توجه به بافت استخوانی، غضروفی و گوشتی بینی شما، باید میزان صحیح بالا بودن نوک بینی را تعیین کند. بعد از مدت معلوم نوک بینی شما پایین می‌آید و در جای خود قرار می‌گیرد. در واقع پزشک شما، تمامی محاسبات مربوط به حاصل شدن بهترین نتیجه بعد از جراحی بینی را، با توجه به بافت بینی شما انجام داده است.

نوک بینی در 6 ماه تا 1 سال اول پس از جراحی (در پوست‌های ضخیم بعد از دو سال)، در جای خود قرار می‌گیرد. بعد از این مدت دیگر شاهد پایین آمدن نوک بینی خود نخواهید بود. همچنین در نظر داشته باشید، برای افرادی که سرعت بهبود بینی آن‌ها بسیار زیاد است، نوک بینی سریع‌تر از دیگران به اندازه 1 الی 2 میلی متر پایین خواهد آمد. به جز موارد ویژه ای، بعد از بهبود کامل بینی، روند پایین آمدن نوک بینی برای همه افراد متوقف می‌شود.

افتادگی نوک بینی چیست؟

برای اینکه بدانید آیا اصلاً، به وضعیت پایین آمدن بیش از حد نوک بینی و عارضه افتادگی نوک بینی دچار شده‌اید یا خیر؛ باید در ابتدا بدانید که افتادگی نوک بینی چیست. وضعیتی که به دلیل پایین آمدن نوک بینی، از سطح نرمال نوک بینی رخ می‌دهد، افتادگی بینی نامیده می‌شود.

پایین بودن نوک بینی ممکن است، باعث باریک شدن زاویه بین بینی و لب‌ها شود و ظاهری نازیبا و نامطلوب ایجاد کند. افتادگی نوک بینی می‌تواند، ظاهری پیرتر و خسته‌تر از حالت واقعی افراد ایجاد کند.

با بالا رفتن سن افراد، ممکن است در بافت‌های صورت و نوک بینی، مانند تمام بافت‌های بدن، کمی جابجایی به سمت پایین به دلیل اثر جاذبه ایجاد شود؛ به عبارت دیگر، با بالا رفتن سن افراد، مقداری افتادگی در نوک بینی دیده می‌شود. در مواردی مانند ضخیم شدن پوست بینی و تغییر وزن، نوک بینی در سنین پایین‌تری شروع به پایین آمدن می‌کند.

برای تشخیص افتادگی بینی بعد از عمل چه قدر باید صبر کنیم؟

بعد از عمل بینی، به ویژه در بیماران با ساختار پوست ضخیم، برجستگی نوک بینی کاهش می‌یابد و ممکن است ظاهری رو به پایین، ایجاد شود. در واقع درست پشت نوک بینی، بعد از جراحی متورم می‌شود و این مسئله ممکن است، باعث کاهش برجستگی نوک بینی نسبت به قسمت پشتی خود شود و در نتیجه بینی رو به پایین دیده شود.

این عارضه افتاده به نظر رسیدن نوک بینی، یک عارضه شایع است. این عارضه بیشتر اوقات در 6 ماه اول پس از جراحی بینی، در بیماران با پوست ضخیم اتفاق می‌افتد؛ بنابراین پس از جراحی بینی، بیماران با پوست ضخیم، باید حداقل 2 سال و بیماران با پوست نازک و نرمال، حداقل 1 سال با صبر و حوصله منتظر بمانند. این وضعیت در سال دوم، کاملاً از بین می‌رود و نوک بینی زیباتر و دل‌پذیرتر می‌شود.

چرا برخی افراد در ماه‌های اول جراحی از جایگاه نوک بینی خود رضایت ندارند؟

بسیاری از افراد در ماه‌های اول بعد از جراحی بینی، احساس می‌کنند بینی‌شان، بینی دلخواه آنان نیست. جمعی از این افراد، نگران بالا بودن بیش از حد نوک بینی خود هستند. برخی نیز نگرانی پایین آمدن نوک بینی خود هستند.

در خصوص دسته اول این افراد باید مراقبت‌های گفته شده پزشک را با صبر و حوصله رعایت نمایند و نگران نباشند. این افراد حتماً باید ماساژی را که پزشک به آنان توصیه کرده است؛ انجام دهند تا سریع‌تر به نتیجه مطلوب برسند. بعد از 6 ماه الی 1 سال، نوک بینی آن‌ها فرم مطلوبی خواهد گرفت.

در خصوص دسته دوم، این افراد باید صبر و حوصله بیشتری داشته باشند. پوست بینی اکثر این افراد ضخیم است و تورم پوست ضخیم، دیرتر بهبود می‌یابد و حالتی که در بخش قبلی گفته شد، پیش می‌آید. در واقع، پس از بهبود کامل تورم بعد از دو سال، بینی افراد به صورت زیبا و نوک بینی در جایگاه متناسب خود دیده خواهد شد.

افتادگی نوک بینی بعد از عمل چرا رخ می‌دهد؟

جراحان مجرب بینی می‌دانند، که نوک بینی دچار عارضه‌ای، به نام افتادن رو به پایین می‌شود؛ زیرا برش‌های ایجاد شده در بینی، در حین بهبودی منقبض می‌شود. علاوه بر این، نیروی جاذبه به سمت پایین، همواره به همه بدن از جمله بینی وارد می­شود.

همچنین افتادن نوک بینی ممکن است، به دلیل عدم کارآمدی اسکلت بینی، در نگه داشتن نوک بینی یا فشار بیش از حد، بر نوک بینی ایجاد شود. در بینی‌هایی با ساختار پوست ضخیم، اسکلت حامل نوک بینی باید قوی‌تر باشد؛ زیرا فشار وارد بر نوک بینی بیشتر است. در غیر این صورت ممکن است، پایین افتادن نوک بینی رخ دهد.

بنابراین در جراحی زیبایی بینی، نیروهایی که نوک بینی را به سمت پایین بینی می‌رانند، باید به اندازه کافی کاهش یابند. تلاش برای بالا بردن نوک بینی بدون تغییر ساختاری، نتایج طولانی مدتی به همراه ندارد و نوک بینی، در سطح مورد نظر باقی نمی‌ماند.

علاوه بر این، بالا بردن نوک بینی با پرکننده، عملی است که بینی را کمی بزرگ می‌کند. در نتیجه این کار ممکن است در جراحی بینی، که احتمال دارد در آینده انجام شود، کیفیت پوست را تحت تأثیر قرار دهد.

همان طور که گفته شد، نیروهای وارده بر بینی از جمله جاذبه، موجب پایین آمدن نوک بینی می‌شوند. در بیشتر موارد، افتادگی نوک بینی، با توجه به نوع آموزش صحیح جراح و تجربه در صدها عمل بینی دیگر، قابل پیش بینی و اجتناب است.

راز جراحان مجرب و آموزش‌دیده در جلوگیری از افتادگی بینی

جراحان به روز و متخصص، باید هنگام برنامه ریزی و انجام جراحی، افت نوک بینی را پیش بینی کنند. توجه به غضروف‌های خاصی از بینی، مطالعه دقیق بینی قبل از عمل و آشنایی با علوم روز دنیا، در جراحی بینی متخصصان با عمل‌های بدون عوارض را، از بقیه جراحان متمایز می‌کند.

پزشکان کلینیک جراحی بینی تهران، از جمله متخصصان برجسته‌ای هستند، که با کمک گرفتن از تجربیات و دانش خود، از ایجاد عارضه‌های بعد از عمل از جمله افتادن نوک بینی جلوگیری می‌کنند.

برای جلوگیری از پایین آمدن بیش از حد نوک بینی چه می‌توان کرد؟

نوک بینی ممکن است، بعد از جراحی به دلیل کشش ناکافی و سفتی بافت­ها، جابه‌جا شود. اگرچه این یک عارضه بسیار نادر است؛ اما می‌تواند پس از انجام جراحی زیبایی بینی در افراد مسن، در افرادی با پوست چرب و ضخیم و در افرادی که بینی بسیار بزرگ، در مقایسه با صورت خود دارند، رخ دهد.

برای جلوگیری از پایین آمدن بیش از حد نوک بینی، بعد از جراحی‌های زیبایی بینی، پزشکان ممکن است ترجیح دهند، نوک بینی را کمی به سمت بالا، نسبت به جایگاه هدف قرار دهند؛ زیرا که ممکن است نوک بینی در طول سال‌ها، کمی پایین بیاید. به این ترتیب جراحان سعی می‌کنند، از نرمال و زیبا شدن جایگاه نوک بینی اطمینان حاصل کنند.

برای جلوگیری از پایین آمدن بیش از حد نوک بینی چه می‌توان کرد؟

توجه داشته باشید که این میزان افتادن و پایین آمدن نوک بینی نیز، ممکن است بسته به تکنیک اعمال شده در جراحی بینی متفاوت باشد. روش‌های مختلفی که امروزه در دنیا رواج دارند؛ مانند روش «پرزرویشن رینوپلاستی» و «استراکچال رینوپلاستی» از تغییرات بینی در آینده جلوگیری می‌کنند. کاری که مراجعین می‌توانند انجام دهند، صرف دقت زیاد در انتخاب پزشک و رعایت مو به موی توصیه‌های جراح است.

نگران افتادگی نوک بینی بعد از عمل نباشید

با توجه به پیچیدگی‌هایی که جراحی بینی دارد، هیچ جای تعجب نیست که عمل بینی، به عنوان سخت‌ترین عمل جراحی زیبایی شناخته می‌شود؛ اما بدانید که شما می‌توانید، با جستجوی یک جراح بینی ماهر و مراجعه به ایشان، نتیجه خوبی بگیرید.

همیشه به افرادی که مایل به جراحی بینی هستند؛ توصیه می‌شود که جراح خود را از بین جراحان زیبایی، که حداقل یک دهه است جراحی بینی انجام داده‌اند و هر هفته به انجام آن ادامه می‌دهند، انتخاب کنند.

با مشاوره قبل از عمل، با متخصصین حاضر در کلینیک جراحی بینی تهران، که جزء بهترین و مجرب‌ترین جراحان بینی در ایران هستند، متوجه تفاوت جراحان بی نظیر این مرکز، با دیگر متخصصان خواهید شد. رضایت مراجعین قبلی نشان از تخصص، مهارت و تجربه پزشکان این مجموعه دارد.

پایین آمدن بیش از حد نوک بینی، تنها یک نمونه از مواردی است که نشان می‌دهد، جراحی بینی چقدر می‌تواند پیچیده باشد. رینوپلاستی یک عمل بسیار پیچیده است، که به یک جراح متخصص مجرب، برنامه کاری مبتنی بر تغییرات پیش بینی شده و آگاهی کامل، از عواقب هر تکنیک جراحی در عمل، نیاز دارد.

برای رفع افتادگی نوک بینی بعد از عمل چقدر زمان لازم است؟

بعد از عمل بینی، به ویژه در بیماران با ساختار پوست ضخیم، برجستگی نوک بینی کاهش می‌یابد. به طوری که حتی ممکن است، نوک بینی به سمت پایین جهت‌گیری کند. در واقع، قسمت پشتی نوک دماغ، همواره دچار ورم بعد از جراحی بینی شود. در نتیجه تورم حاصل از جراحی باعث کاهش برجستگی نوک بینی گوشتی خواهد شد. این حالت در نهایت باعث می‌شود، تا نوک بینی متمایل به سمت پایین به نظر برسد. یادآوری می‌کنیم که این مساله امری رایج بوده و مدتی بعد، بهبود پیدا خواهد کرد.

برای رفع افتادگی نوک بینی بعد از عمل چقدر زمان لازم است؟

افرادی که دارای بینی با پوست ضخیم هستند، در 6 ماه اول پس از جراحی بینی، تورم نسبتا زیادی در نزدیکی نوک بینی خواهند داشت. در این بازه زمانی افتادگی نوک بینی مشهودتر است. با این حال، پس از گذشت 2 سال، بینی با پوست ضخیم وضعیت بهتری پیدا خواهد کرد.

در صورتی که بینی فرد، یک بینی استخوانی با پوست نازک‌تری باشد، ورم بینی حدود یک سال بعد برطرف می‌گردد. در نتیجه افتادگی نوک بینی، کمتر شده و وضعیت ظاهری بینی، رضایت بخش‌تر خواهد بود.

علت نارضایتی افراد از جایگاه نوک بینی در ماه­های اول بعد از عمل چیست؟

افتادگی نوک بینی یا سر بالا بودن بیش از اندازه آن، در روزهای ابتدایی پس از جراحی، یکی از نگرانی‌های افراد است. به طوری که بسیاری از آن‌ها بر این باورند که نتیجه عمل، با نتیجه مدنظر آن‌ها چندان هماهنگ نیست. اما آیا این نارضایتی به جاست؟ در مواردی که افراد احساس می‌کنند، نوک بینی آن‌ها بیش از اندازه سر بالا است، توجه به آموزش‌های جراح می‌تواند مشکل را برطرف نماید.

در واقع، معمولا پزشک به این گونه افراد آموزش‌هایی را ارائه می‌دهد، که به اصلاح ظاهر بینی کمک خواهد کرد. برای مثال، ماساژ نوک بینی، یکی از راه‌هایی است که فرد می‌تواند، وضعیت سر بالا بودن نوک بینی را، به خوبی اصلاح نماید. برای بهبود این وضعیت، 6 ماه تا 1 سال زمان لازم است. بنابراین، جای نگرانی نبوده و نتیجه در نهایت، به آنچه انتظار دارید خواهد رسید.

در مواردی که افتادگی نوک بینی باعث نگرانی افراد می‌شود، به صبر و حوصله بیشتری نیاز دارید. عمده افرادی که دچار افتادگی نوک بینی می‌شوند؛ دارای بینی گوشتی با پوست ضخیم هستند. در نتیجه شکل دهی و اصلاح وضعیت آن، صبوری بیشتری می‌طلبد. در این گونه موارد، پس از گذشت 2 سال می‌توان انتظار داشت، تا ورم به طور کامل از بین رفته و وضعیت نوک بینی اصلاح شود. در واقع بعد از حدود 2 سال، نوک بینی در جایگاه صحیح خود، قرار خواهد گرفت.

علت افتادگی نوک بینی بعد از عمل چیست؟

جراحان مجرب بینی می‌دانند، که افراد پس از عمل بینی، دچار عارضه‌ای به نام افتادگی نوک بینی می‌شود. زیرا برش‌های ایجاد شده در بینی در حین بهبودی، منقبض می‌شوند. علاوه بر این، نیروی جاذبه به سمت پایین، همواره به تمام بدن از جمله بینی وارد می­شود. البته افتادگی نوک بینی ممکن است، به یکی از عوامل زیر نیز مربوط گردد:

  • عدم توانایی اسکلت بینی در نگه داشتن آن؛
  • وارد شدن فشار بیش از حد به نوک بینی.

در اصل، در بینی‌هایی با ساختار پوست ضخیم، لازم است اسکلت نگهدارنده نوک بینی، به اندازه کافی قوی باشد؛ زیرا در این نوع بینی، فشار وارد بر نوک بینی بیشتر است و این فشارهای اضافی می تواند، باعث افتادگی نوک بینی گردد.

به این ترتیب، برای ایجاد تغییر اساسی و پیشگیری از افتادگی نوک بینی لازم است، نیروها و فشار وارد بر نوک بینی به حداقل برسند. اگر قرار است نوک بینی تغییر چشمگیری داشته باشد (مثلا سر بالا باشد)، باید جراحی بینی، زیرنظر یک پزشک ماهر انجام گیرد. راه حل‌های موقتی، مانند تزریق ژل یا فیلر نمی‌تواند نتیجه دلخواه شما را حاصل کند. حتی اگر این گونه روش‌ها بتواند شما را راضی نماید، نتایج حاصل از آن دوامی نداشته و نیاز به تکرار خواهد داشت. بنابراین انجام جراحی بینی توسط یک پزشک مجرب، نتایج دائمی و بسیار بهتری در بر خواهد داشت.

نکته دیگر این که استفاده از فیلر، کیفیت پوست بینی را تغییر خواهد داد. در نتیجه برای افرادی که در نهایت، تصمیم به انجام جراحی بینی می‌گیرند، نتایج جراحی تحت تاثیر قرار خواهند گرفت. شما می‌توانید اطلاعات و راهنمایی‌های لازم را، از تیم کلینیک جراحی بینی تهران دریافت نمایید.

همان طور که گفته شد، نیروهای وارد بر بینی از جمله جاذبه، موجب پایین آمدن نوک بینی می‌شوند. با این حال، هر چه تجربه پزشک جراح، در زمینه انجام جراحی زیبایی بیشتر باشد، امکان پیشگیری از افتادگی نوک بینی فراهم‌تر است. در واقع، تجربه پزشک کمک می‌کند، تا راهکار حفظ نوک بینی از افتادگی بعد از عمل بینی، کارآمدتر باشد.

نقش جراح در پیشگیری از افتادگی نوک بینی بعد از عمل چیست؟

در برنامه‌ریزی برای جراحی بینی لازم است پزشک جراح، تمامی اتفاقات را از قبل پیش‌بینی نماید. افتادگی نوک بینی یکی از مهم‌ترین عارضه‌هایی است، که پزشک باید برای آن برنامه داشته باشد. توجه به ساختار اصلی بینی و همچنین، میزان تراش استخوان و غضروف‌های داخلی بینی، در این مورد تاثیرگذار است.

پزشک جراح باید با متدها و تکنیک‌های جراحی روز دنیا آشنا باشد. هر چه اطلاعات و دانش پزشک، در زمینه تکنیک‌های روز جراحی بینی بیشتر باشد؛ عوارض ناشی از جراحی کمتر خواهد شد. آنچه باعث افزایش مهارت یک پزشک می‌شود، به روزرسانی دانش و بالا بردن تجربه است. پزشکان کلینیک جراحی بینی تهران، با مطالعات گسترده و پیگیری دانش روز، همواره اطلاعات وسیعی در این حوزه کسب می‌کنند. همین مساله نیز باعث شده تا عوارض ناشی از جراحی، از جمله افتادگی نوک بینی در بیماران جراحان این کلینیک، به حداقل برسد. تجربه جراحان کلینیک جراحی بینی تهران، به اندازه‌ای است که بیماران به راحتی می‌توانند، به توانایی‌های آن‌ها اعتماد نمایند.

برای جلوگیری از افتادگی نوک بینی بعد از عمل چه باید کرد؟

نوک بینی ممکن است بعد از جراحی، به دلیل کشش ناکافی و سفتی بافت ها جابجا شود. اگرچه افتادگی نوک بینی یا جابجایی آن، یک عارضه بسیار نادر است؛ اما می‌تواند پس از انجام جراحی زیبایی بینی رخ دهد. برخی از فاکتورهای موثر در جابجایی یا افتادگی نوک بینی بعد از عمل عبارتند از:

  1. مسن بودن افرادی که عمل بینی انجام می دهند؛
  2. ضخیم بودن پوست بینی؛
  3. چربی پوست بینی؛
  4. بزرگ بودن بیش از حد بینی فرد.

برای جلوگیری از پایین آمدن بیش از حد نوک بینی، بعد از جراحی‌های زیبایی بینی، معمولا پزشکان ترجیح می دهند تا نوک بینی را، کمی بالاتر از جایگاه هدف قرار دهند؛ زیرا ممکن است نوک بینی، در طول سال‌های بعد از جراحی کمی به سمت پایین متمایل گردد. به این ترتیب، جراحان مجرب در تلاش هستند، تا از استاندارد و طبیعی بودن جایگاه نوک بینی اطمینان حاصل کنند.

توجه داشته باشید که این میزان افتادگی و پایین آمدن نوک بینی نیز، ممکن است بسته به تکنیک اعمال شده در جراحی بینی، متفاوت باشد. روش‌های مختلفی که امروزه در دنیا رواج دارند، مانند روش پرزرویشن رینوپلاستی و استراکچال رینوپلاستی، از تغییرات بینی در آینده جلوگیری می‌کنند.

اصلی‌ترین مساله برای تحقق این موضوع، انتخاب بهترین پزشک جراح متخصص است. هرچه دانش و مهارت پزشک درباره تکنیک‌های روز بیشتر باشد؛ نتیجه جراحی بینی، حرفه‌ای‌تر و عوارض آن کمتر خواهد بود. البته بخش مهمی از نتیجه جراحی، به رعایت مراقبت‌های بعد از عمل نیز بستگی خواهد داشت. با این حال، حتی آموزش این مراقبت‌ها نیز، به تجربه پزشک مربوط خواهد بود. برای برخورداری هر چه بیشتر از مزایای تکنیک‌های روز دنیا، می‌توانید با یکی از پزشکان کلینیک جراحی بینی تهران، در تماس باشید.

برای درمان افتادگی نوک بینی بعد از عمل چه باید کرد؟

درمان افتادگی نوک بینی بعد از عمل، با دو روش قابل انجام است:

  • درمان افتادگی بینی با جراحی.
  • درمان افتادگی بدون جراحی.

در درمان افتادگی نوک بینی بدون جراحی، از روش‌هایی مانند تزریق فیلر یا لیفت با نخ کمک گرفته می‌شود. اما گاهی شدت افتادگی نوک بینی، به اندازه‌ای است که نیاز به جراحی مجدد دارد. در چنین مواردی، برای رفع افتادگی نوک بینی با جراحی، پزشک جراح باید بیمار را برای انجام جراحی مجدد، آماده کند.

در جراحی افتادگی نوک بینی، هدف اصلی تقویت غضروف‌های نگهدارنده نوک بینی است. برای این کار لازم است، از جراحی پیوند غضروف در نوک بینی استفاده شود. غضروف مورد نیاز برای این جراحی، از سپتوم یا پل میانی بینی برداشته خواهد شد. با این حال، ممکن است مقدار غضروف موجود در این ناحیه، کافی نباشد. در چنین مواردی، لازم است غضروف مورد نیاز از نواحی دیگر بدن، مانند گوش برداشته شود. البته گاهی پزشک، روش‌هایی مانند پیوند غضروف از فرد دیگر، یا استفاده از غضروف مصنوعی را نیز به کار می‌برد.

نگران افتادگی نوک بینی بعد از عمل نباشید

با توجه به پیچیدگی‌هایی که جراحی بینی دارد، عمل بینی را می‌توان به عنوان یکی از سخت‌ترین انواع عمل‌های زیبایی دانست؛ اما با انتخاب یک جراح بینی ماهر، می‌توان با خیالی آسوده برای انجام انواع جراحی بینی اقدام نمود.

بهترین جراح بینی جراحی است، که حداقل یک دهه سابقه در انجام انواع جراحی بینی داشته باشد. البته با این شرط، که تعداد جراحی‌های وی در این ده سال، قابل توجه باشد. این مساله به طور خاص درباره عمل بینی فانتزی و عروسکی، عمل بینی نیمه فانتزی، عمل بینی مردانه و عمل بینی طبیعی اهمیت دارد؛ زیرا هرچه تعداد جراحی‌ها بیشتر باشد؛ تجربه پزشک بالاتر و مهارت او بیشتر خواهد بود. این مساله در بهینه‌سازی کیفیت جراحی و رضایت بخشی از نتیجه آن، تاثیر بسزایی خواهد داشت.

به جرئت می‌توان گفت، که انجام جراحی بینی توسط پزشکان کلینیک جراحی بینی تهران، به کم‌عارضه‌ترین جراحی‌ها منجر خواهد شد. رضایت مراجعین قبلی نشان از تخصص، مهارت و تجربه پزشکان این مجموعه دارد. برای مشاوره با پزشکان کلینیک جراحی بینی تهران می‌توانید از قسمت تماس با ما یا صفحه اینستاگرام کلینیک کمک بگیرید.

جدیدترین مقالات کلینیک جراحی بینی

از صفر تا صد سفتی نوک بینی بعد از عمل

سفتی نوک بینی بعد از عمل بینی

چه مشکلاتی بعد از عمل رینوپلاستی پیش می آید؟ علت سفتی نوک بینی بعد از عمل رینوپلاستی چیست؟ آیا این یک عارضه جانبی، بعد از

برجسته شدن گونه بعد از عمل بینی

برجسته شدن گونه بعد از عمل بینی

برجسته شدن گونه بعد از عمل جراحی بینی مسأله قابل توجهی است که خیلی ها به ویژه خانم هایی که به زیبایی خود اهمیت بسیاری می دهند درباره آن پرس و جو می‌کنند. به دلیل اهمیت حفظ هماهنگی میان اجزای صورت بعد از جراحی بینی، به نظر می‌رسد تغییر در گونه‌ها امری اجتناب ناپذیر است.

آیا جراحی بینی گوشتی بازگشت دارد؟

با اینکه نتیجه جراحی بینی گوشتی و استخوانی، تقریبا دائمی به حساب می‌آیند، اما برخی افراد نگران برگشت فرم بینی هستند. این نگرانی‌ها بیشتر درباره

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *