دروغ هایی درباره جراحی زیبایی بینی

امروز جراحی زیبایی بینی یا همان رینوپلاستی یکی از پرطرفدارترین جراحی‌های زیبایی است. با این وجود نکات بحث برانگیز و شایعات زیادی نیز در مورد انجام این جراحی وجود دارد. اگر شما قصد انجام عمل بینی داشته باشید هنگام جستجو در سایت‌ها و افرادی که این جراحی را انجام داده‌اند ممکن است با نظرات مختلفی روبرو شوید. بعضی از این نظرات و گفته‌ها جالب و امیدوار کننده و برخی تعجب برانگیز هستند.

در اینجا ما به بررسی 6 دروغ درباره جراحی بینی می پردازیم تا شما نگرشی درست و دقیق در مورد این جراحی داشته باشید. پس اگر می‌خواهید بدون نگرانی و با اطمینان بینی خود را عمل کنید تا از داشتن یک ظاهر زیبا و متعادل لذت ببری ، تنفس خود را بهبود بخشید، اعتماد به نفستان را افزایش دهید و یک خواب خوب و با کیفیت را تجربه کنید به خواندن ادامه دهید.

جراحی بینی تهران

در سایت جراحی بینی تهران از صفر تا صد ناگفته‌های جراحی ها را از زبان متخصصین بخوانید تا با آگاهی کامل تصمیم به عمل بینی بگیرید:

فراموش نکنید شما در حال گرفتن تصمیم بزرگی هستید که مستقیما بر ظاهر و اعتماد به نفس شما اثر می‌گذارد. برای مشاوره و دریافت راهنمایی شما به یک پزشک متخصص و دلسوز احتیاج دارید. در سامانه نوبت دهی 24 ساعته سایت از بهترین متخصصین ایران مشاوره بگیرید.

جراحی بینی

6 دروغ درباره جراحی بینی

دنیای اطراف ما با افسانه‌ها و باورهای غلط زیادی احاطه شده است به خصوص وقتی بخواهیم تصمیم جدی برای تغییر بگیریم. تغییرات زیبایی به خصوص جراحی زیبایی بینی نیز از این قاعده مستثنا نیستند. در زیر برخی از رایج‌ترین شایعات و دروغ‌ها در مورد جراحی زیبایی بینی می‌پردازیم:

1- هر متخصص زیبایی می‌تواند جراحی بینی را انجام دهد

رینوپلاستی یک جراحی پیچیده و تخصصی است که با تکنیک‌های حرفه‌ای پزشکی به روش باز یا بسته انجام می‌شود تنها پزشکانی می‌توانند یک جراحی بی نقص و عالی را انجام دهند که به صورت تخصصی مدارک و گواهینامه‌های علمی معتبر در زمینه جراحی زیبایی بینی را کسب کرده باشند و و از تجربه و مهارت بالا در این زمینه برخوردار باشند.

2- جراحی زیبایی بینی بسیار دردناک است؟

میزان کمی درد و ناراحتی بعد از جراحی بینی احساس خواهد شد که به لطف بیهوشی، مسکن‌ها و مراقبت‌های بعد از جراحی این احساس آزاردهنده نخواهد بود و به راحتی قابل کنترل است.

جراحی بینی

3- پس از انجام جراحی بینی گوشتی دچار افتادگی نوک بینی خواهید شد یا بینی دچار گوشت اضافی می‌شود؟

پزشکی که از مهارت و تخصص بالا برخوردار است با ارزیابی دقیق آناتومی بینی ضعف و نقص غضروف‌ها و بافت‌های را به ویژه در نوک بینی از طریق پیوند غضروفی و گرافت به خوبی اصلاح می‌نماید. اگر بیمار مراقبت‌های اساسی بعد عمل را به خوبی انجام دهد و پزشک ماهری عمل را انجام دهد، بیمار دچار افتادگی نوک بینی نخواهد شد.

4- عمل بینی باعث می‌شود تا بینی شما مصنوعی به نظر برسد

امروزه بسیاری از افراد عمل رینوپلاستی را با هدف تغییر بینی به شکل طبیعی و زیبا انجام می‌دهند. در این صورت به سختی می‌توان تشخیص داد که بینی جراحی شده است یا خیر، اما در افرادی که به دنبال تغییرات چشمگیر هستند و بدون توجه به فرم و چهره خود و تنها به دلیل پیروی از مد عمل بینی فانتزی یا عروسکی انجام می‌دهند، نتایج ممکن است کمی غیر طبیعی به نظر برسد. البته این جراحی برای افرادی که دارای چهره ظریف هستند، می‌تواند همچنان نتایجی خوب و نسبتا طبیعی به همراه داشته باشد، اما انجام عمل بینی نیمه فانتزی باعث می‌شود تا نتایج به شکل طبیعی‌تری در چهره‌های ظریف مشاهده شود.

5- انجام بیهوشی برای عمل بینی خطرناک است؟

این یک تصور و باور اشتباه در مورد رینوپلاستی می‌باشد. جراحی بینی به روش باز یا بسته انجام می‌شود در روش بسته ممکن است از بی‌حسی موضعی استفاده شود زیرا تغییرات روی بینی جزئی هستند اما در روش باز به دلیل ایجاد تغییرات پیچیده و گسترده‌تر مانند سایر جراحی‌ها بیهوشی زیر نظر دکتر بیهوشی در اتاق عمل انجام خواهد شد. بنابراین هیچگونه خطری بیمار را تهدید نمی‌کند. در مواردی که افراد از شرایط سلامتی خاصی رنج ببرند پزشک قبل از اقدام به جراحی مراقبت‌های قبل عمل را نیز ارائه خواهد داد تا در زمان بیهوشی حین جراحی بیمار در شرایط امن تری باشد.

جراح بینی دکتر یزدانی

6- جراحی بینی فقط برای زیبایی انجام می‌شود

این یک تصور کاملاً اشتباه است .بسیاری از مشکلات پزشکی مرتبط با بینی مانند انحراف تیغه بینی، مشکلات مادرزادی، آسیب‌های ناشی از تصادف، ضربه و… را می‌توان از طریق جراحی بینی درمان نمود و به بهبود مشکلات تنفسی کمک کرد. گاهی نیز ممکن است بیمار با انجام جراحی بینی به دنبال اهداف زیبا شناختی و عملکردی باشد در این صورت می‌توان هر دو مشکل را در یک جراحی بینی حل کرد. به عنوان مثال افرادی که انحراف تیغه بینی دارند و از مشکلات تنفسی مرتبط با آن رنج می‌برند و از طرفی می‌خواهند ظاهری زیبا داشته باشند می‌توانند سپتوپلاستی و رینوپلاستی را همزمان با هم انجام دهند.

منبع:

https://pinnacleplasticsurgery.com/blog/nose-job-myths-pinnacle-plastic-beaufort-sc/

 

عکس دکتر یزدانی جراح بینی

استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران و استاد بیمارستان فوق تخصصی گوش حلق و بینی کشور

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *