پیج اینستاگرام سامانه نوبت دهی پزشکان زیبایی
لوگو کلینیک سامانه نوبت دهی پزشکان زیبایی
دسته جراحی‌ها

انواع روش های جراحی بینی

آخرین بروزرسانی: 29 خرداد 1403
فهرست عناوین

اگر از شکل و اندازه بینی خود رضایت ندارید، جراحی رینوپلاستی یک درمان قطعی برای این مشکل است؛ جراحی زیبایی بینی فقط بینی شما را تغییر نخواهد داد بلکه باعث می‌شود سایر خصوصیات چهره‌ای شما نیز خود را به زیبایی نشان دهند. همچنین جراحی رینوپلاستی باعث خواهد شد تا شما به هماهنگی چهره‌ای که همیشه آرزوی آن را داشته‌اید، دست پیدا کنید. بینی هر فرد منحصر به خود اوست، در نتیجه هر بیماری به دنبال جراحی بینی خاص خود می‌باشد. جراح بینی در جراحی یک سری اصول اساسی را رعایت می‌کند اما باید طرح درمان خاص برای هر بیمار داشته باشد. با بهینه‌سازی روش‌های جراحی این امکان وجود دارد تا هر بیمار به خواسته خود دست یابد. در این مقاله انواع اصلی انواع روش های جراحی بینی بیان خواهد شد تا شما با توجه به نیاز‌های خود انتخاب نمایید.Types of Rhinoplasty (riossurgery.com)

جراحی بینی بسته

جراحی بینی بسته پرطرفدارترین روش جراحی بینی است، چراکه تمامی برش‌ها در درون بینی انجام می‌شود. به دنبال بهبود از این جراحی رینوپلاستی ، فرد هیچ‌گونه اسکار قابل مشاهده‌ای نخواهد داشت. در این جراحی بافت نرم بینی با دقت بسیار زیاد به سمت بالا برده می‌شود تا امکان دسترسی به غضروف و استخوان بینی فراهم شود و به جراح اجازه تغییرات دلخواه بیمار در بینی را بدهد.

جراحی رینوپلاستی بسته نسبت به سایر روش‌های جراحی بینی کمترتهاجمی بوده و به همین دلیل دارای مزایایی می‌باشد. دستکاری بافت بینی در این روش کمتر است و در نتیجه عوارضی همچون تورم و کبودی بعد از عمل نیز کمتر می‌شود. به دلیل همین دستکاری کمتر بینی زمان جراحی کوتاه‌تر شده و بهبود از جراحی نیز بسیار سریعتر خواهد بود.

جراحی بینی بسته برای بیمارانی مناسب است که خواهان تغییرات جزئی در بینی خود باشند. به دلیل ماهیت کم‌تهاجی این جراحی، جراح نمی‌تواند تغییرات ساختاری زیادی در بینی ایجاد کند. اگر بیمار خواهان تغییرات اساسی در بینی خود باشد، باید از سایر روش‌های جراحی بینی استفاده کند.

جراحی بینی باز

جراحی بینی باز گسترده‌تر و تهاجمی‌تر از جراحی بینی بسته است به همین‌خاطر در بیمارانی کاربرد دارد که خواهان تغییر اساسی در شکل و اندازه بینی خود هستند. اگر بینی بیمار نیاز به تغییرات زیادی داشته باشد، احتمالا جراح این روش را به او پیشنهاد خواهد کرد. این جراحی با برش بین دو سوراخ بینی که ناحیه کلوملا نام دارد، آغاز می‌شود. این برش به جراح اجازه می‎دهد به بخش عمده‌ای از بینی بیمار دسترسی پیدا کند.

سپس پوست بینی بالا برده شده تا تغییرات ساختار بینی انجام شود. پس از انجام تغییرات لازم جراح کلوملا را بخیه زده و بینی را با هدف حفظ ساختار پانسمان می‌کند. پس از پانسمان جراح بینی منحصربه‌فرد بیمار را اسپلینت‌گذاری می‌کند، که باید به مدت یک هفته برروی بینی باقی بماند. جراحی رینوپلاستی باز برای بیماران نیازمند به تغییرات گسترده در بینی توصیه شده است. این روش در بیماران با نقایص ساختاری مادرزادی بینی، آسیب گسترده بینی پس از تروما و جراحی نامناسب قبلی نیز مناسب است.6 Types of Rhinoplasty You Need to Know

رینوپلاستی فیلر

این روش تغییر بینی کمتر رایج بوده و یک شیوه غیرجراحی است. این شیوه در افرادی که خواهان تغییر جزئی در بینی خود هستند، بسیار مناسب است. این روش با استفاده از تزریق فیلر انجام می‌شود. فیلر نقایص کوچک بینی را برطرف می‌کند. نتایج حاصل از رینوپلاستی فیلر دائمی نخواهند بود چراکه با گذشت زمان فیلر تزریق شده توسط بدن جذب می‌شود و بینی به حالت قبلی خود باز خواهد گشت.

جراحی بینی ترمیمی

جراحی رینوپلاستی ترمیمی پس از یک رینوپلاستی قبلی انجام می‌شود. یکی از دلایل انجام این جراحی عدم رضایت بیمار از شکل بینی خود است. همچنین ممکن است بیمار از نتایج جراحی قبلی خود راضی باشد اما  تصمیم به انجام رینوپلاستی ترمیمی بگیرد تا تغییرات بیشتری ایجاد کند.

یکی از شایع‌ترین علت‌های برای انجام رینوپلاستی ترمیمی برطرف‌کردن مشکلات تنفسی ایجاد شده است. این موضوع بسیار رایج است که بیمار پس از جراحی بینی اولیه خود دچار مشکلات تنفسی شود چراکه عیب کوچکی که در ساختار بینی وجود داشته پس از تغییرات انجام‌شده خود را نمایان خواهد کرد.

جراحی سپتورینوپلاستی

در جراحی سپتوپلاستی تیغه بینی دچار انحراف به محل طبیعی خود بازگردانده می‌شود تا مشکلات تنفسی بیمار برطرف شود. جراحی سپتوپلاستی تغییری در ظاهر خارجی بینی ایجاد نخواهد کرد از اینرو در بیمارانی که خواهان درمان تیغه بینی منحرف‌شده و زیبایی ظاهری بینی خود به صورت هم‌زمان هستند، جراحی سپتورینوپلاستی انجام می‌شود.

جراحی تیپ‌پلاستی

تمرکز اصلی جراح در این نوع از جراحی بینی بر تغییر شکل نوک بینی بیمار است و ساختار درونی بینی دست‌نخورده باقی می‌ماند. از آنجاکه غضروف و استخوان بینی بیمار تغییری نمی‌کند، دوره بهبودی بسیار کوتاه می‌شود. انجام هرگونه از جراحی بینی استرس‌زا خواهد بود اما این موضوع نباید شما را از رسیدن به ظاهر مورد علاقه خود بازدارد. چه مشکل بینی شما از تیغه آن باشد و چه از شکل و اندازه آن ناراضی باشید، جراحی رینوپلاستی مناسب شماست. شیوه‌های مختلف جراحی بینی به شما اجازه می‌دهد تا به ظاهری که همیشه خواهان آن بوده‌اید دست پیدا کنید؛ کلینیک زیبایی تهران در این مسیر همراه شما خواهند بود.

مقالات آموزشی مرتبط با این دسته

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *