پیج اینستاگرام سامانه نوبت دهی پزشکان زیبایی
لوگو کلینیک سامانه نوبت دهی پزشکان زیبایی
دسته جراحی‌ها

عمل بینی بدون تامپون

آخرین بروزرسانی: خرداد 26, 1403
صفر تا صد عمل بینی بدون تامپون

آیا می‌توان عمل بینی بدون استفاده از تامپون انجام داد؟ عمل بینی بدون تامپون یا با تامپون کدام بهتر است؟ اگر به دنبال عمل بینی برای زیباسازی صورت خود هستید؛ به طور حتم سعی کرده‌اید تا در مورد این جراحی، اطلاعات لازم را کسب نمایید. هنگام جستجو در مورد جراحی بینی، ممکن است در مورد جراحی بینی بدون تامپون شنیده باشید.

اما تامپون بینی چیست؟ پس از اتمام جراحی رینوپلاستی، پزشکان نوعی گاز مخصوص را که به پمادهای «آنتی بیوتیک» یا «تتراسیکلین» آغشته است؛، در داخل حفره بینی قرار می‌دهند. تامپون با هدف پیشگیری از خونریزی و هماتوم بینی استفاده می‌شود. در انتهای این گاز استریل، یک بند حدوداً ۱۰ تا ۱۵ سانتی‌متری قرار دارد، که باعث می‌شود تعویض تامپون راحت‌تر باشد. تامپون حدود 8 تا ۲۴ ساعت، در روز باید داخل بینی قرار داده شود. به طور خلاصه، انواع تامپون بینی، شامل تامپون‌های فومی، سیلیکونی و پنبه‌ای هستند.

پس از گذشت چند روز، جراح آن را به صورت کامل از بینی خارج می‌کند. برداشتن تامپون بینی ممکن است، با کمی درد و احساس ناخوشایندی همراه باشد. از همین رو بسیاری از افراد، بعد جراحی نگران استفاده از تامپون هستند. آنها می‌خواهند بدانند، که آیا می‌توان بدون استفاده از تامپون و بدون هیچ گونه دردی، از بروز خونریزی و مشکلات مرتبط با آن پیشگیری نمود؟ در واقع تامپون عمل بینی از تکنیک‌های سنتی است، که استفاده از آن می‌تواند کمی ناراحت کننده باشد.

تکنیک‌های جدید و استفاده از ابزار و تجهیزات پیشرفته، باعث شده تا بیماران بتوانند عمل بینی طبیعی، فانتزی یا عروسکی خود را آسان‌تر و با درد و ناراحتی کمتری، انجام دهند و بتوانند بهبودی سریع‌تری داشته باشند. در این مقاله ما به بررسی عمل بینی بدون تامپون، پرداخته و مزایا و معایب آن را، در مقابل استفاده از تامپون، به صورت کامل مورد بررسی قرار می‌دهیم. به خواندن ادامه دهید، تا هر آنچه لازم است را، در مورد عمل بینی بدون استفاده از تامپون بیاموزید.

جراحی بینی بدون تامپون چگونه است؟  

همانطور که می‌دانید رینوپلاستی اهداف زیبایی و درمانی متعددی را دنبال می‌کند. عمل بینی می‌تواند با هدف ایجاد هماهنگی و تعادل بینی با صورت انجام شود. عدم تقارن سوراخهای بینی، انحراف بینی، قوز بینی، مشکلات مربوط به تیغه بینی و… همگی از طریق رینوپلاستی قابل درمان و بهبودی هستند. جراحی بینی باعث می‌شود تا با اصلاحات انجام شده در ساختار بینی بتوان مشکلات تنفسی را به صورت کامل درمان کرد. بنابراین جراحی بینی یک عمل حساس و بزرگ می‌باشد.

جراحی بینی بدون تامپون چگونه است؟  

پزشکان متعهد و متخصص تلاش می‌کنند، این عمل به بهترین شکل انجام شود، تا فرد علاوه بر رضایت از بینی و چهره خود، از مشکلات مربوط به انسداد راه‌های هوایی، به دلیل ساختار نامناسب بینی نیز رهایی پیدا کند. عمل بینی بدون تامپون، به همین منظور انجام می‌شود. جراحی بینی به روش بسته یا باز انجام می‌شود. به طور معمول در جراحی بینی به روش بسته، به دلیل اینکه برش‌ها کوچک و سطحی هستند، نگرانی برای خونریزی وجود ندارد؛ اما در جراحی بینی به روش باز، به دلیل درگیرشدن بیشتر غضروف‌ها و استخوان‌ها، احتمال خونریزی بیشتر است.

در این نوع جراحی بینی، پزشک به جای استفاده از تامپون از وسیله دیگری، به نام «اسپلینت» استفاده می‌کند. اسپلینت از جنس سیلیکونی بسیار نرم می‌باشد، که در وسط آن یک کانال باز وجود دارد، تا بیمار بتواند به راحتی تنفس انجام دهد. این وسیله کمک می‌کند، تا راه‌های تنفسی بیمار باز باقی بماند. از آنجایی که بینی بیمار، به صورت کامل مسدود نیست؛ نیازی به تمیز کردن ترشحات داخل بینی نخواهد بود.

عمل بینی بدون تامپون در مقابل جراحی بینی با تامپون

به طور معمول جراحی بینی با خونریزی همراه است؛ به خصوص اگر هدف، درمان التهاب‌های مزمن یا پولیپ بینی باشد. در گذشته برای پیشگیری از این نوع خونریزی‌ها، پزشکان به مدت سه تا چهار روز از تامپون استفاده می‌کردند، که گاهی این با انسداد تنفسی، درد در ناحیه سر و صورت همراه بود. حتی در برخی موارد نیز، استفاده از تامپون در عمل بینی مردانه و زنانه باعث عفونت می‌شد. از طرفی ترشحات بینی ممکن است، به تامپون چسبیده و خشک شوند. این می‌تواند جداسازی آن را از بینی با مشکل مواجه نماید.

به همین دلیل، عمل بینی بدون تامپون و با استفاده از اسپلینت، انجام می‌شود. این راهکار باعث می‌شود تا در جراحی‌هایی، مانند عمل انحراف بینی که نیاز به تغییرات پیچیده‌تر است، احتمال خونریزی را کاهش داد. از طرفی برای افرادی، که به دنبال عمل بینی فانتزی یا عروسکی هستند و دارای غضروف‌های بسیار ضعیفی، در نوک بینی خود می‌باشند نیز، اسپلینت بینی به عنوان جایگزین تامپون در جراحی بینی، توصیه می‌شود. از طریق نوبت دهی کلینیک جراحی بینی تهران، شما می‌توانید مشاوره‌های لازم را، با پزشکان مجرب و متخصص در مورد عمل بینی بدون تامپون، داشته باشید.

مزایای جراحی بینی بدون تامپون چیست؟ 

همانگونه که در بالا اشاره شد، در عمل بدون تامپون، به جای تامپون از اسپلینت سیلیکونی، استفاده می‌شود. عمل بینی بدون تامپون و با استفاده از اسپلینت مزایای زیر را به همراه دارد:

  1. عدم مسدودیت بینی و کمک به تنفس بهتر؛ مهمترین مزیت اسپلینت‌های سیلیکونی این است، که بینی را مسدود نمی‌کنند و بیمار می‌تواند، پس از جراحی راحت نفس بکشد. استفاده از اسپیلت باعث می‌شود، تا فرد مجبور نباشد با دهان باز نفس بکشد. تنفس از راه دهان می‌تواند، در تحریک گلو و ابتلا به فارنژیت، نقش داشته باشد. از طرفی این کار همچنین باعث می‌شود، تا فرد با خستگی بیشتری هنگام صبح، از خواب بیدار شود.
  2. استفاده آسان‌تر؛ عمل زيبايي بيني بدون تامپون در عرض ۱۰ تا ۱۵ دقیقه، بدون هیچ‌گونه خونریزی یا بخیه انجام می‌شود.
  3. سرعت بهبودی بیشتر؛ جراحي بيني بدون تامپون، دوره بهبودی را سرعت می‌بخشد. اسپیلنت‌ها بعد از گذشت دو تا سه روز، از بینی فرد جدا خواهند شد. مدت زمان استفاده از اسپیلنت، نسبت به تامپون بسیار کمتر است.
  4. مقرون به صرفه بودن؛ به طور حتم جراحی بینی استخوانی یا جراحی بینی گوشتی، هزینه‌هایی را به همراه خواهد داشت. اصولاً جراحی بینی به روش باز با تامپون، هزینه بیشتری دربرخواهد داشت؛ زیرا جراح باید برای جایگذاری یا خارج کردن تامپون، وقت و دقت بیشتری داشته باشد.

عدم مسدودیت بینی و کمک به تنفس بهتر

کاندیداهای عمل جراحی بینی بدون تامپون 

اینکه شما می‌توانید، عمل بینی بدون تامپون یا با تامپون را انجام دهید؛ بسیار به تشخیص و نظر پزشک بستگی دارد. برای انجام عمل بینی، فاکتورهای متفاوتی برای کاندید بودن عمل بینی بدون استفاده از تامپون، در نظر گرفته می‌شود؛ از جمله:

  • شرایط سنی؛ شرایط سنی فرد، برای انجام جراحی بینی بسیار مهم است. به طور معمول بهتر است، انجام جراحی بعد از پایان سن رشد، یعنی در حدود ۱۸ سالگی انجام شود. حداکثر سن برای انجام عمل بینی بدون تامپون، حدود ۶۰ سالگی است. با این وجود، پزشکان سن بین ۱۸ تا ۴۰ سالگی را، دوران طلایی برای انجام عمل بینی می‌دانند.
  • داشتن سلامت عمومی؛ عدم ابتلا به بیماری‌های خاص از جمله دیابت، انعقاد خون و… باعث می‌شود، تا احتمال بروز هر مشکلی حین جراحی و پس از آن، به شدت کاهش پیدا کند. به خصوص برای جراحی‌هایی، مانند عمل بینی فانتزی یا عروسکی، که به تغییرات پیچیده و گسترده‌تری بر روی ساختار بینی نیاز دارند.

نکات قبل و بعد از جراحی بدون تامپون

انجام هر نوع عملی از جمله عمل بینی نیمه فانتزی، فانتزی یا طبیعی بدون تامپون یا با تامپون، زمانی بهترین نتیجه را به همراه خواهد داشت، که شما نکات و مراقبت‌های قبل و بعد از عمل بینی را، به دقت رعایت نمایید. این‌گونه از عوارض عمل بینی بدون تامپون در امان خواهید ماند.

قبل عمل بینی بدون تامپون

مصرف داروها و مکمل‌های رقیق کننده خون، مانند ایبوپروفن‌، آسپرین و… قبل جراحی بینی باید قطع شوند؛ زیرا احتمال خونریزی در حین عمل و بعد از آن، بیشتر خواهد شد. از مصرف سیگار، دخانیات و الکل نیز باید خودداری شود. این‌گونه مواد اعتیادآور باعث می‌شوند، تا زمان بهبودی بعد عمل طولانی‌تر شود.

بعد عمل بینی بدون تامپون

بالا نگه داشتن سر، در چند روز اول پس از جراحی، تورم را به حداقل می‌رساند. هنگام خواب باید سر را بالا و ثابت نگه داشت. از انجام فعالیت‌های شدید، مانند ایروبیک و دویدن باید خودداری کنید. بینی را نباید باد کرد. عطسه یا سرفه باید با دهان باز باشد.

عمل بینی بدون تامپون

تغذیه و خوردن میوه بعد از عمل بینی بدون تامپون نیز، بسیار مهم است. مصرف بیشتر مایعات و سبزیجات باعث می‌شود، تا از یبوست پیشگیری شده و فشار کمتری، به بینی وارد شود. همچنین باید غذاهای نرم مصرف کرد، تا از فشار به فک‌ها هنگام جویدن پیشگیری شود. هرگونه تغییراتی، که باعث تغییر حالت بیش از اندازه صورت می‌شوند، مانند خندیدن با صدای بلند نیز می‌تواند، به بینی فشار وارد کند.

سه روز بعد از عمل می‌توانید حمام کنید. قبل از این بازه زمانی بهتر است، از دوش آب گرم اجتناب نمایید. لباس‌های یقه گشاد یا جلو باز بپوشید، تا هنگام تعویض لباس، بینی تحت فشار یا آسیب قرار نگیرد. استفاده از لنز به جای عینک بعد رینوپلاستی، به ویژه جراحی بینی ترمیمی توصیه می‌شود. در ماه اول، باید از تاثیر مستقیم نور خورشید بر بینی، محافظت کرد. اگر به هر دلیلی مجبور به بیرون رفتن از خانه هستید، حتماً از کرم ضدآفتاب استفاده کنید.

نکته مهم: پیگیری و مراقبت بعد از جراحی بینی بسیار مهم است. شما باید هر گونه شرایطی، مانند خونریزی بیش از حد، تورم غیرمنتظره، تب یا درد شدید را به جراح خود گزارش دهید.

عمل بینی بدون تامپون با استفاده از اسپلینت انجام می‌شود.

اسپلینت یک ابزار پیشرفته و جدید، برای جلوگیری از خونریزی بعد جراحی بینی است. استفاده از اسپلینت نسبت به تامپون، بسیار راحت‌تر است و عوارض کمتری برای فرد به همراه دارد، از طرفی این می‌تواند در کاهش هزینه‌ها نیز موثر باشد. خروج راحت‌تر اسپلینت از بینی باعث شده، تا بیماران تقاضای بیشتری برای انجام جراحی بینی بدون تامپون داشته باشند.

اگر تصمیم خود را، برای تغییر ظاهر و بهبود مشکلات تنفسی گرفته‌اید، از طریق نوبت دهی آنلاین کلینیک جراحی بینی تهران می‌توانید، عمل بینی بدون تامپون در تهران را تجربه کنید و با برترین جراحان و پزشکان بینی و زیبایی، در ارتباط باشید و در مورد همه سوالات خود در این زمینه، خصوصا بحث عمل جراحی بینی بدون تامپون، پاسخ‌های علمی و دقیق را دریافت نمایید.

جدیدترین مقالات کلینیک جراحی بینی

از صفر تا صد سفتی نوک بینی بعد از عمل

سفتی نوک بینی بعد از عمل بینی

چه مشکلاتی بعد از عمل رینوپلاستی پیش می آید؟ علت سفتی نوک بینی بعد از عمل رینوپلاستی چیست؟ آیا این یک عارضه جانبی، بعد از

برجسته شدن گونه بعد از عمل بینی

برجسته شدن گونه بعد از عمل بینی

برجسته شدن گونه بعد از عمل جراحی بینی مسأله قابل توجهی است که خیلی ها به ویژه خانم هایی که به زیبایی خود اهمیت بسیاری می دهند درباره آن پرس و جو می‌کنند. به دلیل اهمیت حفظ هماهنگی میان اجزای صورت بعد از جراحی بینی، به نظر می‌رسد تغییر در گونه‌ها امری اجتناب ناپذیر است.

آیا جراحی بینی گوشتی بازگشت دارد؟

با اینکه نتیجه جراحی بینی گوشتی و استخوانی، تقریبا دائمی به حساب می‌آیند، اما برخی افراد نگران برگشت فرم بینی هستند. این نگرانی‌ها بیشتر درباره

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *