پیج اینستاگرام سامانه نوبت دهی پزشکان زیبایی
لوگو کلینیک سامانه نوبت دهی پزشکان زیبایی
دسته جراحی‌ها

انواع جراحی زیبایی صورت

آخرین بروزرسانی: 26 خرداد 1403
انواع جراحی های زیبایی صورت + عکس و هزینه 1403
فهرست عناوین

تمایل به زیبایی یک غریزه فطری است، که در وجود بشر نهادینه شده است؛ به همین دلیل در طول ادوار مختلف، افراد بر حسب فرهنگ و قومیت خود از تکنیک‌ها و روش‌های مختلفی، برای بهبود زیبایی خویش بهره گرفته‌اند. امروزه با رشد علم پزشکی، در زمینه جراحی زیبایی و پلاستیک، رسیدن به اهداف زیبایی بسیار آسان‌تر از گذشته محقق شده است. جدا از جنسیت، مردان و زنان می‌توانند با استفاده از انواع جراحی زیبایی صورت، عیوب‌ها و نقص‌های خود را از بین برده و زیبایی چهره خود را، بیشتر به رخ بکشند.

در این بین، عمل زیبایی بینی محبوبیت بیشتری پیدا کرده است، و این به دلیل قرار گرفتن بینی در مرکز صورت است، که می‌تواند نقش موثری در ایجاد تقارن و هماهنگی، بین اجزای چهره باشد. انواع عمل‌های زیبایی همزمان با جراحی بینی کمک می‌کنند، تا بینی در هارمونی کاملی با سایر ویژگی‌های صورت باشد.

اگر از شکل و فرم اعضای چهره خود، مانند گونه‌ها، لب‌ها، چانه، فک و… راضی نیستید؛ می‌توانید با انجام انواع عمل جراحی زیبایی صورت، تغییرات اساسی در چهره خود ایجاد کنید. البته ایجاد تغییرات در هر یک از اجزای صورت، تصمیم بزرگی است که شما باید آگاهانه، و به دور از هرگونه احساس یا تقلید کورکورانه، در مورد آن تصمیم‌گیری نمایید.

برای این منظور پیشنهاد می‌شود؛ به بهترین جراحان زیبایی و پلاستیک، مانند دکتر یزدانی و دکتر حسینی مراجعه نمایید، تا ارزیابی درستی از بینی و سایر اجزای صورت شما انجام شده و به صورت حرفه‌ای و تکنیکی، تغییرات برای شما شرح داده شوند. در این صورت، نتایج بعد از عمل به بهترین شکل و بدون نارضایتی، اهداف زیبایی شما را محقق خواهند کرد. در این مقاله ما در مورد روش‌های مختلف عمل زیبایی صورت، با شما صحبت می‌کنیم. پس اگر می‌خواهید، در مورد انواع جراحی زیبایی صورت بیشتر بدانید، تا انتها مقاله را دنبال کنید.

چرا باید جراحی زیبایی صورت انجام داد؟ 

در پاسخ به این سوال، باید به مهم‌ترین اهداف عمل زیبایی صورت پرداخت. ترمیم مشکلات ساختاری بخش‌های مختلف صورت و همچنین، بهبود زیبایی از مهمترین اهداف جراحی زیبایی صورت است:

 • ترمیم مشکلات ساختاری صورت؛ اولین هدف جراحی، باید رفع عیوب و نواقص بخش‌های مختلف صورت باشد؛ به عنوان مثال، گاهی فرد به دلیل انحراف تیغه بینی، دچار مشکلات تنفسی است‌. از طریق جراحی رینوپلاستی می‌توان، این مشکل را حل کرد و به بهبود بهتر تنفس کمک نمود. گاهی نیز ناهنجاری‌های فک باعث می‌شود، تا درست جویدن یا صحبت کردن برای فرد سخت شود. با انجام جراحی فک می‌توان، به ترمیم این استخوان‌های این بخش از صورت کمک نمود.
 • بهبود و تقویت زیبایی صورت؛ با انجام عمل زیبایی صورت، می‌توان شکل اجزای صورت را مطابق سلیقه خود تغییر داد. حجم‌دهی لب‌ها، اصلاح خط لبخند، کوچک کردن بینی، از بین بردن چروک صورت، اصلاح شکل چانه و… از مهم‌ترین اهداف زیبایی است، که با انجام جراحی زیبایی صورت می‌توان به آنها دست پیدا کرد.

بررسی انواع جراحی زیبایی صورت

هر عضوی در صورت می‌تواند، تاثیر بسزایی در زیبایی کل چهره داشته باشد. بر همین اساس می‌توان انواع جراحی زیبایی صورت را انجام داد. مهمترین جراحی‌های زیبایی صورت که جهت بهبود ظاهر افراد انجام می‌شوند؛ به شرح زیر هستند:

 1. جراحی زیبایی بینی (رینوپلاستی)؛ حجم و اندازه بینی را تغییر داده و باعث کوچک شدن آن می‌شود. با انجام جراحی بینی فرانسوی، نیمه فانتزی و طبیعی، می‌توان فرم و شکل بینی را به صورت اساسی تغییر داد.
 2. سانترال لب؛ لیفت یا سانترال لب با هدف اصلاح خط لبخند، حجم دادن لب‌ها، لیفت لب‌ها در موقعیت درست و جوان‌سازی این بخش از صورت، به شکل‌های مختلفی انجام می‌شود.
 3. جراحی زیبایی گوش (اتوپلاستی)؛ اتوپلاستی می‌تواند شکل، موقعیت یا نسبت گوش را بهبود بخشد.
 4. جراحی زیبایی پلک (بلفاروپلاستی)؛ در این نوع جراحی زیبایی صورت، ظاهر پلک‌های بالایی و تحتانی بهبود می‌یابند.
 5. جراحی زیبایی فک (ارتوگناتیک)؛ در این تکنیک، هرگونه ناهنجار روی فک اصلاح می‌شود، تا تقارن و تناسب صورت بهتر ایجاد شود.
 6. جراحی زیبایی چانه (ژینوپلاستی یا جینوپلاستی )؛ این یک تکنیک برای تغییر شکل چانه، عقب‌رفتگی‌ها و تورفتگی‌های آن است.
 7. پروتز گونه؛ هدف از انجام این عمل جراحی زیبایی صورت، افزایش حجم و برجسته نشان دادن گونه‌ها است.
 8. جراحی لیفت صورت (ریتیدکتومی)؛ با استفاده از این عمل زیبایی صورت، می‌توان چین و چروک‌های صورت را از بین برد، و چهره را جوان و شاداب‌تر نشان داد.

مهم‌ترین انواع جراحی زیبایی صورت

جراحی زیبایی بینی (رینوپلاستی) چیست و چگونه انجام میشود؟

جراحی زیبایی بینی، یکی از پرطرفدارترین انواع جراحی زیبایی صورت است، که با ایجاد تغییرات در ساختار استخوانی و غضروفی، به بینی فرم و شکل دلخواه را می‌دهد. شما از طریق رینوپلاستی می‌توانید، علاوه بر بهبود زیبایی بینی، مشکلات عملکردی و تنفسی آن را نیز درمان کنید. اهداف جراحی زیبایی و درمانی بینی، به شرح زیر است:

 • ایجاد تقارن در سوراخ‌های بینی؛
 • کوچک کردن سوراخ‌های بینی؛
 • اصلاح تیغه و دیواره بینی؛
 • رفع پولیپ، آلرژی و شاخک‌های اضافه بینی؛
 • کوچک و باریک کردن بینی؛
 • تنظیم نوک بینی؛
 • اصلاح برجستگی‌ها و فرورفتگی‌های روی تیغه بینی.

رینوپلاستی

چگونگی انجام جراحی زیبایی بینی

عمل زیبایی بینی به دو روش باز و بسته انجام می‌شود:

 1. جراحی بینی به روش بسته؛ در روش بسته پزشک با ایجاد برش‌های در سوراخ‌های داخلی بینی، پوست بینی را بالا برده تا به ساختار غضروفی بینی دسترسی داشته باشد و تغییرات جزئی در قسمت تحتانی بینی، به ویژه نوک بینی را ایجاد نماید. انتخاب اینکه از چه نوع بیهوشی در جراحی بینی استفاده شود؛ بر عهده پزشک است. در بیشتر موارد، جراحی بینی به روش بسته با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود؛ اما گاهی نیز ممکن است، پزشک استفاده از بیهوشی عمومی را ترجیح دهد.
 2. جراحی بینی به روش باز؛ در روش باز بعد از بیهوشی، پزشک ابتدا در ناحیه کلوملا، تیغه وسط بین سوراخ‌های بینی، برشی ایجاد می‌کند، تا پوست بیشتر بالا برده شده و میدان دید پزشک وسیع‌تر شود. در این صورت، کار بیشتری می‌توان روی ساختار استخوانی و غضروفی بینی انجام داد و با ایجاد تغییرات گسترده به بینی، شکل و فرم دلخواه را داد.

اهداف زیبایی و درمانی بینی را می‌توان، طی یک جراحی به صورت همزمان با هم انجام داد؛ مانند آنچه که در سپتورینوپلاستی اتفاق می‌افتد. در این نوع از جراحی زیبایی بینی، علاوه بر رفع انحراف، بهبود ظاهر و ترمیم استخوان تیغه بینی، شکل بینی نیز تغییر پیدا می‌کند. عمل توربینوپلاستی، آلارپلاستی، عمل بینی نیمه فانتزی، عمل بینی فانتزی و جراحی بینی طبیعی، از مهمترین انواع جراحی‌های زیبایی بینی هستند. با نوبت دهی آنلاین کلینیک جراحی بینی تهران تماس حاصل نمایید، تا با انجام جراحی نزد پزشکان شناخته شده و مجرب این مرکز، یک عمل عالی و بدون نقص را تجربه نمایید.

سانترال لب

یکی دیگر از انواع عمل زیبایی صورت، که بسیار طرفدار دارد؛ سانترال لب است. لیفت یا سانترال لب به شکل‌های مختلفی انجام می‌شود و هدف آن اصلاح خط لبخند، حجم دادن لب‌ها، لیفت لب‌ها در موقعیت درست و جوان‌سازی این بخش از صورت است.

عمل سانترال لب یکی از انواع عمل زیبایی صورت

چگونگی انجام جراحی زیبایی سانترال لب

در جراحی زیبایی سانترال لب، برای رسیدن به اهداف جراحی، برشی توسط پزشک، روی پوست لب بالایی ایجاد می‌شود، تا پوست کمی بالا برده شود و فاصله لب فوقانی با بینی کمتر شود. این کار در نهایت باعث حجیم شدن لب‌ها خواهد شد. 

جراحی زیبایی گوش (اتوپلاستی) چیست و چگونه انجام می‌شود؟

گاهی چین‌های غضروفی گوش، که قبل از تولد رشد پیدا کرده‌اند؛ در سال‌های بعد از تولد نیز به رشد خود ادامه می‌دهند و این باعث می‌شود، تا شکل و موقعیت گوش بسیار تغییر کند. گوش‌های بزرگ و برآمده می‌توانند، ظاهر کلی چهره را تحت‌تاثیر قرار دهند. از طریق جراحی اتوپلاستی می‌توان، ساختارهای ناهنجار گوش، مانند بدشکلی حلزون گوش، لاله گوش و… را اصلاح نمود و باعث شد تا قسمت بیرونی گوش، زیباتر به نظر برسد. در کل، اتوپلاستی یک عمل جراحی زیبایی صورت است، که به کوچک کردن گوش، اصلاح نواقص و ناهنجاری‌های گوش کمک می‌کند. این عمل، یک جراحی سرپایی است که بسته به نوع تغییرات، ممکن است بین ۱ تا ۳ ساعت طول بکشد.

چگونگی انجام جراحی زیبایی گوش

جراحی زیبایی گوش، از طریق بیهوشی عمومی یا موضعی انجام می‌شود. انواع مشکلات مختلف گوش نیاز به تکنیک‌های مختلف جراحی نیز دارند. اگر بیرون‌زدگی گوش هدف اصلی جراحی باشد؛ در ابتدا پزشک برش‌هایی را در قسمت پشتی گوش ایجاد می‌کند و سعی می‌کند؛ غضروف گوش را کمی به سمت عقب برده و با ایجاد بخیه‌هایی، آن را به سمت عقب کشیده و جمع‌تر کند. در این صورت گوش هم کوچک‌تر خواهد شد و هم زیباتر به نظر می‌رسد. گاهی نیاز به دستکاری بیشتری، روی بافت گوش است. این دستکاری، شامل برداشتن غضروف یا پوست، خم کردن و شکل دادن به غضروف و یا حتی پیوندهای غضروفی می‌باشد.

جراحی زیبایی پلک (بلفاروپلاستی) چیست و چگونه انجام می‌شود؟

جراحی پلک یا بلفاروپلاستی، دیگر عمل زیبایی صورت است، که با هدف رفع افتادگی پلک‌ها انجام می‌شود. با افزایش سن، خاصیت ارتجاعی پوست کاهش می‌یابد؛ به همین دلیل ممکن است، پلک‌ها به پایین کشیده شده و عضلات حمایت‌کننده از آنها، ضعیف‌تر شود. از طرفی پوست و چربی اضافی، در قسمت فوقانی و تحتانی پلک ها جمع می‌شوند و این باعث می‌شود، تا افتادگی پلک یا کیسه‌های زیر چشمی ایجاد شوند. جراحی زیبایی پلک کمک می‌کند، تا افتادگی پلک و افتادگی پوست زیر پلک پایینی، از بین رفته و چشم‌ها زیبا و جوان‌تر به نظر برسند.

بلفاروپلاستی

چگونگی انجام جراحی زیبایی پلک

به طور معمول، این نوع عمل جراحی زیبایی صورت، به صورت سرپایی و از طریق بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. برای انجام جراحی، پزشک ابتدا در امتداد چین پلک‌های فوقانی، برشی ایجاد می‌کند تا بتواند پوست ماهیچه و احتمالاً، مقداری چربی اضافی را بردارد. سپس برش‌ها بخیه زده می‌شوند. در پلک پایینی نیز زیر مژه‌ها برشی ایجاد می‌شود، تا مانند پلک فوقانی پوست افتاده و چربی اضافی برداشته شود. گاهی نیز لازم است؛ از طریق جراحی «پتوز» یا بلند کردن پلک، پوست اضافی پلک برداشته شده و افتادگی پلک، کامل درمان شود.

جراحی زیبایی فک (ارتوگناتیک) چیست و چگونه انجام میشود؟

جراحی فک، ناهنجاری‌های استخوان فک را اصلاح و ترمیم نموده تا فک‌ها و دندان‌ها، به صورت مرتب و منظم روی هم قرار بگیرند. اصلاح ناهنجاری‌ها و بدشکلی فک باعث می‌شود، تا گاز گرفتن و جویدن آسان‌تر شده، مشکلات مربوط به بلع یا گفتار برطرف شوند و سایش و خرابی بیش‌ازحد دندان‌ها به حداقل برسند. همچنین از این طریق می‌توان، به تقارن بهتر چانه و لب‌ها با بینی و سایر اجزای صورت کمک کرد. از دیگر مزایای انجام جراحی زیبایی فک، می‌توان به تسکین «آپنه انسدادی خواب» اشاره نمود.

چگونگی انجام جراحی زیبایی فک

برای انجام جراحی فک، گاهی لازم است که «ارتودنسی» و تراز کردن دندان‌ها از قبل انجام شود. جراحی معمولا با ایجاد برش‌هایی در داخل دهان انجام می‌شود، تا اثری از زخم روی فک، چانه یا اطراف دهان وجود نداشته باشد. پس از ایجاد بریدگی‌ها، استخوان‌های فک جابجا شده و در موقعیت درست قرار می‌گیرند. گاهی برای اصلاح موقعیت استخوان‌های فک، ممکن است از صفحات استخوانی کوچک، پیچ‌ها و نوارهای پلاستیکی استفاده شود، تا استخوان‌ها به‌درستی در جای خود محکم شوند.

جراحی زیبایی چانه (ژینوپلاستی یا جینوپلاستی) چیست و چگونه انجام می‌شود؟

یکی دیگر از انواع جراحی زیبایی صورت، «ژینوپلاستی» است که با ایجاد تغییرات روی چانه باعث می‌شود، تا چانه تقویت شده و زیباتر به نظر برسد. در واقع از این روش جراحی، برای کوچک یا بزرگ کردن چانه، فرورفتگی‌ها و برآمدگی‌ها استفاده می‌شود، تا چانه شکلی متناسب و متعادل پیدا کند.

چگونگی انجام جراحی زیبایی چانه

برای انجام این جراحی زیبایی صورت، برش‌هایی در زیر چانه و داخل دهان انجام می‌شود. اگر هدف تقویت چانه باشد؛ ممکن است از یک سری ایمپلنت‌های مخصوص استفاده شود، تا امکان افزایش دائمی برآمدگی چانه وجود داشته باشد. درصورتی که نیاز به کاشت چانه باشد؛ این کار از طریق «ایمپلنت سیلیکونی» امکان‌پذیر است. پس از ایجاد برش، ایمپلنت روی استخوان فک قرار داده خواهد شد. در نهایت برش‌ها بخیه زده می‌شوند.

پروتز گونه چیست و چگونه انجام می‌شود؟

با افزایش سن، پوست شل شده و قسمت میانی صورت، چروک و افتاده به نظر می‌رسد. اگر عمل زیبایی بینی انجام داده باشید؛ به‌خصوص عمل بینی فانتزی یا عروسکی، می‌دانید که برآمدگی و برجستگی گونه‌ها تا چه اندازه می‌تواند، بینی شما را زیباتر نشان دهد. بسیاری از افراد برای بهبود کلی صورت خود، پروتز گونه یا برجسته‌سازی گونه را انجام می‌دهند. پروتز گونه می‌تواند؛ حس شادابی و جوانی را در شما بیشتر کند.

چگونگی انجام پروتز گونه

پروتز گونه نوعی عمل زیبایی صورت است، که از طریق کاشت ایمپلنت انجام می‌شود. کاشت ایمپلنت‌ها به شرح زیر و به سه صورت «مولار»، «ساب مالار» و «ترکیبی» خواهد بود:

 • ایمپلنت مالار؛ در این روش، پروتز روی استخوان‌های گونه به صورت مستقیم، قرار داده می‌شود.
 • ایمپلنت ساب مالار؛ برای رفع لاغری و گودی صورت، از این ایمپلنت استفاده می‌شود. ایمپلنت ساب مالار، باعث پر شدن گونه‌ها و برجستگی بهتر آنها می‌شود.
 • ایمپلنت ترکیبی؛ این نوع از پروتز، هم می‌تواند استخوان‌های گونه و هم، رفتگی‌های گونه را اصلاح و تقویت کند و باعث شود، تا گونه‌ها برآمده به نظر برسند.

جراحی لیفت صورت (ریتیدکتومی) چیست و چگونه انجام می‌شود؟ 

لیفت صورت از مهمترین انواع جراحی زیبایی صورت است؛ که افراد در هر سنی می‌توانند برای جوان‌سازی، رفع افتادگی و شلی پوست خود، از آن استفاده کنند. لیفت صورت باعث می‌شود، تا چین و چروک‌های پوستی کمتر شده و پوست زیبا و جوان‌تر به نظر برسد. لیفت صورت را می‌توان در بخش‌های مختلف صورت، برای از بین بردن چین‌وچروک‌های اضافی به کار برد. پوست نواحی گردن، غبغب و گونه‌ها، با انجام لیفت ظاهری سفت و شاداب پیدا خواهند کرد.

چگونگی انجام لیفت صورت

برای انجام جراحی پوست صورت از طریق لیفت، روش‌های مختلفی وجود دارد. گاهی از طریق روش‌های سنتی لازم است؛ برش‌هایی در قسمت جلو و پشت گوش داده شوند، تا پوست اضافی و چربی‌ها برداشته شده و پوست کمی به عقب، کشیده و سپس بخیه شود. در این صورت چین‌وچروک‌های گونه و زیر چشم، محو خواهند شد. گاهی نیز تنها با ایجاد یک برشی کوچک، در شقیقه یا جلوی گوش پوست کشیده می‌شود. این عمل جراحی صورت، زیبایی خوبی برای پوست و چهره شما به همراه خواهد داشت.

جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو نوبت عمل زیبایی فرم زیر را کامل کنید

با سلام خدمت زیباجویان عزیز با توجه به شلوغی مطب پزشکان و عدم امکان نوبت‌دهی آنلاین لطفا اطلاعات بالا را کامل نمائید تا همکاران ما در کمتر از 24 ساعت جهت مشاور رایگان و رزرو نوبت با شما تماس بگیرند.

چه افرادی کاندیدای انواع انجام عمل جراحی زیبایی صورت هستند؟ 

افرادی می‌توانند برای انجام عمل زیبایی صورت اقدام کنند، که شرایط زیر را داشته باشند:

 1. افرادی که از شرایط جسمانی سالم و کاملی، برخوردار باشند و بیماری خاصی (عمل بینی و بیماریهای خاص)، نداشته باشند.
 2. افرادی که از سلامت روانی خوبی، برخوردار بوده و دچار مشکلاتی همچون اضطراب و افسردگی نباشند.
 3. کسانی که سیگار یا الکل مصرف نمی‌کنند. سیگار می‌تواند جذب اکسیژن را دچار اختلال کرده و مانع بهبودی سریع زخم شود. از طرفی الکل نیز می‌تواند، خون‌رسانی صحیح را مختل کرده و عفونت بعد از عمل بینی را محتمل‌تر می‌کند.
 4. افرادی که انتظارات واقع‌بینانه نسبت به جراحی دارند. انواع جراحی زیبایی صورت، با هدف رفع مشکلات و نواقص ظاهری صورت انجام می‌شوند. گاهی برخی از ناهنجاری‌های ژنتیکی یا مشکلات عمیق پوستی، به‌راحتی از طریق جراحی قابل درمان نمی‌باشند؛ بنابراین قبل از انجام جراحی، با پزشک در مورد فرایند جراحی و نتایج بعد از آن، صحبت کنید.

چه افرادی کاندیدای انواع انجام جراحی زیبایی صورت هستند؟ 

هزینه جراحی زیبایی صورت در سال 1403 چقدر است؟ 

برای آگاهی از قیمت عمل زیبایی صورت، شما باید در جلسات مشاوره پزشک حاضر شوید و اهداف زیبایی خود را مطرح نمایید. محاسبه هزینه عمل زیبایی صورت، به شکل زیر خواهد بود:

 • نوع جراحی و میزان گستردگی آن؛ اینکه شما چه نوع جراحی زیبایی صورت را، انتخاب می‌کنید و تغییرات تا چه میزان باید پیاده‌سازی شوند؛ اصلی‌ترین فاکتور در تعیین نرخ عمل جراحی زیبایی صورت است.
 • استفاده از چند نوع جراحی به صورت همزمان؛ گاهی برای رسیدن به نتایج مطلوب ممکن است؛ تغییرات در بخش‌های مختلف صورت، به‌طور همزمان انجام شوند؛ به عنوان مثال، ممکن است، همراه با انجام جراحی رینوپلاستی، سانترال لب نیز انجام شود. انجام چند جراحی به صورت همزمان، تاثیر مستقیم بر روی قیمت عمل زیبایی صورت خواهد داشت.
 • میزان مهارت و تسلط پزشک؛ جراحانی که از تجربه و تخصص بالا برخوردار هستند؛ با چالش‌ها و جزئیات جراحی بیشتر آشنا بوده و یک جراحی عالی و بدون نقص، انجام خواهند داد. پس به‌طور حتم، پزشکان باتجربه، دستمزد بالاتری نیز خواهند داشت.
 • مکان و محدوده جغرافیایی؛ جراحی در شهرهای بزرگ و پیشرفته، گران‌تر است و این به دلیل وجود مراکز درمانی پیشرفته و حضور متمرکز پزشکان متخصص می‌باشد.
 • هزینه‌های جانبی؛ علاوه‌بر هزینه جراحی زیبایی صورت، شما باید هزینه‌های جلسات مشاوره، آزمایشات و معاینات قبل و بعد از عمل را نیز، در لیست نهایی خود وارد کنید.

میزان مهارت و تسلط پزشک و هزینه عمل زیبایی صورت

انواع جراحی زیبایی صورت کمک می‌کنند،

تا شما بتوانید اجزای چهره خود را تغییر دهید و عیوب و نواقص آن را رفع کنید. انواع عمل زیبایی صورت، شامل رینوپلاستی، اتوپلاستی، بلفاروپلاستی، پروتز گونه، جراحی زیبایی چانه و… می‌باشند. انجام عمل‌های زیبایی به صورت همزمان کمک می‌کند، تا فرم کلی چهره به صورت اساسی تغییر داده شده و تناسب و هارمونی زیبایی، بین همه اجزای صورت برقرار شود.

اگر شما به دلیل افزایش سن، تصادف، آسیب یا هر دلیل دیگری، از ظاهر صورت خود ناراضی هستید و دوست دارید چهره زیبا و جذاب داشته باشید؛ می‌توانید انواع عمل جراحی زیبایی صورت را انجام دهید. برخی از این جراحی‌ها به صورت همزمان با یکدیگر، قابل اجرا هستند.

با این وجود، جراحی زیبایی صورت زمانی می‌تواند نتایج عالی و موفقیت‌آمیز، برای شما به همراه داشته باشد، که یک کلینیک جراحی زیبایی پیشرفته و مجهز را انتخاب کنید و زیرنظر پزشکان متخصص و ماهر، جراحی را انجام دهید تا نتایج، مطابق انتظارات و پیش‌بینی‌های شما باشد. انجام جراحی توسط دستان پرتوان و هنرمند پزشکانی، همچون دکتر و حسینی و دکتر یزدانی کمک می‌کند، تا یک عمل عالی و بدون نقص داشته باشید. برای اطمینان از صحت این ادعا می‌توانید، نمونه کارهای ایشان را که به صورت فیلم و عکس تهیه شده در سایت این پزشکان مشاهده نمایید.

منابع

https://www.mayoclinic.org/tests-procedures/blepharoplasty/about/pac-20385174

https://www.plasticsurgery.org/cosmetic-procedures/rhinoplasty/procedure

https://www.hopkinsmedicine.org/health/treatment-tests-and-therapies/cheek-implant

مقالات آموزشی مرتبط با این دسته

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *