پیج اینستاگرام سامانه نوبت دهی پزشکان زیبایی
لوگو کلینیک سامانه نوبت دهی پزشکان زیبایی
دسته جراحی‌ها

برای عمل بینی بدون جراحی باز چه روش هایی وجود دارند؟

آخرین بروزرسانی: خرداد 26, 1403
برای عمل بینی بدون جراحی باز چه روش هایی وجود دارند؟

بسیاری از کسانی که به دنبال اصلاح فرم بینی خود هستند، به دنبال روش‌های عمل بینی بدون جراحی می‌گردند. این امر ممکن است دلایل بسیار مختلفی داشته باشد. بسیاری از بیماران از نتایج ماندگار عمل جراحی بینی هراس دارند؛ زیرا می‌ترسند که نتایج به دلخواه آن‌ها نباشد و نتوانند در آن تغییری ایجاد کنند. همچنین، برخی افراد از بیهوشی عمومی و عوارض احتمالی آن، هراس دارند. به همین دلیل، بسیاری از این افراد امروزه به دنبال این هستند، که با روش های غیر جراحی بینی و بدون نیاز پیدا کردن به اتاق عمل، بتوانند بینی خود را زیبا سازند.

دلیل دیگری که باعث افزایش روشهای عمل بینی بدون جراحی، در میان بیماران شده است، هزینه کمتر آن‌ها می‌باشد. رینوپلاستی با جراحی باز، هزینه بسیار بیشتری از روش‌های دیگر دارد. بنابراین بیمارانی که بودجه مالی کافی ندارند، ممکن است نتوانند این روش را آن گونه که می‌خواهند، انجام دهند. بنابراین ترجیح می‌دهند، به سراغ رینوپلاستی بینی بدون جراحی بروند، که هزینه کمتری دارند. اما تجربه نشان داده است که این روش‌ها در گاهی مواقع می‌تواند هزینه بیشتری از روش جراحی باز داشته باشند.

آیا عمل بینی بدون جراحی ممکن است؟

بیمارانی که مایل به عمل بینی بدون جراحی هستند، این سؤال را دارند که آیا روش‌های دیگری، برای فرم دهی بینی بدون جراحی و اصلاح فرم بینی وجود دارد؟ در پاسخ به این سؤال بیماران باید بگوییم «بله». روش‌های دیگری وجود دارند، که شما با استفاده از انجام آن‌ها می‌توانید، تا حدودی فرم بینی خود را به صورت موقت، اصلاح کنید. این روش‌ها کاملاً ایمن بوده و بدون بیهوشی عمومی، انجام می‌شوند؛ یعنی پزشک با استفاده از بی‌حسی موضعی می‌تواند، این روش‌ها را برای بیماران انجام دهد. انجام این روش‌ها بدون هیچ‌گونه برش، در ناحیه بینی انجام می‌شود. بنابراین هیچ‌گونه خونریزی و عوارض خطرناکی ندارند.

 

آیا عمل بینی بدون جراحی ممکن است؟

عمل بینی بدون جراحی ممکن است، نهایت تا نیم ساعت طول بکشد؛ زیرا پزشک در این روش‌ها هیچ‌گونه برش و بخیه‌ای، انجام نمی‌دهد. بنابراین زمان بسیار کمتری، برای انجام آن طول می‌کشد؛ اما فکر نکنید که این روش‌ها، کاملاً بی‌عیب و بدون مشکل هستند؛ زیرا تمام این روش‌ها، هرکدام معایب و نقاط ضعف‌هایی دارند، که عمل جراحی بینی باز فاقد این مشکلات است.

روش های غیر جراحی بینی کدامند؟

در این بخش می‌خواهیم، به معرفی انواع روشهای عمل بینی بدون جراحی باز بپردازیم. اگر قصد انجام این روشها را داشته باشید، باید با انواع آن، مزایا و معایب آن‌ها نیز آشنا شوید. این‌گونه می‌توانید، تصمیم بسیار مناسبی برای خود انتخاب کنید. در زیر به معرفی برخی از روشهای عمل بینی بدون جراحی می‌پردازیم:

  • عمل بینی با لیزر؛
  • عمل بینی، با استفاده از فیلر یا ژل هیالورونیک اسید؛
  • عمل بینی یا لیفت بینی با بوتاکس؛
  • کوچک کردن بینی با استفاده از تکنیک پلاسما جت؛
  • لیفت بینی با استفاده از نخ.

عمل بینی با لیزر

امروزه تبلیغات زیادی، برای عمل بینی بدون جراحی و با استفاده از لیزر انجام می‌شود. متأسفانه برخی از کلینیک‌ها، این‌گونه کار خود را تبلیغ می‌کنند که بیماران فکر می‌کنند، تنها با لیزر می‌توانند طی یک جلسه، فرم بینی خود را اصلاح کنند. لازم است بدانید، هیچ عمل بینی بدون جراحی، با استفاده از لیزر انجام نمی‌شود و این تصور کاملاً غلط می‌باشد. در واقع عمل بینی با لیزر، یکی از روشهای عمل بینی با جراحی باز است. یعنی پزشک در جراحی باز، به جای آن که از تیغ برای برش پوست بینی استفاده کند، از لیزر استفاده می‌کند.

عمل بینی با لیزر

بنابراین این تصور که با استفاده از لیزر می‌توان، فرم دهی بینی بدون جراحی انجام داد، کاملاً اشتباه می‌باشد. البته استفاده از لیزر، برای عمل بینی‌های گوشتی بسیار مؤثر می‌باشد. لیزر می‌تواند ضخامت پوست بینی را، در این افراد تا حدود زیادی کاهش دهد. همچنین برش بینی با استفاده از لیزر، بسیار آسان‌تر و با دقت بیشتری انجام می‌شود.

عمل بینی با تزریق فیلر

یکی دیگر از روش‌هایی، که برای عمل بینی بدون جراحی استفاده می‌شود، فیلر بینی است. احتمالاً شما نیز بار‌ها اسم فیلر بینی را، در تبلیغات زیبایی بینی بدون جراحی شنیده‌اید. در روش فیلر بینی، با استفاده از ژل «هیالورونیک اسید»، تمام فرورفتگی‌های بینی پر شده و اصلاح می‌شوند. در واقع اگر فردی در بینی خود فرورفتگی داشته باشد؛ می‌تواند با استفاده از این ژل آن را برطرف نماید. احتمالاً با شرح این توضیحات، خودتان هم به این نکته پی برده‌اید، که فیلر بینی بر اندازه کلی بینی می‌افزاید. فیلر می‌تواند فرم بینی را اصلاح کند؛ اما آن را بزرگ‌تر می‌کند. بنابراین برای کسانی که دوست دارند، بینی آن‌ها کوچک شود، اصلاً گزینه مناسبی نیست.

 

عمل بینی با تزریق فیلر

عمل بینی بدون جراحی باز، با استفاده از فیلر تنها برای کسانی که بینی‌های بسیار کوچک دارند، مناسب است؛ زیرا این افراد می‌توانند بدون کمترین زحمت، فرم بینی خود را به صورت موقت، برای شش ماه تا یک سال اصلاح کنند. از معایب این روش، موقتی بودن آن و بزرگ شدن بینی است، که به مذاق همه بیماران خوش نمی‌آید. این روش برای بینی‌های گوشتی اکیدا توصیه نمی‌شود.

عمل بینی با تزریق بوتاکس

عمل بینی بدون جراحی با استفاده بوتاکس، در سال‌های اخیر در میان کلینیک‌ های زیبایی بسیار معروف شده است. هدف اصلی استفاده از بوتاکس برای اصلاح فرم بینی، لیفت بینی می‌باشد. کسانی که نوک بینی افتاده دارند، با استفاده از بوتاکس می‌توانند، مقداری از افتادگی آن کم کنند. بنابراین این روش به عنوان یک روش ایمن و ارزان‌قیمت، شناخته می‌شود. نکته مهم در مورد این روش آن است، که بوتاکس نمی‌تواند، باعث تغییرات چشمگیری شود. یعنی تغییرات حاصل از انجام این روش، به اندازه روش جراحی باز محسوس نخواهند بود.

 

عمل بینی با تزریق بوتاکس

عمل بینی بدون بیهوشی با بوتاکس، تنها می‌تواند در افرادی تأثیر چشمگیر داشته باشد، که بینی آن‌ها مقدار بسیار کمی افتادگی داشته باشد. در غیر این صورت این روش، برای افرادی که بینی‌های بزرگ، گوشتی و افتاده دارند، اصلاً کارساز نخواهد بود. همچنین موقتی بودن نتایج این روش، یکی از نقاط ضعف آن است.

عمل بینی با دستگاه پلاسما جت

امروزه از دستگاه «پلاسما جت» به عنوان روش عمل بینی بدون جراحی باز، استفاده می‌شود. این دستگاه با استفاده از تکنولوژی تبدیل جامد به گاز، جهت کوچک کردن بینی کاربرد دارد. در این روش، دستگاه پلاسما جت، بافت چربی زیر پوست را سوزانده و آن را به گاز تبدیل می‌کند. این کار به صورت نقطه‌نقطه انجام می‌شود. بعد از این کار، تولید کلاژن در این ناحیه افزایش پیدا کرده و پوست بینی جمع می‌شود. در نهایت، بینی حالت کوچک‌تری به خود می‌گیرد.

 

عمل بینی با دستگاه پلاسما جت

عمل بینی بدون جراحی باز با پلاسما جت، به دو الی سه جلسه تکرار نیاز دارد. این روش ماندگاری یک ساله داشته و بعد از مدتی، حتماً باید ترمیم شود. از بزرگ‌ترین معایب این روش، می‌توان به سوختگی پوست بینی اشاره کرد، که ممکن است لکه‌ها روی آن باقی بمانند. همچنین موقتی بودن این روش، می‌تواند از نقاط ضعف آن باشد. این روش برای بینی‌های گوشتی، بیشتر از بینی‌های استخوانی مؤثر خواهد بود. در واقع زیبایی بینی بدون جراحی در تهران، از طریق پلاسما جت برای بینی‌های گوشتی، امکان‌پذیر است.

عمل بینی بدون جراحی با نخ

امروزه از نخ‌های پزشکی، به عنوان یکی از روش‌های عمل بینی بدون جراحی باز، استفاده می‌شود. در این روش، نخ‌های مخصوص از نوک بینی تا انتها، عبور داده می‌شوند. این نخ‌ها بینی را لیفت داده و نوک بینی را بالا می‌آورند. نخ‌ها موجب افزایش کلاژن‌سازی می‌شوند و ممکن است، بینی تا یک هفته ورم کند. التهاب و کبودی مختصر نیز، می‌تواند از عوارض این روش باشد. این عمل با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و نمی‌تواند بینی را کوچک کند.

عمل بینی بدون جراحی با نخ

از معایب عمل بینی بدون جراحی با نخ، می‌توان به گران بودن این روش، نسبت به ماندگاری آن اشاره کرد. این نخ‌ها نهایتاً تا سه سال، ممکن است بتوانند نتایج را حفظ کنند. بعد از آن، نخ‌ها جذب پوست شده و بیمار، به ترمیم نیاز پیدا می‌کند. بنابراین این روش می‌تواند، روش گران‌قیمتی باشد. همچنین این روش، تأثیری بر فرم پره‌های بینی و سایز نوک بینی، نخواهد داشت.

چه کسانی می‌توانند از روشهای عمل بینی بدون جراحی استفاده کنند؟

بسیاری از کسانی که قصد انجام عمل بینی بدون جراحی را دارند، این سؤال را از پزشکان می‌پرسند. برای آنکه بتوانید، از عمل بینی بدون بیهوشی استفاده کنید، باید کاندید مناسبی برای انجام آن باشید. هرچند بیشتر افراد می‌توانند، از این روش‌ها استفاده کنند، اما تنها استفاده کردن مهم نیست؛ بلکه نتیجه مهم است. اگر شما کاندید خوبی برای این روش‌ها نباشید، تنها هزینه اضافی خرج کرده‌اید و به خودتان ضرر زده‌اید. بنابراین ابتدا باید بدانید، که آیا مشکل بینی شما با این روش‌ها حل می‌شود یا خیر.

چه کسانی می‌توانند از روشهای عمل بینی بدون جراحی استفاده کنند؟

همان‌طور که گفتیم، این روش‌ها برای کسانی که بینی آن‌ها مشکل جدی ندارد، مناسب می‌باشد. بیمارانی هستند که پزشک متخصص، عمل رینوپلاستی را برای آن‌ها غیرضروری می‌داند؛ زیرا مشکل فرم بینی این افراد، ناچیز و قابل چشم‌پوشی است. این افراد اگر بر اصلاح فرم بینی خود اصرار داشته باشند؛ می‌توانند از روش‌های عمل بینی بدون جراحی استفاده کنند. جالب است که هیچ‌کدام از این روش‌ها، سبب اصلاح مشکلات تنفسی در بینی، نخواهند شد و تنها در ظاهر بینی تأثیرگذار خواهند بود.

دوام نتیجه رینوپلاستی بینی بدون جراحی چقدر است؟

هیچ کدام از روش‌های عمل بینی بدون جراحی باز، به اندازه عمل بینی با جراحی باز ماندگاری ندارند. در واقع می‌توان تمامی این روش‌ها را، کاملاً موقتی دانست. بیشترین ماندگاری، مربوط به عمل بینی با نخ است، که آن هم نهایتاً تا سه سال می‌تواند، کمترین نتایج را حفظ کند. بنابراین اگر به دنبال روش دائمی، برای رفع مشکلات ظاهری بینی و مشکلات تنفسی آن هستید، باید به فکر عمل بینی جراحی باز باشید؛ زیرا تمامی نتایج در این روش کاملاً دائمی هستند و شما را برای همیشه، از شر مشکلات بینی راحت خواهد کرد.

دوام نتیجه رینوپلاستی بینی بدون جراحی چقدر است؟

عمل بینی بدون جراحی بهتر است یا عمل بینی با جراحی؟

این یک تصمیم کاملاً شخصی است، که شما عمل بینی بدون جراحی باز را ترجیح می‌دهید و یا عمل با جراحی باز. شما با توجه به انتظاراتی که از نتیجه عمل دارید، باید روش خود را انتخاب کنید. اگر بینی شما، مشکل تنفسی و مشکل ظاهری بسیار خاص و چشمگیری ندارد؛ استفاده از روش‌های بدون جراحی مؤثر خواهد بود؛ اما اگر دارای بینی بزرگی هستید و یا مشکل تنفسی دارید، هیچ روشی به جز روش جراحی باز، نمی‌تواند برای شما مؤثر باشد. با توجه به ماندگاری بیشتر نتایج عمل جراحی باز، بیشتر پزشکان متخصص دنیا این روش را بهتر می‌دانند.

هزینه عمل بینی بدون جراحی باز چقدر است؟

در نگاه اول ممکن است، هزینه عمل بینی بدون جراحی باز، بسیار ارزان‌تر از عمل بینی با جراحی باز به نظر برسد؛ زیرا در انجام این روش‌ها هزینه‌های بسیار کمتری، از بیمار دریافت می‌شود. بنابراین بیمارانی که بودجه مالی کافی ندارند؛ می‌توانند با این روش تا حدودی فرم بینی خود را اصلاح نمایند.

البته لازم است بدانید که در گذر زمان، هزینه عمل بینی بدون جراحی، بیشتر از عمل جراحی باز خواهد شد؛ زیرا روش‌های بدون جراحی باز باید به‌طور مرتب ترمیم شوند؛ یعنی شما هرچند مدت یک‌بار، باید نسبت به ترمیم این روش‌ها اقدام کرده و هزینه پرداخت کنید؛ اما هزینه‌ای که برای عمل جراحی باز صرف می‌شود؛ تنها یک بار خواهد بود. بنابراین شما تا آخر عمر از صرف هزینه‌های اضافی، مربوط به ترمیم و شارژ راحت خواهید بود.

ارائه خدمات عمل بینی در کلینیک جراحی بینی تهران

در کلینیک جراحی بینی تهران انواع خدمات مربوط به عمل بینی، به بیماران محترم ارائه می‌شود. در بهترین کلینیک جراحی بینی تهران، همواره ماهرترین و باتجربه‌ترین پزشکان متخصص حضور دارند. همچنین امکانات و تجهیزات موجود در این کلینیک‌ها، به انجام هرچه بهتر عمل بینی کمک خواهند کرد. بیماران در بهترین کلینیک جراحی بینی در تهران، می‌توانند بهترین خدمات را دریافت کرده و با آسودگی خاطر، عمل خود را انجام دهند.

در این مقاله سعی کردیم شما را با انواع عمل بینی بدون جراحی باز،

کاربرد‌ها و معایب آن‌ها آشنا کنیم. حتماً قبل از آن که یکی از این روش‌ها را انتخاب کنید، با پزشک متخصص خود مشورت نمایید؛ زیرا پزشکان متخصص می‌توانند، بهترین مشاوره را در زمینه عمل بینی بدون جراحی یا با جراحی به شما ارائه دهند. برای انجام هر کدام از این روش‌ها، به متخصص‌ترین و باتجربه‌ترین پزشکان و بهترین کلینیک جراحی بینی در تهران، مراجعه نمایید.

سؤالات متداول

۱) اثرات رینوپلاستی بینی بدون جراحی، دائمی خواهند بود؟

خیر. هیچ کدام از این روش‌ها ماندگاری دائمی ندارند. تنها عمل بینی با جراحی باز است، که دارای نتایج دائمی می‌باشد.

۲) فیلر بینی برای چه افرادی مناسب است؟

افرادی که بینی کوچک و استخوانی دارند، برای اصلاح فرم آن می‌توانند، از ژل‌های هیالورونیک اسید بهره ببرند.

۳) لیفت بینی با بوتاکس تا چه مدت ماندگاری خواهد داشت؟

بهترین بوتاکس، نهایتاً شش ماه تا یک سال ماندگاری خواهد داشت.

جدیدترین مقالات کلینیک جراحی بینی

از صفر تا صد سفتی نوک بینی بعد از عمل

سفتی نوک بینی بعد از عمل بینی

چه مشکلاتی بعد از عمل رینوپلاستی پیش می آید؟ علت سفتی نوک بینی بعد از عمل رینوپلاستی چیست؟ آیا این یک عارضه جانبی، بعد از

برجسته شدن گونه بعد از عمل بینی

برجسته شدن گونه بعد از عمل بینی

برجسته شدن گونه بعد از عمل جراحی بینی مسأله قابل توجهی است که خیلی ها به ویژه خانم هایی که به زیبایی خود اهمیت بسیاری می دهند درباره آن پرس و جو می‌کنند. به دلیل اهمیت حفظ هماهنگی میان اجزای صورت بعد از جراحی بینی، به نظر می‌رسد تغییر در گونه‌ها امری اجتناب ناپذیر است.

آیا جراحی بینی گوشتی بازگشت دارد؟

با اینکه نتیجه جراحی بینی گوشتی و استخوانی، تقریبا دائمی به حساب می‌آیند، اما برخی افراد نگران برگشت فرم بینی هستند. این نگرانی‌ها بیشتر درباره

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *